Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote:svi se skinuše s horsa bupom (osim nine), pa se svi skinuli potom i s bupa (i nina)... pa gdje će vam duša, zaboga - vidim već admin-sanči kak se uzjogunila, i proklinje ovaj novi svjetski poredak strejtera :cry:
Aha, evo sve suze ronim :cry: :cry: :cry: :P
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Evo i ja da se javim, nisam ne pamtim :) Ja sam dobro, odlicno ustvari. Ne znam sta napisati poslije ovoliko vremena, ko je citao od pocetka, zna kroz sta sam prosla, koliko sam sizila kako cu, sta cu, i na kraju prodje i to. Vidim novi ljudi su na forumu, pozdravljam sve, ljudi, zivot je lijep,i opet ponavljam, drago mi je sto sam naisla na ovaj forum kad mi je bio najpotrebniji.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bravo Tamara
Pozdrav od mene :)
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

Poz. svima koliko vas ima 8-).Imam ogroman problem koji ne znam kako da resim.Ukratko- na suboteksu sam bio nekih god i po dok sam boravio u Parizu,tamo je jako dostupno i jeftino,po dolasku kuci prebacio sam se na bup koji sam kupovao na uluci i to je trajalo sve do pre neki dan kada sam morao totalno nespreman na put u Hamburg uzgred bup sam koristio nekih god i po.Problem je sledeci,poneo sam 1kutbup i krenuo i ovde posle par dana napravio skok sa 8mg na 0.Strasno kakav debilan potez vec 8 dana prolazim kroz nenormalnu krizu u svim oblicima i pitam se sta da radim,da porucim kut. ili dve pa da krenem polako ili da izguram,samo ne znam do kad i kako. Ps.sve vreme mog kriziranja sam na ovom forumu i stvarno ste dobra podrska svakom
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Igi323 wrote:Poz. svima koliko vas ima 8-).Imam ogroman problem koji ne znam kako da resim.Ukratko- na suboteksu sam bio nekih god i po dok sam boravio u Parizu,tamo je jako dostupno i jeftino,po dolasku kuci prebacio sam se na bup koji sam kupovao na uluci i to je trajalo sve do pre neki dan kada sam morao totalno nespreman na put u Hamburg uzgred bup sam koristio nekih god i po.Problem je sledeci,poneo sam 1kutbup i krenuo i ovde posle par dana napravio skok sa 8mg na 0.Strasno kakav debilan potez vec 8 dana prolazim kroz nenormalnu krizu u svim oblicima i pitam se sta da radim,da porucim kut. ili dve pa da krenem polako ili da izguram,samo ne znam do kad i kako. Ps.sve vreme mog kriziranja sam na ovom forumu i stvarno ste dobra podrska svakom
Ako možeš nabaviti, nabavi.
I onda polako. Kreni s uzimanjem od 2 mg pa smanjuj svakih tjedan dana. Imaš ovdje gomilu postova o smanjivanju.
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

Procitao vec prilicno dosta,ali resio sam da nista ne narucujem,preko dana sam ok mada noc je uzasna nemam vise onoliko jake krize i ne spavam naravno pri tom svaki dan radim,ne bas lak posao,ali ide nekako,jako sam slab i pokusavam nekako da umirim psihu razbacan sa na sve strane,ej 9dana onakvu krizu nikad nisam osetio.Idem dalje nemam izbora moram samo nabaviti ovde neke dobre vitamine i jos po nesto ako nadjem za spavanje pa kako bude.Porodica ispred svega pa makar i ovako kao kamikaza :geek:
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Igi, do sad sigurno vec mozes da jedes i poceo si da spavas. Kad si zagrizao, sad sazvaci. Ovo ti je prilika, ako to hoces. Nije tako strasno, priznaj. Nece sutra prestati, ali si na putu.
Kutija/dve ne resava problem, ali ako ti plan i nije da se skines, sto se onda pitas da li ili ne.
Ovde ljudi lako broje mesece, godine.. Mene ni odmor nije odmorio. Dani su bili lenji, spori, borba sa energijom. Kad je jednu noc doslo do toga da razmisljam da ugasim firmu, da bacim sve u p.m. jutro je donelo resenje.Posle 6 meseci pobedila je slabost. Sada sam na vise nego ikada, a sad razmisljam kako da batalim. Circulus vitiosus. Valjda sam ja najslabiji igrac.
Pozdravljam sve.
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

I jos jedno, Igi: posle toliko vremena, 2mg ti je previse. Probaj 0,5 i bices iznenadjen. To je, ogradjujem se, moje misljenje na osnovu sopstvenog iskustva.

ManMan mi je pisao, ali u to vreme mi nije prijao forum, ni prica o bupu, posebno ona koja je ovde bila aktuelna. Generalno mi ovaj forum ne prija zbog nekih cesto prisutnih ljudi, ali ne sporim da je pocetak foruma koristan. Zato ne dolazim cesto.
Izvini, ManMan, verujem da ti odgovori sada nisu potrebni.

Zelim svima prijatan dan.
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

Mipe wrote:I jos jedno, Igi: posle toliko vremena, 2mg ti je previse. Probaj 0,5 i bices iznenadjen. To je, ogradjujem se, moje misljenje na osnovu sopstvenog iskustva.

ManMan mi je pisao, ali u to vreme mi nije prijao forum, ni prica o bupu, posebno ona koja je ovde bila aktuelna. Generalno mi ovaj forum ne prija zbog nekih cesto prisutnih ljudi, ali ne sporim da je pocetak foruma koristan. Zato ne dolazim cesto.
Izvini, ManMan, verujem da ti odgovori sada nisu potrebni.

Zelim svima prijatan dan.


Tu opciju o nekom porucivanju i ostalo sam odmah odbacio,velika kompl. a ne resava problem.Mislim da ne bih imao strpljenja za dugorocna privikavanjja na manje doze i sl.Da se ne ponavljam najgore je pro









slo oporavak kakav god da je mora da prodje.Moj jedini problem je bio u tome sto ovo nisam shvatao za ozbiljno i taj skok sa 8 na 0 je nesto stvano neverovatno,uzas koji coveka posle svega mora da natera da razmisli o svemu,da sam bio u Srb. Pokrivao bi najgore noci ali bi produzio agoniju,mislim da,cak sam i siguran da je bup proslost a za drugim opijatima nisam i nemam nikakvu zelju odavno.
Da dodam jos nesto, u najgorim nocima visio sam na forumu i citao postove ne znam zasto i kako ali nekako su me i uspesne i neuspesne price podstakle na ovu borbu i stoga hvala svima svima,ko god da planira neko eventualno skidanje trebao bi dobro da se informise o svemu,sto i jeste poenta.
Pozdrav svima
digital_gun
Posts: 9
Joined: Wed Oct 03, 2018 3:59 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by digital_gun »

samo se pitam jel ovaj sub vjecen..jel to to..na cemu moram bit do gorkog kraja???
:geek:
Locked