Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Hvala dobri ljudi na brzim odgovorima. Ja sam malo u specificnoj situaciji. Zbog saobracajnog udesa 2011. godine nosim nanogicu od pocetka jula 2017. godine. Pravosudju je trebalo samo 6 godina da konacno pocnem da sluzim kaznu kucnog zatvora. Zivelo srpsko pravosudje! Pokusao sam i jacu dozu da me pokrije i nije pomoglo. Taj neki osecaj da ti je strasno lose u glavi ne moze se recima opisati. I nije mi samo taj dan lose vec i sledeci. Prvih par meseci s nanogicom sam spavao dugo, klasika. Onda u jednom trenutku ti dodje ono kad ti bude dosta svega. I ja odlucim da se polako skidam od novembra. Da vas ne smaram, ko se skidao i skida se, zna o cemu pricam. Tako da sam danas na 0,4 mg vec desetak dana. Ja vise nisam mogao da izdrzim ali ne preporucujem skidanje zimi. Ono sto mi je najvise pomoglo je fizicka vezba. U mladosti sam svasta trenirao, pa kad sam se stabilizovao na bupu, poceo sam ponovo da vezbam kuci. Imam kucno vratilo, sklekere, tegove, vezbam 4 do 5 dana u nedelji, istezem se, radim musku spagu svaki dan uz vezbe disanja. I ta fizicka vezba mi je najvise pomogla prilikom spustanja, cak i kad budes malo malaksao nateras sebe i uvek se isplati. Bukvalno osecam kako se endorfin luci i posle vezbe i to je neopisiv osecaj. A koliko se bolje osecas kad smanjis kolicinu, kad pobedis sebe to znate vi koji ste se skinuli i koji se uspesno skidate. Moj ritam je sledeci: budim se u 9h, uzmem deo bupa nesto pre 13h, a deo izmedju 17h i 18h. Imam i setnju od 13h do 15h. Ali i taj ritam te brzo smori bas zbog toga sto znas da ne smes nigde da izadjes po podne, uvece. Ne mogu vise da se spustam jer me vec i nervoza radi. U martu ce mi biti dve trecine kazne i sanse su mi pola-pola. Tako da nemam zivce za vise spustanja, barem dok ne saznam. Ja sam bio maksimalno korektan, postovao satnicu. tako i ako mi ne prihvate smanjenje nece biti moja krivica. Ali neizvesnost ubija coveka. Posto sam novi na forumu, izvinjavam se zbog duzeg teksta, ali je valjda neka opsta kultura da se covek predstavi kao sto ste se i svi vi predstavili. Tu sam, nameravam skroz da se skinem ali ne mogu dok nosim nanogicu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma ti si vec vecinu posla obavio! Ako uzmemo sve okolnosti i da si uspeo da spustis na 0.4 onda svaka cast.

Cuj osetices kada si spreman za dalja spustanja... nemoj na silu ako nemas zivce ali daj si malo vremena da ohladis pa nastavljas dalje

Obavestavaj nas
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Frajla, hvala ti na lepim recima i podrsci. Dacu sebi dovoljno vremena. I potpuno si u pravu kad osetis da je vreme za spustanje kolicine. Jednostavno ti nesto klikne u organizmu i kreces. Tu sam, nemam ni sa kim drugim da razgovaram o ovom problemu pa svaka rec znaci. Srdacan pozdrav....
nesho82
Posts: 1
Joined: Mon Jan 29, 2018 9:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by nesho82 »

Pozdrav svima...citam vase postostove oko 20tak dana i imam nekoliko pitanja
Na horsu bio 9 godina...2010 se prijavim na metadon dosao sam do doze od 60 i pio redovno 7.5 godina...pre oko 2 meseca uz dogovor sa doktorkom da predjem na buprenorfin, spustio metadon na dozu od 40. Zadnju dozu metadona popio 14.1.2018 u jutarnjim satima...narednih 7 dana polako povecavao dozu po 2ml buprenorfina i tek sa 12ml (1.5 tableta od 8mg, pod jezik) me skroz vratilo u normalu i sada toliko pijem, znaci nekih 15tak dana...ne osecam nikakav rad, sto mi je veoma BITNO...samo sam zeleo da budem normalan, raspolozen, poceo ponovo da radim, da komuniciram sa drugim ljudima...muka mi bila od metadona (skroz me psihicki umrtvilo, depresija, lose spavao, ne volja, nisam radio zadnje 2 godine...znate ono kada vas sve mrzi, ujutru sam samo gledao da sto pre popijem metadon, znaci kao na horsu)

Pored 12ml bupa pijem 2x50ml zoloft (ujutru i popodne) zbog depresije i 1/2 tolvol od 30 (uvece)...sve to mi je doktrorka prepisala
Od 15.1.2018 sam bio na bolnickom lecenju, 7 dana, dok smo ustanovili dozu buprenorfina, nisu me testirali ni na prijemu ni kada su me otpustali.

Danas 29.1.2018 (15 dana bez uzimanja metadona) bio sam na kontroli. Ja tamo kada mora prvo da me testiraju a meni prazna besika...da bih napunio sto brze popio sam 1.5l kokakole, 0.33 kvasa, 1/2l vode...kada sam uradio test bio sam pozitivan na buprenorfin i metadon...i neka doktorka koja je bila dezurna (ne moja) digla frku sto sam pozitivan na metadon posle 15 dana ne uzimanja. Znaci tako sam se tada iznervirao da sada razmisljam da samostalno prestanem i sa bupom....sto se tice zavisti psiha mi je skroz ok i nemam nikakve simptome krize.

Moja pitanja su:
da li neko zna koliko dugo metadon ostaje organizmu (mokraca, kosti...) , ali ne ono sto oficijalno pise, vec iz iskustva i
da li da odmah pocinjem da smanjujem po 1/4 tablete bupa (2ml) i koliko brzo da bih konacno bio suv ili da nastavim ovo da pijem jos neko vreme?
Hvala Vam unapred.
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Torima »

Pozdravljam sve jos jednom i ponovo se javljam sa novim pitanjem. Ima li neko informaciju da li moze infuzija sa dodatkom vitamina i minerala da pomogne prilikom skidanja sa bupa, kao sto je daju na klinikama kada se neko skida sa heroina? Znam da je u slucaju skidanja sa heroina ona bukvalno sastavni deo detoksikacije. Predpostavljam da bi imala efekta ali ipak da pitam... Veliki pozdrav i unapred hvala.
User avatar
Persefona
Posts: 7
Joined: Fri Feb 09, 2018 1:40 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Persefona »

Pozdrav svima, upravo sam se registrovala...mada pratim forum odavno, kao i mnogi. I pomogao mi je dosta u najgorim danima samo što sam ga čitala...
O svojim ličnim problemima trenutno pisaću negde druge, ovde samo želim da pitam nešto konkretno:
pisali ste sve i svašta u vezi bupa, uglavnom ne baš ohrabrujuće stvari, pa sam zbunjena jer dr kod koje idem govori kako je to bukvalno "magični lek", kako nema šanse da izazove zavisnost (?!), nema nikakve nuspojave i sl. A ona je navodno najveći stručnjak u gradu za narkomaniju, i kaže da sve to što zavisnici i oni koji su na održavanju govore su neistine i nebuloze. A ja nažalost iz prakse tj od raznih ljudi koje znam a koji su bili na tome/ili su i dalje/ili nešto pokušavaju sa tim...čujem da je kriza bukvalno gora od heroinske, i da su teške muke u pitanju kad se treba sa tim prekinuti, neki čak govore da je maltene nemoguće skinuti se posle. Dr kaže bi to održavanje trajalo max godinu dana i da nema šanse da se razvije zavisnost za to vreme, što je meni krajnje sumnjivo, ŠTA JE TU ISTINA???
Ne pitam ovo btw za sebe već za meni blisku osobu koju hoće da stave na bup, ja sam posebna priča...
Hvala unapred ako se iko nađe da odgovori, jer svakako forum je dosta neaktivan, nema puno ljudi - bar mi se čini tako.
...and wondering who the fuck you are on a Sunday morning
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Pozdrav dobri ljudi!
Kod mene nista novo, i dalje sam na 0.4mg. Malo mi je krivo sto nisam pred kraj prosle godine nastavio sa skidanjem makar na 0.33mg. Ali zbog specificnosti moje situacije, ne mogu da se spustim vise. Probao sam skoro da se spustim na 0.33mg, ali sam previse nervozan, poceo sam da histerisem po kuci i vratio se na staru dozu. Zbog cele te neizvesnosti da li ce mi smanjiti kaznu ili ne, dobio sam ubrzano lupanje srca u stanju mirovanja. Pritisak odlican, 120/80, otkucaji srca izmedju 115 i 130 u minuti, i uvek pocinje izmedju 19h i 20h. Posle nekoliko neprijatnih dana(noci) sam nabavio vutru, pa sad ispusim dzoint ili dva uvece, u zavisnosti da li je spusteno na podnosljivih 85-90 otkucaja. Da se razumemo, ne glorifikujem marihuanu, ali meni je itekako od pomoci. Covek kad je minimum 22 sata u kuci malo izgubi imunitet. Tako ja dobih jacu prehladu prilikom posete lekaru i uzimanja recepata. Nista strasno, idemo dalje. E kada saznam da li dobijam smanjenje kazne ili ne, preduzimam nove korake. Prvo nekoliko dana uzivanja u slobodi, zelim da sedim na keju i gledam zalazak sunca, to mi mnogo fali. Onda smanjujem na 0.33mg, a posle duge stabilizacije na 0.25mg. Ionako nameravam da idem u Crnu Goru na more drugom polovinom juna ili pocetkom jula, zavisno od eventualnog smanjenja kazne. Necu poneti Buprenorfin, i uz Bozju pomoc nadam se da nece biti prevelikih problema. Primetio sam da se vrlo malo novih ljudi javlja a i stari nisu nesto aktivni. Trebace mi pomoc sigurno, da li je ovaj sajt aktivan jos uvek? Poseban poz za Frajlu i dobrog decka Noela...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hej tu smo ne brini....
Na neka pitanja ne odgovaramo- jer odgovor verovatno nemamo ali citamo redovno , bar ja
Tako da ako zapne i budem od pomoci tu sam
Pozdrav
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Frajla, drago mi je da si se javila. Da znam da mogu da racunam na pomoc. Trebace sigurno, ali otom potom. Pozdrav i obavestavam vas...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Boga mi Houp,ti si se posteno namucio.Tesko je nama bilo da citamo,a ne tebi!! Bas si junacki to odradio,ali te je kosmos i nagradio.Kako je gospodja i bebica ,sve ok?
Hvala bogu sve ok ispunjeni dani srećom necim najljepšim sto se riječima opisati ne moze i to mi daje snagu kada dodje zuta minuta al sad i kad dodje gledam na to kao na neku gadost sve stoji da me to spasilo od onog najvećeg zla al nazad nema samo napred i tako se osjećam da svakim danom javan po pitanju toga.
Locked