Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nevjerovatna vijest!! Cestitam! Vidis kako se u zivotu sve poslozi, poslije svakog truda slijedi nagrada. Bog te je pogledao, sad imas hiljadu razloga da budes zdrav!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nevjerovatna vijest!! Cestitam! Vidis kako se u zivotu sve poslozi, poslije svakog truda slijedi nagrada. Bog te je pogledao, sad imas hiljadu razloga da budes zdrav!!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Nevjerovatna vijest!! Cestitam! Vidis kako se u zivotu sve poslozi, poslije svakog truda slijedi nagrada. Bog te je pogledao, sad imas hiljadu razloga da budes zdrav!!
Hvala Ninocka od srca,i tebi zelim od srca da ti se sve lijepe zelje ostvare i ciljevi.Hvala ti puno,ali mebi neprestaju suze da idu od uzbudjenja hvala ti jos jednom iz sveg srca ti zelim lijepe stvari u zivotu i da ti srce bude ispunjeno...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Hocu Ninocka da cu jos vise sve od sebe za nju ili njega moram ali nije da moram nego zelim da budem za svoju bebu i svoju suprugu uvjek tu sad me drma to uzbudjenje pa razmisljam kad dodje akobogda moj svrljica da se igram snjim (njom)da ga nosam ide samnom u setnjicu pricacu mu sve najljepse i raditi sve najljepse za njega eh da je ovo moj otac vidi i cuje ali moje srce zna da to moj otac gleda s neba samo bi volio vidjet ponos na njegpvom licna trenutak ali vidjecu na majcinom hvala ti sto si odgovorila vjeruj da ninezn sta pisem od uzbudjenja.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Hope83 wrote:Ljudi,drustvo OVO MORAM da podijelim s vama na putu sam kuci i dolazi mi sms od supruge da je trudna,evo dok ovo pisem suze mi same idu jel ovo dar od Boga sta je ovo u ovpm trenutku presretna vijest za mene takodje kad majci kazem (majka mi ima zdravstveni problema ali hvala bogu ok je u zadnje vrijeme)Narode dobicu dijete nemogu da prestanem plakat presretan sam auuuu kakva je ovo vijest za mene kakav je ovo osjecaj.Nemam djece uvjek su mi govorili vidjeces.Ja ovo nikad osjetio nisam do sad zbunjen sam al ne u negativnom smislu odma mi kroz glavu prolaze misli sin ili kcerkica nebitno moje djete sreca druzzicu se snjim ili snjom uvjek ajjjjj ljudi kako sam sretannnnnn.
Di ćeš boljeg razloga da se ispraviš do kraja i pružiš tom djetetu dobar život... Od srca čestitam!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bas kad je trebalo!!!
Eto ti prirodnog antidepresiva!
Cestitke
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

CESTITAM HOPE!!!!! Videces i sam da je dete najveca sreca na svetu i ta ljubav se ne moze opisati, dete je nesto najlepse i najbolje sto moze da ti se desi, mnogo sam.srecna zbog tebe i sto rece frajla eto ti prirodan ad :D u pravu si i ja sam se vise navukla na supstituciju nego dop i mnogo mi je zao zbog toga ja sam taj dop vrlo malo uzimala plus lose i plus kratko tako da sam se posteno zajebala sa bupom... zelim ti sve najbolje, ja sam pre neki dan saznala da je moja kuma trudna pa to je uvek divna vest i bas sam htela da te pitam zasto jos nemate dece posto znam da ste dugo zajedno! Divno i u pravom trenutku da se desi nesto tako lepo a bas dok sam citala.tvoj prvi post razmišljala sam o tome kako bi bilo dobro da dobijete dete posto se mnogo volite i.postujete i podrzavate toliko godina. Odlicno!

Ninocka sutra ce biti 4 nedelje, ako izuzmem recidiv. Pa da,.bup imam u kuci ali muz je nasao neki.bas dobar stek, prvi put sam nasla gde a sad nisam,bilo je dana kada sam preturala po celoj kuci verujem da je negde van kuce, ali ono zna i sam koliko mi.je to bitno sad i da ne smem da prekrsim , imam ja kombinaciju gde mogu da zavrsim ali svi ti ljudi su njegovi drugovi i rekao je da ce slomiti ruku onome ko mi da, a znaju da je spreman na to, tako da..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:CESTITAM HOPE!!!!! Videces i sam da je dete najveca sreca na svetu i ta ljubav se ne moze opisati, dete je nesto najlepse i najbolje sto moze da ti se desi, mnogo sam.srecna zbog tebe i sto rece frajla eto ti prirodan ad :D u pravu si i ja sam se vise navukla na supstituciju nego dop i mnogo mi je zao zbog toga ja sam taj dop vrlo malo uzimala plus lose i plus kratko tako da sam se posteno zajebala sa bupom... zelim ti sve najbolje, ja sam pre neki dan saznala da je moja kuma trudna pa to je uvek divna vest i bas sam htela da te pitam zasto jos nemate dece posto znam da ste dugo zajedno! Divno i u pravom trenutku da se desi nesto tako lepo a bas dok sam citala.tvoj prvi post razmišljala sam o tome kako bi bilo dobro da dobijete dete posto se mnogo volite i.postujete i podrzavate toliko godina. Odlicno!

Ninocka sutra ce biti 4 nedelje, ako izuzmem recidiv. Pa da,.bup imam u kuci ali muz je nasao neki.bas dobar stek, prvi put sam nasla gde a sad nisam,bilo je dana kada sam preturala po celoj kuci verujem da je negde van kuce, ali ono zna i sam koliko mi.je to bitno sad i da ne smem da prekrsim , imam ja kombinaciju gde mogu da zavrsim ali svi ti ljudi su njegovi drugovi i rekao je da ce slomiti ruku onome ko mi da, a znaju da je spreman na to, tako da..
Ooo pa odlucno!!! Bravo!! Cetiri nedelje, pa tp je bitna stvar!! Bas mi je drago. Nista nego da o ti krenes da radis na drugoj bebici.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Kako je ovo cudno kao da su neki osjecaji bili zarobljeni dok sam uzimao bup,sad dok neuzimam 17 dana vec budi se odjednom toliko stvari.Sve je to ok 3 godine na opijatima(terapijama) jbg mozak ne zna kako se normalno funkcionise.
Npr odjednom mi dodje da se idem napiti ko stoka mada nisam pio alkohol dugo dugo uh nepamtim kad sam se napio zadnji put mozda i vise od 3 god,pa npr odjednom mi se slusa muzika pa ovo ono pa sex stalno ono kao kakav manijak zeljni hahhaha.I da se izrazim ono seljacki sex jednom pa drugi put pa treci do te mjere ajd dosadan si....Svasta....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Houp, kako si?
Locked