Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

ManMan wrote: Wed Jun 26, 2019 3:48 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 26, 2019 1:07 am
Ninocka wrote: Wed Jun 26, 2019 12:26 am Licanine, pa sta nam ovo isprica :D :D :D Drz' se drugar, jos malo ces doma a ti se ono bjese uvijrk zeznes kad dodjes medju svoje na kopno??!!
( jbt, koliko je ljudi ovdje proslo , ne mogu se vise ni sjetit svega)
Slucajno naletim na neki dobar medikament koji mi mislim si ja pomaze pri prilagodbi,kad ono prc.navlakusa teška,al jebaji ga.i da onda ko zakurac po ovim divljim zemljama se zgodne opasne curke ukrcaju na brod pa svega ima.nekako se jos uspijevam otrgnuti zovu mladog mesa,al me jebe taj miris po brodu,pa se sve mislim da odem malo u izvidnicu,mozda dogovorit masazu,pa malo da pusikam taj shabu.nisam pametan.a necu doma do 11 mjeseca,al nesto kontam kad bi bio siguran da ce zima biti jebena,pa bi onda produzio do proljeca.al opet ak ostanem do proljeca,sagoriti cu ko prepelica.bit cu spreman za ludaru i ovakav nazovimo normalan.ko zna mozda budem dobar doma haha.mozda bi me i zena ostavila da ostanem do proljeca pa mi nece trebati nikakva prilagodba.sve je moguce.nego jel se pomaze ovim pačenicima ovdje?pazi na se
_______________________________________________________

Moram se uključiti!!
Video si šta sam podvukao crvenim i uveličao?
NEMOJ MOLIM TE!!
Šabu je samo njihova verzija Amfetamina koji se puši!
Speed-ara teška, a navlaka na njega mnogo jaka!
Normalan speed još i možeš da radiš danima, pa kad se prepuniš i
premoriš, legneš na dan-dva u krevet i iskuliraš.. Ali ŠABU nikako?!!

Nemam ličnog iskustva sa njim, ali sam gledao nekolicine emisija o tome!
Ljudi baš polude od njega! Nije to obična navlaka na amfetamine,
nego ozbiljna navlaka gde si spreman prodati i dušu i majku i telo za samo jedan dim!

Ako su mene slike i prilozi novinara koji su ustraživali to, lagali onda lažem i ja tebe!
Ja sam se prestravio kad sam video šta to uradi čoveku!
Nešto kao onaj ruski "krokodil", sav se raspadneš odjednom.. Zubi, rane po telu, itd..
Mislim da je to najprljavija spidara na svetu, pravi se na još gori i prljaviji način nego li spid po Evropi!
Pa, ako si već na brodu, gde je dosadno, to kapiram.. Pa iskoristi taj momenat za čišćenje tela i uma!
poz manman.je,zajebana je to stvar,nije mi prvi put da se susrecem sa shabuom.uglavnom indonezija.cuj manje od tjedna smo jos ovdje tako da i ako se kojim slucajem zalomi,jebaji ga.ko zna kad cu opet tu.normalno da je dosadno na brodu.20 ljudi,teretnjak.u navigaciji sam u smjenama od 12 do 4 od 0 do 4,ovaj teret me samo razjebo jer moram gledati ukrcaj po sest sati.nisam ljubitelj nekih druzenja sa ljudima sa broda jer smo svi uglavnom u teskom kurcu.sad da idem pusit shabu to mi povlaci onda pun kurac stvari.em cu previse srati ipricati po brodu,em mi vrag nece dati mira pa cu si uglaviti ribu u kabinu, to te govno pere na tesku ljubav pa umjesto masazice padne sex,sto opet povlaci pitanje hocu li neku bolestinu fasovati ili ne.odnosno doma moja zena.vise se ja zajebavam nego to napravio al nikad ne znam kad te jebe taj mali crvic.sad cemo za saudijsku arabiju a tamo je zajebano po pitanju svega.htio sam samo gospodinu SB dati primjer da nije problem u vrsti droge nego u nama samima,a period od mjesec dana apstinencije kojoj se ne nadzire kraj ako je covjek bio pet godina na tome subu, ne daje mu za pravo omalovazavati bolest ovisnosti,a ujedno u svakoj drugoj recenici spomenuti neku od njih sa ushitom.u svakom slucaju poz
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Jun 26, 2019 8:39 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 26, 2019 1:48 am

kratko još ne kuzis ti mene.samo hocu da kazem da nije problem ni u dopu ni u subu.problem je u tebi.još samo ovo SB ali bez ljutnje,nemoj misliti da imam nesto protiv tebe,Boze sacuvaj.svaki covjek koji se skida sa bilo cega naravno da ce u svojoj glavi imati da mu je to garant zadnje skidanje,zar ne?što se patiti ako se misli covjek opet navuci na nesta.čista logika,osim ako je covjek sado mazo ili ovisnik.
Ne ljutim se ja, ono mozda me malo iznerviralo tvoje pisanje sa prizvukom kako je zavisnst ipak neizleciva, a smatram da nije neizleciva, mozda ni ti ne smatras da je neizleciva, samo je meni tako zvucalo. Pisao sam ranije. Bilo je i pozitivnih stvari sto se tice kod mene od bupa, recimo, smrsao sam, vratio se na svoju prirodnu gradju, nemam vise 115kg, nego 92-93, odlicno za moju visinu, dobio neodoljivu zelju da ponovo postanem potpuno cist, i tako to. Nije mi nista dao sto nisam imao, jeste mi pomogao u vracanju onoga sto sam imao u sebi ,pa izgubio na dosta dug period, a to je ludacka istrajnost za nesto sto mi je bitno. Ima necega i sto mi je oduzeo. Na primer, sto se tice devojka/seksa, suv sam od proleca 2017.-e, tada ga skoro nisam ni uzimao, pa sam mogao da svrsim, bilo je pre par pokusaja kada sam ga uzimao svakodnevno, gde nikad nisam mogao da zavrsim stvar. Onda bilo je i onoga sto mi je dao, a sto mi uopste nije treblao, neobjasnjivo nerviranje, sumnja u sebe, strah od nekih najnormalnijih stvari u zivotu, ma necu ni da se prisecam sada...
gledaj ja s tobom ko s mojom zenom kad je ucila hrvatski pa nikako da se skuzimo.super je to sto si ti sad ok.ali ti si trenutno izoliran,tako si odabro ok.znaci nije problem vrsta droge,nego moras skuziti,moras razumiti samog sebe zasto je do toga doslo.ako to neskuzis vratit ces se na primjer sub.cijeli obrazac svoga funkcioniranja ces morati mijenjati jer vise nece biti tablete koja to pokriva.ovisnost nije izljeciva bolest,nego samo zaljeciva,odnosno morati ces apstinirati cijeli zivot.previse spominjes svoje frendove koji su neki ok neki nisu,previse spominjes drogu,sav si kao ushicen kad pricas kako sta radi.drugaciji si.znaci da bi dugotrajno ostao cist moras znati razlog svog drogiranja,a reci eto bio sam zakacen i to je to je najveca glupost ili ovisnost svaliti na dop,bijelo,sub,bup...nisu oni krivi sto si ti ovisnik,nego lijepo stani sam pred ogledalo i reci sebi istinu svog drogiranja.ne moras to ovdje javno iznosti,ali radi sebe to moras znati.jebemu svi smo se mi poceli drogirati iz znatizelje uglavnom.neko jednom probo i bacio,ja nisam.ali taj koji je to odmah bacio je puno izgrađeniji covjek bio od mene dok ja nisam imo ni karakter izgrađen a kamoli da sam bio č od čovjeka.bit problema je zasto?????znam da ovo nije tema nego je skidanje sa suba ali ako zelis da ustrajes u tome moras znati zasto..gooodinama sam bio ok,znaci nula bodova droga,međutim nakon pun kurac godina ok zivota opet sam kleko.ne u toj mjeri da sam đankoza,ali dovoljno da budem u teskom kurcu,mislim na psihu.gospodin Lex me vjerovatno razumije kao i cijelu problematiku,ali ti jos nisi koliko kuzim zrelog razmisljanja sto se tice problema ovisnosti.opet kazem,lijepo je to i ok je stvar i jedan dan bez derivata ako covjek moze,ali na duge staze gdje te zivot ne mazi nego imas osjecaj da te svi gaze je jako zajebano ostati normalan.znaci SB, kad dođes do biti svoga drogiranja rijesio si velik dio svoga problema a kazem opet, koji ce uvijek biti uz tebe i kopkati te.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Wed Jun 26, 2019 9:04 am Stopbup, mislim da ti nas pogresno shvatas, ni pod tackom razno ne zelimo da te obeshrabrimo ili jos gore da ti zelimo neuspeh, to nikako... par saveta pokusaj ipak da prihvatis ili bar razmislis o njima ...
1. Zlatno pravilo u zavisnika jeste “nikad ne reci nikad”
2. Narkofilija, narkomanija... shvati da nije bio bup,zavrsio bi na necem drugom, a to nije narkofilija nego bolest zavisnosti, nisi ni u kakvoj prednosti od drugih zavisnika, slucajeva kao tvoj znam brdo u okruzenju
3. Bolest zvana zavisnost nije izleciva nego zaleciva!

I da..pozdrav licaninu
eto kratko i jasno bas onako kako ja ne znam objasniti covjeku.jos ce covjek misliti da imam nesto protiv njega.
poz i tebi Frajla,vidim ima hrvanja sa pero lakom kategorijom,mozda i teškom.ne mogu procijeniti
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Jun 26, 2019 10:33 am

gledaj ja s tobom ko s mojom zenom kad je ucila hrvatski pa nikako da se skuzimo.super je to sto si ti sad ok.ali ti si trenutno izoliran,tako si odabro ok.znaci nije problem vrsta droge,nego moras skuziti,moras razumiti samog sebe zasto je do toga doslo.ako to neskuzis vratit ces se na primjer sub.cijeli obrazac svoga funkcioniranja ces morati mijenjati jer vise nece biti tablete koja to pokriva.ovisnost nije izljeciva bolest,nego samo zaljeciva,odnosno morati ces apstinirati cijeli zivot.previse spominjes svoje frendove koji su neki ok neki nisu,previse spominjes drogu,sav si kao ushicen kad pricas kako sta radi.drugaciji si.znaci da bi dugotrajno ostao cist moras znati razlog svog drogiranja,a reci eto bio sam zakacen i to je to je najveca glupost ili ovisnost svaliti na dop,bijelo,sub,bup...nisu oni krivi sto si ti ovisnik,nego lijepo stani sam pred ogledalo i reci sebi istinu svog drogiranja.ne moras to ovdje javno iznosti,ali radi sebe to moras znati.jebemu svi smo se mi poceli drogirati iz znatizelje uglavnom.neko jednom probo i bacio,ja nisam.ali taj koji je to odmah bacio je puno izgrađeniji covjek bio od mene dok ja nisam imo ni karakter izgrađen a kamoli da sam bio č od čovjeka.bit problema je zasto?????znam da ovo nije tema nego je skidanje sa suba ali ako zelis da ustrajes u tome moras znati zasto..gooodinama sam bio ok,znaci nula bodova droga,međutim nakon pun kurac godina ok zivota opet sam kleko.ne u toj mjeri da sam đankoza,ali dovoljno da budem u teskom kurcu,mislim na psihu.gospodin Lex me vjerovatno razumije kao i cijelu problematiku,ali ti jos nisi koliko kuzim zrelog razmisljanja sto se tice problema ovisnosti.opet kazem,lijepo je to i ok je stvar i jedan dan bez derivata ako covjek moze,ali na duge staze gdje te zivot ne mazi nego imas osjecaj da te svi gaze je jako zajebano ostati normalan.znaci SB, kad dođes do biti svoga drogiranja rijesio si velik dio svoga problema a kazem opet, koji ce uvijek biti uz tebe i kopkati te.
Hoce verovatno, kopkaolo me je i pre, kakvo to moze biti izmenjeno stanje svesti. Dosta toga je bilo drugacije mnogo, ono kako sam ja zamisljao kao klinac sta bude kad se nadrogiras, najslicniji je bio rad pirotskog Tigrokol P-5 lepka. :D Krenuo sam ja iz izolacije, evo upravo idem za grad po neke papire, isao sam i ranije, isporucivao musterijama robu, i jos svasta, znam ja da se moram hvatati u kostac sa zivotom strejt, a ovde na selu radim, vezbam, citam, sve ono sto pozitivno utice na promene u glavi. Ne mogu vise da pisem, moram za grad. 'ajd' cujemo se.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB kad se vratis u grad i izadjes sa istim tim ortacima sa kojima si gutao eksere i izdrkavao se na brzinama...Pa nam ispricaj kako ste se proveli,kad ti padne na pamet da bi mogao da se popravis bupom..
I nemoj se zanositi da je ovo nemoguce..
Kad odes iz izolacije i dodjes medju ljude,stvari se menjaju,bolje budi svestan toga,da te ne bi sjebalo razocarenje,nakon toga i da bi uopste imao bilo kakve sanse sanse da odreagujes..
Mozda ces tad znati o cemu pricamo..
Potcenjujes ovaj problem samim tim sto sad znas kako ce biti ubuduce i sto se oslanjas na uspesne price drugih,koje su uglavnom netacne..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jun 26, 2019 11:23 am SB kad se vratis u grad i izadjes sa istim tim ortacima sa kojima si gutao eksere i izdrkavao se na brzinama...Pa nam ispricaj kako ste se proveli,kad ti padne na pamet da bi mogao da se popravis bupom..
I nemoj se zanositi da je ovo nemoguce..
Kad odes iz izolacije i dodjes medju ljude,stvari se menjaju,bolje budi svestan toga,da te ne bi sjebalo razocarenje,nakon toga i da bi uopste imao bilo kakve sanse sanse da odreagujes..
Mozda ces tad znati o cemu pricamo..
Potcenjujes ovaj problem samim tim sto sad znas kako ce biti ubuduce i sto se oslanjas na uspesne price drugih,koje su uglavnom netacne..
Ne potcenjujem, ako skontam da ne mogu bez icega, ondak cu povrememo rakijati.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Moze se i bez icega,samo treba debelo da se radi na sebi,da se nauci ziveti i reagovati kao str...Zvuci jednostavno,uopste nije..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ekseri, hm, mator sam ja za eksere, mada nisam se ja spustao posle njih, jesam posle spida, a i bas meni treba sa 30+ da se glupiram na ekserima, ma drugari opusteno, i ako padem bicete obavesteni.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jun 26, 2019 12:01 pm Moze se i bez icega,samo treba debelo da se radi na sebi,da se nauci ziveti i reagovati kao str...Zvuci jednostavno,uopste nije..
E tome ja tezim, samo pokusavam malo da spustim loptu, meni iskreno deluje kao da mi se govori da je skoro nemoguce biti bez icega, a ja misim da moze, jbg...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB pricas,kao da mi ovde zelimo da ti padnes..To su stvari sa kojima su se susretali svi ljudi sa bilo kakvom zavisnoscu,jer nikad ne znas prosto..Ti ne prihvatas problem koji imas na pravi nacin,niko ovde ne prica o padanju,vec o resenju..
Locked