Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Spavao 3h,ustao,popio liminadu,progutao beli luk,kafu,sad ću doruckujem,izblejim i trening :shock:
Nzm zanima li ovo ikoga,ali bas ću pisati narednih nekoliko dana šta mi se desava :roll:
Jer nisam siguran da li sam bas u jakom problemu ili sam se jako istripovao čitajući vaše priče :o
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:Spavao 3h,ustao,popio liminadu,progutao beli luk,kafu,sad ću doruckujem,izblejim i trening :shock:
Nzm zanima li ovo ikoga,ali bas ću pisati narednih nekoliko dana šta mi se desava :roll:
Jer nisam siguran da li sam bas u jakom problemu ili sam se jako istripovao čitajući vaše priče :o
Znaci, godinu dana na 2 mg? Pa, to nije malo a ni zezanje...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Izvalio sam da nije zezanje,ni malo..
Ali šta je tu je,sad moram to rešiti.Vratio se sad,odradio trening laganica,šetao,pijem protein..
Ovako ću nedelju dana pa ćemo videtiSamo da vidim šta će noc reci :roll:
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:
Luka718 wrote:
Ninocka wrote:Ja sam bas bila u nekom tezem periodu u proteklih skoro mjesec... I tako su mi pomogli Houpovi postovi, jer ta mucna premucna prica mi je jos vise zgadila bup.Jos jeddnom ti cestitam na istrajnosti,covjece bas je pakleno bilo
Slazem se sa Frajlom , da je malo besmisleno pisati da je skinuti se lagano,dok prolazis kroz recidiv.Kato,najbitnije je da nije bilo drugog i da si sad ok.Pisi malo kako se osjecas,ja evo gazim 4 mjesec i i dalje mi ss ponekad mota po glavi!
Kad će prestati? :)
Aha, kapiram...Vidi ,odgovor jos ne znam ali me trenutno to i ne brine, sve dok mi se povraca od njega.Neizmjernu mrznju osjecam prema toj tabletici , da sam skroz sigurna da necu kiksati!! Mozda je ovo pretenciozno,sta znam...Rad mi taj nedostaje i lakoca sa kojom sam obavljala neke stvari na bupu, to je bilo samo tako na pocetku kasnije me pretvorio u robota.
Morao bi nam mozda malo vise ispricati i moj ti je prijedlog ,ako vec nisi, da procitas postove od samog pocetka.Mislim da nema pitanja bez preciznog odgovora na ovom topicu!! Srecno!!
Ninocka trenutno sam na cetvrt tablete 25 mg asentre ok je zasad,a sto se tice porodice sve je ok hvala bogu
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:I da,imam AD ali Msm samo uvece uzimati,jer ne verujem da mi je pametno preko dana,ionako Nmg se pokrenem..ali najviše je to psiha,jer mi sve u naletima dolazi..Nmg da ustanem ali ako se natjeram odradim stvarno dobar trening,klopam i ok mi bude..onda opet zabodem,pocnem da Motam svasta po lobanji i eto ga problem..
Zato sam napisao da ću kako znam i umem sl nedelju dana ispoštovati šetnje,trening i sto vise tecnosti...verujem da ću na taj način ubrzati čelu pricu.
Nisi mi i dalje jasan...Pogotovo me slude ovih milion postova sa recenicom i po,dje opet nista ne kazes.No, dobro kapiram da ti forum nedje dodje kao dnevnik dje se praznis.
Druga stvar koji opet ne kapiram je tvoje uzimanje AD pa nike to besedin dje ti odlucujes da ces po danu popit uvece ne ili obrnuto.Sa tim se nije zezati ...
Kapiram iz ove tvoje sulude price da imas mnogo vise iskustva sa opijatima nego ja, tako da se nadam da znas sta radis i da ces uspjeti!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Nisam ni ja skapirao najbolje..doduse samo sam procitao povrsno ..treninzi, proteini ovo ono i na taj nacin vadjenje iz te situacije.
Medjutim nije mi jasno to uzimanje AD samo uvece...jer radi se o leku koji ne deluje na taj nacin kao trenutan pa onda ga uzmes po potrebi, vec je to lek koji se pije a efekat dolazi postepeno posle nekog vremena...
I to nedefinisano stanje, da li ti je lose ili si se istripovao da ti je lose..trebalo bi jasnije da poznajes malo sebe i svoje opste stanje sto se tice toga.
I kao zatvorio si se u kucu, nemas volju za nekim socijalnim zivotom..a tek posle dolazis do zakljucka da je to od Bup-a.
Ne znam, ne bi trebalo da to prihvatis tek tako da ti je jedna tableta promenila nacin zivota..mislim mi svi znamo kako Bup neke stvari stvarno i maskira,i kako se gubi mozda volja za nekim stvarima..ali da ti ona bas odredi ponasanje to mi je tesko da prihvatim...
Mozda zato sto sam ja na Bupu aktivan sto posto, i ja to njegovo analgetsko dejstvo ili opijatsko nazovi kako hoces..koristim bas tako da bih bio produktivniji, da bih mozda i izdrzao vise na poslu i materijalizovao sve to..na neki nacin koristim to kao neku korist iz tog nuznog zla.
Ne bih ja Bup opisao kao lek koji moze u toj meri da promeni covekove navike, ponasanje i odnos prema ljudima ako to covek sam ne dozvoli sebi...to je moje misljenje samo.
Ja bih prvo rascistio sam sa sobom koliko sam zavistan, od cega i onda bih odredio nacin na koji da se spustam i odvikavam.
Ovako mi malo deluje kao lutanje...
Ali kazem to je samo moje misljenje, koje nema neki veliki znacaj..pricamo samo..
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Rekla bih da imas malo veci problem.... moras malo da se sastavis, Tesko te razumemo sta te muci zapravo.
Ne znam da li jos uvek uzimas bup, ali ako ga uzimas predji na normalno uzimanje a ne na nos i raspolozenje ce ti se popraviti tj unormaliti u kratkom roku i nakon nekog vremena spustaj dozu.
Ksalol/xanax nije lek koja tebi treba, od njega mozes Imati jos vise problema
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ispisah gomilu stvari,nema posta nidje :shock:
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Luka718 wrote:Ispisah gomilu stvari,nema posta nidje :shock:
Sad se stvarno smorih,Nmg ponovi sve pisati,ispisao sam masu.Uglavnom,ukratko sad-nisam smanjivao na način koji opisujete da je najbolji,iako mislim da jeste.poslednje dve nedelje sam uzeo 3/4 mozda malo manje,preskakao dane,sada imam 1/4 stoji..Ne verujem u tu pricu da moraš biti masu vremena na nečemu da bi zaboravio na nesto drugo,a opet bio u problemu stim na čemu si trenutno,a to svi dr rade,pocev od meta pa do suba..tako i sa ostalim tableticama.Zatoi za AD,znam kako oni djeluju,ali ako mene samo opuste uvece,sto mi je i potrebno-bolje mi tako.Sad se ponavljam iz nepostojećeg posta-verovatno nisam jasan jer imam problem sto sam najviše izdrkan na sebe,jer posle 6god dopustiti ovako nesto..nema smisla.A najveća fora sto sam bup prvi put uzeo,2kom danih se batalio dopa,relativno kratko sam bio na her.prisle godine i uspješno to regulisao sa ta 2.
Neko vreme bio Cool i onda kako i zašto sam poceo da jedem te bupove pojma nemam,bas nzm..ali to sto kaze ziki,imao sam volju za sve laganica njemu...
Trenutno,akozaboravimo ove dve nedelje,za koje kapiram da su opet ok jer 3/4 osmice za 15 dana je fino,danas je treći dan bez..
Odradio trening,šetao morima :) bilo mi lepo,klopao,i odspavao 3h,probudio malo bzv,ali uvek mi je budjenje najgori period...Sutra će me verovatno sve boleti,to cemo pripisati upali misica...gutati vitamine,limun..nastaviti sa treningom i nadam se uspeti da resim ovo,jer mi bas žurba.
Videcemo.
Konfuzam jesam,sigurno..ako nekoj ma neko pitanje direktno da direktno odg :)
Hvala :)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

luka, moš li se barem pre no li počneš pisat, spram srži onoga što želiš prenijet, stabilizovat u diskurzivnoj potrijebi evocirat osjećaj?

lučiš nerastumačive riječi i sintakse, ko je dešifrovat, i pored dobre volje svih ovdje, nailaze na nerazumevanje zbog hermetičnosti izazvane (razumjem), tvojim stanjem...

presaberi se i pokušaj malo koherentnije ispisat što te muči

poz
Locked