Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka ne brini za zoloft, po meni to je odlican potrz i ja ga jos uvek pijem 25 mg. U julu mi je godinu dana od kako sam ostavila bup i tada planiram i da prestanem sa zoloftom. Ali opet bez ikakvig moranja i pritiska nego kako se budem osecala.
Ne treba stavljati u isti kos antidepresive sa tabletama za bolove i smirice. Painkilersi i smirici ne donose nista dobro u procesu oporavka zapravo jos vise mogu da doprinesu depresiji, a realni da budemo toliko smo unistili svoj organizam i nerve da nam zoloft nikakvu stetu ne moze napraviti osim samo pomoci u oporavku neurotransmitera i raspolozenja. Jer najgora stvar pri skidanju i jeste ta melanholija i depra koja dolazi pri prestanku. Pa treba biti pametan i to izbeci. Manju stetu nanosi par meseci uzimanja zolofta nego depresija i mogucnost recidiva zbog depresije
Svi bi da se skinu nesto bezbolno bez propratnih terapija. A ovo je ipak bolest koja treba da se leci i posle skidanja. Ne treba ici iz krajnosti u krajnost
Ninocka ne slusaj ti nikoga od nas nego radi kako osecas da tebi odgovara:)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ja sam shvatila da sam konstantno od juce u nekoj polukrizi a, juce mi je bio treci dan na 0.66mg, danas sam uzela cak i manje , nadala sam.se da je do umora ali ne, ovo je od bupa i od ove male doze imam taj grozan umor u nogama konstantno od kog hocu da prolupam, vise nemam snage uopste, bup inače daje i energiju i raspolozenje i sad na toj maloj dozi energija nestaje a i raspolozenje varira, juce sam mislila da cu imati nervni slom, plakala sam vise puta iz čistog besa i nervoze, danas sam.isto grozno raspolozena, cas ok cas uzas, samo se pitam da li ce ovo proci i da li cu se navici na pola miligrama i kada ce se to desiti?! Osim toga losije spavam, budim se cesto noću ali srecom zbog umora brzo i zaspim! Sve u svemu, najvise mi smeta umor u nogama koje su tako teške da mi je napor svaki korak, kamoli penjanje , neka duza setnja i sl.
Last edited by Caty on Fri Jun 23, 2017 9:51 am, edited 2 times in total.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty to moraš izdržati i pregurati... ostani na toj dozi dok se skroz ne stabiliziraš., pa makar trebalo i desetak dana.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

noel wrote:Caty to moraš izdržati i pregurati... ostani na toj dozi dok se skroz ne stabiliziraš., pa makar trebalo i desetak dana.
Moracu jako je tesko i nadam se da ce proci za dva dana, kazu da je 3. I 4. dan nakon spuštanja doze najgore a to je meni juce i danas! Po svemu.sudeci od sutra.bi trebalo da bude.bolje i zaista se nadam da ce biti! Ovako imam.osecaj da cu sa spustanjem svake doze prolaziti neku blazu krizu i sve to kad se sabere dobijes jednu veliku krizu koju bih prosla i da sam odmah otisla na nulu! Ali jbg ovako moze da se izdrzi na nogama i dosta je lakse. Pitam se samo sta ce biti kad dodjem na 0.25 i odatle odem na nulu napokon i da li ce kriza biti opet ista kao da sam se odmah skinula na nulu?!?!?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Izdrzi Caty, to je sve normalno ali opet mnogo blaze nego da si odmah prestala. Neko spustanje doze ces osetiti jace a bice i spustanja koje neces osetiti.
Kazes da si uzela manje od 0.66, ne zuri!
Sto kaze Noel, sada ostani na toj dozi dok se ne stabilizujes i ne spustaj dalje dok ne osetis da ti je dobro i da mozes spavati celu noc, pa makar to bilo i narednih 7 dana.
Noel kako si ti?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pocela sam 12 og ovog mjeseca i evo sad sam na 1 mg . Toliko mi je ovo spistanje dobro i bezbolno proslo , da sve cekam naplatu.. Pa sam optimista da cu ja ovo odlicno proci , sta drugo da radim. Jedini savjet koji mi je dr dala jeste kad sam usla u ovu pricu sa zoloftom i bupom jeste da ovo privedem kraju kako sam i planirala . Da ne petljam puno zoloft i bup , nego da se drzim plana . Taman kad prekinem kako sam planirala zoloft ce doci na puno dejstvo. Bas imam sad i problem sa nabavljanjem bupa kod nas su ukinuli u apotekamo nego se svaki dan ide u ambulantu po dozu . Ne znam kako je kod vas. Tako da i ovi sto su ga prodavali nemaju zaliha i bas je problem da se kupi cak su mu digli cijenu osmica je 15 e.Dvojka deset!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Marihuana pomaze dosta u tim situacijama.. ko je vec pusio naravno, i ko nije sklon paranoji.
Mada to zavisi i od sorte kanabisa.
To bi moglo da se podvede pod upotrebu u lekarske svrhe.
Samo bih to striktno preporucio u vecernjim satima, u vreme odmora i opustanja..nikako na radnom mestu, za volanom i na drugim opasnim masinama i odgovornim mestima.
Ovo se odnosi na one vecernje sate kad te uhvate zivci i ona smorenost i nemirne noge..nema tog problema koji dobra dzidza ne moze da resi.
Jos kad se otvori apetit pa izudaras neku picu ili pljeskavicu, moze i vruc burek ako imate pekaru koja radi 24 h.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka to.je preskupo ovde je osmica 1000din a dvojka oko 300din iliti 8e i 2.5e ali to to je razlog vise da se skidas! I meni je dosadilo da dajem pare za to, da sam imala terapiju ko zna koliko.bih uzimala ovako nisam nikad vise od 2mg!

Ziki ja nisam nikad volela da varim, to je jedina stvar koju nikad nisam volela, odmah me.uspava pa bih jedino mogla u te svrhe da koristim (za spavanje) no ovde kod nas koliko znam i nema dobre trave imao je neki skank ali nisam probala.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote:Ninocka to.je preskupo ovde je osmica 1000din a dvojka oko 300din iliti 8e i 2.5e ali to to je razlog vise da se skidas! I meni je dosadilo da dajem pare za to, da sam imala terapiju ko zna koliko.bih uzimala ovako nisam nikad vise od 2mg!

Ziki ja nisam nikad volela da varim, to je jedina stvar koju nikad nisam volela, odmah me.uspava pa bih jedino mogla u te svrhe da koristim (za spavanje) no ovde kod nas koliko znam i nema dobre trave imao je neki skank ali nisam probala.
Da, istina je..sve se teze nabavlja.
Rizicno je jos uvek petljati se sa tim, jer je nelegalno itd.
Zadnjih godina je to postalo vise onako za porodicne zabave , jedan koji ima veze nabavi za par prijatelja i to je to...
Kad dodje vikend sedne se tako i dune se malo.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

kod travuljage je ipak ključni detalj paranoja: duvo prvi put, il tisućuprvi, uvjek je tu

e sad, zavisi i od osobe koliko će je osjetit; zavisi od jačine; zavisi i koliko se napušiš

bzvz za nešto što bi po definiciji trebalo opuštat

s alkoholom, recimo pivom, je najbolja kombinacija jer je fino preseče da ne zvekne
Locked