Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 2:44 pm Aha, ovo je 10-ti dan Ninocka ;)

SB, boli te uvo,glavni si na forumu :D
A evo ih smajlići, dobro je, juče ih nije bilo kod tebe. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Aha, danas kao nesto bolje.. Sta je sa ovim ljudima? Nigde nikog stvarno
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E sad sam ja sama na forumu i nije vam fora :(
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 6:53 pm E sad sam ja sama na forumu i nije vam fora :(
Hej, pisi sta ti je na dusi, samo ako nije u vezi sa samim bupom i skidanjem, bolje tamo na opstim diskusijama sto je otvorio Yasujiro, da nam ne bi opet Sanela intervenisala... Tu sam ja, dezurna budala. Jos danas odmaram, ne radim danas, ono nikog... Evo sad se i ti odjavila... :( :( :( Ako ne vidis nikoga online, ne znaci da nema nikoga, citaju ljudi sajt i kad nisu ulogovani. Napisi sta si htela, i nemoj odmah da se izlogujes, neko ce videti da si pisala...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

Hello, evo da javim da napreduje super. Samo nije mi jasno na koji način može lorazepam da zaustavi neke od simptoma krize. Danas je popio 1mg i prestalo je sa znojanjem i drhtavicom, pre tablete je bio skorz u daunu. Posle nje top malo se i zezali i apetita ima kad popije lorazepam. Jasno mi prosto nije.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:26 pm Hello, evo da javim da napreduje super. Samo nije mi jasno na koji način može lorazepam da zaustavi neke od simptoma krize. Danas je popio 1mg i prestalo je sa znojanjem i drhtavicom, pre tablete je bio skorz u daunu. Posle nje top malo se i zezali i apetita ima kad popije lorazepam. Jasno mi prosto nije.
Ja ne znam tacno sta je lorazepam, cuo sam za to, ali ga nikad nisam pio. Samo se secam pre kada sam se pogresno skidao, pogresno u smislu da sam samo bataljivao bup, a nastavio povremeno brzine, cugu, travu, tada je znao i bensedin dosta da mi pomogne, samo sto sada nista nisam hteo od psihoaktivnih lekova, sve na suvo. Sudeci po imenu, lorazepam je verovatno benzodiazepin kao i bensedin, pa ako je mene sredjivao bensedin, onda eto i njega je lorazepam, valjda...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:26 pm Hello, evo da javim da napreduje super. Samo nije mi jasno na koji način može lorazepam da zaustavi neke od simptoma krize. Danas je popio 1mg i prestalo je sa znojanjem i drhtavicom, pre tablete je bio skorz u daunu. Posle nje top malo se i zezali i apetita ima kad popije lorazepam. Jasno mi prosto nije.
Jasno nije ni meni. 1 mg lorazepama ne moze ama bas nikako da pripomogne, koliko je taj lek slab u odnosu na bup, i znaj da nista ne pomaze kada drma kriza od bupa
Ti mu dostavljas i dajes lekove ili?

Stopicu nemoj da padas u bedak, pisi samo, ne znaci da niko nije tu...
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 9:51 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:26 pm Hello, evo da javim da napreduje super. Samo nije mi jasno na koji način može lorazepam da zaustavi neke od simptoma krize. Danas je popio 1mg i prestalo je sa znojanjem i drhtavicom, pre tablete je bio skorz u daunu. Posle nje top malo se i zezali i apetita ima kad popije lorazepam. Jasno mi prosto nije.
Jasno nije ni meni. 1 mg lorazepama ne moze ama bas nikako da pripomogne, koliko je taj lek slab u odnosu na bup, i znaj da nista ne pomaze kada drma kriza od bupa
Ti mu dostavljas i dajes lekove ili?

Stopicu nemoj da padas u bedak, pisi samo, ne znaci da niko nije tu...
Ja lično i personalno. Da nisam videla svojim očima ne bih verovala. Preznojavanje kad dođem sa posla dam mu i smiri se posle pola sata. Neverovatno.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

Ako neko ima logično objašnjenje bilo bi baš od pomoći. Ili se prosto poklopilo sa zoloftom i ksalolom... Haos. Samo da mu ne činim medveđu uslugu. Bi se ubila na mestu.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 9:51 pm

Stopicu
Hahahaha, sto mi danas svi tepaju. Isao kod caleta na rucak, kaze cale "hranim te k'o птића"(morao sam cirilicom, jer nemam srpsku latinicu na kompu, a fon mi je prazan), onda kad sam isao do stana da nahranim macku i zalijem cvece, usput sam isao i po neke papire u SUP, javim se zeni za salterom, a ova kad sam dosao na red, kaze:"hajde maco", hahhaha, i evo sad ti "stopicu", hahahahha. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked