Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Sb ja kafu nisam mogla da izbacim, ne mogu ujutru bez kafe nikako,kod mene se u pocetku najveca zelja javljala tad, posle kafe,ali izdrzi se ;)
Spavala sam lepo sinoc, dan 14ti valjda,snovi,pa bilo je proganjanja :D Sta ces.. Mislim da je to tako kod svih
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

A Jurke je totalno nesiguran, kad bude bio siguran,primetice razliku i pre toga nema svrhe upustiti se u bilo kakvo skidanje..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Aug 18, 2019 9:36 am dan 14ti valjda
To je dobar znak, to "valjda", znači da se ne opterećuješ previše koliko je prošlo vremena, nego ideš napred sa nekim ciljem za budućnost. Juče je prošlost, ne treba se time previše opterećivati, i naravno, svom snagom, i na sve načine gledati da se prošlost ona loša ne ponovi. E sad, moguće je da će te pući i neka euforijica, nje se posebno pazi, može od jednom da te strefi nerealno veliko samopouzdanje, i svašta da ti padne na pamet. Pamet u glavu mala! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sun Aug 18, 2019 9:41 am A Jurke je totalno nesiguran, kad bude bio siguran,primetice razliku i pre toga nema svrhe upustiti se u bilo kakvo skidanje..
Sto nije razlog da laze sebe i tjesi se kako nije neki bed da se popravlja. Cisto djanki razmisljanje
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sat Aug 17, 2019 10:35 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:22 pm
Jurke wrote: Sat Aug 17, 2019 9:16 pm

Razumemo se gari matori.
Ps odgovarao sam ti na poruke više puta, ali se nisu poslale, neznam zašto...
Jure da li si sretan i happy?
Zavisi iz kog ugla gledam situaciju matori, jesam. Nisam pao toliko duboko, al spotako se jesam. Priznajem to, ne pravdam se i ne krijem. Svestan sam svega...
Kako ces dalje jure?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Aug 18, 2019 12:24 am Ma Jurke je znao da povuče i 7 osmica. Prateći njegovo pisanje ranije, nesanice i bolovi na kecu, ovo ono, prenaglo je spustio, moje mišljenje... Ni jednom nije napisao da je spavao lepo, i da se probudio normalan, tako da ima kod njega još dosta posla što se tiče skidanja.
Mogo je bit i na 15 tableta dnevno. To je proslost. Neznam da li kuzis sb da se covjek drzi suba ko pijan plota i da ne zna ne ostavit sub nego nemoze ni smanjiti. Izmedu ostalog jos lovi njegov rad.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Aug 18, 2019 10:27 am
xxxana wrote: Sun Aug 18, 2019 9:36 am dan 14ti valjda
To je dobar znak, to "valjda", znači da se ne opterećuješ previše koliko je prošlo vremena, nego ideš napred sa nekim ciljem za budućnost. Juče je prošlost, ne treba se time previše opterećivati, i naravno, svom snagom, i na sve načine gledati da se prošlost ona loša ne ponovi. E sad, moguće je da će te pući i neka euforijica, nje se posebno pazi, može od jednom da te strefi nerealno veliko samopouzdanje, i svašta da ti padne na pamet. Pamet u glavu mala! ;)
Prolazila sam vec ta lazna samopouzdanja, necu se tu zajebati ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Sun Aug 18, 2019 10:38 am
StopBup wrote: Sun Aug 18, 2019 12:24 am Ma Jurke je znao da povuče i 7 osmica. Prateći njegovo pisanje ranije, nesanice i bolovi na kecu, ovo ono, prenaglo je spustio, moje mišljenje... Ni jednom nije napisao da je spavao lepo, i da se probudio normalan, tako da ima kod njega još dosta posla što se tiče skidanja.
Mogo je bit i na 15 tableta dnevno. To je proslost. Neznam da li kuzis sb da se covjek drzi suba ko pijan plota i da ne zna ne ostavit sub nego nemoze ni smanjiti. Izmedu ostalog jos lovi njegov rad.
Lepo si to rekao..To sam radila i ja, tj. trebao mi je neki pokretac ,bar psihu da smirim,jer je tu bio glavni problem, za svaku obicnu dnevnu situaciju,bas kao sto on sada radi zq najprostije dnevne aktivnosti i stalno sam bila u fazama skidanja,laganje sebe ugl. To ce proci,kad shvati svoj problem u pravoj meri, kad prihvati svaku predvidjenu situaciju,pa i one bas lose bez bupa da gura, a ne bih rekla da je spreman na to,teoretski mozda.. Meni je bup bio na dohvat ruke,ali na skidanju se sa tim nisam mogla zajebati, resila sam i to je to, kad bih na sve gledala kao sad na bup. nikakav problem ja imala vise ne bih..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 17, 2019 10:31 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:33 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:28 pm

Jedes govna pateticni jure. Ne seri!
rjesenje jure: nema formule. Jure il oces il neces? Ti znas odgovor.
I agree
Kao rokamo se povremeno i svi se super zezamo
Dada frajlita. Tako nekako. Ljudi traze instant rjesenje pa jos k tome da ne znaju sta zele od zivota. Tesko. Neizvedivo sa takvim razmisljanjem izaci iz zacaranog kruga. Jos ima i podstrijeh u leda od sb da nije tako lose.covjek mjesec dana prica da je na 1mg i da se treba krenit u reduciranje kad ono gle vraga. Covjek skocio na 1 i pol do 2 mg dnevno. Nemam vise sta rec na to. Da nije zalosno bilo bi smijesno
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pa da, dva tri puta je napisao kako je pre par dana podigao dozu jer je isao vamo tamo, ali to napise tek kasnije
Koja je svrha ovog foruma ako pises? Nisi iskren Jurke
Locked