Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ne znam, ja takodje smatram da nikome i ne treba prepisivati preko 8mg ali evo nasem drugu je prepisano za jednu nedelju 3table dvojki i jedna tabla osmica, tj koliko god da tražiš prepisace ti! A znam i neke kojima je prepisano vise, kao jedna devojka od koje sam pre zavrsavala ima svake nedelje dve table osmica i tri table dvojki!!! to je 22mg dnevno?! Sta drugo pomisliti negp da im je samo u interesu da se kupuje sto vise i da neko na tome lepo zaradjuje!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

al pazi koliko je to brutalno jaka gudra: najtežim đankijima treba nekoliko grama dnevno, te pošto je to tko zna koja "ruka", vjerojatno iziđe na pola grama, odnosno, 500 miligrama čistog dopa, mogućno i manje - s bupom, te iste, najteže slučajeve, pokrije jednako, ej(!), 2 mg, 4 mg te supstance...

loodilo...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Stvar je u tome da su se ljudi nekad skidali sa dopa sa jednom osmicom suboteksa, ja se setam kad je jedan decko iz beograda ovde donosio ljudima da se skinu, jednu osmicu za 20-30e i ljudi dele tu osmicu na 4-5 dana i nemaju krizu uopste! Jedna dvojka sto posto pokriva krizu od heroina (pokrivalo je mene i pola dvojke, ali dečko jr uzimao više pa mu je dvojka bila sasvim dovoljna, ne znam sad za teze slučajeve koji uzimaju BAS PUNO). Pa ako je u krizi toliko dovoljno zasto ne bi bilo i posle kad se skines? Tako da nešto tu ne stima, ali bulvalni svako moze da uzme koliko god hoce, nekad su dosta prodavali sad sam primetila ovde kod nas da nema kome da prodaju zato su spustili cene bas i daju osmicu za 500din jer su svi uzeli na recept nece niko da baca pare.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ja kada sam prvi put dosao u dodir sa Bupom nisam mogao da verujem.
To je bio Suboxon onaj sa aromom pomorandze ili limuna..i bilo je parcence velicine zrna pirinca mozda..
Ja sam mislio da je neka zajebancija dok nije proslo 45 minuta, sat vremena da krene da deluje..a pre toga sam krizirao jedno tri, 4 dana i to zestoko od 5 sorte heroina.
Kad me ono puklo..rekoh sta je ovo..
Prvo je trebalo vreme da se vrati snaga, da se noge otkoce itd..i onako danima mokar od preznojavanja prvo otisao da se okupam i preporodio se.
Znam da sam izasao i setao jedno 6 kilometra sigurno, uvece nema sanse da zaspim jer ono radi kao ludo, krenulo neko uzbudjenje itd.
Tog trenutka sam znao da sam nasao novu ljubav, odnosno zamenu za onu staru nedostupnu i preskupu ljubav.
Dobro sad malo preterujem, ali je stvarno bilo otkrovenje za mene.
Tada krece nabavka na crno, do tada nisam ni znao da postoje specijalizovani dileri po gradu samo za sub, nista dop itd.. i tu krece nova vrsta saradnje.
20 evra tableta suba od pomorandze sa kojom si mogao danima da kuliras bez krize.
I tu je otislo takodje bogatstvo, manje nego na heroin ali mnogo takodje.
Mislim da sam na sve skupa kada se sabere potrosio otprilike koliko da sam kupio kucu sa bazenom, i batlera pride.
I onda taj dan kada sam saznao da se Bup pojavio u apoteci, od doktora licno..koga sam sreo, a koji je znao da mucim muku sa opijatima..
I tako krece ovo nazovi lecenje.
Uglavnom heroin je od tada postao ruzna proslost za mene.
Danas posle toliko vremena kada se setim heroina imam onaj osecaj da bih povratio..stvarno mi je muka kad pomislim.
To je ja mislim nesto dobro sto je proizveo Bup kod mene, znaci od heroina mi se povraca bukvalno.
I postao sam mnogo fukcionalniji od tog trenutka.. jedna kuca, druga kuca, jedna zena, druga zena itd..
Sad doduse nemam ni jednu zenu a kucu nisam zavrsio.
Ali zavrsicu ako Bog da zdravlje.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

nek vas bole uši za kritizere, smarače i seratore - bup je neizmjerno bolji no metadon, o jurcanju za horsom, da ne zborim... ceo život ako treba provjedeš na njemu, a da se ne bi vraćao heroinskom paklu, te funkcionirao kao produktivna jedinka društva, mala je cjena

nije baš adekvatna često pominjana analogija s dijabetičarima i insulinom, al nije ni daleko
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ja sam ipak do pre 5god bila sasvim strejt a i sa tim opijatima na minimalnoj kolicini i ne mogu da se poredim sa dugogodišnjim zavisnicima niti zelim toda da postanem pa tako mislim da je vreme da razmisljam o skidanju, tj razmisljam ja odavno ali nesto ne ide :(
Last edited by Caty on Sun Aug 20, 2017 10:12 am, edited 2 times in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Yasujirozu... zaboravio si j ubaciti u "ceo" :roll:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ima par osobina kod tog Bupa koje su stvarno po meni vrhunac dostignuca u medicini, bar u kontekstu ove bolesti zavisnosti...mada koliko sam upoznat on se pojavio dosta ranije i upotrebljavao se kao painkiler i postoperativno itd..nije izmisljen bas za ovu svrhu ali je verovatno prilagodjen posle.
Uglavnom te osobine su da od njega ne raste tolerancija, odnosno on ne trazi da ga vremenom uzimas sve vise i vise..sto vecina lekova radi, gotovo svi lekovi vremenom gube efekat, bilo da je metadon, pa cak i trodon..pa moras da povecavas da bi resio problem i onda to postaje rupa bez dna.
Druga stvar je da na neki nacin blokira sam sebe, znaci ne vredi ti da uzimas puno jer on ima svoj prag do koga deluje i sve ostalo je bacanje para i gubljenje vremena.
Treca stvar je sto blokira heroin i ostale teske droge, znaci ne vredi ti ni da uzmes najkvalitetniji heroin jer nista neces osetiti, i samim tim i mogucnost da se ne daj Boze overis je minimalna.
Cetvrta stvar je to neuobicajeno dugacko dejstvo od 24 -48 sati koje te vremenom vraca u neki normalan zivot,da mozes da imas vazduha da radis normalne stvari u zivotu bez straha, za razliku od heroina kada strepis svaki dan da li ce da ti krene kriza posle 5 sati ili ces ujutru da se probudis mokar.
Peta stvar je i to blago antidepresivno dejstvo, svi ti faktori te dovode u jednu psihicku stabilnost.
I sesta stvar je da ne moras da gutas saku lekova i punis zeludac, vec uzimas pod jezik jednu minijaturnu tableticu.
Naravno da ostaje ta dilema, sta posle, kada cemo da ga ukinemo i kako ce to biti.. ali od jednog leka sve ovo malo li je...
Ja stvarno imam gomilu primera ljudi koji danas zive jedan normalan porodican zivot, gde su i jedno i drugo bili zavisnici a danas zive u braku, imaju decu, vidjamo se svakodnevno..za svo to vreme su na Bupu i uz pomoc njega su to i postigli.
Ja ne znam kada i kako ce se oni skidati i kako ce to da se odrazi na njih, ali opet kazem malo li je i za to do sada..
Ako uzmemo u obzir da se od heroina zavrsava uglavnom na dnu, ili te jednostavno ubije onda je Bup zasluzio Nobela stvarno.
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Yasujirozu... zaboravio si j ubaciti u "ceo" :roll:
Ahahahahaha :?:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Opet se slazem sa Zikijem sve te stavke stoje, i tu bup zaista jeste za Nobelovu
Ajde ja sad da napisem neke negativne stvari kad je on u pitanju .
Ja sam cim sam stigla kuci krenula da vadim nalaze, sve ok super ali imam kandidu. Nikad je nisam imala, a poznato je da je zene zakace posluje porodjaja, ja poslije dva nisam. Dr kaze da misli da je od bupa, kaze ima nekoliko pacijenata korisnika bupa i ksalola koji je imaju. Sad da li jeste od njega ili nije, ostaje nam da razmisljamo.
Ja sam prvih mjeseci bila prevesela kasnije je vec bup krenuo da me ubija u tom smislu. Nisam bas postala asocijalna , ali prestala sam da se druzim i vidjam sve rjedje i rjedje sa prijateljima. Smijeh je postao proslost. Tako te bup zezne ususka te da ti je prelijepo a ustvari postajes mracna i teska osoba , koja se sve vise osamljuje.
Sex .. Zelja za njim, pa sto to bjese. Apsolutno nikakvu zelju, imam muza kojeg obozavam nocima sam sebe bukvalno tjerala da spavam sa njim!! Agonija! Orgazam?? Sta to bjese... Hm, gore dolje gore dolje , nema!! Nista! I kad se desi to je nesto jadno i zalosno!! To me ubijalo!!
Treca stvar, grozno sam na bupu postala nemarna i zaboravna. Zaboravna pogotovo, znaze koliko sam stvari ukakila sa tim, pogotovo kad imate porodicu koja se oslanja na vas!Zaboravljala sam neke banalne stvari koje covjeku postaju rutina a ne neke krupnije!
Poznati je da bup izaziva zatvor , kod mene je to bas bio problem. A znate i sami koliko to steti cijelom organizmu da otrove drzite u stomaku sedam dana !! Bomba!! Desavalo mi se da piskim jednom dnevno!! Uzmem bup , i toalet za mene postaje zaborav!! Vjerovatno mnogima ovo i nisu neki razlozi da se maknu od bupa, i ne djeluju tako strasno, ali samo ne djeluju!!
O emocijama da ne pricam! Citam kako Ziki pokusava da nadje sredinu da ne postane drvo, ja to nisam umjela. Bukvalno sam bila drvo!! Na suze sam zaboravila sa bupom, smjeh tugu radost, srecu... A zamazete, mislis da ti je odlicno a realnost je drugacija. Najbolje ce vama vas na bupu opisati drugi, vasi prijatelji. Ja sam tako i krenula da se skidam jer su mi svi mili i dragi krenuli pricati kako sam mrtva, drugacija.. Eto, ja nekako ne mogu da se upustam u hvaljenje bupa i dalje mislim sa treba da koristi kao terapija mjesec dva dol covjek ne stane na noge, i da se lagano rastajete sa njim! Sto cu znam da sam teska sa ovom pricom, ali ja zaista ne mogu da ga hvalim !
Locked