Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

yasujirozu wrote:prozbori katkad o životu u (ak sam dobro skužio) irskoj...

netko (ti?) napisa da si tamo, da ne bude kak otkrivam lične podake ;)
Pisat ću kad budem spremna i kad se u potpunosti snađemo. Zasad ima dosta prepreka i poteškoća, priča je podugačka da je iznosim ovdje, ali vjerujem da će se situacija uskoro stabilizirati.
Od briga za opstanak ne stignem uživati u lijepim stvarima.
Svaki početak je težak
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

VitaJana wrote:Svaki početak je težak
istina, no kad skužim kakav si rat vodila svih ovih desetljeća, ne sumnjam da ćeš i iz te bitke izać kao pobjednica :)

edit: moram ti priznat, znajući dio tvoje povjesti, da nisam vjerovao kak ćeš prevazić čak i djelomično, nagomilane nedaće, no si me ti u potpunosti demantirala

best ov lak
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

yasujirozu wrote:
VitaJana wrote:Svaki početak je težak
istina, no kad skužim kakav si rat vodila svih ovih desetljeća, ne sumnjam da ćeš i iz te bitke izać kao pobjednica :)

edit: moram ti priznat, znajući dio tvoje povjesti, da nisam vjerovao kak ćeš prevazić čak i djelomično, nagomilane nedaće, no si me ti u potpunosti demantirala

best ov lak
Iz tvojih usta u božje uši.
Vjerujem da će sve doći na svoje, a meni je oduvijek sve išlo težim i okolnim putem.
Nikad ništa ne uspijem bez komplikacija pa tako ni ovo.
A ja više nisam mlada ni zaigrana da sve shvatim kao avanturu i dobro se zabavljam..
Nekad iz ovog ne bih radila problem, ali danas je taj osjećaj odgovornosti puno jači
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

ManMan wrote:Zdravo narode,
mali izveštaj sa fronta skidanja:
Poslednjih 10-tak dana sam se vrteo na 0,5-1mg. preko nosa.
Pre 3 dana sam uzeo poslednju crticu koja je bila i manja od 0,5mg.
Bolove imam već poslednjih 7 dana, svako jutro. Tu nije baš pomagala ni ta malena crtica, a probao sam da uzmem samo nju. Tolička doza Bupa nije pokrivala bolove, pa sam uz nju uzimao po jednu tabletu Doreta opcije Trodona + Brufena.
Pisao sam o tome šta je i tačno koliko u njoj. 375mg Trodon + 425mg. Brufen. Tako nekako, bacih kutiju u đubre
Prvi dan bez Bupa sam uzeo jednu tabletu ujutru, radila je nekih 10h, pa sam uz par bensedina legao i odspavao 5h.
Ustajanje drugi dan, odmah bolovi, odmah jedna tableta, međutim predveče su bolovi jači bili nego dan pre, pa uzeh još jednu tabletu oko 20h. Spavanje od 5h uz 20mg. Bensedina i jednom tabletom leka za spavanje.
Ustajanje 3 dan, ista situacija, ali mi se čini da su bolovi malko jači, nisam menjao doziranje, opet jedna ujutru i jedna pred spavanje. To je bilo sinoć. Preksinoć meni počinju da se javljaju one "burgije po nogama", kao klasičan sindrom apstinencije.
Mislio sam da ću morati da povećam doze Dorete, ali ipak nisam, izgurao sam noć sa 5-6h spavanja i evo me sad budan. Naravno, probudih se u bolovima, pa uzeh jednu tabletu.
Dok ovo pišem u sebi imam samo tu jednu Doretu i ništa Bupa već više od 72h.
U principu (da ne ureknem) ovo ide onako kako sam i zamišljao, čak možda i malko slabije efekte-probleme osećam.
Obzirom da sam 10 dana bio na tako malim dozama, ovaj osećaj sad mi govori da nije ostalo ništa od Buprenofina u meni.
3 dana je skoro pa sasvim dovoljno da izađe i poslednja mrvica, valjda..? Pogotovo jer se nisam trovao visokim dozama..
Idem pojačano i češće u WC, par puta dnevno. Izbacujem otrove iz sebe, može se omirisati :?
Jedem malo pojačano, telo mi traži više hrane i šećera. Sladoled, Šlag sa Jagodama, itd.. čokoladu izbegavam da me ne začepi.
Pijem Zoloft svako jutro 50mg. O njemu ne znam šta da kažem, ali "kao da osećam" neki pozitivan napredak u glavi...
To još uvek ne mogu da procenim, jer su mi prepodneva dobra, pokriven od bolova, ali me popodne hvataju napadi spavanja i bezvolje. To pripisujem slabašnom organizmu i još nedovoljno čistom organizmu.
Čak sam počeo i pomalo da vežbam na terasi. Pošto živim u potkrovlju, imam baš veliku terasu. Pa kad se probudim u 4,5h ujutru, napolju tek počinje da sviće, vazduh hladan i prijatan. Ja odradim duže razgibavanje i onda po jednu seriju čučnjeva, sklekova i malo trbušnih vežbi. Odmorim, pa se opet razgibam i to je to. Prvi dan kad sam to uradio, preterao sam narvno, jer nisam vežbao IČ godinama, pa me sve bolelo 3 dana. Sad vežbam onako penzionerski i moram reći da baš prija.
Posle toga stavim vodu za kaficu, istuširam se na brzinu, pa sednem na terasu i pijem kafu dok sviće, dok ne postane pretoplo, a to je već u 8h. Nakon toga, zatvaram sve prozore, uključim klimu da mi održi taj jutarnji rashlađeni vazduh, na sat-dva.. i to je to. Izađem do prodavnice po cigarete, novine i u pekaru po neke integralne štapiće koje sam provalio skoro u kraju. Odlični su, vrući, jedem ih sa slašću uz još jednu kafu. Iščitam šta ima po novinama, itd...
Uglavnom me oko 11h, hvata umor i želja za spavanjem, pa odspavam do 14h, da se presaberem. Onda ručam i to je to.
Još uvek se ne usuđujem da izlazim dalje od prodavnice u kraju, negde do grada ili bilo koje viđanje sa ljudima, jer se ne osećam spremno nit psihički, nit fizički.. Računam još jedno 7-10 dana da se muvam po kući, da učvrstim ovo stanje apstinencije, pa ću tek onda da se vratim u neki iole normalan život.
Razmišljao sam da li ću pokleknuti za neko vreme i ne znam, iskreno. nemam želju da uzmem Bup, jer znam šta me čeka odmah sutradan. A i više nemam lep osećaj koliko god da uzmem, makar i 4mg. Jednostavno je prošlo "zlatno doba" kad sam ga koristio iz razonode, a ovo doba kada sam uzimao iz moranja je loše, pa ne bih da se ponavljam.
Realno, nemam potrebe za osećajem urađenosti, skoro pa nikakve..

Eto, tako stoje stvari za sada, javljam za recimo 7 dana kakva je situacija..

Ostajte dobro i zdravo, pozdrav!
ManMan
Pozdrav ManMan,
ja sam nov ovde na forumu, ima moj prvi post na predhodnoj stranici sa mojom ukratkom "istorijom".
Citajuci postove, ove nazovi svezije, nekako mi se cini da je moje stanje najslicnije tvome, bar po duzini staza i kolicini, osim sto je meni ovo prvi put da pocinjem sa skidanjem.
I ja se snadbevam na ulici pa sam i ja limitiran, ali recimo 4mg svaki dan, 8mg kad mogu da priustim, svaki drugi ,treci dan.
Zamolio bih te za par pocetnih saveta ( kao i sve ostale ), kao i za savet sta bih mogao da koristim umesto tog leka za bolove ( Doreta ), jer zivim u jebenoj beogradskoj provinciji gde ni andol ne adju bez recepta a kamoli nesto tipa trodona.
Uglavnom to je to za sada, da ne duzim post.
Svaki savet je dobrodosao i na svakome sam jednako unapred zahvalan.
Pozdrav i samo guraj!!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

MinistarPfc wrote:Postovanje svima,
nov sam na forumu i jako mi je potrebna pomoc dobronamernih ljudi koji su prosli ili prolaze fazu skidanja sa bupa.
Ukratko o meni: bio sam dugogodisnji heroinski zavisnik, sve do 10-og aprila 2010. god.Tada sam se uz pomoc terapeuta ( posle milion pokusaja sa "Drajzerom" ili na suvo) uspesno skinuo i od tada to smece nisam pipnuo.
Pre 3 godine sam prvi put dosao u kontakt sa bupom i, da se ne lazemo, bilo mi je super. Medjutim, znajuci sta me ceka, jer sam vec imao primere ljudi oko sebe kojima je bup bio svetinja, nisam tako lako naseo. Uzimao sam ga bukvalno rekreativno, mozda jednim ili dva puta mesecno, po 2mg.
To je tako trajalo sve do novembra prosle godine, kada su mi osmice postale jako dostupne, jer ih je imala meni bliska osoba. Od tada, prva 2,3 meseca sam uzimao 2 ili 4mg i to ne svakodnevno, ali posle toga sam krenuo sa redovnim uzimanjem 4 ili 8mg skoro svakodnevno. Znaci, negde od februara sam konstantno na toj dozi. Naravno, sve je to pojacano sa rivotrilima i bensedinima, po jedan ujutru i uvece.
Resio sam da prestanem.
Poceo sam da se budim sa bolovima u telu, sav slomljen i nikakav dok ne povucem potrebnu crtu bupa...i dodje mi iz dupeta u glavu da sam se navukao.
Ovo je prvi sajt koji mi je izbacio na pretrazivacu kada sam ukucao "skidanje sa bupa", procitao sam cini mi se milion postova i shvatio da sam ja mala beba u odnosu na probleme koji ljudi imaju. Isto tako, citajuci postove, cini mi se da je nemoguce odjednom prestati, kao nekada sa dopom ( izguram zikru nedelju dana i to je to).
Zato Vas molim, sve koji mozete da mi pomognete savetima ( koju dozu uzimati, koje lekove jos koristiti i slicno ), pomozite mi.

Unapred zahvalan ...
______________________________
Zdravo druže,
kao prvo ovo je jedini sajt na kome možeš naći iole primenljive recepte i postupke za skidanje!
Kao drugo: Nisi jedini koji je posle 3-5 godina strejt života, naleteo na Bup i oduševio se efektom i načinom na koji te gura kroz dan. Dosta nas ovde je zaglavilo sa bupom, tek posle dosta godina pauze od heroina. Tako da ne brini nisi unikat.
Shvatio si, donekle na vreme, da ti je "medeni mesec" sa bupom odavno prošao.. Čim ujutru se probudiš a ono kao heroinska kriza. Sve boli, zevaš, ne bi ustao, radije bi odustao. Uzmeš lajn ili neku dozu pod jezik i za 20 min. kao nov!
Mnogi ovde su ga koristili rekreativno (evo ja prvi) i našli se u istom sosu.
Ne znam koliko imaš godina, ali je to jako bitno?!
Što si stariji, to će sve ovo teže ići ili što si duže bio na raznoraznim opijatima. Mi "matori" smo jednostavno pojeli svoje receptore, pa se navikavamo na svaki opijat 5 puta brže nego ljudi u dvadesetim godinama, to ti je valjda jasno? Ja imam 44.
Prvo iščitaj ceo sajt (tj. odeljak sajta za skidanje sa Bupa), već ćeš tu naći 90% odgovora na sva pitanja.
Zanemari neke stvari, jer je bilo i nekih prepucavanja, itd... Čitaj između redova
Prvo što možeš da uradiš da bi ti bilo podnošljivije je da se spustiš na minimalnu dozu moguću.. Po meni je to 0,1mg..
Malo-po-malo se skida svakih par dana. Spremi se na višemesečnu borbu, nemoj misliti da ćeš ići na more strejt...
Nemoj da računaš da možeš ceo dan da budeš OK i da to tako traje, a da se u stvari skidaš.
Ako imaš posao, koji je prepodne, uzmi dozu koja te drži do pred kraj posla i odmah begaj kući, da se baciš na odmor.
Imaćeš bolove, klasično opijatske, noge, leđa, ponekom bubrezi, kosti, itd..
Ako nemaš posao, onda gledaj da odspavaš što duže, da odgodiš uzimanje doze. Kad ustaneš, uzmi minimalnu dozu koja te pokriva. To moraš sam da utvrdiš. Ali videćeš za neki broj dana, da je npr. 2mg. veliko kao kuća.
Ja sam isto bio na 4-8-12mg. i nisam verovao da 2mg. mogu išta da urade, a evo poslednjih 10 uzimanja su mi bile doze 0,1 mg i svaka me radila i fizički i psihički.
Prvo što možeš je da prepoloviš dozu, znači od sutra odmah na pola doze. Pa neka gura koliko gura, posle toga krevet, neki bensedin i spavanje. Sledeće što možeš da uradiš je da sebi onemogućiš laku dostupnost Bupa. Ja srećom nisam nikada imao recept, niti ga uzimao u apoteci, jer ne verujem da bih prekinuo. Kad je nužda onda je i moranje! Znači, daj nekome da te kontroliše i daj mu sve lekove. Telefone ljudi koji mogu da ti nabave, onriši..
Ista priča kao i dop!
Postepeno smanjuj dok ne dođeš na 1mg. da vidimo koliko vremena ti treba.. Samo budi iskren prema sebi i nama

Ajd, kreni lagano, pa piši za neki dan gde si.. Pozz!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

ManMan wrote:
MinistarPfc wrote:Postovanje svima,
nov sam na forumu i jako mi je potrebna pomoc dobronamernih ljudi koji su prosli ili prolaze fazu skidanja sa bupa.
Ukratko o meni: bio sam dugogodisnji heroinski zavisnik, sve do 10-og aprila 2010. god.Tada sam se uz pomoc terapeuta ( posle milion pokusaja sa "Drajzerom" ili na suvo) uspesno skinuo i od tada to smece nisam pipnuo.
Pre 3 godine sam prvi put dosao u kontakt sa bupom i, da se ne lazemo, bilo mi je super. Medjutim, znajuci sta me ceka, jer sam vec imao primere ljudi oko sebe kojima je bup bio svetinja, nisam tako lako naseo. Uzimao sam ga bukvalno rekreativno, mozda jednim ili dva puta mesecno, po 2mg.
To je tako trajalo sve do novembra prosle godine, kada su mi osmice postale jako dostupne, jer ih je imala meni bliska osoba. Od tada, prva 2,3 meseca sam uzimao 2 ili 4mg i to ne svakodnevno, ali posle toga sam krenuo sa redovnim uzimanjem 4 ili 8mg skoro svakodnevno. Znaci, negde od februara sam konstantno na toj dozi. Naravno, sve je to pojacano sa rivotrilima i bensedinima, po jedan ujutru i uvece.
Resio sam da prestanem.
Poceo sam da se budim sa bolovima u telu, sav slomljen i nikakav dok ne povucem potrebnu crtu bupa...i dodje mi iz dupeta u glavu da sam se navukao.
Ovo je prvi sajt koji mi je izbacio na pretrazivacu kada sam ukucao "skidanje sa bupa", procitao sam cini mi se milion postova i shvatio da sam ja mala beba u odnosu na probleme koji ljudi imaju. Isto tako, citajuci postove, cini mi se da je nemoguce odjednom prestati, kao nekada sa dopom ( izguram zikru nedelju dana i to je to).
Zato Vas molim, sve koji mozete da mi pomognete savetima ( koju dozu uzimati, koje lekove jos koristiti i slicno ), pomozite mi.

Unapred zahvalan ...
______________________________
Zdravo druže,
kao prvo ovo je jedini sajt na kome možeš naći iole primenljive recepte i postupke za skidanje!
Kao drugo: Nisi jedini koji je posle 3-5 godina strejt života, naleteo na Bup i oduševio se efektom i načinom na koji te gura kroz dan. Dosta nas ovde je zaglavilo sa bupom, tek posle dosta godina pauze od heroina. Tako da ne brini nisi unikat.
Shvatio si, donekle na vreme, da ti je "medeni mesec" sa bupom odavno prošao.. Čim ujutru se probudiš a ono kao heroinska kriza. Sve boli, zevaš, ne bi ustao, radije bi odustao. Uzmeš lajn ili neku dozu pod jezik i za 20 min. kao nov!
Mnogi ovde su ga koristili rekreativno (evo ja prvi) i našli se u istom sosu.
Ne znam koliko imaš godina, ali je to jako bitno?!
Što si stariji, to će sve ovo teže ići ili što si duže bio na raznoraznim opijatima. Mi "matori" smo jednostavno pojeli svoje receptore, pa se navikavamo na svaki opijat 5 puta brže nego ljudi u dvadesetim godinama, to ti je valjda jasno? Ja imam 44.
Prvo iščitaj ceo sajt (tj. odeljak sajta za skidanje sa Bupa), već ćeš tu naći 90% odgovora na sva pitanja.
Zanemari neke stvari, jer je bilo i nekih prepucavanja, itd... Čitaj između redova
Prvo što možeš da uradiš da bi ti bilo podnošljivije je da se spustiš na minimalnu dozu moguću.. Po meni je to 0,1mg..
Malo-po-malo se skida svakih par dana. Spremi se na višemesečnu borbu, nemoj misliti da ćeš ići na more strejt...
Nemoj da računaš da možeš ceo dan da budeš OK i da to tako traje, a da se u stvari skidaš.
Ako imaš posao, koji je prepodne, uzmi dozu koja te drži do pred kraj posla i odmah begaj kući, da se baciš na odmor.
Imaćeš bolove, klasično opijatske, noge, leđa, ponekom bubrezi, kosti, itd..
Ako nemaš posao, onda gledaj da odspavaš što duže, da odgodiš uzimanje doze. Kad ustaneš, uzmi minimalnu dozu koja te pokriva. To moraš sam da utvrdiš. Ali videćeš za neki broj dana, da je npr. 2mg. veliko kao kuća.
Ja sam isto bio na 4-8-12mg. i nisam verovao da 2mg. mogu išta da urade, a evo poslednjih 10 uzimanja su mi bile doze 0,1 mg i svaka me radila i fizički i psihički.
Prvo što možeš je da prepoloviš dozu, znači od sutra odmah na pola doze. Pa neka gura koliko gura, posle toga krevet, neki bensedin i spavanje. Sledeće što možeš da uradiš je da sebi onemogućiš laku dostupnost Bupa. Ja srećom nisam nikada imao recept, niti ga uzimao u apoteci, jer ne verujem da bih prekinuo. Kad je nužda onda je i moranje! Znači, daj nekome da te kontroliše i daj mu sve lekove. Telefone ljudi koji mogu da ti nabave, onriši..
Ista priča kao i dop!
Postepeno smanjuj dok ne dođeš na 1mg. da vidimo koliko vremena ti treba.. Samo budi iskren prema sebi i nama

Ajd, kreni lagano, pa piši za neki dan gde si.. Pozz!

Pozdrav ManMan,
ja sam ti se vec obratio ali moji postovi malo kasne, valjda dok se admini ne uvere da sam ozbiljan ili kako god to ide ovde.
Imam 36 godina i, sto ti kazes, siroku lepezu opijata iza sebe. Inace sam igloman, i ovo sranje od bupa sam uzimao na iglu, mucio se sa zapusenim iglama, sve do pre 2,3 meseca, kada mi je pukla vena a ruka se zagnojila pa sam imao silnih problema ruku da sacuvam.Deset dana su me tovarili injekcijama penicilina i jos jednog leka, dva puta dnevno + lekovi. Tada sam batalio iglu, sad sam na nosu, i prvi korak koji planiram vec od sutra da napravim je da spustim sa 4 na 3mg i da tako teram neko vreme, dok ne osetim spremnost da spustim na 2mg.
Stalni posao nemam, samo radim nesto malo, od 1-og do 5-og u mesecu,( citanje struje ) tako da mi to i nije neki problem.
Da, znam da svako skidanje podrazumeva brisanje dilera iz svih memorija, ranije sam to resavao tako sto zapalim napar meseci kod rodjaka u CG, ali sada to ne mogu jer ne bih imao bupove ni za skidanje a i ne zelim da me oni gledaju i trpe u krizama.
Prvi korak sam vec napravio. Imam podrsku moje napacene majke, kao i uvek do sada. Dao sam njoj bupove, izlozio joj plan kako mislim da guram, cak je i ona citala postove ovde na forumu, cisto da je uverim da je gotovo nemoguce odjednom stati, kao nekada na dopu.
Uglavnom, sutra pocinjem sa 3mg, nisam siguran, u stvari plasim se da odmah sidjem sa 4 ili 8mg na 2. Imam bensedine i rivotrile za podrsku, kao i leponex za spavanje, jedino mi je frka sta koristiti za bolove.
Drago mi je da si u mom prvom postu provalio da su nam price skoro pa slicne, da ne kazem iste, uostalom kao i vecini ljudi ovde.
Pozdrav i podrska za tebe kao i za sve ostale napacene duse ovde.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Pa evo i ja da se javim posle 2 godine. Tema fantasticna, a naravno pozdrav za najlepse ime. ;)

Kako se pravilno skinuti sa supstitucije je izuzetno kompleksna tematika koja po svim stavka zasluzuje vise cinilaca u celoj prici, a zapravo vrlo je jednostavna.

NACI SMISAO ZIVOTA.

Kad ovo kazem do doslovno i mislim, pricam iz licnog primera. Poceo sam sa drogom 2001-2002 godine (mislim na heroin naravno, sve ostalo je banulo 5-6 godina ranije) i trajalo do 2010. Naravno sa par skidanja, skidanja u smislu 15 implanta od po tri meseca, blokatori itd... na kraju te 2010 pojavi se buprenorfin kao supstitucija (jer sam se zakleo da metadon nikada necu pipnuti i nisam) i mogu Vam reci bio sam prezadovoljan. U pocetku pio sam u nekim kolicinama do 8mg, kasnije zakucao na 2 mg i bio zadovoljan sa tom minimalnom dozom. Tada nisam shvatao da je lakse smanjiti sa 30 mg na 2 mg, nego sa 2 mg na 0 mg tj. bez leka. Trajalo je to godinama, u medjuvremenu poceo sam da zivim sa jednom zenom, dobili dete, rastali se ja i dalje na buprenorfinu.
E sad, da ne duzim pricu, reci cu Vam krucijalne stvari cele price i nalazenju smisla zivota, u mom slucaju. Poceo sam da se drogiram kad sam izgubio drugare nesrecnima slucajem. Bukvalno iz dosade. Prestao sam sa heroinom, a poceo sa buprenorfinom kad sam se tako reci ozenio (nikada zakonski). Opet dosada. Koliko god sam mislio sjajno mi je, zena, dete, obaveze, posao itd...sve je to radila jedna vrsta droge koja je dosla posle heroina. Buprenorfin. Rastao sam se sa tom zenom, odvela mi je dete posle 5 godina zajednickog zivota i dok su svi ocekivali moj ponovni pad Ja sam jednostavno prestao da pijem tablete posle par dana. Znam da mi mnogi nece verovati, ali casnu rec Vam dajem tako je bilo. Uskoro ce 3 godine od tada, Ja apsolutno cist. Nijedan recidiv, nijedna tableta, naravno alkohol 3-4 puta mesecno, ali potpuno trezan i ne secam se da mi je bilo lepse.
Svi moji poceci sto se tice poroka su jednostavno puka slucajnost. Drugove sam izgubio i dalje ih volim i dalje mi nedostaju. Ta zena mi je rodila dete postujem je i cenim i cenicu je celog zivota. Nijedan od tih dogadjaja nije presudan u mom padu i ponovnom dizanju vec jednostavno nezrelost i dosada. Trebalo mi je dugo da shvatim da je sreca zapravo tu oko mene. Sreca je kad imas nekoga da te pita kako si, sreca je kad imas nekoga da mu se poveris, sreca je kad imas nekoga da mu oprostis, sreca je svuda samo je treba prepoznati.
Ja sam Bog
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@MinistarPFC

Druže, pozdrav i za tebe!
Drago mi je da si skapirao da, sam, skoro pa da ne možeš da se skineš. Ja sam pokušavao sam nekoliko meseci, pa sam matorom predao u ruke kontrolu. Ali, "stara narkomanska kuka" je i to uspela da zajebe, pa je bilo 2 meseca fazon: Matori mi da 2mg, a ja nađem još 2mg. svaki dan.. To se tako vrtelo jedno 3-4 meseca. Jer sam i dalje imao radove od 4mg. bilo mi lepo i prosto nisam mogao da se odlepim od osećaja.. Klasična dop fora.
Međutim, ne znam šta da ti kažem.. Kod mene se nekako izbistrilo poslednjih 2 meseca. Shvatio sam da me i to malo što me kao uradi, drži jako kratko i da mi je posle toga još gore. Nekoliko nedelja sam u stvari i podizao dozu da dostignem efekat, ali mi je dozlogrdilo.. Jer je svaki sledeći dan bio lošiji i bolniji. Srećom, opet kažem, prestao sam da radim, pa jednostavno nisam imao "moranje" da budem sređen ceo dan. Kad sam našao ovaj sajt, iskreno mi je trebalo možda 2 ili 3 meseca da krenem da se skidam. Trebalo je "preći preko" toga da se osećaš urađenim. To je u stvari i najteži deo, barem meni.
Iskreno, nisam Ja sad neki mnogo jak lik koji je to sredio za čas. Osećam ja i dalje svaki dan potrebu da osetim neku radost, neki mir nerava i makar 1-2h onog opuštenog osećaja u glavi. Ali shvatiš posle nekog vremena da to ne može da traje večno.
Mislim da ljudi koji tripuju da su sa Bupom sredili svoje narko probleme, se grdno varaju. Kao uspešni su, rade, imaju porodice, itd... A, niko do njih ne pojmi da u slučaju bilo kakve veće promene u životu, kada bi ostali bez svoje doze, KRAJ!
Raspao bi im se i posao i brak i porodica i sve što su mislili da imaju, a u stvari su samo bili srećnici u toj situaciji.
Mnogo njih znam koji ne mogu da prekinu jer bi to značio potpuni raspad sistema vrednosti u kojima žive. A to čoveku najteže pada uvek, jer smo bića sklona repeticiji i navikama, bića koja vole da znaju šta će biti sutra.... da li će biti kiše, sunca, snega, svejedno.. Volimo da budemo spremni da bi se osećali dobro.
E upravo taj osećaj ih tera da i dalje guraju. Znam da se najmanje 50-60% ljudi nikada neće skinuti sa ovog leka. Isto kao što se ne bi skinuli sa dopa da je legalan.
Kako stariš tako se i prioriteti menjaju, zato i poželiš da nešto promeniš.

Što se tiče pucanja Bupom.. Gospode Bože!?
Da li si ikada pitao, saznao da se bup koaguliše u krvotoku i da si imao sreću da ostaneš sa celom rukom???
Ja sam daaavno, pre 15 god. pukao neki dop mešan sa pudingom i zamalo da ostanem bez desne ruke, jedva mi spasili ruku lekovima i operacijom! Ruka je srećom 100% funkcionalna, ali veći deo centralne vene nemam. Zato, nemoj nikad više iglu..!!! Znam ja vrlo dobro šta je iglomanija, jer sam u jednom trenutku života čak pucao 80% alkohol u venu da bi se uradio!! Srećom samo 2-3 puta i prestao. Možda bih i ja pucao Bup, da nisam preko ortaka saznao i lično video kako je ostao bogalj u jednoj nozi, jer se na kraju pucao u preponu!!

Što se tiče bolova:
Bolovi će da ti traju nekih 2-3 nedelje po prestanku poslednje doze, a biće ih i pri kraju poslednje nedelje na 0,1mg.
Koliko smo utvrdili jedini način da ubiješ bolove opijata, je da uzmeš varijantu opijata.. znači Trodon. Ne pravi se više kao čist trodon i nema to ime. Sad je: Doreta, Zaldiar, Tramadol... Počeli su da ga mešaju sa paracetamolom (klasičan brufen) i nije loša opcija. Ja sam ga pio nekih 10-tak dana. Ubija efikasno bolove, ali i efikasno sam sebi diže dozu. Danas jedna tableta, za 3 dana moraš 2 tablete i tako redom. Ali se pazi, jer je navlaka na Trodon isto vrlo, vrlo brza i efektna!! Pri tom ti želudac ide do đavola.. Barem meni je za 10 dana sjebao želudac toliko da sam morao svaki dan da pijem neki digestiv ili tako nešto za želudac!
Uglavnom, sad više ne uzimam Bup, nemam želju, ali imam i dalje bolova koje izdržavam kako koji dan. Pošto sam skapirao da sam za 10 dana i manje od 20 tableta ove opcije Trodona, imao onu klasičnu navlaku i zevanje i suzenje očiju, morao sam da stanem i sa tim. Sad ga uzmem svaki 2-3 dan, baš kad ne mogu više da istrpim.
Poenta je da se sa što manje lekova skineš... Kod svakog je različito. Ja nemam baš neku toleranciju na bolove, pa pijem Caffetin i na najmanji znak glavobolje. Neki ljudi mogu svašta da izdrže. Mada nije poenta izdržati bolove, jer mučiš psihu mnogo. Poenta je naći balans između bola i ne-bola.
Apropo spavanja.. Sad je 5.15h, a ja sam budan od 3.20h. Legao sam u 22.30h sa 20mg. Bensedina i pola leka za spavanje. Tako da ti je jasno da se nećeš baš naspavati narednih meseci.

Vidim da si razuman, imaš dovoljno godina, čak si u najboljim i skoro poslednjim godinama za sređivanje života, iskoristi ih.
Hajde izguraj jedno 5-7 dana, pa iskreno napiši šta si uspeo a šta nisi.

P.S. Previše vremena i čitanja ovakvih stvari, takođe te "drži u priči" na svoj način. Ja sam prestao da čitam forum svaki dan baš iz tog razloga, jer me sada kad sam čist, vraća u priču i javlja mi se želja.. pa bežim sa sajta. Evo tebi sam ispisao ono što znam i ne verujem da ću još nekome, jer je sve već rečeno.. Pozz!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

@ManMan
Pre svega, hvala ti za pruzenu podrsku, jer milion puta skidanja sa dopa me je naucilo da je podrska suvo zlato. Ranije, a hvala Bogu i dan danas imam podrsku majke,a i isao sam skoro dve godine na NA sastanke ( Anonimni narkomani ), sto mi je jako pomoglo sa psihickom krizom i prazninom koja nastaje posle skidanja. I evo sada, ovde na forumu od tebe, nadam se uskoro i jos nekoga ko je prosao ili prolazi kroz isto.
Imam nekoliko pitanja na koja moram naci odgovore kako znam i umem.
Prvo, procitao sam ovde na forumu gomilu postova u kojima se pominje nekakva tabela i koliko sam skapirao, to je Buprenorphine Taper, odnosno kalkulator skidanja. Ja sam ukucao, kao trenutnu dozu, 4mg, sto je skoro pa i istina ( 8mg sam mogao da priustim sebi tek svaki 3 ili 4 dan ). Po toj tabeli, svakih narednih 7-8 dana bih trebao da smanjujem dozu, prvo sa 4 na 2mg i danas sam odlucio da pocnem. Znam ja, sto ti kazes, vrlo dobro, da cu dolaziti u milion iskusenja da se " doradim ", osetim opet rad bupa...znam i koliko ce biti tesko odoleti, ali se nadam da cu naci u sebi onu volju i zelju za zivotom a ne iluzijom. Da se vratim na tabelu. Po njoj, poslednju dozu bupa bi trebalo da uzmem za 45 dana. E sad, interesuje me, koliko je Vas ovo probalo, pridrzavalo se tabele i kakva su iskustva.
Drugo, kako odrzavati svezinu nacetog bupa? Meni su dostupne samo osmice, a ne zelim sada da trazim nove dilere koji imaju i dvojke. Cini mi se, da vec drugi dan od otvaranja, tableta gubi na jacini, nije ni prilikom mrvljenja onako tvrda kao kada se tek otvori, Nesto racunam, dok budem uzimao po 2mg, to je 4 dana jedna tableta, ajde i nekako, ali sta kad skinem dozu na 1mg, kako sacuvati svezinu tablete 8 dana?
I trece pitanje,bar za sada, koje me muci je kako da dodjem do tih lekova na bazi trodona-tramadola? Isla mi je majka danas u apoteke, negde se prave ludi, kao nikad culi za Doretu ili Tramadol ( kao i za onaj treci naziv koji si mi spomenuo ), a negde traze recepte, sto sam ,na kraju krajeva, i znao da ce biti tako. Ali, sve nesto mislim, da tako jaki bolovi nece poceti bas odmah i da cu imati vremena da se raspitam u "nasem svetu" kako doci do tih lekova.
Da Vas vise ne davim, verovatno Vam je puna glava ovakvih postova, verovatno i 90% ljudi koji se pojave ovde sa istom zeljom, jednostavno nestanu posle nekog vremena.
Pruzite mi sansu, podrsku, molim Vas...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

MinistarPfc wrote:@ManMan
Pre svega, hvala ti za pruzenu podrsku, jer milion puta skidanja sa dopa me je naucilo da je podrska suvo zlato. Ranije, a hvala Bogu i dan danas imam podrsku majke,a i isao sam skoro dve godine na NA sastanke ( Anonimni narkomani ), sto mi je jako pomoglo sa psihickom krizom i prazninom koja nastaje posle skidanja. I evo sada, ovde na forumu od tebe, nadam se uskoro i jos nekoga ko je prosao ili prolazi kroz isto.
Imam nekoliko pitanja na koja moram naci odgovore kako znam i umem.
Prvo, procitao sam ovde na forumu gomilu postova u kojima se pominje nekakva tabela i koliko sam skapirao, to je Buprenorphine Taper, odnosno kalkulator skidanja. Ja sam ukucao, kao trenutnu dozu, 4mg, sto je skoro pa i istina ( 8mg sam mogao da priustim sebi tek svaki 3 ili 4 dan ). Po toj tabeli, svakih narednih 7-8 dana bih trebao da smanjujem dozu, prvo sa 4 na 2mg i danas sam odlucio da pocnem. Znam ja, sto ti kazes, vrlo dobro, da cu dolaziti u milion iskusenja da se " doradim ", osetim opet rad bupa...znam i koliko ce biti tesko odoleti, ali se nadam da cu naci u sebi onu volju i zelju za zivotom a ne iluzijom. Da se vratim na tabelu. Po njoj, poslednju dozu bupa bi trebalo da uzmem za 45 dana. E sad, interesuje me, koliko je Vas ovo probalo, pridrzavalo se tabele i kakva su iskustva.
Drugo, kako odrzavati svezinu nacetog bupa? Meni su dostupne samo osmice, a ne zelim sada da trazim nove dilere koji imaju i dvojke. Cini mi se, da vec drugi dan od otvaranja, tableta gubi na jacini, nije ni prilikom mrvljenja onako tvrda kao kada se tek otvori, Nesto racunam, dok budem uzimao po 2mg, to je 4 dana jedna tableta, ajde i nekako, ali sta kad skinem dozu na 1mg, kako sacuvati svezinu tablete 8 dana?
I trece pitanje,bar za sada, koje me muci je kako da dodjem do tih lekova na bazi trodona-tramadola? Isla mi je majka danas u apoteke, negde se prave ludi, kao nikad culi za Doretu ili Tramadol ( kao i za onaj treci naziv koji si mi spomenuo ), a negde traze recepte, sto sam ,na kraju krajeva, i znao da ce biti tako. Ali, sve nesto mislim, da tako jaki bolovi nece poceti bas odmah i da cu imati vremena da se raspitam u "nasem svetu" kako doci do tih lekova.
Da Vas vise ne davim, verovatno Vam je puna glava ovakvih postova, verovatno i 90% ljudi koji se pojave ovde sa istom zeljom, jednostavno nestanu posle nekog vremena.
Pruzite mi sansu, podrsku, molim Vas...
Dobro dosao. Manman ti je da bas fine i konkeetne savjeta. Oper bi ti ponovila da krenes da cotas temu od pocetka do kraja , i ako to uradis nece biti pitanja na koje nemas odgovor. Da, 99% nas ovdje se skinulo uz pomoc famozne tabele koja je zlata vrijedna uz napomenu da ako vidis da se nisi stabilizovao na trenutnoj dozi uvijek je mozes produzit dok ne budes spremam za sledece sustanje. ( npr na dozi si 0.50 mg dosao sedmi dan i trebao bi preci na 0.25 ali si jos lose i na 0.50 ti onda produzis jos koji dan dok ne budes dobro , kapiras? )
I moj ti je savjet , a vidim i teta tabelin ;) da sa 4 mg odma presjes na 2mg vjeruj mi da neces osjetiti neku preveliku razliku.
Bitno je, to ovdje svi koji smo se skinuli ponajamo ko papagaji, da nigdje ne zuris, bup je uzasno nepredvidiv uvijek imaj to na umu , i jos jednom be zuriiii!
Znaci sledeci korak , baci se na citanje teme, ukljuci mozak, i izvuci najbolje iz nasih iskustava. Vjeruj mi, na pravom si mjestu
I jos samo jedan savjet, nisam bas ukapirala kako ga uzimas, ali najbolje uspjehe ces postivi pravilnim uzimanjem ( pod jezik) . Ako treba ostani jos koliko ke potrebno na toj dozi, ali pravilno uzimaj, i lad ti legne kreni. Sve dok juris "rad " i ako ga juris svw ce teze ici! Osnovna stvar, rad zaboravi. Eto toliko... srecno!
Manman kako ide??? Pozdrav Vita i naravno moja i najmoja Frajlitaaaa!!!
Locked