Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

StopBup wrote: Thu Jun 27, 2019 10:00 am [quote=Frajla post_id=142803 time=<a href="tel:1561620683">1561620683</a> user_id=12211]
Stopbup....
Velika je razlika u 2 mg i 0, nesto mg
Sve preko 2 mg ti pokriva receptore pa se jos uvek osecas dobro i sutradan
Doze od 0.nesto te ne pokrivaju toliko dugo zbog poluzivota.
To sto je Ziki pisao je bilo o vecim dozama.
Ja sam uzimala oko 8 ujutru i oko 2 popodne bas da bi mogla spavati, a drugu sam izbacila tako sto sam pocela da je uzimam u 3, pa u 4 pa u 5 pa u 6 popodne i osetila sam da mi ne treba vise i ustalila se na jutatnjoj samo. Ali tu popodnevnu sam izbacila kada sam bila pri samom kraju. Samo slusati svoje telo, ako vidis da je sve izdrzljivo, sibaj i smanjuj
Cudim se zbog njenog sna, zato sam to pominjao. To kod Xxxane sto cujem da joj se desava, nisam cuo jos ni kod koga. Dobro, nemam ja Bog zna kakvo iskustvo, ali opet imam i sa sobom i sa drugim ljudima sto se tice funkcionisanja organizma na bupu. Bas gadno to sto govori da slabo spava, a na bupu je jos, pa sam pomislio da je ipak mozda pozurila sa smanjivanjem. Ja na primer sinoc, evo skoro mesec dana od zadnje doze, jeste da nisam mogao da zaspim do 3, a legao sam pre 12, mozak mi je radio pun gas, ali kad sam se konacno smirao, zaspao sam, i odspavao 4 i po sata.
[/quote]

Pa ocigledno da nisi procitao ni jednu pricu o skidanju na ovoj temi, jer je san najbitnija stavka...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 27, 2019 10:10 am
StopBup wrote: Thu Jun 27, 2019 10:00 am [quote=Frajla post_id=142803 time=<a href="tel:1561620683">1561620683</a> user_id=12211]
Stopbup....
Velika je razlika u 2 mg i 0, nesto mg
Sve preko 2 mg ti pokriva receptore pa se jos uvek osecas dobro i sutradan
Doze od 0.nesto te ne pokrivaju toliko dugo zbog poluzivota.
To sto je Ziki pisao je bilo o vecim dozama.
Ja sam uzimala oko 8 ujutru i oko 2 popodne bas da bi mogla spavati, a drugu sam izbacila tako sto sam pocela da je uzimam u 3, pa u 4 pa u 5 pa u 6 popodne i osetila sam da mi ne treba vise i ustalila se na jutatnjoj samo. Ali tu popodnevnu sam izbacila kada sam bila pri samom kraju. Samo slusati svoje telo, ako vidis da je sve izdrzljivo, sibaj i smanjuj
Cudim se zbog njenog sna, zato sam to pominjao. To kod Xxxane sto cujem da joj se desava, nisam cuo jos ni kod koga. Dobro, nemam ja Bog zna kakvo iskustvo, ali opet imam i sa sobom i sa drugim ljudima sto se tice funkcionisanja organizma na bupu. Bas gadno to sto govori da slabo spava, a na bupu je jos, pa sam pomislio da je ipak mozda pozurila sa smanjivanjem. Ja na primer sinoc, evo skoro mesec dana od zadnje doze, jeste da nisam mogao da zaspim do 3, a legao sam pre 12, mozak mi je radio pun gas, ali kad sam se konacno smirao, zaspao sam, i odspavao 4 i po sata.
Pa ocigledno da nisi procitao ni jednu pricu o skidanju na ovoj temi, jer je san najbitnija stavka...
[/quote]

Procitao sam gomilu prica, i koliko sam shvatio, kad si stabilan na dozi, trebalo bi dobro da spavas, a najveci problemi sa smom se javljaju kada potpuno ukines bup. Ju kad se setim onih snova na samom pocetku, kada zaspis na sat i po, dva, snovi su mi bili kao nakrealnije realni, sreca, nisu bili puno strasni, a malo kasnije, opet zivopisni snovi, samo je bilo i lepih, ali i posle najlepseg sna, smrdljivi znoj...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Promaklo mi onda to sto se tice sna kod pravilnog manjivanja, jer ja tako nisam smanjivao, nego me najvise interesovalo sta se ljudima desava nakon potpunog prestanka uzimanja buprenorfina.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Thu Jun 27, 2019 10:38 am Promaklo mi onda to sto se tice sna kod pravilnog manjivanja, jer ja tako nisam smanjivao, nego me najvise interesovalo sta se ljudima desava nakon potpunog prestanka uzimanja buprenorfina.
Od jedan pa na dole, mislim da svi imaju problem sa snom. To su neke manje doze koje slabo "uspavljuju" ( za razliku od vecih) pa se organizam ponovno uci da to sam odradi...
Po prestanku , ja sam mozda bas ok pocela spavati nakon mjesec.
Sad mi to uopste ne djeluje strasno, vrijedilo je.


Sb, ta ce te nalozenost na strejt zivot vrlo brzo proci. Primjetila sam da si citao temu od samog pocetka. Vidje si kako ljudi nazalost znaju da prodju. Uraa, ljudilo , ptice cvrkucu , zivot je lijep i onda tras!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Jun 27, 2019 11:28 am
StopBup wrote: Thu Jun 27, 2019 10:38 am Promaklo mi onda to sto se tice sna kod pravilnog manjivanja, jer ja tako nisam smanjivao, nego me najvise interesovalo sta se ljudima desava nakon potpunog prestanka uzimanja buprenorfina.
Od jedan pa na dole, mislim da svi imaju problem sa snom. To su neke manje doze koje slabo "uspavljuju" ( za razliku od vecih) pa se organizam ponovno uci da to sam odradi...
Po prestanku , ja sam mozda bas ok pocela spavati nakon mjesec.
Sad mi to uopste ne djeluje strasno, vrijedilo je.


Sb, ta ce te nalozenost na strejt zivot vrlo brzo proci. Primjetila sam da si citao temu od samog pocetka. Vidje si kako ljudi nazalost znaju da prodju. Uraa, ljudilo , ptice cvrkucu , zivot je lijep i onda tras!!!
Ma gle, ja jedva i cekam da prodje ta nalozenost, hocu samo normalno da zivim, da se stalozim. Ovo je ludilo sto mi se sad desava. Do duse dobro ga ja podnosim, mnoge stvari mi se i svidjaju koje mi se desavaju u ovom ludilu, ali ne bi valjalo ovo da potraje. Sinoc sam do nekih 3 jutros premotavao film, gde sam, sta sam zajebao, i apsolutno se svega prisetio, izuzetno dobro pamtim, neki iz ekipe me zezaju da bolesno pamtim :D, u glavnom shvatio sam da je do sada najveca greska u mom zivotu bila ta sto sam se uhvatio droge, a debilan razlog zbog kog sam odlucio da ostanem u tom svetu me je sramota i da pomenem, u glavnom, to meni apsolutno nije trebalo, dobro je makar sto sam to shvatio sada, a ne za 10-15 godina.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Jun 27, 2019 11:28 am
Uraa, ljudilo , ptice cvrkucu , zivot je lijep i onda tras!!!
Hahah, ovaj deo tvog posta me podsetio na neke "stihove", ne znam zasto. :D "Sunce sija, cvetaju bandere, ja te volim, ti si moja cigla. " :mrgreen: To sam cuo od jedne budale!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Aj ovako svima,bila sam na 1,5 stabilna,pa sam spustila do 1,pa sam se zeznula sa dopom,mozda negde pocetkom meseca,pa sam posle tih par dana uzela 4 mg,da ne bih nastavila sa dopom,pa sam se sledeci dan vratila na 1,pa sam kontajuci da me ta cetvorka drzi bila mozda dva dana na o,5,kako bih nastavila na kecu opet,sto i jesam,sad da me ubijete ne znam koliko sve to traje,nesto mi je taj deo sa rupama,malo sam se zavrtela,ali mislim da sam se na kecu stabilizovala,nista drugo ja ne pijem..1 dan sam samo na o,8,ovo je drugi..
Bilo mi je ok i samo odjednom ti problemi sa snom i to je islo laganim tempom,da kako odmicu dani,ja sve manje spavam,eto sinoc uopste..
Ni inace ja ne spavam dugo,ali bi mi 4 sata pala kao budali samar sad,prvih dana sam i mogla da sastavim tih 4h..
Problem su mi nervozne noge,mislim da mi to i neda da spavam..Sto je najgore kad ustanem,osecam da mi se spava..
Kad sam se spustala sa vecih doza,bilo je i tu malo problema,ali me je to drzalo nekih par dana samo,mogla sam da spavam,budila se jesam,ali nije kao sad..
Nemate pojma koliko zelim da izdrzim,cak i ovako sjebana,plasim se da me san ne sjebe jos vise,osecam kao neki pritisak u glavi i usima,naidje momenat da se sve sto cujem samo utisa,ali na kratko bas,isto tako kao da mi se pomuti vid,takodje na kratko,ne znam kako to da objasnim..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

To stanje koje opisujes sam zvala magla! Isto se meni desavalo

Moras izgurati nedelju dana pa ce polako sve da se razbistri, meni je bilo puno da spustam sa 1 mg na 0,8mg, mnohima je to smesno bilo ali ja sam sve to dobro osetila.
Pokusaj spustati po 0.1 mg, bice izdrzljivije ali i malo sporije, ali i ne zuris zar ne?
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ljudi ne znaju,nisam ni ja znala,oslanjala sam se na spustanje sa vecih doza,jer i nisam imala nekih problema,a i ocekivala sam da mi ovo ispod bude kao sa 4 na 2 sto mi je bilo,ali nije,mada mi nista nije smesno u vezi skidanja..
Ajde tako cu onda,ne mora da mi bude sad nesto dobro,samo da mogu normalno da funkcionisem..
Nesto sam isplanirala za odmor,ali mislim da necu stici da budem na o..
Ne zurim,naravno,samo sam se malo zaletela da preguram najgore na odmoru,mislim nije ovo sad nesto lose,samo eto taj san..
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Sing »

Nicolo b wrote: Thu Mar 16, 2017 3:02 am Sta reci osim svaka cast,koliko vidim ima vas sve vise koji ste prosli taj trnoviti put do magicnih 0mg.Davno sam citao Frajline postove i skidam joj kapu,iako su je mnogi "podrzavali" sa podsmehom o njenim dozama bupa ona se ipak izborila za sebe i to na svoj nacin koji je izgleda jedini podnosljiv i svaka joj cast kao i ostalima...Negde u vreme kada je Frajla bila na 2mg i manje ja sam bio na standardnoj 8ici na kojoj sam inace vec ne znam ni sam preko 4 god,ali tada sam probao sa smanjivanjem ali bez uspeha..Cak mi ni 8mg nije pokrivalo dan,pa sam nekako sa jutarnjih 4 plus uvece 4mg preguravao dane...Jednostavno uzmem ujutru 8icu(pod jezik uvek) i popodne pocnem da osecam neraspolozenje,bezvoljnost,zelju samo da legnem i izolujem se.To sam uspesno prevazisao uzimajuci 4 ujutru 4 uvece mg...Inace zbog posla sam fizicki dosta aktivan i posao je malo naporan pa sam ga stavljao na prvo mesto(fatalna greska) Par puta sam probao da smanjujem doze ali bezuspesno,ili se probudim ujutru u 4,5h hladan sa ocima kao sova ili drugi treci dan me stigne kao neka kriza i vracam se na 8icu iz momenta...Zadnjih par meseci mi je muka od svega,najvise od bupa i pomisli da moram da ga uzimam.Vec 5 meseci ne radim jer zdravlje mi se pogorsalo,izolovao sam se,niti volje niti zelje za bilo sta,tri zuba sam izgubio naglo i prosto ne verujem koliko me je zavarao taj osecaj normalnog zivota i toliki beznacaj toj tabletici koju popijem svaki dan i zivis kao normalan zivot...Ljudi moji pa ni na dopu ovoliko se fizicki ne propada i tek sad pogotovo vidim koje sam greske napravio sa bupom i koliko sam se zaleteo a tek sam video koliko nasi lekari to sve ignorisu ili se prave da ne znaju.A znate koliko je njima stalo ? To koliko je njima stalo sam zakljucio po testovima na gudre,kada se radi test njima je bitan samo bup test da sadrzi,znaci samo bup,sve ostalo je je nebitno.Bitno je samo da sam pozitivan na bup a sto test ne sadrzi anfetamine,thc i ostalo nema veze,samo im je bitno da uzimate bup(da ga ne prodajete,delite, itd)...
Neko je napisao koliko je bup neistrazen i neisproban lek i mislim da je potpuno u pravu....Iskreno sad posle svega preporuku za bup bih podrzao samo u dva slucaja: 1.skidanje od 7 do 10 dana koriscenje maksimalno 2.odrzavanje maksimalno do 1 godine... Inace od svih ljudi na bupu sto su se skinuli samo sam cuo za par njih koji su ovde na forumu i stvarno ja im skidam kapu do neba....Licno ja sam sebe tu mnogo zapostavio i stavljao druge stvari ispred sebe i stigao dokle sam stigao ne racunajuci i ne znajuci za posledice buprenorfina...Inace ne bih da krivim buprenorfin za sve sto mi se desilo ali dok ga nisam koristio pored H bio sam zdrav kao dren.Vidim da mnogi imaju problem sa zubima koji su se meni naglo isvarili,neverovatnom brzinom,sad imam jos jedan problem koji pokusavam da proverim jel ima veze sa bupom(lekari naravno negiraju i da postoji zavisnost) ali mislim da je totalno neistrazen lek po nekim pitanjima....Najradije bih ga bacio,vratio se na proverene stvari dva meseca i posle na suvo istrpeo poznati scenario....Dosao sam u situaciju da prosto ne verujem koje mi je lazi priredjivao a u sebi mislio kako ce da me satre....Iskreno preporucujem ko god misli da je sposoban da je u stanju da zivi bez bupa,da se nece vrati starim glupostima da odmah pocne da radi na tome da ga ostavljaju.....E sad kako ??? Za Frajlinu pricu znam skoro od pocetka i divio sam joj se od starta,na svoju ruku i na otprilike jedini nacin iole prihvatljiv i svaka joj cast,vidim da ima jos par ljudi na isti sistem su batalili zlo....Sta mislite posle zadnjeg uzimanja bupa,koliko je potrebno organizmu da izbaci buprenorfin iz organizma da krize postanu koliko toliko podnosljive za normalnije funkcionisanje? Ne znam iskreno i snage koliko imam pogotvo sto nisam fizicki aktivan da ga maratonski polako ostavljam a za to su potrebni meseci...Ali za koliko bih se naprimer ocistio organizam nakon prestanka naglog sa 4mg? Mislim da cu probati sa 4mg sa skidanjem nemam sta da izgubim,mogu da se vratim nekoj manjoj kolicini i produzavam agoniju ali mislim da se izolujem bez rezerve bupa i probam...Glupo a ??? Verovatno ali toliko sam u svemu da bih pokusao....
Nisam iscitao sve ali jesam dovoljno e sad moja situacija je vrlo specificna prosao sve one decije faze drogiranja zavrsio na dopu dugo ne znam ni sam koliko u to vreme nije bilo bupa a po met sam isao iz Kraljeva u Kragujevac znaci nije bilo ni metadonske svuda... sve u svemu godinu proveo na toj terapiji... 8 kubika i u trenutku mi se sve smucilo i jednostavno sam prestao skupio neku sicu i zapalio preko... Gde me bogu hvala krenulo i zivim svoj san trenutno i zadnjih 6 god... da objasnim spevificnost svoje situacije 5 god bio cist ne racunam po neki ali stvarno po neki vikend belo... elem prosle godine jedan momak iz juge da mi bup i od tad sam na 24mg... mozes da zamislis ludilo logistike da bi mi svakih 7 dana stigle tri table iz srb...ne zelim da pricam ni sta radim ni koliko ne bi mi verovao a nije ni vazno ali niko iz sredine ni ne sanja da... E ja sam bup uzimao da bi se drogirao i dosta mi je... nemam bogu hvala fizickih problema kao ti verovatno si mnogo duze na njemu ali sam poceo da postajem tup numb toliko da sam i sam poceo da primecjem da ne davim... iznajmim kucu u fr na obali daleko od svih kpje poznajem posao ostavim supruzi i odem na tri meseca konkretno moj posao leti se odrzava i apsolutno nista spektakularno se ne desava pa iskoristih...
Gledaj stari poneo tri boce meta i to je to... da je pakao pakao je da je 10 x lakse nego sto sam mislio da jeste jeste... sad da ne pomislis da je lako 16 dan sam bukvalno unistio auto da pronadjem neku izgubljenu tabletu jer sam mislio da cu poludeti ali odmah ujutru sve je proslo osim insomnije proliva i kijavice... lagano vezbam zamisli kada se kupam u moru koje je hladno ne budem ni 5 min u vodi ali se ne silim ne mucim vuce me voda... da sve nije lagano shvati za ova 22 dana spavao sam max ali max 20h to je stvarno max... odakle mi energija ne znam nema onog beznadja letargije kao posle dopa... ponavljam se nisam bio dugo ali godina nije malo posebno na 24mg na gan... ja kazem kako je meni. gledaj ja se secam prodje 5meseci ok skidanja sa dopa a ja za 5g dopa dao bi svet... kunem ti se meni sa bupom nije tako, bogu hvala... zagrizi i prezivi... neces umreti sigurmo ali izgledace kao da hoces... p.s. nisam uzimao nikakve tablete dok sam koristio bup
Locked