Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:08 pm E Jurke, pa vrh,polako..Ne znam kako ih uzimas i da li si presao na normalnu upotrebu (sublingvalno)..
Otezace ti citavu stvar u suprotnom,kasnije, tokom skidanja..
Super sto si se snasao..
Na zalost nisam još uvek. Mozes li mi reći kako si ti prešla i koliko dugo ti je trebalo da se navikneš?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Nisam ga vukla, tj u pocetku jesam,ali dok su bile jace neke doze,jednom sam se odsekla od zivota,kad je pola glave pocelo da trni i boli i to 15 min sigurno, iz ociju lile suze, tu sam se uplasila i uzimala ga pravilno do sad..
Tu istu dozu bi trebao da uzmes pod jezik i da se stabilizujes, bolje ti je sad to da resis,nego kasnije kad budes na jos manjim dozama..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Oko 7 dana,isto kao i kad smanjujes..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Sun Jul 14, 2019 6:53 pm
StopBup wrote: Sun Jul 14, 2019 6:33 pm
sanela wrote: Sun Jul 14, 2019 5:19 pm Samo da vas upozorim opet da ne odete u off topic priču.
Otvorite novu temu na Općim diskusijama i družite se.
Ukratko, nisam bio heroinski zavisnik, dugo sam bio narkofil, navukao sam se tek sa 29 godina na bup. Sada imam 33. Skidao se dva puta, ali sam tada pocinjao da uzimam cesto spid, svaki vikend, pa se posle nekog vremena vracao bupu povremeno, pa posle svakodnevno. Sada je drugacije, nikakvi spidovi i gluposti ne dolaze u obzir, rekao sam i roditeljima za moj problem sa drogom. Cist sam od bupa mesec i po dana. Sta ti mislis da se obratim video vezom tetki koja je psihoterapeut u Majamiju jos od "93.-e, 94.-e, kada je zbog rata morala da se odseli iz Sarajeva? Vidim da se bavis problemom narkomanije, pa cisto da te pitam za misljenje. Pozdrav draga sefice! ;)
Ajhaahhaahhahahahahahahhahaha
Ti si ovo vjerovatno ozbiljno mislio, ali ja umirem od smjeha od video veze i tetke iz Majamija!! Hahahahahaha
Dobar si Sb, dobaaaaar!!!
Samo da jos hoces naci neki balans i na konju si!!!
Vidi, ja ovo sve guram sam, bez ikakvih tableta i doktora. Samo sam sa sobom, vama na forumu i svojim najblizima. Nisam mislio neku Bog zna kakvu psihoterapiju, cisto da se obratim malo tetki, da joj kazem o cemu se radi i da vidim sta bi ona imala da mi kaze na sve to. Obozavam je, jako je pametna, harizmaticna i ume da objasni neke stvari, eto na takvu neku psihoterapijicu sam mislio, samo me blam da joj kazem. Mislim stvarno da mi ne treba neka Bog zna kakva strucna pomoc, nisam ja bio neki teski narkoman, koji je 10-20 godina bio na opijatima. Malo jace od 4 godine sam se jebao sa bupom, sve ukupno sa prekidima, a u glavi mi se jako iskristalisala slika sto se tice droge uopste. No cujem da je mnogima pomogla psihoterapija, a ja nikoga ne smatram budalom ko na neki nacin pokusava da pomogne sebi, pa reko sto ja ne bih probao sa svojom tetkom psihoterapeutom da jos vise ojacam volju i zelju da zavrsim svoju narkomaniju, mada mi se i sada ta volja cini beskrajnom, a smatram da mi ta tetka moze jos vise uliti snage, znate kakva je Carica, Hercegovka, ali rodjena u Sarajevu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:01 pm Psihoterapije postoje i online odavno, putem videa..
A ti SB non - stop potenciras da nisi bio heroinski zavisnik, a ako ces da uradis nesto po tom pitanju,isto ti je bio heroinski ili neki drugi,tj, isti su obrasci u glavi..
Olaksavajuce je za neku spoljasnju sredinu, a u glavi je potpuno isto i sa tim ne mozes da pogresis..
Kazem da nisam bio heroinski zavisnik ljudima sa kojima nisam komunicirao, ili komunicirao jako malo, cisto da druga osoba zna, jer na ovoj temi vecina su bili heroinski zavisnici, a I da osobu sa kojom komunociram preciznije uputim u moju pricu i problem.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:32 pm Oko 7 dana,isto kao i kad smanjujes..
Znači istu ovu dozu da guram? Ja sam samo u tripu da tim prebacivanjem ne povecam dozu jureci isti osjecaj. Uzimao sam ja pod jezik, ali nisam nista osecao. Znam da je poenta da budeš u normali, a ne da juriš rad, ali treba se odreci osecanja kada ga vučeš na nos...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:02 pm Mislim na psihoterapiju da ne mozes pogresiti..
Hvala Ana, nego imam osecaj da ti mislis kao da ja u nekim mojim postovima kao sebe uzdizem iznad ostalih, i kao da sam nesto bolji. Ne, jednostavno kazem da nisam bio na dopu, kao sto i nisam, da bih mozda dobio precizniniji odgovor. Svi smo mi ovde jednkaki, sa slicnim problemima, i niko ne pise ovde sto mu je cef, nego zato sto hoce da resi svoj problem!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:31 pm Nisam ga vukla, tj u pocetku jesam,ali dok su bile jace neke doze,jednom sam se odsekla od zivota,kad je pola glave pocelo da trni i boli i to 15 min sigurno, iz ociju lile suze, tu sam se uplasila i uzimala ga pravilno do sad..
Tu istu dozu bi trebao da uzmes pod jezik i da se stabilizujes, bolje ti je sad to da resis,nego kasnije kad budes na jos manjim dozama..
Upravo to sto opisuješ da ti se desilo i jeste ono što sam i sam više puta osetio, ali meni je onda bilo baš dobro i to sam onda stalno pokušavao da sa bupom postignem. Taj njegov rad koji naravno vremenom nestaje...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 7:01 pm Psihoterapije postoje i online odavno, putem videa..
A ti SB non - stop potenciras da nisi bio heroinski zavisnik, a ako ces da uradis nesto po tom pitanju,isto ti je bio heroinski ili neki drugi,tj, isti su obrasci u glavi..
Olaksavajuce je za neku spoljasnju sredinu, a u glavi je potpuno isto i sa tim ne mozes da pogresis..
Jurke wrote: Sun Jul 14, 2019 7:18 pm

Na zalost nisam još uvek.
Bas zato i zelim da se nadjemo negede, druzimo, ali prvo i pre svega da to bude u duhu resavanja nasih problema sa drogom, svi mi znamo nesto sto drugi od nas ne znaju, i mislim da bas mozemo pomoci jedni drugima, jer svi imao razlicita iskustva, ali je sustina problema prilicno ista. Trenutno nam je svima glavni problem ja mislim da se otarasimo buprenorfina jednom za svagda, i kako se ponasati nakon toga. Eto ja sam cist mesec i po, sa tim sto sam recimo prvih 15 dana apstinencije pusio travu pred spavanje(bolje to nego flormidal) svaku drugu noc, dunuo dva dima pre nedelju dana na afteru, popio i jedno pivo tada, i onda na seoskoj slavi(pisao sam to) popio 7-8 piva od 0,33l, sa tim sto su mi prijala pod satorom recimo prvih 3-4, ovih ostalih 3-4 sam popio po inerciji, pa sam debelo utuvio u glavu da moram da se pazim te inercije, pa se od jednom stvorio i jebeni spid, ali je ovaj sada mudriji "StopBup" lepo u mesto na spid, otisao na 10 cevapa sa lukom, otisao kuci, istusirao se, i pravac u moj dobri, najbolji krevetac. HAahahah.
P.s. Najbolje za jedno 2 meseca da mi organizujemo sebi skup "anonimnih narkomana"
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Nisam ti SB zbog toga rekla, nego zbog tebe i psihoterapije,jer ako nesto planiras da uradis potpuno je isto, u psihoterapiji ti se prati tok misli,sad dal je za dop ili za nesto trece, apsolutno nebitno,cilj je isti..deluje kao da ti pravis tu razliku i ne shvatas problem kako treba..

E pa Jurke, to ti je klasicni zavisnicki trip,to znas i sam,rekla sam ti jos onda da poradis na toj psiho pripremi i da tu treba vremena,to kad ti dodje eto tako, jer ti se smucilo i slicno, pa nesto juris,obicno je neuspesno..
Tu treba dobro da se razmisli, a to predlazem i tebi pre svega,nemoj se zaletati,ako si nesiguran,a delujes tako,onda polako,prihvati neku dozu neko vreme i vidi sta ces,razmisljaj..
Locked