Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Ajde da nekom jednom budem inspiracija. Pa makar i ovako :)
Inspiracija sam trenutno i sebi ali sad me krpa neki ponos što se rješavam tog sranja.
Zabrinuta sam zbog budućnosti, kad nestane ova euforija oko skidanja i kad se sve ustali. I život opet bude kuća-poso..

Vjeruj mi da posao u ovakvim danima spašava. Ja sam po čitav dan vani, navečer se onako umorna samo iskrenem na krevet i zaspem. Kući bih samo psihu sjebala osluškujući organizam i ništa ne bih radila. Dan bih provela spavajući pa kukala kako ne mogu noću spavati.
Teško se natjerati raditi dok te bole noge, leđa ruke... Ali ipak je bolje taj period provesti aktivno[/quote]

VitaJana, raduj se! Napustas rodnu grudu, ali odlazis iz ove balkanstine, sveprisutne korupcije na svim nivoima. Ides u uredjenu drzavu, gde se marljivost i trud postuju i sto je najvaznije, adekvatno placaju. Ljudski je brinuti se sta posle. Ali nova zemlja, novi ljudi, treba se snaci preko. Neces imati mnogo vremena da budes depresivna, jednostavno moras da guras napred, kao sto sad uspesno radis. Evo za tebe jedna lepa muzika za opustanje:
https://www.youtube.com/watch?v=cJtWY6-MF-M
Poz
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Ja sam nedje prije bas Vitajani htjela napisati par stvari o skidanju sa bupa i poslom.
Ja sam u periodu mog skidanja bila nezaposlena i ako su mi svi govorili da ce mi bas zbog toga biti lakse jer sam kuci, meni je to samo otezalo cijelu situaciju.Otuda mjesecna psihicka kriza nakon prestanka uzimanja bupa.
To sto radis i imas dosta obaveza je pravi pogodak, barem za ovu vretu skidanja, ne znam kako je to sa ostalim opijatima.Sto se vise nadjes u nekom poslu to je lakse.Sjediti kuci i skidati se sa bupa, je po meni najgora moguca opcija.Jos ako zalegnes, i istripujes se za krevet, dovidjenja pisi propalo.Tako da mislim da si vec u prednosti u odnosu na ostale koji sjede kuci.
Sjecam se da si pisao prije, ali slabo se mogu sjetiti cijele price, vidim da si sad dosta smanjio i da sve to zavrsavas kroz posao i obaveze oko porodice, sto je super.I bas si pravu osobu izabrao za inspiraciju, Jana je zaist praznik za usi u posljednje vrijeme na forumu, i bas ima pricu koju svi trebaju da slijede.Posljednje skidanje koje smo ovdje imali je Houp koji je junacki uspio, ali se napatiooooo, majciceee. :o
Tako da samo se naoruzajte obavezama, i uz celicnu volju , zaista je moguce.Samo se drzite sto dalje od usamljenog sjedenja, buljenja u jednu tacku, lezanja i ostalog "mirnog stanja, jer to je najgora stvar koju sebi mozete napravit.
Drzi se Johny, na dobrom si putu i nadam se da ces i ti u skorije vrijeme put ovih "nasih krajeva"

Ninocka, pozdrav veliki!

Ti si bas pozitiva, ne mracis i svima dajes podrsku. A nije ti bilo lako. Hvala ti na lepim recima. Da mi nije podrske porodice, ne bih ovako relativno lako smanjivao. Imam plan da prvih desetak dana skidanja budem na moru sa starijim bratom, nakon toga on ide a meni dolaze dolaze zena i deca. Na moru cu biti oko tri nedelje. Kad se vratimo, trazimo stan privatno kao sto smo i prethodnih desetak godina ziveli. Guzva je u roditeljskom stanu, odvikao sam se gledanja mame i tate svakog dana odavno. Imam plan i za sad ide dobro, Bogu hvala. Videcemo kako ide kad krenem na nulu, nadam se dobru.
Poz
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

E bravo.Odlican plan, poslije poci na more promijeniti malo sredinu, to uvijek prija i u normalnim okolnostima , a ne kad je situacija ovakva...Sigurna sam , vjeruj mi da si eto opet u nekoj blagoj prednosti sto si u mogucnosti sebi to priustiti.
Sad samo pametno sa tim malim dozama, vjeruj mi mnogo je lakse.Ti imas ovdje prica i skoka sa vecih doza na nulu, nije neizvodljivo ali vjeruj mi patnja je velika.Pitanje je li vrijedno? Moj odg je da nije. Bila sam i ja nekad takvog misljenja kad mi je toliko dozlogrdilo spustanje, izmrcvarilo, pa sam mislila daj bre odma ovo treba presjeci kakve male doze i djavoli...Ali, definitivno najlakse je spustati sto duze mozes, tj do sto manje doze.Tako da nadam se da ces biti mudar :) i lijepo ovo privesti kraju.Johny, pametni ljudi uce na tudjim greskama. :lol:
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Fri Apr 20, 2018 10:46 pm, edited 1 time in total.
Mateja20
Posts: 2
Joined: Wed Apr 18, 2018 3:06 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mateja20 »

Nesa_neske_01 wrote:
ManDeMan wrote: Smarao sam ih u 2 navrata u razmaku od po 5-6 meseci. Oba puta su bili ultra neprijatni! A, ja sam ultra-kratak sa živcima.
Fora je što ja nemam zvanično u kartonu da sam ikada ležao na skidanju kod njih u Drajza!
Imam karton, posećivao ih 2010-te, skoro cele godine, na mesečnoj bazi dok sam pokušavao da dobijem potvrdu da sam "uzorni bivši" zavisnik, da bi mi dali terapiju za HCV. Ali im to nije dovoljno izgleda?! Oni baš insistiraju da imam ležanje (kao disciplinu) kod njih.


A, zašto da ležim 7-10 dana? Čemu? Kad nema sa čega da me skidaju sem sa Bupa??
A, moje životno iskustvo mi govori da, kad bih i pristao da legnem tih 7-10 dana, baš tada bih dobio barem 2-3 poziva za neki solidan posao. Uvek je tako bilo kod mene! Kad mi najviše treba da ne radim i da budem slobodan i na gajbi, baš tada imam najviše tezgi u najavi! Marfijev Zakon je, izgleda, baš i stvoren na mom primeru i životu.. Hahahaha!

Ponavljam šta mi je rečeno oba puta: Dođite da legnete barem nedelju dana, da Vas mi skinemo!
Sa čega da me skidaju, ako sam strejt godinama?!
Kroz zube su procedili, jedva sam iz njih iščupao informaciju, da bih ležao tek da se ispuni norma???!!!
Da bi me za to vreme ne-lečili, jer nemam H zavisnost, nego bi mi malko davali infuzijice, lekiće za smirenje i BUP??!!
A, znate i sami kako izgleda provesti 7-10 dana okruženi ljudima koji su došli da se skidaju sa nekih ludači velikih doza heroina.. To, bre, smrdi-prdi, povraća, itd.. 5-6 ljudi u istoj sobi, hrana splačina, svaki dan ispiranje mozga na grupnoj terapiji, itd..
Ne mogu, nema šanse! izašao bih lud kao struja, nenormalan sigurno!
Možda čak i tako lud, da bih u roku od 2h našao šemu za bilo šta (kao Renton u TrainSpotting-u)
Imam jako malu toleranciju na bolnice i bolesnike "moje vrste"!
Odakle da krenem, pitam se sad.

Za hepatitis ti treba potvrda od 1 godine da si cist ili na supstituciji, posle ide citav protokol lecenja koji nije lak. Cena leka za hapatitis je 16.000 evra. Ti ako ispunis normu od godine dana dobijas lek za dz. Sve su to pripreme. Nista nije slucajno.
Jetra puta hepatit ne oprasta nikome. Znam ih, koje je odnela jetra sa hepatitisom. Nisu stradali od droge, nego od jetre. Susi i ostavlja vodu za sobom. Tj. nisu zivi. Samo se secam. Sada su dosle nove generacije na red. Starih vise nema. Pojavi se tu i tamo neki "dinosaurus" od koga uglavnom svi beze. Kao da se secam. I sve tako u krug.

Vidjen si za lezanje i lecenje. Promeni doktorku, mozda krene na bolje. Pusti se price. Za sve postoji protokol. Tako je kako je. Ili ljubi ili ostavi. Nisi ni prvi ni poslednji.
Dotera ces sebe dotle da si redak primer, od koga svi beze ili dizu ruke. To delom i jesi. Da se ne lazemo. Radi sta hoces...

Takav kakav si sada - niti ces dobiti supstituciju niti pegazis. To se cuva za one koji hoce da se izvuku.
Uvek imaj na umu da mladji imaju prednost. Veca im je sansa.

Tebi je dogorelo do peta.Vidi sta ces sa sobom. Sta ja znam.


Nije bas tacno da mladji imaju prednost (osim u zivotu generalno), nekako bas obratno, prednost imaju stariji i sto bolesniji, onu su prioritet u lecenju tom terapijom, ako su mu nalazi krvi dobri mogu da ga bace na cekanje, ako su losiji imace prioritet... ali naravno da mora da pazi na jetru, ako je pod jezik vec je napravio mali korak u tome, jer tako zaobilazi jetru, za razliku od tog usmrkavanja bupa.

Inace Mandeman je sve u pravu za ovo lezanje tamo, samo moze da se upropasti i vrati pet koraka unazad. Da ide da lezi sa ludacima i da se upozna sto bolje sa novim dzanki drustvom tamo, da uziva u smradu i ludilu i jos ce da plati za sve to kao u hotelu da je bio, a maltretiranje i sikaniranje na svakom koraku i posle kad izadje setanje po lekove kod njih na kasicicu (recept da sam podize bup nece dobiti sigurno) kao da moras da ih molis za to a ne da si platio za to. Bolje da uzima i na crno lek i izbegne tu ludnicu. Samo da se stablizuje na jednoj miligrazi pa sam da se spusta, nece biti prvi koji je tako uspeo, a da udje u protokol kod njih tamo bice jedan od retkih koji je tako uspeo jer ih zabole za izlecenje, samo za svoje pare brinu.

Dr Pavun je recimo trazio pare (i dobio) da progura pacijenta, koga znam inace, da bi lezao sa alkosima jer kako je rekao na odeljenje narkomanije ne bi ni kera stavio, posle vise puta prijavila ga devojka kod nacelnice da je uzimao mito i sakrio karton kad su hteli da promene doktora i svasta... i bilo suceljavanje i nista, njemu se verovalo naravno. Tek posle je dao otkaz sam jer je otvorio privatnu ordinaciju smrad (isto kao i ona cuvena dr Jasmina Lorijen, na narkomanima postade milionerka ali bukvalno milionerka, bila je u drajzu prvo izmuzla kintu ispod ruke i otvorila svoje) Pa ima ih odande dr koji idu po kucama i prikljucuju infuzije za 50e plus oprema ta i ampule neke vitaminske i bensedin trodon itd, sestra sa odeljenja i dr i znaju da nema nista od ozbiljnog skidanja pacijenta tako "partizanski" ali sta ih briga dobili su kintu...
Sve moze da im prodje jer rade sa narkomanima kojima se nista ne veruje. Inace druga doktorka je rekla, kad su promenili dr posle, "Sto meni niste dali ja bih vam za manje sredila sve to"!!!! (i kao osmeh, pa ako joj prodje prodje ako ne salila se) I svi su takvi tamo, nesrecni sto ne mogu da odu odatle i otvore svoju priv. ordinaciju i ne vide te uopste, samo prate "protokol". Napravljen sistem samo da izvlace pare a ne i da pomazu i to sto pomazu je po uni semi, pa ako kod nekoga uspe cista je sreca, a ne pravilo.

U svakom slucaju, skidanje na pravilan nacin, svako ima svoj ali kroz ove postove slican je dosta izgleda, a institucija nikako Drajz. Postoje i druge institucije, ordinacije itd. ali tu izbegavajte ako bas ne morate, ako je to jedino sto je ostalo onda OK
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Jbt, odspavali smo 12 sati u komadu.
Došli sinoć umorni u 7 i evo jutros do 7.
Kad si tako umoran, ne more ti ni kriza ništa.
Mada krize baš i nema.
Danas već peti dan bez suba.
Baš mi leti vrijeme.
Da sam ležala kući, tek bi 2 dana prošlo :D
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@Nesa_neske_01

Nešo,
znam ja sve te informacije.. Imam HCV već 5-6 godina.
Pokušao sam da idem na regularno za terapiju, ali sam sjebao pred kraj (negde oko 10-tog meseca), našli mi vutru na testu i doktorka me odmah, ali odmah odjebala.. A, baš sam se trudio, nisam se drogirao sve vreme, poneko duvanje bilo i to samo prvih par dana posle testa, da sebi ostavim fore da se izbaci do sledećeg testa. Međutim, tad sam poduvao u par dana, par grama nekog ultra jakog skanka, koji nije izašao iz mene mesec dana!! Zamisli? Test je bio blago pozitivan, ali je ova drkadžijka to prihvatila kao pozitivno.. Ima žena pik na mene.. Jebi ga!
A, posle toga mi bivša riba krenula na lečenje Interferonom i Pegazusom.. ja nisam mogao da verujem koliko loše joj bilo i kako loše podnosi to!? Njoj je trebalo čitave 2 godine da se izleči i vrati u stanje da može da radi i ide na posao..
Iskreno, ne želim da me leče zastarelim lekovima koje su dobili kao donaciju! Nigde se više ne koristi Interferon i Pegazus!
Cela Evropa prešla na nove generacije lekova, a mi i dalje trošimo njihove viškove, otpad!
Gledajući njeno mučenje od godinu dana, shvatio sam da ja to nikako ne bih izdržao! Nema šanse!
Slab sam ja pacijent, nemam takvu volju da izdržim te nuspojave. A, ne bih ni mogao da radim barem 1-1,5 godinu...
Ko će za to vreme da me izdržava? Nemam koga..
Tako da sam (za sada) odustao, dok ne dobiju nove lekove sa većim stepenom uspešnosti.. Moja III grupa se teže leči
Jesam redak primerak, tu si u pravu!
Ne mogu više ni saradnika za lečenje da nađem. Roditelji matori isuviše za to cimanje, a nemam ženu.. pa ti jasno sve
Jesam i mator, 44 god. pa je i logično da će pre da leče nekog od 24, nego mene..
Pare da kupim terapiju bih možda i našao, prodao bih gajbu (srećom imamo 2), ali šta ako mi ne uspe iz prve? Onda ne bih imao više para da kupim još jednu turu od 16.000 evra!
Razmišljao sam o svemu i znam sve.. U pravu si, dinosaurus sam i to onaj najveći što jede samo biljke (bronkosaurus, hahaha)
Moje razmišljanje je da se skinem sa Bupa, pa da čekam da dođe najnovija terapija..
Hvala ti na poruci! pozdrav
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Fri Apr 20, 2018 10:47 pm, edited 2 times in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Mandeman, jedan indijac po imenu Parag Jain dolazi često u Srbiju.
Donosi Harvoni i prodajw ga po 1000 eura. To nije puno s obzirom na stvarne cijene.
Imaš na netu forum ABC hepatitis pa prolistaj. Ja sam namjeravala to kupiti ali sam ga dobila preko našeg socijalnog.
Jučer sam bila na kontroli i fibroscenu. Jetra je lani bila 25 nekih kilo pascal, sad je 10 nakon liječenja. To ooogromna razlika
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Fri Apr 20, 2018 10:47 pm, edited 1 time in total.
Locked