Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Caty,
Ja sam se skinula 15 dana prije polaska, a muž nije zbog prevelikih obaveza a i zbog više doze.
Na kraju je ponio 3 kutije sa sobom i skida se sad. Njega tek čeka ono što ja prolazim.
Ja sam 2 mg skinula u 2 mjeseca tako što sam spuštala svaki tjedan doze. U početku po nekih 0,20 mg a kasnije kad sam stigla ispod 1 mg onda po 0,10 ili 0,15. Nisam sigurna u preciznu brojku.
Nama je prelazak carine prošao bez problema ali ako vaš prijatelj izgleda sumnjivo i loše, sigurno će ga pretresti.
Osim toga, ako išta nosi sa sobom mora imati potvrde od doktora za sve lijekove koje nosi
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

supergirl92 wrote:
VitaJana wrote:Frajla moja, da sam ja zmaj ne bih sve ove godine ganjala zmajeve.
Al ajde, dobra sam kakva sam mogla biti. :lol:

Supergirl, morate početi uzimati sublingvalno. Ako ne možete to, kako ćete ustrajati u skidanju?
Za početak se prestanite zavaravati da je to jedno te isto. Nije.
Vi ste psihički navučeni na iglu, a to otežava ionako teško skidanje

Jana, znam da smo psihički navučeni na iglu,kao i na bup,svjesna sam ja toga.. ali trenutno mi je fizička kriza prioritet,samo da mogu ići raditi.. jer ako mogu raditi,onda ću se lakše nositi i sa svojom psihom..
a ne zavaravam se ja da je to jedno te isto, znam itekako da je potpuno suprotno..
Da se vratim na pocetak price. Ti zelis da se skines sa Bupa, i to sa ovim spustanjem doze, ali to planiras do kraja na iglu da radis??
Ako je tako , ja ti nista ne mogu pomoci jer pojma nemam kako to izgleda.
Jedno bi te pitala, ako ne mozes da stisnes da bup uzimas pravilno, kako onda mislis da ces uopste prestatai sa njim?
supergirl92
Posts: 12
Joined: Sat May 12, 2018 8:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by supergirl92 »

Frajla wrote: Nakon par dana na njemu neces imati zelju da ga uzimas drugacije, osim ako se dragi puca pored tebe onda zaboravi na sve
Samo ne znam da li ti je dragi spreman na to?
Treba da ides na put za nedelju dve.... ja se ne bi usudila ici iskreno
Frajla,nije da imam izbora,moramo ići a i želimo,jedva čekam da idemo...
ali što se tiče mog dragog,da to pojasnim.. ovo sve i jeste na njegovu inicijativu,on želi da se skinemo odavno,on to stvarno želi i govorio je i prije odlaska za njemačku da se trebamo prvo skinuti pa otići tamo čisti,ja sam bila ta koja je odugovlačila..a nije mogao početi ni uspjeti bez mene.. on je odavno došao do faze da mu se gadi i gan i sub i cijela ta zajebancija i na kraju krajeva sama činjenica da naše raspoloženje i fizičko stanje ovisi o jednoj prokletoj tableti.. i pošto smo prošli to da smo naglo bacili sub,došli na nulu preko noći,izdržali skoro tjedan dana,mislim da,da smo mogli izgurati još koji dan da bi zapravo bili gotovi,ali ne,kleknuli smo čim smo došli jer je kriza bila prejaka i preodvratna.. bit će opet,ali smo mislili da bi nam bilo lakše a i za organizam pametnije ako to napravimo postepeno... doduše ne toliko postepeno kako je vidim većina ovdje radila,ali ako smo skoro uspjeli onako naglo i na suho bez ikakve pomoći u drugoj zemlji i takvim uvjetima,e pa onda možemo i ovdje jebemu..
supergirl92
Posts: 12
Joined: Sat May 12, 2018 8:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by supergirl92 »

Ninocka wrote:
supergirl92 wrote:
Supergirl, morate početi uzimati sublingvalno. Ako ne možete to, kako ćete ustrajati u skidanju?
Za početak se prestanite zavaravati da je to jedno te isto. Nije.
Vi ste psihički navučeni na iglu, a to otežava ionako teško skidanje
nisam rekla da je isključeno to da ga uzimamo sublingvalno.. ovisno o tome kako ćemo se odlučiti za skidanje.. imamo dvije opcije.. ako ćemo ga koristiti na pravilan način,onda će to skidanje potrajati cijelo ljeto odnosno dok smo na sezoni..tako bi imali vremena još tri,četiri mjeseca i uzimali bi ga na pravilan način,smanjivali postepeno i pametno i na kraju ga bacili.. problem mi je što neznam kako bi terapiju primali u drugom gradu i to na otoku gdje nam je najbliži centar za ovisnike dosta daleko.. jer ne ostajemo u svom gradu.. nitko nam ne može podizati terapiju i slati je..

druga opcija je da krenemo sa apstinencijom sada.. trenutno smo na cca 0,3mg i imamo za još jednom..i onda bi to trebalo biti to.. i naravno čeka nas pakao bez obzira što smo smanjili toliko,jer se nismo na toj količini stabilizirali,zbog manjka vremena smo morali to ubrzati.. i ne kažem da nam neće sad biti lakše nego onaj skok sa 4mg na nulu,ali neće biti baš puno lakše..tako da ako počinjemo sada,nije mi bitno hoću taj još jedan put uzet na gan ili pod jezik...

i bez obzira što smo ga uzimali na gan,mislim da je itekako moguće uspjeti i ostati ustrajan bez obzira na način korištenja.. opet ponavljam,bili smo u njemačkoj, uzimali svatko po 4,5mg dnevno i preko noći ostali na ničem.. izdržali smo 6 dana i uspjeli bi do kraja da nismo morali nazad u HR.. a morali smo jer nismo mogli izostajati sa posla,krizirati u tuđem stanu i skidati se na suho.. ali mislim da to koliko smo izdržali nije zanemarivo.. pokazatelj je da se može,iako smo uzimali dosta mg, jako puno godina i to na gan,može se! samo treba htjeti...
pa i sad bi napravila tako samo da znam da ću do početka rada biti koliko toliko ok da mogu raditi normalno,upustila bi se u to bez problema.. posao je to što me brine..
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Samo da se javim,skinuo se!!!!Na nalorexu sam,dokopao sam ga se konacno!!!!! Trebalo je i mnogo ranije da zavrsim,ali jbg zivim na ostrvu punom jebenog heroina,jako kvalitetnog!!!! Ali izdrzao sam!!! Cekam da krene energija da mi se vraca,moram na posao polako nazad.Nista mi ne hvali samo me kicma nervira kao i obicno,juce sam jedva izdrzao par sati na poslu...Ali dobro,ne ide preko noci,tek sam 5,6dana skroz cist...Budite mi dobri svi,da vas ne nabrajam pojedinacno!I da,postoji brzi nacin skidanja,vec sam spominjao,i jos neko potvrdio...pisacu i o tome nekad,samo malo da zivnem...Jebo mi pas mater kad sam prvi put probao heroin,izgubio sam godine zivota zbog njega,dosao ovde,sredio zivot i okliznuo se posle 6god...Ali ko zna zasto je to dobro,zbog nacina zivota koji sam vodio...POZDRAV DRUGARI!!!!
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Alessandro wrote:Samo da se javim,skinuo se!!!!Na nalorexu sam,dokopao sam ga se konacno!!!!! Trebalo je i mnogo ranije da zavrsim,ali jbg zivim na ostrvu punom jebenog heroina,jako kvalitetnog!!!! Ali izdrzao sam!!! Cekam da krene energija da mi se vraca,moram na posao polako nazad.Nista mi ne hvali samo me kicma nervira kao i obicno,juce sam jedva izdrzao par sati na poslu...Ali dobro,ne ide preko noci,tek sam 5,6dana skroz cist...Budite mi dobri svi,da vas ne nabrajam pojedinacno!I da,postoji brzi nacin skidanja,vec sam spominjao,i jos neko potvrdio...pisacu i o tome nekad,samo malo da zivnem...Jebo mi pas mater kad sam prvi put probao heroin,izgubio sam godine zivota zbog njega,dosao ovde,sredio zivot i okliznuo se posle 6god...Ali ko zna zasto je to dobro,zbog nacina zivota koji sam vodio...POZDRAV DRUGARI!!!!
I ,da bio na bupu vise od god i po...
https://www.youtube.com/watch?v=ftm1hiXgYsA PESMA ZA DOBRO JUTRO!!!!KOD MENE UVEK TAKO EXTREME!!!!! 8-) 8-) 8-)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

VitaJana hvala na odgovoru, pa dobro to je otprilike kao ona tabela sa neta, ovaj danas krece ide prvo do budimpeste pa odatle avionom do... te zemlje... iskreno on se i plasi da ga ne vrate sa granice, nece on tamo otici u krizi sigurno, ali ce otici odvaljen sto posto, kao sto rekoh megaloman je i kad ima kod sebe nesto to ne moze da traje duze od dva dana, on je terapiju bupa dizao i za dva dana nema nista, onda uzima te za spavanje i spava danima dok ne digne opet terapiju ma ne mogu ti objasniti koji je to stepen ludila on ne bi uspeo da smanjuje dozu tamo jer bi sve to skrcao za dva dana. ali kako god nadam se samo da ce ziv ostati.

supergirl, nacin uzimanja ti nikako nije dobar, znas da se tako usvaja 100% suba, a recimo na nos 50% i pod jezik samo 30% ako se dobro secdam, dakle tvojih 0.3mg je kao nekome na nos 0.6 ili pod jezik 1mg! vi ste navuceni na iglu i ta zavisnost je podjednako losa kao bup, evo ja iz prve ruke koja sam uzimala na nos tvrdim, da ne samo da ti nedostaje bup nego i da povuces, ali ja se jesam skidala do kraja na nos, i uspela sam da se skinem, ali ...necu dalje o tome. skidajte se pre odlaska tamo, i gotovo jer promena mesta i posla ce vam pomoci da ne uymete opet. naravno mozes ti da uzmes 3 table i da krenes da spustas dozu ali ne na gan nego normalno!!! evo ti izracunaj u tabeli pa saberi koliko ti treba i cao. toliko poneses i smanjujes do nule.
http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper_table
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Alessandro wrote:Samo da se javim,skinuo se!!!!Na nalorexu sam,dokopao sam ga se konacno!!!!! Trebalo je i mnogo ranije da zavrsim,ali jbg zivim na ostrvu punom jebenog heroina,jako kvalitetnog!!!! Ali izdrzao sam!!! Cekam da krene energija da mi se vraca,moram na posao polako nazad.Nista mi ne hvali samo me kicma nervira kao i obicno,juce sam jedva izdrzao par sati na poslu...Ali dobro,ne ide preko noci,tek sam 5,6dana skroz cist...Budite mi dobri svi,da vas ne nabrajam pojedinacno!I da,postoji brzi nacin skidanja,vec sam spominjao,i jos neko potvrdio...pisacu i o tome nekad,samo malo da zivnem...Jebo mi pas mater kad sam prvi put probao heroin,izgubio sam godine zivota zbog njega,dosao ovde,sredio zivot i okliznuo se posle 6god...Ali ko zna zasto je to dobro,zbog nacina zivota koji sam vodio...POZDRAV DRUGARI!!!!
Oooodlicnoooo!! Aj kad budes mogao pisi kako si sve izgurao.
Dobrodosao u klub! :D
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Caty"][quote="VitaJana"]Pet tjedana bez terapije.

"Do pre god dana bio normalan covek i sada od toliko lekova i to po cele table toga na dan, vise ne lici na sebe, tesko nam je kad gavidimo, ljudi ga izbegavaju, porodica ludi, ima dvoje dece, znaci uzas! pokusala sam da mu objasnim da se prvo skine pa onda ide, jer ne shvata da ne moze tek tako da ode u drugu zemlju navucen na sve to, od te krize moze ko zna sta da mu se desi, opet ovde kod kuce bi mogao uvek neko da mu pomogne. bupa je uzimao koliko god ima, nekad i celu tablu a onda kad nestane prespava dva dana dok ne digne opet i sve tako. znaci nenormalno velike kolicine svih mogucih lekova, juce je zvao mog muza da mu da pare za lorazepam ovaj kad ga je video nije mu bilo dobro, usna mu se iskrivila sa leve strane, kao da je imao neki mini slog, odnosno mozdani udar znaci i to smo mu rekli da ide hitno na lecenje jer u najmanju ruku moze da dozivi mozdani udar i ostane paralizovan i ko zna sta sve, tamo negde u drugoj zemlji, bez igde icega, krivo mi je, moj muz danima sjeban i depresivan to mu je bukivalno drug sa kojim je odrastao, bio je baaas faca i svi su ga voleli, tako pozitivan, gotivan, zanimljiv, i da sada dodje do toga, jednostavno je jako tesko i potresno i meni koja ga nisam dugo ni poznavala niti se druzila sa njim a kamo li mom muzu koji ga eto zna ceo zivot isli su zajedno u skolu, i osnovnu i srednju, izlasci, zurke, prvi exiti, putovanja, ma sve. uzasna situacija :(
sto se tice tog mozdanog udara, mini sloga, juce je rekao da je uzeo i bup, i dop, i tablu lorazepama i rivotrila, svi znamo sta je mozdani udar a da li je moguce da je upravo i prouzrokovan svim tim sto je uzeo, plus to traje vec mesecima, sad sebas plasim da bi mogao da u toj svoj krizi ili jos gore ako opet uzme isto, da dozivi pravi mozdani udar i usere se sebi u zivot za sva vremena!"
______________________________________
Moram da se uključim:
Ako ste tako dobri prijatelji, onda morate učiniti sve što je u vašoj moći da ga urazumite!!
Čak i ako to podrazumeva i privođenje i prinudno lečenje u nekoj ustanovi!!
iz svega što sam pročitao, njemu je jako, jako loše i čini mi se (bez uvrede) da mu se nazire kraj!!
On se neće sam smiriti i prekinuti, on je sad u toj situaciji da će samo dizati doze svega što mu dođe pod ruku i umreće od toga!
Ako mu je jedna strana lica i usna kriva, to je siguran znak da je imao moždani udar, kojeg nije ni svestan jer je pod velikim dozama lekova! Njega će sledeći udar ubiti!!
Ljudi, pomozite mu, kako god! Dovedite socijalnu službu da ga odvedu na lečenje!

Ja sam izgubio najboljeg prijatelja, još od srednje škole, pre mesec dana! Skočio je sa krova, jer nije više mogao da istrpi zavisnost koja ga je pojela poslednjih par godina. Bio je zavisnik sigurno 15+ godina, ali u nekim razumnim količinama (naravno pričam o heroinu), međutim u poslednjih 2-3 godine je počeo koristiti po 5 grama dnevno?!!
više nije imao vene da se ubode, pa se snalazio na razne načine, debelo meso, šmrkanje po 1gram u svaku nozdrvu na svakih 5-6 sati, itd.. Čak je bio i ugradio kanilu (ona plastična vena-ventil koju ti stave u bolnici da te ne bi boli svaki čas na drugo mesto) da bi mogao da sipa u sebe 3 puta na dan, smeše od po 1-2grama heroina!
Ja sam pokušao da ga povratim u realnost, međutim on je toliko bio uporan i toliko se jako skrivao i odbijao svaki kontakt, da nisam mogao ništa! Jednostavno mi nije otvarao vrata, a dolazio sam hiljadu puta i zvonio, lupao, molio i vikao da otvori. na nesreću je živeo sam, roditelji su mu umrli, tako da nisam imao načina da doprem do njega..
Ovaj Vaš prijatelj, ako ima roditelje ili ikoga ko je sa njim u svakodnevnom kontaktu, MORATE UČINITI SVE da dođete do te osobe i pokušate mirnim putem da ga privolite.. Ako ne ide mirno, onda silom!!
ja se kajem i dalje što nisam razvalio vrata ili prozor poslednji put kad sam bio kod mog prijatelja?! Što nisam došao sa policijom, pa makar mu i podmetnuo neku drogu da bi imali razlog da ga odvedu.. jer je ovako on sam sebe ubio... Kad više nije mogao da sebe podnese, on je skočio sa krova
Ne dozvolite to! policija, prinudna hospitalizacija, itd.. Mrzeće vas "kao Nemce" ;) u početku, ali će shvatiti za par meseci da ste mu spasili život!
Ja ne znam šta drugo.. molbe i ostale mirnodopske opcije su očigledno neuspešne i nemoguće..

Želim mu da Vas posluša, a Vama da ga prekinete u putovanju pod zemlju na koje je očigledno krenuo!
Javljajte da li je bilo nekih pomaka i uspeha?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

intersantno u čitavoj tužnoj priči (nema sarkazma), je to da je netko, očitom zavisniku ("nije više imao gdje se ubost"), pristao/la ugradit kanilu, jer nečuh kak je bilo tko, sebi to sam/a instalirao...
Locked