Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 9:24 am
StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 9:18 am
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:41 am A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
Ma kod bupa nema ni pomoćnog opijata koji ti može kvalitetno ublažiti krizu. U ostalom, fizička kriza je blaga, i trebalo bi da može svako da je izdrži bez većih problema. Bup ima najslabije opijatsko dejstvo od svih opijata, bar od onih koje sam ja probao(heroin i tramadol). Kriza od bupa se mora izdržati, ublažavati je sa nekim opijatom bi samo bilo prelaženje na taj drugi opijat. Drugo je kad se čovek skida sa heroina, pa onda i ima smisla uzimati bup. Moja koleginica iz firme, je bila na dopu, pa je bila samo mesec dana na bupu posle dopa, i eno je dobro vec 6 godina, nije ostala na supstituciju...
E to sto je nama delovalo da je slab u odnosu na drugo, ne znaci da jeste..
Citala sam rezlutate studija gde su mikro doze od 0,? pokrivale krizu od metadona priblizne doze..Navodi se da je 10x jaci od morfijuma,pa nije bas ni naivno, kako god,da mora se izdrzati
Ma po dozi delovanja je ubedljivo najjači, nego sam mislio na to koliko se opiješ od njega. Budeš više haj i od dopa, i od trodona, e sad morfijum nisam probao, ali sam video ljude na njemu, ubijeni, mnogo više stondirani nego na bupu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla imas u mojim postovima sta ja mislim o bolesti zvanoj zavisnost, pa za ta trpanja reci u usta nema potrebe.. U ovom slucaju govorim o krizi i nismo svi isti,a svi imamo iskustvo, to sto zelim da probam bez lekova,mozda ne znaci da cu uspeti,ali hocu da vidim na cemu sam i ne zelim da vidim sebe na lekovima za ceo zivot, a ovo takodje kazem,jer lekovi u mom iskustvu su doprineli samo da se po prestanku vratim na staro,pa cu radije pokusati sve drugo pre istih
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 9:36 am Frajla imas u mojim postovima sta ja mislim o bolesti zvanoj zavisnost, pa za ta trpanja reci u usta nema potrebe.. U ovom slucaju govorim o krizi i nismo svi isti,a svi imamo iskustvo, to sto zelim da probam bez lekova,mozda ne znaci da cu uspeti,ali hocu da vidim na cemu sam i ne zelim da vidim sebe na lekovima za ceo zivot, a ovo takodje kazem,jer lekovi u mom iskustvu su doprineli samo da se po prestanku vratim na staro,pa cu radije pokusati sve drugo pre istih
Apsulotno te podrzavam u toj prici. Ja kad sam se prvi put skidao, posle jedno 15 -16 dana, uhvati me neka nervoza, ja popijem rivotril i bensedin, krenulo meni fino da bude, i ja pocnem da razmisljam, uh kako bi mi fino bilo da sad uzmem pola bupa, i uzmem, i nastavim da ga uzimam, ne svaki dan, ali posle par meseci je preslo opet u svakodnevno. Bup je dovoljno da uzimas dva puta nedeljno, opet si navucen...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Aug 15, 2019 9:28 am
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:41 am A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
Xano, ne zaebaj sad i ti, nije valjda da si misljenja da se bolest zvana zavisnost, leci samo skidanjem tj prestankom uzimanja opoida? To je mentalna bolest i ona treba da se Leci.
Posle drajzerove, secam se da sam dobila terapiju ( nakon 10 dana cini mi se) stabilizator raspolozenja, jer sam vilenila po kuci, dobijala sam nalete preterano pozitovne energije koja je prelazila u maniju, i nakon pola sata, evo mene u depri. Taj lek me je drzao pod kontrolom a nije bio navlaka. Dobila sam i neki antipsychotic po potrebi, a ta potreba se oseti. Ovo pricam iz iskustva, a koju ce terapiju dobiti to je na doktoru da proceni. Opasnije je ovo sto pije xalol na svoju ruku nego otici psihijatru na konsultacije.
Leno, ako si iz Bga, poslacu ti u pp ime doktora koji je tata za sve njih. Lik je car, a radio je i u drajzerovoj sada radi privatno
Jedno je skidanje sa bupa kao kod tebe i mene, gde je bup odradio svoje, nismo ga zloupotrebljavali i nama je mnogo lakse nego njemu koji je bup smrkao i zloupotrebljavao..... ima posla oko njega
A bas Frajlo, kao da ti je pala koncentracija. Ona je bas pricala o tom periodu nakon skidanja, i planira i psihoterapije, ali ne i psihijatre. Od njih nema nista, u koliko neces da budes na tabletinama...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 9:41 am
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 9:36 am Frajla imas u mojim postovima sta ja mislim o bolesti zvanoj zavisnost, pa za ta trpanja reci u usta nema potrebe.. U ovom slucaju govorim o krizi i nismo svi isti,a svi imamo iskustvo, to sto zelim da probam bez lekova,mozda ne znaci da cu uspeti,ali hocu da vidim na cemu sam i ne zelim da vidim sebe na lekovima za ceo zivot, a ovo takodje kazem,jer lekovi u mom iskustvu su doprineli samo da se po prestanku vratim na staro,pa cu radije pokusati sve drugo pre istih
Apsulotno te podrzavam u toj prici. Ja kad sam se prvi put skidao, posle jedno 15 -16 dana, uhvati me neka nervoza, ja popijem rivotril i bensedin, krenulo meni fino da bude, i ja pocnem da razmisljam, uh kako bi mi fino bilo da sad uzmem pola bupa, i uzmem, i nastavim da ga uzimam, ne svaki dan, ali posle par meseci je preslo opet u svakodnevno. Bup je dovoljno da uzimas dva puta nedeljno, opet si navucen...
Bice to borba i svesna sam apsolutno da mi mozda i nece biti ok nakon ovog perioda skidanja,prihvatam to i gledacu sebi da pomignem kako umem i znam..
O lekovima ,takodje,postoje razne zanimljivosti pored aktivnih sastojaka, banalne stvari tipa boje zasto su razni lekovi u odredjenim bojama i slicno, recimo plava je cesta kad su lekovi za san u pitanju,meni to sve postaje zanimljivo..
Mnogo sam citala, ali bas mnogo iz price sa nekim me je sve to zainteresovalo i apsolutno zelim da verujem u druga resenja.. za sad..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 9:36 am Frajla imas u mojim postovima sta ja mislim o bolesti zvanoj zavisnost, pa za ta trpanja reci u usta nema potrebe.. U ovom slucaju govorim o krizi i nismo svi isti,a svi imamo iskustvo, to sto zelim da probam bez lekova,mozda ne znaci da cu uspeti,ali hocu da vidim na cemu sam i ne zelim da vidim sebe na lekovima za ceo zivot, a ovo takodje kazem,jer lekovi u mom iskustvu su doprineli samo da se po prestanku vratim na staro,pa cu radije pokusati sve drugo pre istih
Aj ne seri za trpanje reci u usta, nalazis se u svakom postu uvredjena a pisem za lika koji se drogirao do pre 10 dana.... Najbolje bi bilo da se leci zelenim cajem Jbt

Ja govorim iz svog iskustva i to napominjem redovno

Samoj Leni treba pomoc a ne da mu na svoju ruku dotura xalol, pa Noel je pisao koliko mu je bilo tesko skinuti se sa njega

Leno, kako si saznala da uzima nesto? Otkrila ili ti je rekao?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ako cete da se svadjate, i cupate za kosu, aj tamo u onu Yasujirovu temu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla wrote: Thu Aug 15, 2019 10:18 am
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 9:36 am Frajla imas u mojim postovima sta ja mislim o bolesti zvanoj zavisnost, pa za ta trpanja reci u usta nema potrebe.. U ovom slucaju govorim o krizi i nismo svi isti,a svi imamo iskustvo, to sto zelim da probam bez lekova,mozda ne znaci da cu uspeti,ali hocu da vidim na cemu sam i ne zelim da vidim sebe na lekovima za ceo zivot, a ovo takodje kazem,jer lekovi u mom iskustvu su doprineli samo da se po prestanku vratim na staro,pa cu radije pokusati sve drugo pre istih
Aj ne seri za trpanje reci u usta, nalazis se u svakom postu uvredjena a pisem za lika koji se drogirao do pre 10 dana.... Najbolje bi bilo da se leci zelenim cajem Jbt

Ja govorim iz svog iskustva i to napominjem redovno

Samoj Leni treba pomoc a ne da mu na svoju ruku dotura xalol, pa Noel je pisao koliko mu je bilo tesko skinuti se sa njega

Leno, kako si saznala da uzima nesto? Otkrila ili ti je rekao?
Ne seri? Pa ovo ti tek necu oprostiti :(
I uvredjena i povredjena
Ne ljutim se Frajla, nego imam neki utisak kao da pricate o kasnijem zivotu na lekovima,a ja tu svrhu ne vidim, ne shvatam ni zasto se skidati sa bilo cega..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ene Jurke ziv :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 11:22 am Ene Jurke ziv :D
Ene 😂
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked