Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

supergirl92 wrote:doduše ne toliko postepeno kako je vidim većina ovdje radila,ali ako smo skoro uspjeli onako naglo i na suho bez ikakve pomoći u drugoj zemlji i takvim uvjetima,e pa onda možemo i ovdje jebemu..
Mila, sedmi dan stvar tek počinje daleko ste vi od kraja bili... Go slow, dokazano nakon 2500 postova.

Inače, od vašeg skidanja nema ništa dok god se ne prebacite na sublingvalno doziranje (brzo bi se stabilizirali, možda tjedan dana).

Sretno sa svime!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty wrote:ali ja se jesam skidala do kraja na nos, i uspela sam da se skinem, ali ...necu dalje o tome.
Ti i dalje lažeš samu sebe da si se skinula? Pa dokle Kato? Ostat ćeš zadnja na forumu da gasiš svjetlo, vidiš da se svi skidaju.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
supergirl92
Posts: 12
Joined: Sat May 12, 2018 8:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by supergirl92 »

noel wrote:
supergirl92 wrote:doduše ne toliko postepeno kako je vidim većina ovdje radila,ali ako smo skoro uspjeli onako naglo i na suho bez ikakve pomoći u drugoj zemlji i takvim uvjetima,e pa onda možemo i ovdje jebemu..
Mila, sedmi dan stvar tek počinje daleko ste vi od kraja bili... Go slow, dokazano nakon 2500 postova.

Inače, od vašeg skidanja nema ništa dok god se ne prebacite na sublingvalno doziranje (brzo bi se stabilizirali, možda tjedan dana).

Sretno sa svime!
nemoj mi govorit da stvar počinje tek sedmi dan,šuti,bolje da mislim da je bilo pri kraju :?
ma znam,pročitala sam tih 2500 postova vjeruj mi i sve što si pisao sam čitajući prošla ponovo, jer i naša zadnja kriza nije bila toliko davno...jebote nemogu ni odrediti koji dan mi je bilo najgore jer je svaki nosio neka svoja iznenađenja,a još pored toga smo bili u bunilu jer smo u drugoj zemlji,taman počeli raditi i stvarati nešto i onda nam se dogodi ovo.. možda ima sreće i u tome,jer smo u ludilu krize priznali svima kakav problem imamo i odlučili vratiti se kući,taj problem riješiti i tek onda se ponovno vratiti u njemačku čisti..

svjesna sam ja,opet kažem da je to iglomanija i bokte mazo,trebam se riješiti dvije ovisnosti,bupa i gana...
i iako ćemo skidanje početi tako da uzimamo pod jezik i smanjujemo,dam se kladit da bi uspjeli i onako,direkt sa gana.. i sa dopa kad sam se skidala,nisam se vraćala na to da ga vučem pod nos pa onda prestanem nego se zadnji put ufurala i pustila da dođe kriza....

nemam samo jebenog pojma gdje da nabavim i šta mi sve uopće treba za skidanje,od vitamina,tableta, pištolja :D zezam se ali ozbiljno,šta sve može pomoći...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Supergirl, mlada si i zao mi je sto si toliko tvrdoglava da pocinjes da me nerviras:)
I ne zbog toga sto bup ne zelis drugacije uzimati nego sto mislis da sve znas a svi smo mi sve znali i mislili se tako slinuti pa nismo uspeli. a opet u podsvesti znas da to ne ide tako

Kao da vidim sebe u nekim momentima tipa odoh ja kod babe na selo da se skinem na par nedelja i problem resen, pa sve trcim nazad kuci da se pocastim ponovo ali ovaj put znam bolje i to ce biti samo jednom, ma ne eventualno dva puta... pa daj onda celu nedelju da sastavim i laku cu... i tako nekoliko godina.


Svaka fizicka kriza se da prelezati pa bila ona i 3 nedelje, ali pshicka od bupa je druga prica....
Kazes i sama da si procitala celu temu...
Ne znam kako ti mozemo pomoci drugacije?
Za tablete samo kod doktora i ne znam ni sta bi ti mogao prepisati iskreno a da te ne hospitalizuje.
Pretpostavljam da jos niste poceli sa skidanjem?
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

yasujirozu wrote:intersantno u čitavoj tužnoj priči (nema sarkazma), je to da je netko, očitom zavisniku ("nije više imao gdje se ubost"), pristao/la ugradit kanilu, jer nečuh kak je bilo tko, sebi to sam/a instalirao...
______________________________
Eh, pa znaš i sam da para vrti gde burgija neće?!
Naravno da je taj neko prekršio sve zakletve, ako ih je ikada i dao..
Mada, iskreno, ako ti je vena dobra, kanila se lako postavlja.. jedino što ne traje dugo. Mora svaki dan da se ispira bar 2 puta.. a, za 10 dana počinje da svrbi jezivo i najviše za 15 mora da se izbaci, jer telo počne da se buni..
Znam, jer sam imao dosta kanila u životu, doduše legalnih po bolnicama.. :?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

ManMan wrote:
yasujirozu wrote:intersantno u čitavoj tužnoj priči (nema sarkazma), je to da je netko, očitom zavisniku ("nije više imao gdje se ubost"), pristao/la ugradit kanilu, jer nečuh kak je bilo tko, sebi to sam/a instalirao...
______________________________
Eh, pa znaš i sam da para vrti gde burgija neće?!
Naravno da je taj neko prekršio sve zakletve, ako ih je ikada i dao..
Mada, iskreno, ako ti je vena dobra, kanila se lako postavlja.. jedino što ne traje dugo. Mora svaki dan da se ispira bar 2 puta.. a, za 10 dana počinje da svrbi jezivo i najviše za 15 mora da se izbaci, jer telo počne da se buni..
Znam, jer sam imao dosta kanila u životu, doduše legalnih po bolnicama.. :?
Auu koja prica za dobro jutro.
Kako ide Manman?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Šesti dan me prehlada rastura.
Jučer sam pomislila da ide na bolje i krenula u krevet, kad je krenulo.... Kihanje, začepljen nos da ga ne mogu niti ispuhati. Jedino rješenje je tampon staviti u njega :x
Uz to, bolovi u nogama. I naravno nemir u njima. Kako da ih smirim kad osjećam da struji kroz njih?
Bila sam prisiljena popiti helex kojem treba brat bratu sat ipo da me smiri. Poludjela sam bila.
Dan bih prespavala bez beda, ali noć....
Počela sam se pitati da li je to još uvijek neka apstinencijska kriza, pa sve mislim - nemoguće. Ne može sad nakon mjesec ipo dana biti lošije nego nakon 10 ili 15 dana.
Al što ja znam... Znam samo da ništa ne znam
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

@man
čini mi se kak su po srijedi 2 procijesa: prvi, svima poznat, inkorporira vrijednosnu razmjenu bolesnik>medicinski radnik, dakle aktivnost ustaljenu u ovim krajevima koja ishodi najčešće u koristi i za pacijenta (npr. preskanje pozicija na listi čekanja ili uopće izvedba netke medicinske procedure); situacija koju ti opisuješ pak, iziskuje da med radnik, direktno radi na nečijoj smrti, te bi se pravno moglo okarakterisat i kao ubojstvo s umišljajem... da pojednostavim: kada zanemarimo moralni aspekt, ide kontra logičkog rasuđivanja, da će zbog jebene kanile od čijeg postavljanja se može dobit samo sića, bilo tko rizikovat suđenje za umorstvo i desetak godina zatvora...

no, i pored svega što napisah, otužno je što mogu zaljučit kak nisam iznenađen da ima i takvih ljudi, čije je rezonovanje:
-ja mu u stvari pomažem
-potencijalna smrt narkomana neće zasigurno bit
podrobno isljeđivana
-od makar i malog viška novca, glava ne boli...

isprike za off-topic
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Šesti dan me prehlada rastura.
Jučer sam pomislila da ide na bolje i krenula u krevet, kad je krenulo.... Kihanje, začepljen nos da ga ne mogu niti ispuhati. Jedino rješenje je tampon staviti u njega :x
Uz to, bolovi u nogama. I naravno nemir u njima. Kako da ih smirim kad osjećam da struji kroz njih?
Bila sam prisiljena popiti helex kojem treba brat bratu sat ipo da me smiri. Poludjela sam bila.
Dan bih prespavala bez beda, ali noć....
Počela sam se pitati da li je to još uvijek neka apstinencijska kriza, pa sve mislim - nemoguće. Ne može sad nakon mjesec ipo dana biti lošije nego nakon 10 ili 15 dana.
Al što ja znam... Znam samo da ništa ne znam
Bas mislim da je nemoguce poslije mjesec dana jos sa malih doza...jedino sto me malo brka, jer sam tek skoro ukapirala da je taj zaldiar zapravo neki tromadol plus paracetamol, pa da se nisi mozda sa njim malo zeznula,ne znam...Mada i dalje mislim da je prehlada, jedino taj nemir u nogama bem li ga...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

noel wrote:
Caty wrote:ali ja se jesam skidala do kraja na nos, i uspela sam da se skinem, ali ...necu dalje o tome.
Ti i dalje lažeš samu sebe da si se skinula? Pa dokle Kato? Ostat ćeš zadnja na forumu da gasiš svjetlo, vidiš da se svi skidaju.
Nevjerovatno!!!
Locked