Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Fri Jul 05, 2019 8:36 pm
xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 8:08 pm Pa dobro, sta da ti kazem,cuvaj se..

Mada,i ja bih mogla sad jedno ekserce da zviznem,da raspremim sobu, ako nista :D
No,odoh u kadu da vidim deluje li.. Nesto me sad stigao umor..
Hvala Anci, naravno da cu da se cuvam, ovu sansu vracanja potpuno normalnom zivotu ne smem da propustim :!: Zelim samo da budem normalan skroz, nikakve kule i gradove ne ocekujem od skidanja, tacnije ne ocekujem nista, sem da budem normalan. Svaki dan se sve vise oporavljam, radim sve vise, i borim se. Jos imam i olaksavajuce okolnosti u svemu ovome, to jest u vracanju u normalan zivot. Zato sto nikad nisam vazio za klosara, narkomana i tako to, nigde nisam ocrnjen, nikad nikoga nisam prevario, pare nikad nisam ni zajmio ni krao, vazio sam kod ljudi pre za duvadziju, ali i to je proslo. Niko ne izrazava neku sumnju u mene, cak sta vise, ljudi vole da rade sa mnom, i veruju mi. Pre neki dan, komsija/prijatelj, me je zamolio da hitno odnesem neke pare nekom njegovom poslovnom partneru u grad. On nije mogao, bio je jako zauset, posto on ne zna gde mu je glava od posla, morao je skroz na drugu starnu da ide, a pare su morale hitno da se odnesu, sin mu je u inostranstvu, zena na poslu, i prvi koga se setio da pita sam bio ja. Dao mi je na ruke tacno 29.500 evra da odnesem, posle me je castio fino. :D U glavnom, niko te pare na ruke ne bi dao nekome u koga sumnja. :D
Eeee, a mogao si sada da se galiraš na Exitu sa tom kintom dobrano, a ti fin dečko od poverenja haha... 😀
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Prilično su nam slične životne priče i stavovi SB. Sa tom razlikom što sam se ja sa tih žurki i dešavanja spustao sa horsom i na kraju završio kao njegov verni sluga. Bup mi je slamčica bio i njime sam se počupo baš. Sada mi je dosta svega. Imam porodicu i posao kojim se bavim i želim da istrajem u tome da konačno budem zdrava osoba u kompletu. Da osetim do kraja svaki momenat sa klincima i suprugom, a da mi raspolozenje ne zavisi svakodnevno od doze. Krajnje je vreme i meni, a i tebi.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

I na ozori svih 7 dana hahaa.. A on dete sela,
sad kad te kone uvede u biznis,ce da budes poljoprivredni kriminalac :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Hahajaha :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 8:57 pm I na ozori svih 7 dana hahaa.. A on dete sela,
sad kad te kone uvede u biznis,ce da budes poljoprivredni kriminalac :D
Hahahah, nesto me ne privlaci ta Ozora. Goa/psy trance mi je ok muzika, ali mi se ta masa tamo ne svidja, sudeci po snimcima sto sam gledao sa te Ozore. Previse su sareni, i ima mnogo muskih sa onim velikim dredovima, to mi je nekako bljak. :D Inace od elektronike, tech-house mi je bez konkurencije. Najlepsi su i ljudi tamo, mnogo veca je interakcija izmedju ljudi na tech zurkama nego na psy. Na psy, su ljudi svako u svom nekom "filmu" iliti tripu. A devojke na tech/deep house su najjace. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

StopBup wrote: Fri Jul 05, 2019 8:36 pm
xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 8:08 pm Pa dobro, sta da ti kazem,cuvaj se..

Mada,i ja bih mogla sad jedno ekserce da zviznem,da raspremim sobu, ako nista :D
No,odoh u kadu da vidim deluje li.. Nesto me sad stigao umor..
Hvala Anci, naravno da cu da se cuvam, ovu sansu vracanja potpuno normalnom zivotu ne smem da propustim :!: Zelim samo da budem normalan skroz, nikakve kule i gradove ne ocekujem od skidanja, tacnije ne ocekujem nista, sem da budem normalan. Svaki dan se sve vise oporavljam, radim sve vise, i borim se. Jos imam i olaksavajuce okolnosti u svemu ovome, to jest u vracanju u normalan zivot. Zato sto nikad nisam vazio za klosara, narkomana i tako to, nigde nisam ocrnjen, nikad nikoga nisam prevario, pare nikad nisam ni zajmio ni krao, vazio sam kod ljudi pre za duvadziju, ali i to je proslo. Niko ne izrazava neku sumnju u mene, cak sta vise, ljudi vole da rade sa mnom, i veruju mi. Pre neki dan, komsija/prijatelj, me je zamolio da hitno odnesem neke pare nekom njegovom poslovnom partneru u grad. On nije mogao, bio je jako zauset, posto on ne zna gde mu je glava od posla, morao je skroz na drugu starnu da ide, a pare su morale hitno da se odnesu, sin mu je u inostranstvu, zena na poslu, i prvi koga se setio da pita sam bio ja. Dao mi je na ruke tacno 29.500 evra da odnesem, posle me je castio fino. :D U glavnom, niko te pare na ruke ne bi dao nekome u koga sumnja. :D
Zasto mislis da ti je olaksavajuca okolnost to sto nisi nikada bio klosar i sve sto si naveo? Bio klosar ili ne ti si zavisnik! Imam osecaj da sebi stalno nalazis neka opravdanja da se ne bi svrstao u kategoriju zavisnika
Ja nesto i nemam taj utisak da su takvi ovde na forumu, kako vidim vecina imaju porodicu, posao bore se Itd
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 9:22 pm
StopBup wrote: Fri Jul 05, 2019 8:36 pm
Hvala Anci, naravno da cu da se cuvam, ovu sansu vracanja potpuno normalnom zivotu ne smem da propustim :!: Zelim samo da budem normalan skroz, nikakve kule i gradove ne ocekujem od skidanja, tacnije ne ocekujem nista, sem da budem normalan. Svaki dan se sve vise oporavljam, radim sve vise, i borim se. Jos imam i olaksavajuce okolnosti u svemu ovome, to jest u vracanju u normalan zivot. Zato sto nikad nisam vazio za klosara, narkomana i tako to, nigde nisam ocrnjen, nikad nikoga nisam prevario, pare nikad nisam ni zajmio ni krao, vazio sam kod ljudi pre za duvadziju, ali i to je proslo. Niko ne izrazava neku sumnju u mene, cak sta vise, ljudi vole da rade sa mnom, i veruju mi. Pre neki dan, komsija/prijatelj, me je zamolio da hitno odnesem neke pare nekom njegovom poslovnom partneru u grad. On nije mogao, bio je jako zauset, posto on ne zna gde mu je glava od posla, morao je skroz na drugu starnu da ide, a pare su morale hitno da se odnesu, sin mu je u inostranstvu, zena na poslu, i prvi koga se setio da pita sam bio ja. Dao mi je na ruke tacno 29.500 evra da odnesem, posle me je castio fino. :D U glavnom, niko te pare na ruke ne bi dao nekome u koga sumnja. :D
Zasto mislis da ti je olaksavajuca okolnost to sto nisi nikada bio klosar i sve sto si naveo? Bio klosar ili ne ti si zavisnik! Imam osecaj da sebi stalno nalazis neka opravdanja da se ne bi svrstao u kategoriju zavisnika
Ja nesto i nemam taj utisak da su takvi ovde na forumu, kako vidim vecina imaju porodicu, posao bore se Itd
Ne Frajla, nikako to, naravno da sam sebe svrstavam u kategoriju zavisnika/narkomana, nego mi je jako bitno to sto ljudi ne znaju za moju zavisnost, kod ljudi nisam okategorisan kao narkoman nikada, sto je ja mislim jako dobro i olaksavajuca okolnost za dalji zovot! I ja sam tamo u postu napisao da kod ljudi nisam vazio za narkomana, a ne da ja to nisam bio. Eto draga moja Frajlo :), nadam se da sam ti pojasnio moj post koji si citirala. ;)
Last edited by StopBup on Fri Jul 05, 2019 9:49 pm, edited 3 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E a ja nes i ne volim goa tr,ali mi je psy skroz ok..
A ozora,pa dobro, generalno volim festivale..A sad ko nosi dredove,nesto me to i ne zanima :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 9:37 pm E a ja nes i ne volim goa tr,ali mi je psy skroz ok..
A ozora,pa dobro, generalno volim festivale..A sad ko nosi dredove,nesto me to i ne zanima :D
Mada generalno, za mene licno su psy-trance i full-on psy trance bolji od goa trance-a, ali mi je ta psy/full-on psy/goa trance muzika uopsteno nekako za mladje, do 25 godina, da ne kazem za klince. :D Ajde sto ne volim dredove, nego mi je oblacenje ljudi na toj ozori nekako previse hipi i kicasto... :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

U off topicu ste, samo da vas upozorim.
Locked