Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ziki wrote:od samog leka
koji ljek... zamjena za drugo, a u biti, isti, no legalni kurac
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote:
ziki wrote:od samog leka
koji ljek... zamjena za drugo, a u biti, isti, no legalni kurac
Tvoja suptilnost me uvijek obori s nogu...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Yasujirozu meni omiljen lik na forumu no suptilnost mu nije karakterna osobina,.kao sto recimo anonimnost jeste (na forumu valjda i to moze da se nazove osobinom) o.O
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Vise puta pročitah da od bupa propada organizam,.kao vise nego od heroina (u sta licno ne verujem)a narocito zubi? Da li neko zna je li to tacno?
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 9:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Drugi dan na 0.75 dan prodje ok ali noc postane zeznuta ..nemir u nogama.Da li bi mi pomogla neka tableta za spavanje u normalnoj kolicini??Ili da sacekam da se stabilizujem na ovoj dozi?? Jedno je sigurno za ovaj metod spustanja treba celicna volja!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka za nemir u nogama je odlican magnezijum. Imas one male kesice u apotekama da li se zove magnetrans ili tako nesto. Magnezijum je dobar za opustanje misica u nogama i nerava
Kada pijes zoloft? Ujutru ili uvece?
moguce je i da ti zoloft jos nije legao kako treba. Ja sam imala grceve i neko trzanje cudno od njega, ali samo prve tri nedelje i onda je sve leglo na svoje
Ako ti je tesko spustanje gledaj da ne dodajes cesto doze nego jednostavno manja spustanja pravi
Konsultuj se sa doktorkom ako moze sta da ti preporuci za spavanje.....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:
ziki wrote:od samog leka
koji ljek... zamjena za drugo, a u biti, isti, no legalni kurac
Ako se proizvodi i prodaje kao lek..onda je lek.
Inace ta rec droga se u mnogim jezicima i bukvalno odnosi na lekove takodje.
A da je zamena jeste, zato se se i zove susptituciona terapija..takodje je i Insulin zamena za prirodni insulin, odnosno nedostatak istog u organizmu.
Ali ajde sad...sigurno je ljudima interesantnije da se bave svojim problemom i pricaju o njemu, nego da izbacuju fore itd..
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

insulin=metadon, je beobandit trabunjal

sada: insulin=bup...

jahvea mi, ne bulaznite
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Ninocka za nemir u nogama je odlican magnezijum. Imas one male kesice u apotekama da li se zove magnetrans ili tako nesto. Magnezijum je dobar za opustanje misica u nogama i nerava
Kada pijes zoloft? Ujutru ili uvece?
moguce je i da ti zoloft jos nije legao kako treba. Ja sam imala grceve i neko trzanje cudno od njega, ali samo prve tri nedelje i onda je sve leglo na svoje
Ako ti je tesko spustanje gledaj da ne dodajes cesto doze nego jednostavno manja spustanja pravi
Konsultuj se sa doktorkom ako moze sta da ti preporuci za spavanje.....
imam to cimanje misica iz cista mira se samo trznem..dr mi rece da je to od kombinacije bups i zolofta i da ce se to smanjit kad se smanji unos bupa.Zoloft pijem ujutru poslije dorucka .Sad cu poci da kupim taj magnezijum .Aj pretrpjecu jos koji dam bez nekih tabletw za spavanje ,mozda prodje.Samo ta noc me zeza djavolica.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Nemir u nogama je definitivno najgadniji i najdugotrajniji simptom prilikom skidanja s buprenorfina... bolje se navikni trpiti... ne pomaže ni magnezij, ni kalij ni kinin niti bilo što četvrto. Pa ni benzodiazepini niti klonidin niti antispihotici ni kanabis... Jedina stvar koja privremeno može olakšati stvar je Gabapentin ili Pregabalin.

Inače, taj nemir nastaje jer uslijed ukidanja buprenorfina hrpa neurona počinje pucati u prazno, a rezultat je trzaj u udovima (najčešće noge, ali može utjecati i na ruke, pa i na čitav torzo).

U manjem intenzitetu taj nemir se nastavlja i mjesecima nakon ukidanja bupa (u težim slučajevima nakon višegodišnjeg korištenja).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Locked