Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

@frajla hvala :D
@yasujirozu ima pravo, razmisljala sam o tome, i istina je da me to mozda najviše koci i islo bi mi sigurno dosta lakse da se zajedno skidamo npr kao sto jesmo onda sa metadonom a onda je bio dovoljan jedan pogled, da se uzme opet bup jer naravno 5 dana na metadonu je malo da bi takva kriza prosla, ona je trajala i dalje! No kao sto frajla rece to je neka krajnja opcija ako ovo sad ne uspe, uzimam ga pod jezik i zaista to sto on vuce me ne mami da i ja vucem, ja uzmem ujutru pod jezik i to je to za ceo dan mi i ne treba vise. Jos i ne razmisljamo spustanju to ce malo sacekati dok mi ovo uzimanje pod jezik ne legne lepo! Muz uzima na nos 1-5-2mg ali nista nije više uradjen niti bolje raspolozen od mene, ocito da mu treba vise ipak se drogirao dugo godina, meni je cesto i bolje nego njemu. Probacu sama bez obzira na njega da spustim koliko treba a kad skroz skinem na nulu onda cu otici kod mojih kao ninocka da se malo sklonim. Tako sam ja to zamislila, sad kako ce ici, videcemo! Istina je da se dva zavisnika zajedno teško ili nikako ne mogu skinuti ali aj da probam pa cu iskusiti na svojoj kozi je li to moguce. Mozda je i moguće da se skinem ali pitanje je kako cu posle odoleti iskusenju da ne uzmem opet ali to je vec prica.za neko buduce vreme!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Zbog ovog iskusenja i cimanja koje dolazi kasnije( nije nagori korak skinut se sa bupa) mislim Caty da ima smisla ovo sto Frajla prica. Ok evo prestala sam uzimati bup ali brate moj padne mi na pamet barem tri putadnevno, to je zajebancija.Zato mislim da je za nas koji smo ga vukli prvi korak najbitniji preci na normalno uzimanje. I ne zurit, zaboravit na rad i taj bup uzimati kao neku tabletu koliko je god potrebno. I kadnije poceti spustanje i izbacivanje istog. Tek kada skroz zaboravi taj famozni rad i zelja za njim.Jer nije se lako kasnije boriti sa demonima, ako ti i trunkaa zelje ostane.
A za antidepresiv, prije sedam godina imala sam groznu situaciju komsinica je izvrsila samoubistvo , bacila se pravo meni pred noge sa 4 sprata. Samo korak vise da sam napravila pala bi direktno na mene. To je grozno bilo da ne duzim i smaram sedam dana sam u soku bila toga se i ne sjecam, u zivot me povratio seroxat. Znaci kunem se u njega. Godinu sam ga pila i na isti nacin smanjivanjem doza prestala. Tako da zaista ne podrzavam bilo kakvo pljuvanje, a pogotovo ne poredjenje kako je bolje ostati na bupu nego se navlacit na AD!! To nikako!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Tako da Kato kad ja vidim koliko se ja sad borim sama sa sobom, mislim da ti je najbolje da das sebi vremena i opustis se malo
I neka traje nema veze , samo da ne vuces!! Pa kad se tako ustosas i zaboravis tu zelju za radom ond kreni spustanje!!Mislim da samo tako mozes nesto pametno uradit!
Iskreno ovo sto sad ja dozivljavam ti ne bi izdrzala jer imas uvijek bup kroz kucu i generalno tu zelju za radom!!'
Znam da malo grubo zvuci ali jbg... Realnost!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

mali off spram teme, al smo diskutovali (i) o ad

poučan klip:
https://www.youtube.com/watch?v=K8-LF0pkfFk
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nista ja ovde nisam ni videla a ni cula u klipu.

A ni od tebe ne procitah jos uvek nista poucno vezano za antidepresive, osim sto si protiv njih. Daj argumente
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Moj psihijatar koju bas cijenim, jedna predana osoba, urbana , skroz cool lik bas za zolof kaze da je antidepresiv 21 vijeka. Piju ga siroke narodne mase, oni ga u sali zovu menadzerski lijek, bukvalno ga piju ljudi koji imaju malo stresniji posao , a ne neka teska oboljenja. Bas mi nije jasno odakle ti toliki negativan stav o njima.Da se razumijemo postoje mnogo ozbiljni ad , ali njih svakako nece dati meni koja se skidam sa bupa. ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:mali off spram teme, al smo diskutovali (i) o ad

poučan klip:
https://www.youtube.com/watch?v=K8-LF0pkfFk
Sve mi se cini da se ti samo tjesis !!

Kao neka me na ovim drogama ( na cemu god da si). Bolje i ovo , nego antidepresivi! :) :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

mogu samo tebe tješit, đetićko, ja nit sam bio nit ću bit na psiho supstancama

što radim onda ovjde? pišem se s ljudima jer na žalost, znao sam mnoge koji jesu bili, a nema ih više

laički, dobronamjerni savjeti s empirijskom potkovanošću
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Koja je to empirijska potkovanost veca od iskustva?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:mogu samo tebe tješit, đetićko, ja nit sam bio nit ću bit na psiho supstancama

što radim onda ovjde? pišem se s ljudima jer na žalost, znao sam mnoge koji jesu bili, a nema ih više

laički, dobronamjerni savjeti s empirijskom potkovanošću
Cekaj, ti nisi zavisnik, niti si ikad bio? Radoznala "djeticka" :roll:
Locked