Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Budna od 7. Inače, ako ne radim prvu smjenu, ne ustajem prije 9.

Sinoć mi se uzzijevalo, mislila sam zaspati ko top.
Međutoa, klinac. Nikako smiriti tijelo, s jedne strane na drugu ko janje na ražnju.
Uzela normabel o,5 i to me uspavalo i smirilo. Al sam čitavu noć bila svjesna neke nelagode i grčenja.
Srećom, nisam navikla na tablete za smirenje pa me i ovako mala tabletica sredi. Normabela više nemam, ostaje mi samo helex ali nekako se ustručavam uzeti ga. Normabel mi se čini manje opasan.
Mrzim tablete.

Očito mi je ova doza mala, a problem je i to što više ne uzimam dvaput na dan.
Nije mi drago što sam budna ovako rano, jer će me vući želja ( bolje reći potreba ) da ga uzmem što prije. Ne želim to jer dan je dug i treba izgurati do sutra .

Novost mi je kihanje. Otkad sam na subu ne znam za tu pojavu. A baš mi dobro dođe par puta kihnuti i raskrčiti dišne putove.
Nos mi je užasno začepljen već godinama, a nikad nisam uzela sub na nos.
Nekoliko puta speed i to davno. Znala sam koristiti sprejeve za nos, ali oni nisu za dugotrajno uzimanje Ionako mi je sluznica sjebana.

Sve u svemu, ne mogu reći da sam loše.. Ne boli me ništa, obavljam sve što trebam, sutra čak na koncert idem. Ali ta zimica, zijevanje, i suzenje su dosadni. Nikako da mi prođe dan
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Pitanje Novog Člana, ali Starog Narkofila ...

Post by VitaJana »

ManDeMan wrote:Poštovani,
"nov" sam na ovom forumu, ali sam veoma "mator" u kandžama narkomanije. 23-ća godina od kad sam prvi put uzeo heroin. Imam 44 godine i žrtva sam svih sranja na našim prostorima.
Nema šta nisam koristio po nekoliko godina, sem kokaina (jer je preskup za moje uslove)
Poslednjih 2god. koristim samo Bup. Od toga sam poslednjih 1 godinu, baš aktivan u tome i skoro a nema dana da ga ne uzmem.
Poslednjih 2-3 meseca sam se smirio i prestao da trošim 8-10mg dnevno, nego sam se sabrao i sada sam na 3-4 miligrama dnevno.
U jednom trenutku sam skoro pa prekinuo, ali je to trajalo samo 10-tak dana.
Iščitao sam većinu iskustava ljudi koji su ovde. Iskreno, uplašio sam se da neću uspeti da se opet skinem.
Tada, kad sam se skinuo, bilo je na suvo i bilo je dosta bolno, ali sam silom prilika bio u situaciji da nisam mogao da uzmem ništa.
Mislio sam da ću ostati čist, međutim upravo ona praznina i bezvoljnost o kojoj svi pričaju me zakopala.
Elem, imam pitanja:
1. Da li je ova tabela http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper_table, precizna i da li se po njoj mogu voditi?
Da li je neko uspeo putem te tabele i koji je procenat uspešnosti?
2. Može li neko da mi ispiše šta mi sve treba od suplemenata i lekova da mi skidanje lakše prođe?
Ja inače često loše spavam i koristim tablete za spavanje.. Kako kad i kako koje nađem.
Živim u Beogradu i ako može neko da mi da listu lekova koje mogu da nabavim ovde?
Treba mi nešto za smirenje, to mi je jasno.. Ali, da li i kada bih trebao da počnem sa nekim Anti-Depresivom i kojim?
3. Šta moje telo treba da unese u sebe da mi skidanje prođe brže i lakše? Minerali, Vitamini, itd... Možda neke biljke, čajevi?

Hvala Vam svima unapred na odgovoru!
Veliki pozdrav, ManDe
Dobrodošao
Što se taperinga tiče, možeš ga se držati, a i ne moraš. To je samo njihov prijedlog. Oni se i sami ograđuju od toga jer je svaka situacija priča za sebe. Ako ne moraš žuriti sa skidanjem, nemoj. Lagano spuštaj doze pa daj organizmu vremena da se na to navikne, pa onda opet. Spuštanje do 2 mg nećeš ni osjetiti, to možeš slobodno brzo spustiti. Kad dođeš ispod 2 onda polakše.

Što se lijekova tiče opet ovisi o tebi. Neki su imali uza se desetak vrsta lijekova, neki ništa. Ja imam 3 vrste. Catapresan, helex i zaldiar. Od svega toga još ništa nisam niti načela
Mislim da je najbitniji catapresan i nešto za spavanje. Vitamini uvijek dobro dođu, naročito magnezij.
Za antidepresive ne znam. Ne pijem ih niti imam namjeru
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Jeste vi bili stalno gladni kad ste se skidali sa suba? :roll:

Mislim....nije mi ni na njemu falilo apetita, ali sad me već brine. Ne želim ni stati na vagu
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Jeste vi bili stalno gladni kad ste se skidali sa suba? :roll:

Mislim....nije mi ni na njemu falilo apetita, ali sad me već brine. Ne želim ni stati na vagu
Ja sam bup vukla na pocetku po 4 mg nekad osam kako sam kad imala.I ja sam bas bila razvaljena od njega.Uradjena, non stop. Tako da sam uvijek imala dojam da je meni mnogo teze , nego nekom koga taj bup nije radio, i koga je uzimao bas kao pravu terapiju. Tesko mi se bilo prvenstveno odreci tog rada.To je bio veliki proces privici se prvo na " normalno " uzimanje, pa tek kasnije na spustanje doze.
Tako da sam na hranu bila zaboravila, apetita bukvalno nije bilo. Grozno sam smrsala i propala bila. I da na toj dozi na kojoj si ti trenutno, znala sam ustajati po noci da jedem. Mislim da je sve to individualno, neko i na bupu normalno jede, tako da uzivaj i jedi koliko zelis barem o tome sad ne misli, jer sad zajebancija krece ( ne zelim da te uplasim nego sam prosto realna)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Zajebava me forum. Stalno mi grešku prijavljuje.
Sanela, provjeri certifikate
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

I noćas vruće-hladno faze ,ali sam ipak spavala nekako. I to bez ijedne tablete :!:
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Popila terapiju jutros u 10 ipo jer sam morala na posao, a zijevalica me opasno ulovila.
Sad sam na poslu i osjećam se odlično.
Puuno bolje nego protekla 3 dana.
Doduše, ostala mi zadnja doza u ganu pa se mislim da sam protekla 3 dana pila vodu, a na kraju mi se nataložilo pa danas popila jaču dozu. :roll:
To sam pomislila kao mogućnost što ne znači da je točno
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Pitanje Novog Člana, ali Starog Narkofila ...

Post by ManMan »

VitaJana wrote:
ManDeMan wrote:Poštovani,
"nov" sam na ovom forumu, ali sam veoma "mator" u kandžama narkomanije. 23-ća godina od kad sam prvi put uzeo heroin. Imam 44 godine i žrtva sam svih sranja na našim prostorima.
Nema šta nisam koristio po nekoliko godina, sem kokaina (jer je preskup za moje uslove)
Poslednjih 2god. koristim samo Bup. Od toga sam poslednjih 1 godinu, baš aktivan u tome i skoro a nema dana da ga ne uzmem.
Poslednjih 2-3 meseca sam se smirio i prestao da trošim 8-10mg dnevno, nego sam se sabrao i sada sam na 3-4 miligrama dnevno.
U jednom trenutku sam skoro pa prekinuo, ali je to trajalo samo 10-tak dana.
Iščitao sam većinu iskustava ljudi koji su ovde. Iskreno, uplašio sam se da neću uspeti da se opet skinem.
Tada, kad sam se skinuo, bilo je na suvo i bilo je dosta bolno, ali sam silom prilika bio u situaciji da nisam mogao da uzmem ništa.
Mislio sam da ću ostati čist, međutim upravo ona praznina i bezvoljnost o kojoj svi pričaju me zakopala.
Elem, imam pitanja:
1. Da li je ova tabela http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper_table, precizna i da li se po njoj mogu voditi?
Da li je neko uspeo putem te tabele i koji je procenat uspešnosti?
2. Može li neko da mi ispiše šta mi sve treba od suplemenata i lekova da mi skidanje lakše prođe?
Ja inače često loše spavam i koristim tablete za spavanje.. Kako kad i kako koje nađem.
Živim u Beogradu i ako može neko da mi da listu lekova koje mogu da nabavim ovde?
Treba mi nešto za smirenje, to mi je jasno.. Ali, da li i kada bih trebao da počnem sa nekim Anti-Depresivom i kojim?
3. Šta moje telo treba da unese u sebe da mi skidanje prođe brže i lakše? Minerali, Vitamini, itd... Možda neke biljke, čajevi?

Hvala Vam svima unapred na odgovoru!
Veliki pozdrav, ManDe
Dobrodošao
Što se taperinga tiče, možeš ga se držati, a i ne moraš. To je samo njihov prijedlog. Oni se i sami ograđuju od toga jer je svaka situacija priča za sebe. Ako ne moraš žuriti sa skidanjem, nemoj. Lagano spuštaj doze pa daj organizmu vremena da se na to navikne, pa onda opet. Spuštanje do 2 mg nećeš ni osjetiti, to možeš slobodno brzo spustiti. Kad dođeš ispod 2 onda polakše.

Što se lijekova tiče opet ovisi o tebi. Neki su imali uza se desetak vrsta lijekova, neki ništa. Ja imam 3 vrste. Catapresan, helex i zaldiar. Od svega toga još ništa nisam niti načela
Mislim da je najbitniji catapresan i nešto za spavanje. Vitamini uvijek dobro dođu, naročito magnezij.
Za antidepresive ne znam. Ne pijem ih niti imam namjeru
Hvala na odgovoru VitaJana!
Shvatio sam i sam da je do/na 2mg, sasvim lako. Sad sam na 2mg. i dan mi prođe skroz normalno, čak ima i dana kada preskočim uzimanje. Pre neki dan sam tako preskočio dan, pa sam sutradan uzeo skoro 3mg (tableta mi se izlomila u nepravilne komade, pa sam uzeo neko veće parče).. AU! Bio sam ustondiran ceo dan! Prespavao popodne, pola večeri. Probudim se oko 23h, sve me boli.. Zglobovi pogotovo. Uostalom svi to znate kako izgleda. Pomislih da sam zeznuo celu šemu, međutim oteturam se u krevet i probudim oko 6h sa sličnim bolovima. Uzeo 2mg i za pola sata sve rešeno.
Cenim da je ipak tih 2mg. ta magična doza na kojoj možeš ceo dan da funcionišeš i da spavaš. Nema bolova i znojenja.
Što se tiče hrane: Ja dok sam na stabilnoj dozi, jedem normalno, možda malo više nego uobičajeno. Kad preteram (ranije sam umeo da uzmem po 8mg. da osetim neki rad, jer ja još uvek osećam taj rad, koji većina ne oseća, iako sam već 2god. na Bup-u) onda ne mogu jesti skoro ništa ili samo neke lagane stavri, pudinge, mleko i sendvič, itd.. Telo mi odbija jaku hranu. Tada sam gubio kilograme. Ali, sada sam opet počeo da se gojim. Poslednjih par nedelja sam nabacio koji kilogram, jer imam potrebu za šećerom, voćem, itd... Čokolada mi je stalno na stolu i jedem barem 50 grama dnevno. Odlazak u WC je isto stvar rutine. U principu to nije normalno, nego svaki drugi dan, malko teže.

Mene je najviše zanimalo u vezi VITAMINA i LEKOVA ZA SMIRENJE + ANTIDEPRESIVA
ŠTA UZETI KAO ANTI-DEPRESIV, ŠTA SE POKAZALO KAO NAJBOLJE?
ŠTA KORISTITI ZA SMIRENJE?
Ja koristim Bensedin od 5mg. Obično uzmem 2, najviše 3 tablete dnevno. Obično predveče i pred spavanje.. Ali sam i tu naviknut i promenio bih vrstu. Rivotril mi se pokazao dobrim, ali ga telo brzo digne na velike doze
Zanima me ŠTA DA KORISTIM KAD DOĐEM NA 0,5mg ili na 0,1mg/dnevno?
[/b]
Šta će mi olakšati nemire, tremore u mišićima i zglobovima?
Koji vitamini i suplementi su najbitniji, tj. Šta telu fali i šta mu uskraćujemo dok smo na Bup-u?

Šta je CATAPRESAN, HELEX, ZALDIAR? Pretpostavljam da ga proizvodi neka fabrika koja nije prisutna na tržištu Srbije, pa me zanima sastav.. ako nekome nije teško da otkuca šta piše na leku..
Izvinjavam se na cimanju, ali ste Vi jedini forum gde realno mogu čuti i saznati iz prve ruke nešto korisno..
Hvala puno i pozdrav, ManDe
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Juhuuu ekipa..
Vratila se s koncerta i odlično sam se provela. Toliko sam se iskakala da mi ne gine upala mišića sutra. Al nije mi žao... I to sve sa samo 0,50 mg


Man, odgovorim ti sutra. Zericu sam popila. Ne puno,, al sašilo me ovako nenaviknutu na alkohol i organizam u polovičnoj krizici
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mandeman, ako ti nije tesko ukucaj u google nazive tableta koje je napisala Vitajana i eto odgovra... :shock:
Locked