Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Hope potrebno je par tjedana za pravi efekt...moguće je osjetiti dizanje nekakvo na početku, pa čak i euforiju ali se to kasnije stabilizira... Doduše efekte koje ti opisuješ može i Asentra pružiti ali najčešće na visokim dozama (150-200'mg kad se uključe i noradrenalinski i dopaminski receptori u igru) i nakon nekoliko tjedana.

Katarina ajde molim te nemoj opet davati garancije ljudima, koliko se puta tebe treba upozoriti za neke stvari??
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

noel wrote:Hope potrebno je par tjedana za pravi efekt...moguće je osjetiti dizanje nekakvo na početku, pa čak i euforiju ali se to kasnije stabilizira... Doduše efekte koje ti opisuješ može i Asentra pružiti ali najčešće na visokim dozama (150-200'mg kad se uključe i noradrenalinski i dopaminski receptori u igru) i nakon nekoliko tjedana.

Katarina ajde molim te nemoj opet davati garancije ljudima, koliko se puta tebe treba upozoriti za neke stvari??
Pa moze biti Noel ne znam od cega je moja doza za sad je 25mg i super se osjecam zadnji par dana.22 dana je proslo kako sam prekinuo s bupom.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Zanima me jedna sitnica u vezi trudnoce dal skodi kad musko konzumira sub za zene sam cito da nije ok ili sta vec,a za muskarce nisam dal steti plodu il sta ja znam posledice..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope, to sto se tako osecas mislim da nema veze sa ad, jer pijes ga tek jednu nedelju i to najmanju dozu, da bi ad poceo da deluje mora da prodje najmanje dve nedelje, a mozda i duze, proslo je 22 dana tako da nije cudno sto se tako osecas, kriza vec prolazi i nema razloga da ti bude lose, pa ti nisi taj bup dugo ni uzimao da bi se sad oporavljao mesecima, sad ces se osecati dobro kao svaka strejt osoba, nekad bolje nekad gore, naleti neki dan da si super, pa neki da si sjeban ali sve je to normalno i nema veze vise sa bupom i krizom...

ahahahahahahahaha noel me UPOZORAVA.... zabranjeno je pruzati podrsku na "forumu za podrsku u oporavku"? izvini molim te, nisam znala, ja sam mislila da je ovde sanela administrator, a ona me jos uvek nije upozorila
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

P.S. nisam htela biti ironicna, malo mi je krivo, zaista mi je dosta prepucavanja na forumu, nisam u tom fazonu vise, niti to zelim, ja se svima izvinjavam ako sam nekad bila ironicna i kontrirala namerno, to je proslost i zaista ne zelim vise nikakve svadje i rasprave. to sto imamo razlicito misljenje, stav, pristut.. nije razlog da se medjusobno ne postujemo. samo ta izjava mi je ubola oci, no nebitno.

frajla, naravno ponovili smo svi sto puta da je psihicka kriza tu najveci problem, ja sam samo napisala ediju da ne brine u fizickom smislu, da li ce moci da ide na posao i radi, moci ce sigurno mogao je i hope sa mnogo vece doze, moci ce i on, mogla si i ti, mogla sam i ja da obavljam obaveze oko deteta i kuce i sl. znaci ono sto mora da se uradi, moze da se uradi, nisu tu jaki bolovi i sl pa da ne moze. Psiha je vec nesto sasvim drugo ali isto smatram da posao i obaveze tu mogu dosta da olaksaju jer brze prodje vreme i manje se misli o krizi. Covek mora da se pomiri sa tim i izgura tih mesec dana nije to smak sveta i ne traje vecnost. Nisam ja napisala nista neobicno i bilo ko da je u pitanju drago mi je da se skida i uspe u tome, pa i edy sa kojim sam imala 'razmirice', nadam se dda ce uspeti i da ce nam javljati kako ide, sve on dobro zna i sam, ja sam mu samo porucila da se ne plasi i da ne brine previse, naravno pozeljno je da ima catepresan i nesto za spavanje kako bi bio mirniji i sigurniji.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Svi se ovde nadamo i zelimo da se svako od nas sto bezbolnije skine i zivi koliko toliko normalnim zivotom posle svega.
Moras da svahtis da sebi neko ne moze priustiti uopste da se nadje u situaciji da ne moze ici na posao. Jedno su obaveze oko deteta a drugo je obaveza zvana posao. Ti na poslu ne mozes prileci ili biti psihicki odsutan ili kulirati na sofi igrati igrice da ti prodje vreme. Moj posao ne bi trpeo bilo kakvu vrstu odsutnosti i manjak koncentracije a da ne pricam o losem raspolozenju.A recidivi nisu smeli doci u obzir jer recidiv ne bi bio bup nego hors a to sam sve izbegla laganim spustanjem..

I da rezimiramo: ako skocis sa bupa i boris se i napravis recidiv- skidanje ni najmanje nije bezbolno nego veoma bolno
Niko ne govori da se ne moze, sve se moze ali i meni svaki put zapadne za oko Kada procitam da si bezbolno prosla kroz sve i paf pa recidiv i paf pa muz ti krije tablete. Pa to je borba jbt
Edi je dva meseca na novom poslu i tu se sigurno ne tolerise bolovanje nego se vrlo uskoro dobija otkaz. A otkaz donosi i brdo drugih problema.
Ja sigurno ne bi mogla da radim da sam skocila sa 0.4mg pa hope za citati je bila katastrofa! Sta je taj covek izdrzao svaka mu cast....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Frajla wrote:Svi se ovde nadamo i zelimo da se svako od nas sto bezbolnije skine i zivi koliko toliko normalnim zivotom posle svega.
Moras da svahtis da sebi neko ne moze priustiti uopste da se nadje u situaciji da ne moze ici na posao. Jedno su obaveze oko deteta a drugo je obaveza zvana posao. Ti na poslu ne mozes prileci ili biti psihicki odsutan ili kulirati na sofi igrati igrice da ti prodje vreme. Moj posao ne bi trpeo bilo kakvu vrstu odsutnosti i manjak koncentracije a da ne pricam o losem raspolozenju.A recidivi nisu smeli doci u obzir jer recidiv ne bi bio bup nego hors a to sam sve izbegla laganim spustanjem..

I da rezimiramo: ako skocis sa bupa i boris se i napravis recidiv- skidanje ni najmanje nije bezbolno nego veoma bolno
Niko ne govori da se ne moze, sve se moze ali i meni svaki put zapadne za oko Kada procitam da si bezbolno prosla kroz sve i paf pa recidiv i paf pa muz ti krije tablete. Pa to je borba jbt
Edi je dva meseca na novom poslu i tu se sigurno ne tolerise bolovanje nego se vrlo uskoro dobija otkaz. A otkaz donosi i brdo drugih problema.
Ja sigurno ne bi mogla da radim da sam skocila sa 0.4mg pa hope za citati je bila katastrofa! Sta je taj covek izdrzao svaka mu cast....
Frajla potpuno si u pravu,stvarno nimalo nije lako raditi i skidati se ja ni sam ne znam kako sam izguro posao i skidanje sreca u nesreci je sto sam jedan od bolji radnika pa imam neki bonusa pa et mogo sam se nekako vuci na poslu ti dana.Samo skidanje fizicki je bilo bas zajebano ja sam 7 mjeseci uzimo bup i na kraju spustio s 0.7 na nulu i osjetio svaku sekundu minutu sate i dane gadno.Sad prestoji ova druga borba svakodnnevna,ali s jakom voljom ide na bolje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ima li neko iskustva sa prenosenjem lekova preko granice,..? kao sopstvenu terapiju koja je potrebna za to vreme naravno..
Normalno je da cu ja lekove da spakujem u dzep ili u torbu, medjutim interesuju me dve stvari - Prvo, da li vredi nesto da prevedem lekarske izvestaje na francuski (u mom slucaju) , a u slucaju da se eventualno zadrzim duze pa da sa tim probam tamo da nabavim..
Ili recimo drugi banalni primer, - da me zaustavi Policajac i pronadje mi to u dzepu..a i na nekoj od granica na ulazu u EU..
Shvatili ste poentu..
Interesuje me jel neko isao preko na mesec, dva, pa da je nosio lekove sa sobom itd.
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ziki ja sam isla uvek avionom i imala sam par za ne daj boze u koferu i par sa sobom u torbi ali nemoj u dzep nista da stavljas zbog skenera na aerodromu
Nikada me nista niko nije pitao za tablete
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ne verujem da cu avionom, najverovatnije da cu busom...
Medjutim to je taj problem o kome ja vec vise godina razmisljam, kako cu kad treba da odem na malo duze..a pogotovo ako ne znam koliko cu tacno da ostanem.
U svakom slucaju i za to mi sad treba neka priprema, i da napravim zalihe itd.
Sve mi to stvara opterecenje.
Hvala Frajlo..
...
Locked