Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Znas kako je mene dr savjetovala, naravno prvo cetvrtina tablete , i da ako mogu zaboravim na nju. Da ne sjedim i cekam kad ce ovo djelovati??!! Jednostavno popijes i zaboravis. I samo jedan dan osjetis da si lagana, kap leptiric!!Ja sam zaista osjetila veliko olaksanje ! Pocela sam ga pit negdje kad sam bila na 1 mg bupa, i taman je dosao u pravo dejstvo kad sam izbacila bup. Ja sam malo brze isla nego ti, jer sam i krace bila na bupu. Jedinu smetnju koju sam osjetila na pocetku, je trzanje misica. Iz cista mira ti se ruka trzne, noga ili bilo sto.Kad sam prestala sa bupom to je prestalo, dr kaze da je od komb. Bupa i Ad!!
Eto tako, milo mi je sto ti je ok danas i samo naprijed!
Ninocka ja sam trenutno na 1mg bupa i na toj dozi pocinjem s ad a inace uzimam bup 6 mjeseci vidjecu kako ce ici planiram smanjivat po o.1 ali ako bude islo moze i 0.2
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pa super isto kao i ja!! Nadam se da ces biti i istrajan kao ja ;) Nije bilo toliko strasno, mene je jedino ubijalo sto sam ga zloupotrebljavala, nisam ga uzimala kao terapiju, pa sam imala nervoze histerije jer sam konstantno vapila za radom. Inace bolova ili tako nekih smetnji, nisam imala. Uglavnom, moze se!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Pa super isto kao i ja!! Nadam se da ces biti i istrajan kao ja ;) Nije bilo toliko strasno, mene je jedino ubijalo sto sam ga zloupotrebljavala, nisam ga uzimala kao terapiju, pa sam imala nervoze histerije jer sam konstantno vapila za radom. Inace bolova ili tako nekih smetnji, nisam imala. Uglavnom, moze se!
Pa odkad sam smanjio na 1 mg osjecam samo ponekad neki nemir ali sve ostalo je ok ma naravno istrajacu nadam se..
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka kako si spustala dozu ako si zloupotreblljavala ja sam do kraja ja sam takodje na nos uzimao i onda pod jezik nije bas bilo lako presaltati se ali et uspio sam.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Ninocka kako si spustala dozu ako si zloupotreblljavala ja sam do kraja ja sam takodje na nos uzimao i onda pod jezik nije bas bilo lako presaltati se ali et uspio sam.
Vidji, ja kad sam se presaltala na pravilno uzimanje, vec sam pola posla zavrsila cini mi se. Bas tezak dio!! Ali jednostavno ja ne nisam vidjela nikakvu poentu da se skidan a vucem ..
Onda sam krenula ovom frajlinom metodom jer ja nisam mogla nabavit dvojke a osmicu nisam mogla lomit ispod 1 mg tacno. Stojim i dalje da je jako bitno precizno uzimati dozu.
Nije bilo lako, pogotovo sto se meni taj bup lijepio za spric ponekad sam mislila da mi ga pola ostane. Ali ja sam bas to traljavo radila , to ke uzas bio. Ali eto uspjela sam.
Dr pet puta podvukla da je jako bitno preciznp uzimati da ne " pomamis " mozak totalno!!Zato sam se i odlucila tako da ga uzimam. Imala sam ja par puta kiks da sam u sred spustanja vukla, puknem , pa se sutra dan odma vratim.. I tek tad sam vidjela koliko sam uspijela npr kad sam na dozi na spriz 0.75 puvukla 1 mg . Pa raznijela sam se!! Ali pazi sve je stvar izbora , svako bira sam kako ce se ovog jada otarasit!!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ej svi smo razliciti ima slucajeva koji su zavrsili skidanje istim nacinom uzimanja (zloupotrebljavanjem)jednostavno ima svakakvih nacina po meni je najbitnije drzati se doza da nevariras i vrtis se u krug pa uzmes vise itd nego ici planom prema nuli...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Smanjio na 0.8 plus pola tablete paroxal dnevno ide sve po planu malo spavanje ali nista strasno i nemir u rukama,samo iznosim kako se osjecam ali ide po planu do cilja.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Odlicno!
Samo napred
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hahaha hope izgleda da smo mi jedinstveni slucajevi gde je nemir u rukama a ne nogama ;)
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ubi nemir u rukama cupkam kao ludjak al da se nesmeta mi.
Locked