Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:24 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Tebi se stvarno mora sve nacrtati. Da zavrsimo pricu i posvetimo se drugim stvarima.

Ninocka ti je dovoljan dokaz, gde ju je caty filovala kao novog clana protiv foruma.i da je sve radila samo da dokaze da niko ovde ne radi kako treba! Ninocki su se posle javljali sa istom pricom da li je to sve tacno

To sam sve saznala skoro jer ja na poruke nikome ne odgovaram i ne bavim se tim glupostima.

Prelistaj prethodnu temu gde me navodno raskrinkavas i bice ti jasno. Jos je Ninocka kroz svoje postove sve vreme aludirala na to, dok mi na kraju nije sve rekla.
Zato sam se uvek pitala, sta ti to zelis od mene kad si se navrzo toliko?
Ali ja sam svoju bitku izborila, nisam vazna ja nego oni koji dodju da se bore i skidaju
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Eto ja sam taj dokaz. I nista nije licno Neske, sad me vec nerviras jer znam da kapiras o cemu pricamo.
Znaci da se manemo glupiranja na forumu, jer ovo nije igraliste.Nikakvi klanovi ne postoje, niko se ovjde ne poznaje, samo je bitno da ljudi budu dobro.
Sve je tacno sto je Frajla napisala.,neko se jednostavno ovdje zaigra i zaboravi se dje je.
I necu vise da pricam o ovome.
Ovdje ste dosli da se lijecite zajedno sa ostalima , nama.
Nismo ovdje da se bavimo Frajlom i Noelom, i cija je metoda " skidanja " uspjesnija.
Cim krenete da ualzite sa nekim u takve price posebno u pm, bjezite! Eto..
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:25 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma MRS bre

Ja sam u ovoj prici nebitna, a jos manje ti na temi skidanje sa bupa

Teraj to negde dalje
Informisan je onaj ko je trebao biti

Kraj price
Last edited by Frajla on Mon May 07, 2018 6:23 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ijuuu??
Šta Vam je ljudi moji?
Čemu ovo zatezanje odnosa i svađa na javnom zidu?
Ok, shvatam imate neke nerešene odnose od ranije u koje neću da ulazim..
Ne shvatam da realno postoji neko ko želi loše da savetuje ikoga? Ako baš želi da pogrešno savetuje, onda proterivanje sa foruma!!
Možda to "loše" je u stvari samo neznanje i glupost?
Ne znam , jer nisam u toku..
Mene NIKO NIJE KONTAKTIRAO U INBOX!!
Tako da me izostavite iz priče.. Nit me je iko vrbovao, niti pokušao..
Zahvaljujem se ako sam ikome pomogao makar malčice (Neške?), drago mi je..
Meni je gomila ovih objava dosta pomogla i zahvalan sam svima, iskreno..
Eto, samo da ne budem u srži neke teme koja nema veze sa mnom..
Dajte, opustite se, stvarno nema svrhe za prepucavanjem
Pozdrav svima!

P.S. Zoloft je počeo lagano da me radi, Imunix je odličan, a ja i dalje guram na 1mg. čim ustanem i malo manje spavam popodne
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:25 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Kao i uvek Ziki, majstorski opises pozitivne strane bupa:)
Sve je upravo tako kako si napisao samo i iskljucivo ako se koristi na pravilan nacin. Ako se zloupotrebljava borba je troduplo teza. To se vidi i po broju uspesno skinutih ljudi na forumu koji ga nisu zloupotrebljavali.

Onda krenu price, los bup dobar bup, los dop dobar dop,zezanje, akcija....i tras opet “bupnes” i ajmo sve u krug.
Pa sve to sto pokusavam da kazem o Bupu, i to sto vrtim tu plocu stalno je samo iz tog razloga sto se s vremena na vreme pojave komentari ili misljenja ,ma to je zlo, propast, jos malo pa ce ispasti gori i od heroina.
Pa cekaj malo nije bas tako...
Ni ja ga ne volim, i ne pijem ga iz zabave.. ali godine koje sam proveo na njemu mi daju neko iskustvo i prilicno istinitu sliku kakav je on zapravo.
Voleo bih da nisam imao potrebe da ga nikad upoznam ali jbg..
Nikome od nas nije lako ovde, ali ako iz svega zla sa kojim se mi suocavamo treba da se napravi taj izbor da bi se taj zivot vratio u neki normalan tok, i ako izbor padne recimo na taj metadon ili buprenorfin, onda je potrebno da covek zna tu razliku..
Ja moram da priznam da ja i o tom bupu ponekad pisem sa tim osecanjem muke u zeludcu, jer mi se jednostavno cela ta prica o zavisnosti smucila ali nuzda zakon menja, sa tim zivimo i sta da radimo.
Ja stvarno poznajem ljude koji su u tom vremenu koje su proveli na bupu zasnovali porodice, dobili decu,zaposlili se itd..a dobro ih pamtim iz nekih proslih vremena, zajedno smo tikve sadili.
A tog recimo metadona je i tada bilo..uvek ga je bilo, nije se kao Bup pojavio pre 6,7 ili 8 godina..mislim na Srbiju..
Znaci velika je i primetna ta razlika izmedju ta dva leka, to se vidi u praksi..
Znam ja koliko je posle tesko odviknuti se od njega i sve to, ali ljudi su povratili svoje zivote u medjuvremenu..oslobodili se droge,sredili se..malo li je..
To bi bila poenta onoga sto hocu da kazem.
A ako neko moze da se i bez njega vrati u normalu jos bolje, i ja to pozdravljam..neka onda i mene posavetuje, vrlo rado cu da to prihvatim.
Pozdrav..
...
Locked