Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

da to mije sledece cega treba da se resim. Pijem ga vec godinama i red je da se resim i toga. U narednom periodu cu gledati da ga prepolovim na 7,5 mg pa opet na 4 mg itd....polako kako i umem:)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Joj, najbolje bi nam bilo bez ičega.. tijelo bi se kroz neke pola godine oporavilo od svega i funkcionirali bi normalno. Ja već neko vrijeme idem u tom smjeru, recimo još prošle godine uzimao sam baš hrpu tableta (+ povremeno drogiranje dizalicama, zlouporaba bupa, zlouporaba hepa itd) a sada sam to sve izbacio.

Trenutno sam primoran radi skidanja ponovo se trpat lijekovima, ali još prije nego što sam i započeo, odredio sam limit na nekih tjedan do najviše dva tjedna, taman granica gdje se tijelo neće previše naviknuti na njih. A onda oporavak... Nisam depresivan, dapače (iako bi radi moje životne situacije neki vene rezali još u zraku dok skaču s mosta) ali sam svjestan da je bup možda tu odigrao veliku ulogu, zanima me kakav ću biti par mjeseci nakon prestanka održavanja. Ako baš bude gadno, neću se patit nego provest lječenje od nekih šest mjeseci na kakvom SSRI blažih nuspojava, tipa Lexapro. Benzodiazepini su ZLO i s njima ne želim imati nikakvog kontakta nakon ovoga. Uglavnom, jebeni proces je to... i ne ide preko noći.

Što se mog skidanja tiče, 9.9 sam krenuo s 4 mg, prepolovio na 2 mg i zadržao se tu devet dana, a zatim:

Code: Select all

17.09.  sub	2.0 mg
18.09.  ned	1.8 mg
19.09.  pon	1.6 mg
20.09.  uto	1.3 mg
21.09.  sri	0.8 mg
22.09.  čet	0.4 mg
23.09.  pet	0.2 mg
24.09.  sub	0.1 mg
25.09.  ned	0.0 mg
26.09.  pon	0.9 mg
27.09.  uto	0.0 mg
28.09.  sri	0.0 mg
29.09.  čet	0.0 mg
Catapresan mi dosta pomaže, posebno kad treba leći i umiriti se. Ako se planirate sami skidati (s bilo kojeg opioida) zatražite od svog psihijatra privatni recept, kutija od 30 komada dođe oko 7 eura. Apaurin nije baš neka pomoć, puno više sam očekivao od njega kad su živci u pitanju, ali barem opušta mišiće i sprečava grčenje, tako da i to je nešto...Također, pomoć će vam utonit u "san", kakav god bio.
Tu je i proljev, baš neugodan simptom, hvala bogu nisam ga imao do sada, ali ako vam WC postane drugi dom, u ljekarni se bez recepta može kupiti Imodium za 7 eura, on je antidijaroik i spriječit će proljev.

Zolpidem (Sanval) je potpuno beskoristan za skidanje, taj lijek inače ima poluživot od 2-3 sata, s efektom slične dužine... Pomogne utoniti u san ali ćete se brzo probuditi. Ako imate priliku, pokušajte nabaviti Dormicum, to je benzodiazepin koji stvarno pomogne (koristi se i prilikom uvođenja anestezije za operaciju), čarobna plava tabletica koja osigurava dobar san, iako niti ona nije svemoguća, znate i sami da u dovoljno jakoj krizi vam ni bog otac neće pomoći zaspati.

Za nemirne noge i grčeve nisam pronašao lijek, iako postoji hrpa toga i nešto vjerojatno i pomaže u blažim slučajevima, ali najčešće je jedina opcija kretanje (ako možete), a dok ste u krevetu vožnja "bajsom" može pomoć. Kupio sam Magnezij klorid, navodno najbolja vrsta magnezija o kojem ćete pronaći hrpu tekstova na internetu, pa i knjiga gdje se ljudi kunu da su pomoću njega izlječili sve i svašta, čak i rak. Ako nekog zanima nek progugla, uglavnom ja sam ga kupio (2.5 eura u ljekarni) u nadi da će ublažiti nemir u nogama (trenutno ga pijem, razrijedi se u deci vode ali je gadno u PM, ali ima fora da se naprave oblozi i natope s njim, pa stavi na kožu (nogu) da se upija transdermalno. Za nemir u nogama još se spominje i kinin, ali nemam pojma gdje da to nabavim, teta u ljekarni mi savjetovala Sprite ili tako neki tonik, živo me zanima kako je ta do diplome došla. I da, kalij obavezno, nisam ga našao u pripravcima, ali znam da ga ima u bananama, koje su inače odličan izbor prilikom skidanja. Možda ga ima i u mlijeku, nisam siguran.

Glavobolja je konstantno prisutna, jer se ne mogu natjerat da pijem vodu, ima mi odvratan okus i uzimam tek male guceve, ma zaboravim jbga. Usta konstantno suha, usne ispucale, glava titra... a samo treba tijekom dana popit barem 2 L tekućine i rješen problem. Uzet ću si danas sokova voćnih, to će bit lakše za piti... i onih par ISO pića za sportaše, nije to skupo oko 1.5 eura litra, a sadrži elektrolite, oni su protiv dehidracije.

Tu su i bolovi po čitavom tijelu, ništa strašno ali dovoljno da vas iritira, jer ste potpuno malaksali i apatični. Bolje ne uzimati ništa, osim ako su bolovi baš snažni, u kostima recimo...tada najbolje ibuproben, tzv. nesteroidni antiupalnii lijek protiv bolova, vrlo je efektivan i nije toksičan kao paracetamol. Ja sam nabavio i tramal, taj lijek će čuda napravit ali će vam produžiti krizu - do sad ga nisam uzimao, čuvam ako baš postane jako gadno da ne moram uzeti bup. Izaziva snažnu ovisnost, zajebava se s serotoninskim receptorima i općenito je vrlo zajeban, prisustvovao sam kad su se ljudi skidali s njega, nije ni malo ugodno.

Valja uzimati i uzimam tiamin, riboflavin, niacin, pantotensku kiselinu, piridoksin, biotin, folnu kiselinu, B12 (sve ovo su vitamini iz skupine b-kompleks), vitamin C, D, E, cink, kalcij, Omegu 3... valjalo bi i željezno, selen, inozitol... Najbolje kupit multivitamine neke skuplje, gdje je sve u jednoj tableti (našao sam ovdje za cca 12 eura, možda si naručim, ne znam).

Za kasniji oporavak, ako si možete priušiti, valjalo bi kupiti par aminokiselina, da mozak što prije dođe na svoje i oporavak bude što brži, recimo l-glutamat za oporavak GABA transmitera, l-tirozin za oporavak dopaminskih transmitera, triptofan za oporavak serotoninskih transmitera i melatonin za spavanje. Ovo jeste malo skuplje, ali možda je bolja opcija nego koristit antidepresiv koji će suprotno od onog što reklamira, napraviti disbalans u mozgu, i od kojeg ćete se kad tad također morati skidati.

---

Eto, nemam šta radit pa mi se piše, ako se nekom da čitat, super, ako ne jebat ga. Btw, kaže mi matori sinoć je gledao neku emisiju, stručnjaci komentiraju ovisnost i kažu da su ljudi na održavanju zapravo izlječeni ovisnici, tipa da je to najveći uspjeh. E sad živo me zanima jel se to prave glupi il ne znaju da 90 posto njihovih pacijenata udara po bog zna čemu, terapiju koriste za pucanje na gan, a pauze rade samo kad je neki test na vidiku. Naravno postoje i oni koji zaista uzimaju terapiju kako treba i žive normalne živote, ali budimo realni, takvi su u velikoj manjini.

Po meni održavanje bupom/metadonom ima smisla samo dok se osoba ne stabilizira odnosno ne izlječi svoju ovisnost (ne mislim na fizičku ovisnost), kad prestane koristit heroin ili druge opijate, sredi si život, promjeni okolinu/društvo i više ne dolazi u iskušenja... nakon toga, ne vidim smisao korištenja sintetičkog heroina do kraja života, jer budimo realni, nuspojave će vas unišiti kad tad, počevši od ružnih stvari poput suhih usta, što posljedično radi manjka sline nakuplja baterije, pa nastaje gingivitis (već ga imam) a kasnije i paradentoza i gubitak zubi (nekoliko prijatelja se ovo desilo), zatim pad testosterona i gubitak potencije, pa jebemti ko želi imati mlohavu kitu, onda depresije koje vam svi antidepresivi svijeta neće izlječit, apatija, gubitak volje, indiferentnost, anksioznost, napadaji panike.... lista je stvarno podugačka, a pola toga se ne zna i pola toga još nije objavljeno.

A lova se vrti i vrti... Kad je izašao Subutex zaradili su milijarde dolara i još ga napravili da se topi u vodi kao šećer, nema osobe koja ga nije zloupotrebljavala (a fino se to moglo otežati da su htjeli, kao što danas postoje generci buprenorfina koji se jako teško tope u vodi). Ja sam uvjeren da je to namjerno napravljeno. A onda, kad im je istekao patent i tržište preplavili generici, "izmislili" su Suboxone, čaroban lijek u koji su dodali malu dozu Naloxona kako bi se spriječila zlouporaba. Intravenoznim korištenjem izaziva se umjetno stvorena kriza! Izaziva se moj kurac, Suboxone se topi jednako dobro kao i Subutex, bez problema se intravenozno zloupotrebljava, a Zagrebom i Rijekom hodaju ljudi bez udova, žrtve jednog pokvarenog sustava kojemu je kapital jedini cilj. Samo taj sistem je toliko moćan da je stvarno teško učiniti bilo što, iako se s vremena na vrijeme pojave usamljeni osvetnici s idejama o kolektivnim tužbama i sl.

Doktori su totalno neuki, da je to sramotno. Kad sam prvi put u klinici za ovisnost priznao za zlouporabu Suboxonea, objasnila mi je da to nije fizički moguće i na papir napisala da svašta umišljam, lol. Ali ajde, manji grad, međutim u metropoli ista stvar, stručnjak za ovisnost me uvjerava da bih u tom slučaju trenutno završio na hitnoj. Pa jebemu mater radiš čitav život s ovisnicima a da ne govorim da onih devet što čeka vani svi odreda furaju taj Suboxone!

Dobro, sad u Zagrebu više ne daju Subutex, jako rijetko (u manjim gradovima se dobije bez problema), nego forsiraju Alkaloidov bup, ne znam tko je sklopio taj dil, ali garant je dobre pare uzeo - ako nekog zanima kako se odabire lijek prvog izbora, evo jedan odličan članak osobe koja je radila u farmaceutskoj industriji na visokim pozicijama, poduži je pa mogu ukratko ispričati - postoje tzv. influenceri, to su doktori najveći stručnjaci za određeni sektor, recimo kod nas u hrvatskoj nekad dr. Sakoman. Njega, zajedno s influencerima iz srbije, bosne, finske, nebitno... pozove se na konferenciju, najčešće neki egzotičan otok, traje četiri dana, normalno vodiš familiju sa sobom, sve plaćeno, oni po plažama i hotelima s pet zvjezdica, a doktor ima obavezu provest dva-tri sata dnevno na nekom predavanju gdje na sva usta hvale određeni lijek.

To je ta indirektna korupcija, međutim postoji i direktna, kad se istim tim influencerima daje jbna svota novca da on progura baš njihov lijek. I onda se taj doktor lijepo prvom klasom naravno vrati u svoju prčiju od države i na sastanku kaže svojim podanicima, od sada nećete propisivati Reckitt Benckiserov niti Sandozov bup, nego isključivo Alkaloidov. On je bolji radi toga i toga (što je sranje naravno jer sastojci su isti, buprenorfin klorid i fileri nema ništa drugo). Ista stvar je s metadonom, i tu se forsira Alkaloidov, baš praktično u soluciji, dušu dao za rafu i flash, dok na tržištu postoji gusti domaći Plivin, kao i mnogi drugi. Čitav članak možete pročitati ovdje, duži je, ali se isplati.

Zaključak, održavanje ima svoju svrhu, daleko od toga, mislim da je jedno od najvećih postignuća kad je lječenje ovisnosti u pitanju, međutim treba znati kad je dosta a biti doživotno na opioidnom lijeku ne bi smjelo biti opcija.

Čitamo se, poz!
Last edited by noel on Thu Sep 29, 2016 7:38 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

noel wrote:
Zaključak, održavanje ima svoju svrhu, daleko od toga, mislim da je jedno od najvećih postignuća kad je lječenje ovisnosti u pitanju, međutim treba znati kad je dosta a biti doživotno na opioidnom lijeku ne bi smjelo biti opcija.
Ovo potpisujem.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Evo nabavio sam tlakomjer, ipak se nije s klonidinom (Catapresanom) baš za igrati, posebno kad smo ovako najosjetljiviji prilikom skidanja. Preko dana uzmem stvarno minimalno ali sam ipak "srušen", pa mi nije bilo jasno zašto pa sam guglao malo... Catapresan ima poluživot od 16 sati, a tu je naravno i gomilanje... pa ako se tijekom noći potopim s par komada, taj učinak se osjeti čitavi sljedeći dan i više ga stvarno nema potrebe uzimati. Eto, čisto da znate... lijek ide na recept od psihijatra, ali kod nas ih daju šakom i kapom, svaki junkie u gradu ima kutiju a pojma nemaju o mehanizmu djelovanja i sl.

Mjerio sam maloprije, 111/58 ❤ 56, nije strašno ali moram pripazit s doziranjem i malo to podići, neka zasoljena juhica ili nešto.

Sinoć je bilo prilično gadno, ali ipak sam uhvatio par sati sna, uz žešću medikaciju naravno. Noge su me izluđivale, ostao sam totalno bez ideja i u stilu homeopata, baba i alkemičara, natopio peškire magnezijem kloridom pa omotao noge s time. Vjerojatno je bio placebo, ali jebeš mi sve pomoglo je. Igrao sam Candy Crush. Otvorio Facebook nakon pola godine. Gledao u plafon. Pušio cigare. Molio boga da ovo prođe. Nađe se zanimacija ležeći u mraku, samo malo kreativnosti treba.

Danas nemam ni trunke snage, ali dan je jeben, vani je sunce i namjeravam otići u šetnju... Stavit slušalice i pustit neku dobru glazbu.

Bit će to sve ok. Ajte poy.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kod mene je catapresan dolazio u obzir samo kada krenem da se vrtim u krevetu tjj pred spavanje, preko dana te slomi i kada osecam pistanje u usima, to mi je znak bio da je pritisak visok

Voda ti je jako bitna, sa njom ubrzavas half life bupa, izbacujes ga iz organizma i sto je najvaznije glavobolja se smanjuje. Voda ti je zapravo najvaznija u tom procesu
Gledaj da ubacis malo limuna ako ti vec ne ide ili pomorandze.... Secere i junk food izbaci, kada god sam nesto tesko vecerala jako sam lose spavala
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Frajla wrote:Kod mene je catapresan dolazio u obzir samo kada krenem da se vrtim u krevetu tjj pred spavanje
Da, ali ti si puno sporije radila tapper pa nije bilo previše potrebe za njim...
Frajla wrote:preko dana te slomi
Polovica tablete zakucava za krevet, ne kužim kako to daju vani (na zapadu) klincima za ADD ('Among the current non-stimulant medications used for ADHD, clonidine is becoming one of the most frequently prescribed').
Frajla wrote:Voda ti je jako bitna, sa njom ubrzavas half life bupa, izbacujes ga iz organizma i sto je najvaznije glavobolja se smanjuje. Voda ti je zapravo najvaznija u tom procesu
Gledaj da ubacis malo limuna ako ti vec ne ide ili pomorandze....
Počeo sam sad pit puno tekućine, uglavnom sokova voćnih i onih pića s elektrolitima, jer voda mi trenutno ima nekakav fuj okus. Hrana isto, sve bljutavo ali jedem na silu. Cijeđeni limun pijem, s medom umjesto šećera, super je... Danas je treći dan bez bupa, valjda će izać kroz nekih tjedan dana, mislim da imam brži metabolizam... još ako se natjeram kretati češće...

--

Frajla kako si ti sada? Koliko je točno prošlo od kad si zadnji put uzela bup? Je li bilo recidiva? Je li se povratila energija? Imaš li problema s depresijom, trošiš li Zoloft i dalje i jesi li dizala dozu na 100mg (btw to je terapeutska doza, sve ispod je jedino za OCD)? Znam da još nisam završio niti ovo, ali već razmišljam što će biti dalje... nadam se da neću vegetirati mjesecima u kući (imam AD spreman ali ne bih ga volio uzimati).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Prosla su 3 meseca od zadnje doze suba!
U ta tri meseca su me paws sprzili ili kako ja to nazivam "magla" nekih 2-3 puta i to traje po par dana. Ta magla izgleda kao prava magla, kao da si u nekoj drugoj dimenziji, moozak slabije radi, koncentracija i vid oslabljeni, malaksalost. Ali opet u poredjenju sa skidanjem sa suba je nista.A ostale dane sam odlicno! Radim punom parom, dosta putujem, druzim se....
Podigla sam zoloft na 100 mg bas kad sam bila u periodu magle jer mi 50 nije bilo dovoljno i mislim da on odradjuje svoje jer sam sve vise i vise fit.
Pazi, dosta je za reci da ja sve ovo vreme zivim sa partnerom a da on nista nije primetio osim mog umora, ali to se zaista poklapa sa mojim odgovor da puno radim, to me je spasilo.
Recidiva nije bilo niti su na vidiku, ja sam se bas stabilizovala na bupu i sa heroinom sam se druzila zadnji put 2011 godine. Ne izbegavam mesta, ljude i situacije jer apsolutno nemam potrebu za drogom
Ja sam toliko stabilna bila pre spustanja i tokom spustanja i opet sam uzela zoloft kojeg planiram piti 6 meseci i cao, ne pomazu tu nikakve druge stvari i nemoj dozvoliti da se mucis ako znas da ti treba i on ima svoju svrhu, bas zbog toga da te pokrene.
Ne Znam kako da opisem kako se osecam posle suba a da bi mogao sliku stvoriti o tome...
Recimo da nisam " nabrijana" kao na subu, tu je bilo dosta neprirodne energije i ljudi nisu mogli da me prate, sada sam mnogo manje nervozna, eksplozivna i nigde ne zurim. Ne zato sto ne mogu nego zato sto ne moram i bas mi prija:)
Vidim i da sam i okolini mnogo pristupacnija i nisam vise u svome zabrinutom svetu zvanom sub. Energije imam ako zaobidjem fazu magle, ali je jos uvek racionalno trosim. Dobro nam je bilo na subu, ako ga nismo zloupotrebljavali, ali bez njega je mnogoooooooo bolje
fenix srb
Posts: 1
Joined: Thu Sep 29, 2016 8:21 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by fenix srb »

Pozdrav svima.
Jako mi je drago sto sam nasao ovaj forum.

Trenutno sam u 8 danu skidanja sa bupa. Ali da krenem od pocetka.

Bio sam 2 god na 6mg i stalno sam imao u glavi da se skinem sa njega, nisam znao nista i kad sam jedan dan preskocio pukla me je tolika kriza da sam se malo je reći zaprepastio jer je moj lekar rekao da nema krize od bupa.

Posto sam uvideo da od lekara nema nista preuzeo sam stvar u svoje ruke i vise od pola godine se spremao za ovo. A evo i kako , ovo je najbezbolniji nacin , to sam uvideo tek sad citajući vase price..

Poceo sam da smanjujem terapiju na sledeći nacin:
Jedan dan uzmem redovnu 6mg pa sledeći dan 4mg, pa opet 6mg pa 4mg...i tako mesec dana, onda sam samo jednom i drugi dan uzeo 4mg pa treći i tako ni nesećam se kad sam smanjio.

Na 4mg sam bio malo duze od mesec dana pa krenem jedan dan sa 2 mg pa opet 2-3 dana redovnu 4mg pa jedan dan 2mg i malo po malo svaki drugi dan po 2mg. Znaci jedan dan 4mg pa 2mg i tako mesec i skoro dva.
Zatim uzmem jedan dan 2mg pa sledeći dan umesto 4 opet 2mg pa opet 2mg uglavnom ni ne znam kad sam skroz presao na 2mg. Malu krizu sam imao samo prvi dan kad sam uzeo 2mg i to malo malko..
Na 2mg sam bio isto oko dva meseca i krenem sa 1mg po istoj recepturi , jedan dan 2mg pa sutra 1mg pa 2mg...i tako mesec dana stim sto nekad zaređam i nekoliko dana na 1mg.. Kunem se da dok sam smanjivao sa 6mg do 1 mg nisam imao nikakve krize i svo vreme sam radio i radim i dalje u fabrici u proizvodnji..
Dakle spustao sam sa 6 na 1 mg oko pola godine APSOLUTNO BEZBOLNO.
I kad sam krenuo sa skidanjem zadnja tri dana sam uzeo po 1mg i poceo...

Dan 1. Nista nikakva kriza, odlazim na posao, jedem spavam sve ok.
Dan 2. Pocinje..ustajem ujutru krećem u prvu smenu, bolovi misića u nogama, gutam brufene, jedem na silu, pijem Cedevitu..pregurao dan na poslu, uvece popio bensebin 2x5mg spavao kao TOP do ujutru.
Dan 3. Ustajem za posao, mnogo gore nego juce, ujutru proliv (samo ujutru), bolovi u misićima, pijem brufene na svakih par sati , imam apetit i jedem ko nenormalan. Imam i onaj osećaj u grlu..pregurao posao..uvece popio bensedine 2x5mg i spavao bez problema.
Dan 4. Jos gore se osećam nego predhodnog dana, krećem na posao..pijem brufene..mrzovolja , jedva se krećem, slomljen totalno. Kad sednem ne mogu da ustanem ali na poslu sam i moram..jedem i dalje ko lud malo i na silu..niko nista ne primećuje na meni..vadim se na virus, prehladu. Pregurao nekako, uvece ista doza bensendina, spavam bez problema.
Dan 5. Isto se osećam...samleven , na poslu, brufeni na svakih par sati...ali sam primetio da mi uvece poraslo raspolozenje (tad sam krenuo u drugu smenu od 14-22h).
Dan 6. Blago poboljsanje, krećem na posao druga smena, brufeni, vitamini, hrana obilna i kuvanje(meso i povrće), i dalje sam samleven mrzi me bukvalno i casu sebi da operem da pijem vodu..ali silim se, uvece opet bensendini i spavam ok.
Dan 7. Pa dokle vise jbote..mnogo bolje ali je tu onaj bol u nogama i mrzovolja (nisam na poslu, slobodni dani) sedim u fotelji i ne mogu da ustanem, znaci samo onaj bol u nogama...pregurao nekako, uvece nađem neke bromazepane i popijem 2x3mg. Spavao ok.
Dan 8. To je danas,(i danas imam slobodan dan, i sutra jos)blago poboljsanje ali teska mrzovolja, ne ustaje mi se iz fotelje, na silu idem setam, pojedem ogromnu porciju sladoleda, svratim do kladionice odigram tiket..sve nekako na gurku..sutra je 9dan pa se javljam.
(NASTAVIĆE SE..)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Frajla wrote:Prosla su 3 meseca od zadnje doze suba! U ta tri meseca su me paws sprzili ili kako ja to nazivam "magla" nekih 2-3 puta i to traje po par dana. Ta magla izgleda kao prava magla, kao da si u nekoj drugoj dimenziji, moozak slabije radi, koncentracija i vid oslabljeni, malaksalost.
Znači, nešto kao flashback krize, ali u puno slabijem intenzitetu? Mislio sam da je to nešto što se češće događa, ovo je baš ohrabrujuće 2-3 puta u par mjeseci.
Frajla wrote:Ne izbegavam mesta, ljude i situacije jer apsolutno nemam potrebu za drogom
Mene je malo strah izlazaka, jer tu uvijek bude dizalica, a navika mi je spustiti se nečim jakim... To vjerojatno ide na pauzu dok ne očvrsnem dovoljno.
Frajla wrote:Ja sam toliko stabilna bila pre spustanja i tokom spustanja i opet sam uzela zoloft kojeg planiram piti 6 meseci i cao, ne pomazu tu nikakve druge stvari i nemoj dozvoliti da se mucis ako znas da ti treba i on ima svoju svrhu, bas zbog toga da te pokrene.
Vidit ću kako ću se osjećati, tko zna, možda nekim slučajem bude i ok. Ali neću se mučiti, to je sigurno, imam Lexapro, to je jedan od najboljih SSRI AD-ova, vrlo je potentan ali selektivan, blokira ponovu pohranu serotonina dok na ostale stvari ima neznatan učinak (za razliku od recimo Zolofta, koji radi na serotonin, norepinefrin, dopamin etc... sjećam se da su mi na njemu zjenice znale bit kao na exctasyiju, problemi sa spavanjem, grčenje vilice, zijevanje...).
Frajla wrote:Ne Znam kako da opisem kako se osecam posle suba a da bi mogao sliku stvoriti o tome...
Ma da se vratim na 50% onoga kako sam se osjećao prije dopa i bupa, bio bih zadovoljan. Želim natrag emocije, da potekne suza kad je sranje, da se od srca smijem kad netko ispriča dobar vic, da imam motivaciju nešto graditi, da uživam u društvu prijatelja, da se zaljubim, da se osjećam i dobro i loše, ovisno o situaciji... jebeš ovo kad si sam sebi dostatan i kad je sve ravno.
Frajla wrote:Dobro nam je bilo na subu, ako ga nismo zloupotrebljavali, ali bez njega je mnogoooooooo bolje
Vidiš meni je suprotno, dobro je bilo dok sam ga zloupotrebljavao, jako dugo vremena Subutex IV (ovdje kod nas ga je stvarno lagano dobit), a kasnije kad sam to batalio i počeo normalno trošit terapiju, pretvorilo se u nepraktičnost i obavezu, da ne kažem koliko sam otupio i izolirao se. Pa stalni posjeti doktoru... iz drogiranja je postalo lječenje, problem. Srećom i to sam stabilizirao, pa sad sve izbacujem.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

fenix srb wrote:Pozdrav svima. Jako mi je drago sto sam nasao ovaj forum. Trenutno sam u 8 danu skidanja sa bupa. Ali da krenem od pocetka.
Pozdrav! Odlično, baš mi je drago da nas sad ima više... Meni je 21 dan skidanja, danas četvrti dan bez bupa, ostalo je bilo postepeno skidanje.
fenix srb wrote:Bio sam 2 god na 6mg i stalno sam imao u glavi da se skinem sa njega, nisam znao nista i kad sam jedan dan preskocio pukla me je tolika kriza da sam se malo je reći zaprepastio jer je moj lekar rekao da nema krize od bupa.
Prosto je nevjerojatno da nakon silnih godina koliko je lijek na tržištu, doktori i dalje daju krive informacije, kao papagaji ponavljaju laži s konferencija farmaceutskih industrija, umjesto da se fokusiraju na istraživanja, iskustva vlastitih pacijenata pa čak i anegdotalne priče na internetu. Uvriježeno je mišljenje da je buprenorfin minimalno adiktivan (naspram drugih opioida), minimalno štetan te da ima blage simptome sustezanja pri prekidu, što je laž do laži. Sada izvlače zadnje dolare kad je ovisnost u pitanju, pa treba naći novu svrhu ovom čarobnom lijeku - obavljaju se žestoka testiranja da se bup prenamjeni u antidepresiv a odavno se koristi kao anelgetik za snažnije bolove. Još će na kraju i reumu liječit.

Eeckitt and Benicker pharmaceuticals has been feeding misinformation about this drug since it first came out - they have lied about the circumstances of use, the timeframe of taper, dosages and pretty much everything else. There's need to be an honesty in perscribing. factual information handed to the doctors about the A-Zs of it, from addiction to substition with sub to the severity of withdrawals. Just scientific information.
fenix srb wrote:Posto sam uvideo da od lekara nema nista preuzeo sam stvar u svoje ruke
Definitivno prvi korak pri izlječenju.
fenix srb wrote:Poceo sam da smanjujem terapiju na sledeći nacin: Jedan dan uzmem redovnu 6mg pa sledeći dan 4mg, pa opet 6mg pa 4mg...i tako mesec dana, onda sam samo jednom i drugi dan uzeo 4mg pa treći i tako ni nesećam se kad sam smanjio. Na 4mg sam bio malo duze od mesec dana pa krenem jedan dan sa 2 mg pa opet 2-3 dana redovnu 4mg pa jedan dan 2mg i malo po malo svaki drugi dan po 2mg. Znaci jedan dan 4mg pa 2mg i tako mesec i skoro dva. Zatim uzmem jedan dan 2mg pa sledeći dan umesto 4 opet 2mg pa opet 2mg uglavnom ni ne znam kad sam skroz presao na 2mg. Malu krizu sam imao samo prvi dan kad sam uzeo 2mg i to malo malko..
Na 2mg sam bio isto oko dva meseca i krenem sa 1mg po istoj recepturi , jedan dan 2mg pa sutra 1mg pa 2mg...i tako mesec dana stim sto nekad zaređam i nekoliko dana na 1mg..
Mislim da je i ovo dobar način skidanja, radi dugog poluživota bupa... preskočit dan, pa kasnije dva dana, itd... Ali tek kad je tapper pri kraju, jer ovako nikad nemaš stabilnu dozu bupa u krvi i zapravo si čitavo vrijeme u nekakvoj polu krizi, vjerojatno psihičkoj koja se niti ne prepozna nego se prepiše stresu i dr. Ali ako ti kažeš da je djelovalo, vjerujem ti... ima tu nešto.
fenix srb wrote:Kunem se da dok sam smanjivao sa 6mg do 1 mg nisam imao nikakve krize
Radi tzv. "plafon" efekta (pogledaj moj prvi post u temi, imaš tamo prikazano i na slici) vrlo je lako s maksimalne doze od 24mg preći na 16mg, pa na 8mg, pa na 6mg, pa na 4mg... gotovo bez krize. Na toj "maloj" dozi od 4mg okupirano je cca 60% opioidnih receptora i osoba je pokrivena, ali kako se ide ispod toga polako nastaju problemu...
fenix srb wrote:...i svo vreme sam radio i radim i dalje u fabrici u proizvodnji..
Meni je isto na početku teži fizički rad jako pomogao, tijelo pri velikom umoru luči prirodne opiode - endorfine, koji se kače na receptore i pokrivaju krizu. Vježbanje se često ne pokaže dovoljnim jer šta je pola sata, ali ako osam ili više sati crnčiš, tijelo se samo brine da ublaži umor i bol, a usput pokrije i krizu.
fenix srb wrote:Dan 1. Nista nikakva kriza, odlazim na posao, jedem spavam sve ok.
Dan 2. Pocinje..ustajem ujutru krećem u prvu smenu, bolovi misića u nogama, gutam brufene, jedem na silu, pijem Cedevitu..pregurao dan na poslu, uvece popio bensebin 2x5mg spavao kao TOP do ujutru.
Dan 3. Ustajem za posao, mnogo gore nego juce, ujutru proliv (samo ujutru), bolovi u misićima, pijem brufene na svakih par sati , imam apetit i jedem ko nenormalan. Imam i onaj osećaj u grlu..pregurao posao..uvece popio bensedine 2x5mg i spavao bez problema.
Dan 4. Jos gore se osećam nego predhodnog dana, krećem na posao..pijem brufene..mrzovolja , jedva se krećem, slomljen totalno. Kad sednem ne mogu da ustanem ali na poslu sam i moram..jedem i dalje ko lud malo i na silu..niko nista ne primećuje na meni..vadim se na virus, prehladu. Pregurao nekako, uvece ista doza bensendina, spavam bez problema.
Dan 5. Isto se osećam...samleven , na poslu, brufeni na svakih par sati...ali sam primetio da mi uvece poraslo raspolozenje (tad sam krenuo u drugu smenu od 14-22h).
Dan 6. Blago poboljsanje, krećem na posao druga smena, brufeni, vitamini, hrana obilna i kuvanje(meso i povrće), i dalje sam samleven mrzi me bukvalno i casu sebi da operem da pijem vodu..ali silim se, uvece opet bensendini i spavam ok.
Dan 7. Pa dokle vise jbote..mnogo bolje ali je tu onaj bol u nogama i mrzovolja (nisam na poslu, slobodni dani) sedim u fotelji i ne mogu da ustanem, znaci samo onaj bol u nogama...pregurao nekako, uvece nađem neke bromazepane i popijem 2x3mg. Spavao ok.
Dan 8. To je danas,(i danas imam slobodan dan, i sutra jos)blago poboljsanje ali teska mrzovolja, ne ustaje mi se iz fotelje, na silu idem setam, pojedem ogromnu porciju sladoleda, svratim do kladionice odigram tiket..sve nekako na gurku..sutra je 9dan pa se javljam.
Slično kao i meni, super je što si većinu toga prehodao i proveo na poslu, vjerujem da nije bilo lako ali je olakšalo krizu sigurno. Čudi me da normalno spavaš, ja popijem šaku tableta i opet me budi kriza za sat vremena... pa ponovim tablete, sat sna i buđenje.... Sad sam odustao od toga i jednostavno budem budan većinu noći. Nemir u nogama je najgori simptom, jer moraš ležat ne možeš gnjavit ukućane u tri ujutro, a živci u nogama podivljali, grče se.... užas.

Ovo ostalo je sve izdržljivo, stvarno ništa strašno.... Istina, osjećam se slabo, jedva se krećem, ne da mi se ustat, bezvoljan sam, bole me mišići, nisam anksiozan nego više baš živčan, mrzovoljan kako ti kažeš... naživciraju me sitnice pa puknem i izderem se bezveze. Ali budimo realni, to je stvarno ništa, mačji kašalj... pa i malo dijete bez problema prođe te simptome kad dobije jaču gripu.

Čitamo se i dalje, izgurat ćemo ovo... ;)
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Locked