Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Kukanje ne pomaže ni meni ni drugima koji čitaju.
Danas su me emocije skrpale, plače mi se.
Dosad ih je bup blokirao i ispoljavale su se kroz stres i nervozu.
Previše nakupljenih emocija, a nisu mogle izaći iz mene kroz suze. Iako nikad nisam bila kmezava osoba, sramila sam se plakati pred drugima.
Sad mi je to draže nego ona nervoza i stres
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

VitaJana wrote:Kukanje ne pomaže ni meni ni drugima koji čitaju.
Danas su me emocije skrpale, plače mi se.
Dosad ih je bup blokirao i ispoljavale su se kroz stres i nervozu.
Previše nakupljenih emocija, a nisu mogle izaći iz mene kroz suze. Iako nikad nisam bila kmezava osoba, sramila sam se plakati pred drugima.
Sad mi je to draže nego ona nervoza i stres
____________________________________________
Naravno!
Šta je malo plakanja, kad se duša nakon toga "vine u nebo" i bude ti lakše?
Samo se ti isplači, kad god poželiš, nema tu srama nikakvog!
A blokirane emocije su stvarno povelik problem na Bup-u!
Žene uglavnom više ne interesuje seks i neko emotivno zbližavanj sa muškima.
Muškarce, pa i mene, pogađa nemogućnost orgazma i ista ta distanca od ljudi.
Svi slično ne-osećamo ništa na bupu, što je tužno, jer smo kao kamenje na putu. Možeš da nas šutiraš okolo, mi se samo otkotrljamo i ostanemo i dalje okamenjeni.. Bezveze..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:
VitaJana wrote:Kukanje ne pomaže ni meni ni drugima koji čitaju.
Danas su me emocije skrpale, plače mi se.
Dosad ih je bup blokirao i ispoljavale su se kroz stres i nervozu.
Previše nakupljenih emocija, a nisu mogle izaći iz mene kroz suze. Iako nikad nisam bila kmezava osoba, sramila sam se plakati pred drugima.
Sad mi je to draže nego ona nervoza i stres
____________________________________________
Naravno!
Šta je malo plakanja, kad se duša nakon toga "vine u nebo" i bude ti lakše?
Samo se ti isplači, kad god poželiš, nema tu srama nikakvog!
A blokirane emocije su stvarno povelik problem na Bup-u!
Žene uglavnom više ne interesuje seks i neko emotivno zbližavanj sa muškima.
Muškarce, pa i mene, pogađa nemogućnost orgazma i ista ta distanca od ljudi.
Svi slično ne-osećamo ništa na bupu, što je tužno, jer smo kao kamenje na putu. Možeš da nas šutiraš okolo, mi se samo otkotrljamo i ostanemo i dalje okamenjeni.. Bezveze..
Naravno.Na bupu orgazam postane misaona imenica, barem je meni tako bilo.
Eto jos jednog razloga, da to bude samo prolazna stanica u zivotu.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Onda me raduje budućnost :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

seksomanija.ba
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

E ovako, prvo jako mi imponuje sto se o meni pise, sto sam toliko interesantna cak i kada nisam na forumu, drago mi je da je frajla sada i javno napisala sta misli o meni i potvrdila da sam joj trn u oku. Posto je ocito to do sada radila u.porukama koje navodno ne koristi.
Da sam htela javno po fb da pisem o svom problemu ne.bih dosla na forum, od prijatelja na fb a sa foruma,.imala sam samo ninocku, na.njenu inicijativu, i tamaru takodje na njenu inicijativu jer ne koristi forum. Krivo mi je sto je ta.ninocka posle svega dosla ovde da mene pljuje i prenosi sta sam pisala, i da ja sam.svoje mišljenje o frajli i.noelu i ovde pisala i ovde se prwpucavala sa njima tako da to nije nikakva tajna, tajna je da je isto to mišljenje delila i.ninocka sa mnom ali naravno ovde je samo mene ocrnila, no nebitno, krivo mi je jer je ta osoba bila uz mene svaki.minut mog skidanja i jedino je ona znala kako se osecam jedino je ona znala celu istinu i kad mi je dobro i kad mi je lose naravno da sam na forunu pisala samo kada sam ok, i onda ona pise kako ne veruje da sam se skinula, kako sam pisala za jasujirozu da je diler, wtf? To je notorna laz! Van pameti sprdali smo se na tu temu jer je neko nekada to napisao pa sam ga ja zezala u tom kontekstu NIKADA nisam nikoga uvredila sa foruma, to za noela da je na.dopu je takodje laž ali u svakom slučaju ja ne znam sta taj decko radi niti se pojavljuje na forumu kao sto se ni ja ne pojavljujem bila sam tu kad mi je trebalo vise mi ne treba.
Neske je sam imao misljenje o tebi frajla, sa kojim sam se ja složila ne znam zasto ti toliko smeta kada neko nema super misljenje o tebi, ja imam svoje razloge i napisala sam ih i tebi licno nema.sta ja krisom po porukama da pljujem bilo koga, ovo je anonimni forum i sta sam o kome mislila to sam i napisala a sad lajte slobodno gudbaj :)
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

VitaJana wrote:Onda me raduje budućnost :D
Pa "bez muke, nema nauke"!
Hoće orgazam, ali zahteva toliko truda da 90% pokušaja završava neuspešno posle 30min. Barem kod mene i kod većine frajera.
Obzirom da ženama, obično treba bar duplo više vremena, onda je mukica još veća!
Mada sam primetio da kada ne uzmem, tj. ostanem bez tableta što se dešavalo ranije, posle 24-36h dolazi do prirodnog čišćenja organizma, pa postaneš napaljen baš. Sve "tečnosti" i otrovi požele, krenu izaći iz tebe, uključujući i spermu. A tada i orgazam dolazi prelako i prebrzo. Minut-dva i gotovo!
Krajnosti, krajnosti.. ;)
Jedina dobra strana ovog stanja na Bup-u je što si kod žena Bog!
Prošle godine sam bio sa jednom cicom, imali seks 7-8 puta, ona svršavala u proseku po 2 puta tokom seksa, a ja ništa!?
Bilo joj posle i neprijatno, jer je mislila da mi se ne sviđa.. Ali baš suprotno, sviđala mi se izuzetno i čim bih je dotakao imao bih erekciju, itd.. Međutim, ako ne bih u glavi bio super koncentrisan, ako bih makar jednom odložio ejakulaciju, gotovo! Sledeće šanse nije bilo! Tako da je ona uživala sa mnom.. Čak me je toliko naskakala, da mi postalo smorno da se bavim njenim orgazmiranjem svakodnevno, dok ja ostajao suh. Ali jeste lep osećaj kad možeš tako dugo imati seks i takvu kontrolu imati.
Žene se baš zblaznu i pomalo dive tome, pa su srećne kako imaju pastuva u krevetu.. Hahaha!!
Kad bi samo znale da to uopšte nije tako kad sam strejt... Eh..
Sada ih izbegavam (žene), jer jednostavno nemam želje za seksom. Imam želju za dodirom, maženjem i bliskošću, ali to se naravno pokrene u smeru kreveta uvek.. A onda mi postane mučno, jer znam da ništa neću postići, sem što ću nju zadovoljiti.. Ne kažem da to nije lepo, samo nije lepo kad Ti (JA) ne možeš svršiti nikako!
Eto.. Cenim da će sledeća koja naiđe, a ja budem strejt i skinut, dočekati jednog napaljenog "zeku" koji nema kontrolu i samo štrca svaki čas.. hahaha, tugica!

P.S. Nemojte da se prepucavate po zidovima!! Caty?
Čemu ta uobrazilja, paranoja i tripovi: Ko je šta rekao i pisao, Ko sa kim šuruje, itd..?
Rasterujete ljude koji traže pomoć i konkretne informacije, pomalo je neprijatno čitati ove sporove i nesuglasice.
Ionako nas je jako malo i već smo, nekako, zatvorena komuna... A, trebali bi biti mnogo veća grupa, jer bup-ovaca u problemu ima jako mnogo..


Ajd, dobar dan i mir svima! :D :D :D
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManDeMan, od sveg ovog teksta blješti mi jedino 30 minuta , OMG... :D :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja prihvatam odgovornost zbog svih gluposti koje je Caty ovdje izrekla, i koje treba da zanemarite svi.Sve ovo sto pise su gluposti, jer ne razumije srz mojih izjava i stvari koje mi smetaju.Stari kazu " Cega se pametan stidi , glup se ponosi" ...Veliki je cilj postici u zivotu da nekom budes trn u oku na forumu, i da te spominju kad te na njemu i nema... ;)
Samo je bitno svi da shvatite da je forum odlican( kad se zanemare neke price) i da samo moze da vam pomogen.Nekome prija kad se skine da se povuce, nekome prija da i dalje ostne ovdje i razmjenjuje price, nismo svi isti.
A Kata kad bude htjela opet da udje iskreno u cijelu pricu, i da izgura sve do kraja , imace svu moju podrsku, pod uslovom da ne lupa gluposti :)
Vita, pozdrav kako je u Irskoj?
ManMan jesi se i malo stabilizovao na toj jedinici?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Hvala na pitanju Ninocka.
Ovdje je hladno ali opušteno. Puno smo smireniji ovdje nego kući.
Gradić je malen sa malo stanovnika i svi su nekako slow and easy.
Još ne radimo, ali nekako nismo zabrinuti. Znamo da ćemo uskoro naći nešto.
To je dobar osjećaj.
Inače, što se suba tiče, za tri dana mi je točno mjesec dana bez njega i sve rjeđe posežem za zaldiarom i helexom. Zaldiar popijem svaki drugi ili treći dan, a helex nisam tri dana popila.
Noću se probudim ali često zato jer mi postane vruće a ja ne volim vrućinu.
Noću se naoblači pa poraste temperatura, nešto poput našeg juga.
Mi u zimskim jaknama, a irci u kratkim rukavima :)
Locked