Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Wed Jul 17, 2019 1:14 pm uskoro će na forumu, očito je, bit sve strejter do strejtera :D

(osim voše, koji prakticira osebujnu i inovativnu vops-vutra-motika terapiju :mrgreen:)
Motika je tu presudna, heheh, upravo se družim sa njom. :mrgreen: Ovo ostalo je bilo zanemarljivo malo, sem u prvih 15 dana, vutre pred spavanje, ali ne svaku noc. Prekosutra idem na more, tamo će biti novi oblik terapije. Ali psihoaktivne supstance su ovaj put isključene na moru. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Sad će biti prvi put posle 100 godina da mi neće biti frka na graničnom prelazu, hahahahahah. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

samo se ti drži što dalje od bupa (i inih opijoida svih vrsta), i sve bude ko bombona, a za te transgresije a la ganja i alkohol, ne brigaj

dakako, sve to stoji jedino ak dok si "pod utjecajem", ne budeš bio toliki bolid, pa se riješiš doradit gorepomjenutim...

no, djeluješ kak si dovoljno (opravdanog) straha nahvatao, tak da cijenim kak se nećeš, a poslije svega, polit kofom govana

jel tako? tako je ;)
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Wed Jul 17, 2019 2:52 pm samo se ti drži što dalje od bupa (i inih opijoida svih vrsta), i sve bude ko bombona, a za te transgresije a la ganja i alkohol, ne brigaj

dakako, sve to stoji jedino ak dok si "pod utjecajem", ne budeš bio toliki bolid, pa se riješiš doradit gorepomjenutim...

no, djeluješ kak si dovoljno (opravdanog) straha nahvatao, tak da cijenim kak se nećeš, a poslije svega, polit kofom govana

jel tako? tako je ;)
O da, ja sam upravo iz tog razloga alkohol skroz izbacio iz upotrebe. Dešavalo mi se da zaboravim šta to bese hors i da uzivam u životu, ali ne leži vraže... Nalijem se dobro nekom žestinom i to mi ne bude dosta vec mi klikne u glavi samo od jednom i ja završim na šemi. Posle se kajem, ali ne odustanem i dalje da se žackam...
Sada sam toga i te kako svestan i necu dozvoliti sebi da dodjem u takvu situaciju više.
Malopre sam došao sa posla i otišao kod čoveka od kojeg uzimam bup. Uzeo sam lepo za naredni neki period da imam i da ne mislim o tome dal ce nestati ili šta vec.
Nadam se da sam uzeo i više nego što ce mi trebati. Medutim, imao sam problem kada sam došao kuci da ne tutnem pod jezik tabletu jer mi je proradio onaj zavisnički trip da mozak traži nagradu kada se dodje sa šeme. Na žalost ovo je za mene i dalje šema mesto terapija jer je ne uzimam na legalan način. Makar uzimam sada pravilno ako ništa drugo...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Wed Jul 17, 2019 2:52 pm samo se ti drži što dalje od bupa (i inih opijoida svih vrsta), i sve bude ko bombona, a za te transgresije a la ganja i alkohol, ne brigaj

dakako, sve to stoji jedino ak dok si "pod utjecajem", ne budeš bio toliki bolid, pa se riješiš doradit gorepomjenutim...

no, djeluješ kak si dovoljno (opravdanog) straha nahvatao, tak da cijenim kak se nećeš, a poslije svega, polit kofom govana

jel tako? tako je ;)
Ganja mi generalno ne odgovara, sem večernje varijante, a i alkohol hvala Bogu mi je mozak nekako prevazišao. Ja na primer pre 5 godina, kad bih krenuo da pijem, ne bih znao da stanem, sada, em što se pazim, em što mi ni ne prija ni blizu kao pre. Nekako sam baš u tripu da iskoristim ovaj Božji dar, a to je da me je fizički Bog bas sačuvao. Jako sam zadovoljan svojim izgledom, idealna masa, nemam zaliske, nemam sede, nemam bore,a imam 33god. Alkohol je najveći protivnik fizičkog izgleda, tako da ću itekako da ga se pazim. A znam za ono što Jurke kaže. Meni se nije dešavalo kad se napijem da mi se radi dop, jeste u stvari svega par puta, ali dosta puta sam kad se dobro napijem znao da odem na spid, tako da ima da se čuvam sada kao nikad pre u životu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Jurke wrote: Wed Jul 17, 2019 5:00 pm Makar uzimam sada pravilno ako ništa drugo...
nije "makar", već je u pitanju krucijalna promjena tvog puta ka konačnom razriješenju opijo-galimatijasa u kome si (pre)dugo vrijemena...

sad na mišiće izguraj, jer neće bit lako (nikako), i uvijek imaj u vidu, a kada te spuca "želja", koliko si izgubio u pređašnjem periodu, i koliko te lijepog čeka

u skorijoj budućnosti, probudiš se jedno jutro, i budeš u fazonu: "kak je divno što ne moram mislit o jebenim zalihama, buđavog buprenorfina, jer, eee, ja sam čist!"

pa zar to nije nešto čemu treba stremit, i izdržat sve muke da se ostvari :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Wed Jul 17, 2019 5:37 pm
Jurke wrote: Wed Jul 17, 2019 5:00 pm Makar uzimam sada pravilno ako ništa drugo...
nije "makar", već je u pitanju krucijalna promjena tvog puta ka konačnom razriješenju opijo-galimatijasa u kome si (pre)dugo vrijemena...

sad na mišiće izguraj, jer neće bit lako (nikako), i uvijek imaj u vidu, a kada te spuca "želja", koliko si izgubio u pređašnjem periodu, i koliko te lijepog čeka

u skorijoj budućnosti, probudiš se jedno jutro, i budeš u fazonu: "kak je divno što ne moram mislit o jebenim zalihama, buđavog buprenorfina, jer, eee, ja sam čist!", pa zar to nije nešto čemu treba stremit, i izdržat sve muke da se ostvari :D
Upravo tako bratelo. Skoro pa da se mogu i setiti kako izgleda biti skroz strejt. Prosto sam drugačije doživljavao sve pa i mirise godišnjih doba. Jutros mi se učinilo dok sam čekao prevoz ka poslu da sam drugačijim očima gledao sunčeve zrake i prosto se nekako skroz normalnije osecao. Opipavam rekao bih ja taj strejt život, a samo da mi se još malo približi i moj je. Šcepacu ga obema rukama.
Mnogo mi eto znači to sto ti, a i Frajla, Ninočka, Ana i SB, obratite pažnju na moje postove. Imam ja kuci podršku, ali iako su to moji koji žive dugo samnom takvim kakav sam, nekako mi podrška vas koji ste ušli u ovu materiju od glave do pete mnogo vetra daje u krila.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jes, Yasu jos samo trebq nauciti ono glavno - ostati str.
Ne znam licno nikoga da je kompletni strejter,a ja bih stvarno volela to da budem i cesto razmisljam o tome, obzirom da znam koliko bup dobro maskira stvari, mislim da suocavanje tek predstoji

Ninocka, ja sam imala takvu nervozu da sam odlepila bukvalno,pisala sam vec da danima nisam spavala,
uzela sam dobar mg,oblik sto je frajla pominjala,e sad ne znam da li mi je on pomogao, uglavnom nervozu nemam,osetim bas blage trnce,ali moze da se bude u jednom polozaju, moze da se spava..

Jurke, zato sto oni koji su van ove price,ne mogu da razumeju neke stvari,pa da se trudis da objasnis svim silama..
Samo se mi u istom sranju medjusobno razumemo :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 17, 2019 6:19 pm Jes, Yasu jos samo trebq nauciti ono glavno - ostati str.
Ne znam licno nikoga da je kompletni strejter,a ja bih stvarno volela to da budem i cesto razmisljam o tome, obzirom da znam koliko bup dobro maskira stvari, mislim da suocavanje tek predstoji

Ninocka, ja sam imala takvu nervozu da sam odlepila bukvalno,pisala sam vec da danima nisam spavala,
uzela sam dobar mg,oblik sto je frajla pominjala,e sad ne znam da li mi je on pomogao, uglavnom nervozu nemam,osetim bas blage trnce,ali moze da se bude u jednom polozaju, moze da se spava..

Jurke, zato sto oni koji su van ove price,ne mogu da razumeju neke stvari,pa da se trudis da objasnis svim silama..
Samo se mi u istom sranju medjusobno razumemo :D
Jedini potpuni strejter koga ja poznajem je moja mama. :D Nikad se nije napila, niti cigaru zapalila. Ja za par meseci ostavljam i pljuge, daj Boze da budem kao moja mama. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

xxxana wrote: Wed Jul 17, 2019 6:19 pm Jes, Yasu jos samo trebq nauciti ono glavno - ostati str.
mišljenja sam, a i postovi ljudi na ovom forumu govore u prilog tome, kak je to ipak znatno lakše (ne i lako) postić, poslije skidanja s bupa, nego direkt s dopa - konstanta recidiviranja je bila aksiom prije ovog supstituta, dok nasuprot tome, kod bupovaca ima znatno više uspješnih priča

e sad, a što si i sama mogla pročitat, i ovdašnje poster-girls za skidanje - frajla&nina - umiju zavarit pokatkad koju buksnu, i vjerojatno i popit netko piće, i to je, čini mi se, samo dokaz da više nema zazora, i da taj str8 život u biti, a kako natuknuh i stopbupu, prevashodno podrazumjeva apsolutan otklon od opijata bilo koje vrste, a ne da ostatak života trebaš prisilno provijest kao monah(inja)...

no, polako, pa kad se budeš ratosiljala buprenorfina, vidi što ti prija, a što ne želiš, te postupaj u skladu s tim, jer ćeš tada tako bit u mogućnosti ;)
Locked