Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Polako jurke, nece te dotle odvesti,opet to zavisi id tebe,
ali kad se stabilizujes,bice drugacije..
Na o,5 sam i prosli put isto kad sam se stabilizovala,osetila sam bup,kao neku euforijicu, ali ovo danas je jace, a do sad mi je bilo skroz ok i vise mi se svidjalo tako,ovo sad mi je osetno neprirodno ,tako da bih sutra mogla da pocnem sa o,3..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sat Jul 20, 2019 5:24 pm Polako jurke, nece te dotle odvesti,opet to zavisi id tebe,
ali kad se stabilizujes,bice drugacije..
Na o,5 sam i prosli put isto kad sam se stabilizovala,osetila sam bup,kao neku euforijicu, ali ovo danas je jace, a do sad mi je bilo skroz ok i vise mi se svidjalo tako,ovo sad mi je osetno neprirodno ,tako da bih sutra mogla da pocnem sa o,3..
Svaka čast mićana... Drago mi je da čujem da ima boljitka, nade za nas. Kažem za nas jer vodimo istu borbu. Ista meta slično odstojanje. Sada nema odustajanja to znam. Jako žudim za momentom kada cu biti totalno slobodan. Unazadilo me je ono šmrkanje sad vidim koliko i iako znam da bi me sad i, 0,25 na nos diglo samo tako ne dolazi u obzir više. I na neki način ponosan sam na sebe jer stvarno ima godina i nešto kako se mislim da prekinem sa tim šmrkanjem, ali sve kao bice to nekad... Kontao sam da samo lažem sebe i da ce proci večnost, a i da cu popustiti prvom prilikom i navratiti se kada do toga i dodje. Prija mi ta rešenost i to što jednostavno to više ne postoji kao opcija u mojoj glavi. Iako se ne osecam najbolje nam da sam na dobrom putu...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Da nije ovog foruma kontam pitanje je kada bi i dal bi krenuo sa smanjivanjem i na koji način bi tražio izlaz. Frajlina, Ninočkina i priče ostalih su me podstakle na korak ka izlazu. Jednostavno ne poznajem osobu koja je pomislila na prekid sa bupom. Čak nisam upoznao osobu koja je imala krizu. Svi koje znam su za krizu čuli od mene.iskreno ni sam neznam kako bi i sam spoznao koje probleme nosi prekid da nisam onda silom prilike prekinuo. Zato sada kada znam, poučen i tim, a i iskustvom svih vas guram, a nadam se i izguracu. Pa cu sa te distance nekada i sam moci da posavetuje nekog mučenika koji krene ovim putem. :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

No, da ne kukam ja više...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Isto i ja zudim za tim momentom, a takodje sam podstaknuta forumom..Moji pokusaji su bili promasaji i da nisam ovde pokupila nacine,ko zna da li bih uopste dosla dovde..
A ovako sam se naslusala svakakvih gluposti..
Pisi Jurke,ako ti je tesko ,tu smo,a ja cu videti kako ce mi ici,mozda i ja budem prokukala haha
A kome cemo, nego ovde
Ti si tim iskustvom i nahbatao taj strah,ali realno kad uporedis sa tom situacijom i duzinom te psihicke torture sto si prosao i nije neka stvar ovo sad, zar ne?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sat Jul 20, 2019 7:20 pm Isto i ja zudim za tim momentom, a takodje sam podstaknuta forumom..Moji pokusaji su bili promasaji i da nisam ovde pokupila nacine,ko zna da li bih uopste dosla dovde..
A ovako sam se naslusala svakakvih gluposti..
Pisi Jurke,ako ti je tesko ,tu smo,a ja cu videti kako ce mi ici,mozda i ja budem prokukala haha
A kome cemo, nego ovde
Ti si tim iskustvom i nahbatao taj strah,ali realno kad uporedis sa tom situacijom i duzinom te psihicke torture sto si prosao i nije neka stvar ovo sad, zar ne?
Ma kakvi, nije ovo ništa, ni trunka veruj mi. Ali nemaš ti čega da se bojiš i nemoj ova moja kuknjava da utiče na tebe. To nebih želeo. Jednostavno pišem kako mi je. Malo jeste zaguljeno jer radim, a ono potuljeno jebuši...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sada mi je vec malo bolje, malo mi je mutno u glavi. Misli mi beze kud koji mili moji. Taj fazon. Samo kad noge prestadoše da bole...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sam sam i dalje kuci, to je i mana i prednost. Nisam bio baš ni za šetnju, a nisam hteo ni dan da i spustim i provedem ga u kuci samo. Tako da izadjoh malo i prošatah po kraju. Sada kuci i vec vidim da iz dosade moze čovek u gluposti da udje. Treba biti stalno u nekoj priči. Aktivan koliko god može. Prosto mi na tren prodje kroz glavu kako bi bilo i šta bi moglo da mi podigne raspoloženja. Ali necemo se prevariti. To je stara i koliko vec puta prežvakana priča... Dokon čovek sa djavolom tikve sadi... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E ja sam se malo organizovala sa odmorom, sad sam na odmoru,a imam jos nesto neiskorisceno,taman kasnije da bude u skladu sa situacijom ;)
Pisi,lakse je kad podelis to sa nekim, forum i ima tu namenu..
Meni je cak posle dopisivanja sa zenom koja nije ovde,a neki je psiho po struci, samo radi preko,bilo lakse, eto kako neka sitnica moze da utice da se bar malo dignes..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E dosada je zajebana, kad imas lufta za razmisljanje,a nisi u nekom raspolozenju,misli su obicno crne i samo sebe bacas jos vise u neki bedak..
Locked