Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 5:31 pm
yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 5:14 pm
StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 4:43 pm Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
hehe, ponovno sam vidio - ispada da po vascijeli dan visim ovdje! :mrgreen:

no dobro, a ak si baš odande, po srijedi je grad pristojne veličine, a da bi te netko možda po onome kaj si pisao, prepoznao

jedino to što si otišao, tj. sklonio se na selo - to bi te možda moglo razotkrit, jer kužim kak nije baš uobičajeno... ali sumnjam, periferan je ovo forum ;)
Grad koji kuburi sa dopom vec godinama, sto je u neku ruku i dobro, ja ne znam nikoga rodjenog od "93.-e pa nadalje i da ga je probao, ali brzina i bupa ima da se useres. :D
To je skoro svuda tako. Ima izuzetaka, ali mahom je to u vecini gradova tako. U moje vreme odrastanja, moj grad je bio pun horsa na zalost, a sada se ide podalje da se završi šema, ali necu o tome ni da mislim. Bolje je bez njega, daleko mu lepa kuca. Ostacu navučen na sladoled haha.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Jurke wrote: Thu Jul 04, 2019 4:39 pm Upravo se toga i ja zentam, a opet sve mi je nekako lakše da pomislim da imam nešto što ce me izdici iz tog pada volje koji znam da je neminovan po prekidu. Prošao sam to, neuspešno...
jurke, vidi ovako: na ovom forumu imaš i frajlu i ninu i noela... kojima je antidepresiv i te kako pomogao da prebrode taj prijelazni period, i apsolutno je točna frajlina konstatacija o nasušnosti zamjene za kemiju koja će odlaskom bupa bit u disbalansu, tak da razmisli dobro što ti je činit
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 5:45 pm
Jurke wrote: Thu Jul 04, 2019 4:39 pm Upravo se toga i ja zentam, a opet sve mi je nekako lakše da pomislim da imam nešto što ce me izdici iz tog pada volje koji znam da je neminovan po prekidu. Prošao sam to, neuspešno...
jurke, vidi ovako: na ovom forumu imaš i frajlu i ninu i noela... kojima je antidepresiv i te kako pomogao da prebrode taj prijelazni period, i apsolutno je točna frajlina konstatacija o nasušnosti zamjene za kemiju koja će odlaskom bupa bit u disbalansu, tak da razmisli dobro što ti je činit
Uzeo sam lirike da budu tu pri ruci, ali samo u krajnjoj nuzdi, da nebi se navracao na bup kada zagusti. Njih bi najduze koristio nekih deset do petnaest dana. Po jednu od 75mg ujutru kada ustanem da bih mogao raditi.Nakon toga bih par dana spuštao i njih, tipa jos nekih par dana po jednu od 25mg i onda zbogom podstapanjima. ..
Last edited by Jurke on Thu Jul 04, 2019 5:56 pm, edited 2 times in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Mada kopajuci po ovim postovima sa početka teme, naidjoh na podatak da je to lek koji je DEA američka razvila za skidanje sa heroina i ostalih droga. Nesto nisam siguran koliko njima treba verovati ili samo paranoišem. :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Jul 04, 2019 5:35 pm
yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 5:14 pm
StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 4:43 pm Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
hehe, ponovno sam vidio - ispada da po vascijeli dan visim ovdje! :mrgreen:

no dobro, a ak si baš odande, po srijedi je grad pristojne veličine, a da bi te netko možda po onome kaj si pisao, prepoznao

jedino to što si otišao, tj. sklonio se na selo - to bi te možda moglo razotkrit, jer kužim kak nije baš uobičajeno... ali sumnjam, periferan je ovo forum ;)
AHAHAHHahahahahaha je li moguce da si i to uhvatio??
Nista mu ne promice, viri iza svakog coska. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Juce je krenulo malo da seva na forumu. Nadam se da se situacija smirila, da nije samo zatisje pred buru. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ne čačkaj, bilo, ne ponovilo se... :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ane nam nema, mora da je rešila da odmori mozak malo od listanja foruma i slivanja strave nakon toga. 😅
Last edited by Jurke on Fri Jul 05, 2019 4:01 pm, edited 1 time in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mora da ste bancili na exitu pa vas nije bilo celo prepodne:)
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Aha bas bančili hehe...Nema nama bančenja dok se ne disciplinujemo prvo. Eh da je srece da se moze na Exit, ali mora da se radi i zaradi. Daleko je to jos, ali bice prilike...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked