Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pricali smo ovdje nedje na forumu,davno da mi svi mislimo samo da nam se rijesiti bupa ili cega god, i na vrhu smo svijeta.Prva ja sam mislila ma kad se rijesim ovog djavola, dje ce mi kraj bit. A onda vidim, da ono zbog cega sam upala u sranje , stoji i dalje tu.
Uglavnom , najbitnije mi ja i dalje da ne posezem za glupostima!
Popricacu sa dr, mada me muka bas , toliko sam je ubjedjivala da mogu bez zolfta i sad da cmizdrim za seroxatom :D kmeeee
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:48 pm, edited 2 times in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:Vitjana, ja sam prvo izmrvljenu tabletu sa papiricem nalik fiseku stavljala i spric , i onda iz case vukla vodu u nju. Tako mi je najlakse bilo. Sve sto je Frajla ovdje pisala o tom postupku je preeeetacno.Prvo da je taj metod odlican, jer samo tako tacno mozes znat koliko precizno uzimas.Nema sanse da potrefis tacnu dozu djeljenjem izmrvljene tablete. Nevjerovatno koliko je bitno da doza bude pre pre precizna. Ja sam imala problema sa talozenj bupa po spricu, pa opet dodjem na onu Frajlinu pricu da stalno muckas gan...I ovo sto ti Neske. prica je bas tacno mi smo se svi fatali Frajline price a svi zaboravljali koliko se ona lagano spustala, koliko je dala vremena svemu tome i zato moze se reci ovdje sto se tice krize najbolje prosla.Ipak si ti duuugo na bupu, shvatam da imas ogranicem vremenski rok,i to je zeznuto, ali mozda je bas i to odlican muv za ovu situaciju. Ja sam sestoduplo krace bila na bupu, pa sam se napatila samo zato sto sam uvijek mislila vidi mogu ja ovo, nista strasno ... I onda dozivjela bas pakao sigurno mjesec po prestanku. Jos sam ja uvela zoloft, da nije bilo njega sumnjam da bi uspjela...Tako sa svi vi loji pratite Frajlin metod , uvijek imajte u vidu koliko je zena sve to natenane odradila, i svaka joj cast. Tamara, drago mi je sto si se javila, i jos vide sto si dobro. Frajlita, nadam se da ta zajebancija sa hormonom ide na bolje!
Ja nemam problema sa taloženjem. Malo promućkam prije upotrebe i dobro. A i ne radim si veće količine. Za 3 uzimanja.
Meni je veći problem razlijevanje po ustima. Nemoguće mi je tekućunu zadržati ispod jezika, a da ne pobjegne. Kad sam doma šricnem crticu po crticu i gledam zadržati što duže da ne progutam.
Na poslu mi je teže. Nemam vremena to razvlačiti pa uzmem čitavu dozu, usta mi puna, a uz to mi naiđe mušterija. Ne mogu pričati pa moram progutati. Ali ipak odradi svoje.

Postala sam nestrpljiva riješiti se ovoga. Kad vidim kolika je ta mrvica koju uzimam, i da mi ta mrvica upravlja životom, dođe mi sve baciti odjednom. Ali znam da ne smijem... Mislim, smijem ali pod koju cijenu
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitajano ne potcenjuj doze na kojima si samo zato stonsu ispod nule i ne zuri! Sada je najbitnije ostati na pravom putu i drzati se plana.
Ako imas puno vode u jednoj dozi, onda napravi da ti je jedna doza samo jedna crtica vode.... napravi spricu sa crticama za par dana, i sto je bup duze u vodi on se i bolje rastopi. Ja sam pravila uvek za nedelju ispred i cekal me spremna doza i to rastopljenA. Vrtela sam dve sprice u krug i samo dodaval vodu kada sam duplo manju dozu htela.
Ajde ajde polako samo
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Vitajano ne potcenjuj doze na kojima si samo zato stonsu ispod nule i ne zuri! Sada je najbitnije ostati na pravom putu i drzati se plana.
Ako imas puno vode u jednoj dozi, onda napravi da ti je jedna doza samo jedna crtica vode.... napravi spricu sa crticama za par dana, i sto je bup duze u vodi on se i bolje rastopi. Ja sam pravila uvek za nedelju ispred i cekal me spremna doza i to rastopljenA. Vrtela sam dve sprice u krug i samo dodaval vodu kada sam duplo manju dozu htela.
Ajde ajde polako samo
Ma ne podcjenjujem Frajla... Da je tako bacila bih sve odjednom. Samo me živcira da sam ovisna o toj mrvici. I ljuta na sebe pomalo :cry:
Inače 1 mg topim u 1 ml, ili 10 crtica. Tako da moram 3 crtice progutati. To mi je bilo najlakše izracunati, a i bojim se da će mi pobjeći više od crtice ako budem po jednu pila. Onda bih morala sve ispljunuti :D
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Bože dragi, koliko sam tableta ustedila u ova 3-4 tjedna... :D
Kud ću s njima?? Odnijeti u centar?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Danas mi je sedmi dan na 0,66.
I danas mi je težak dan. Ne osjećam se baš najbolje. Puno zijevam, hladno mi je i osjetljiva sam. Zar tek sedmi dan osjećam znakove sustezanja.?? Možda nije to u pitanju, ali bojim se da je... Noćas nisam mogla ni zaspati. Popila sam normabel od 0,5 i tek tad zaspala
Ipak idem dalje prema planu, odnosno sutra spuštam na 0,50 pa kud puklo.

Nego... pitam se ima smisla razvlačiti ovako male doze ako ću sve vrijeme osjećati simptome sustezanja. Možda tako samo agoniju produžavam.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Simptomi “sustezanja” nisu isti kod spustanj doze sa 0.8 na 0.6 ili da skocis sa 0.6
Koji ti je rok za skidanje? Spominjala si april ili tako nesto, kada pitujes u inostranstvo?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Simptomi “sustezanja” nisu isti kod spustanj doze sa 0.8 na 0.6 ili da skocis sa 0.6
Koji ti je rok za skidanje? Spominjala si april ili tako nesto, kada pitujes u inostranstvo?
Moj je plan doći do nule do 15.4. I do kraja mjeseca, odnosno 2 tjedna biti čista pa onda početkom 5 mjeseca krenuti na put.

Puno puta sam pročitala tvoj put skidanja, a opet se ne sjećam kad si otprilike počela osjećati krizu.
Nije to neka kriza, samo se osjećam lošije nego inače.
Misliš da je ipak bolje još spuštati?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Dada, ne radi se o klasicnoj krizi sa puno bolova, nego opsta malaksalost, ne spavanje, vrtenje u krevetu, motivacija nula, energija nula... cuj to se sve da izdrzati kada traje par dana,ali kad krene da traje par nedelja nakon naglog prekida, tu psiha puca, jer ta bezvoljnost je pravi djavo koji nikako da se umiri

Moji znaci krize da li to bila psihicka ili fizcka, su bili upravo ti koje sam navela ali nisu bili ne izdrzivi jer sam polako spustala. Desilo mi se par puta da sam probila rok jer sam osecala da nisam stabilna na dozi i onda nije bilo svrhe dalje spustanje. A kad sam prekinula to tek nisam ni osetila i samo sam cekala kada ce nesto da me strefi... kad ono nista
Predugo si na njemu da bi ga se tako lako i brzo resila, osim ako si mozda spremna da bolujes nekih mesec dva.
Procitala si sigurno Noelovu pricu i on je zbrzao pri kraju, hvala bogu izvukao se, ali se i napatio
Uvek kazem da zavisi od nasih zivotnih okolnosti, od toga na sta si sve spremna i sta sve mozes sebi da priustis.
Locked