Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Hmmm, sada mi je to malo nejasno, juče mi je bilo sasvim ok sa tih 12mg, isto kao i sa 16mg, ali vi kažete da je moguće da već sutra, prekosutra osetim nedostatakte doze od 16mg ako nastavim sa 12mg, opet je druga strana priče da sve preko 8mg je isto (što i ja smatram istinitim). Evo danas, tj sada ću uzeti drugi dan zaredom 12mg pa javljam da li je isto kao i ječe, da li se nešto promenilo i sl...
A ja bih najviše voleo da spustim na 2mg, ne toliko zbog novca, koliko zbog osećaja, jer sećam se kada su me detoksikovali uz pomoć bupa da mi je možda negde i najlepše bilo ta 2-3 zadnja dana na tim malim dozama od2mg i 1mg....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nije problem sto si spustio dozu, nego Sto si preskako dane... nemas potrebe za preskakanjem, samo ti moze otezati.
Procitaj malo ako imas vremena o half lifu bupa i njegovom zadrzavanju u organizmu
Pozdrav i samo gruvaj:)
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Da u pravu si, nisam to trebao raditi, ali jbg mislio sam da će tako biti bolje... Danas drugi dan na 12mg i sve je ok, još uvek mi se topi ali osećam isto ono što sam osećao i sa 16mg, trebalo bi i sutra i prekosutra da bude isto... naravno ako sve bude ok do kraja nedelje na ovoj dozi, već u nedelju ću smanjiti na 10mg, samo što je sa osmicama malo problem da se napravi baš tačno 10mg, ali gore dole 0.2-0.4mg, ako ih odmah ne podelim dobro podeliću ih sutradan, jer svakako ne planiram dugo ni da se zadržim na 10mg, možda dan-dva, i odmah na 8mg, tako bi trebalo po svim šemama koje sam gledao... I, Bože pomozi tamo za nekih mesec dana na 8mg, ću početi da samnjujem na 4mg, možda će mi trebati i manje vremena...
Hvala svima na savetima, podršci, linkovima, nemate pojma koliko mi to znači...jer ja nažalost nemam ni sa kim to da podelim osim sa Vama. moja devojka me razume i otprilike shvata šta se događa i pruža mi max pomoć, ali je danas morala da ode kući, te ostadoh sam, pa mi je malo frka...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Frajla wrote:Nije problem sto si spustio dozu, nego Sto si preskako dane... nemas potrebe za preskakanjem, samo ti moze otezati.
Procitaj malo ako imas vremena o half lifu bupa i njegovom zadrzavanju u organizmu
Pozdrav i samo gruvaj:)
Upravo sam pročitao i pogledao one tabela o poluraspadu bupa, tj o njegovoj farmakokinetici i otprilike se te doze koje sam ja pio zadržafvaju dood 48-72h, tj poluraspad im je na nešto više od 36h...koliko sam shvatio...Da, nisam trebao to raditi, kakogod #Frajla hvala na savetu...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Tako je! Polovina od unete doze ti ostaje u organizmu cc 37 sati a druga polovina nestaje. Tako da em sto si smanjio em sto ce ti nedostajati doze od tih dana kada si dane preskocio. Ali nista to nije strasno na tim velikim dozama... samo te duple šokove treba izbegavati jer se preplasimo ne znamo sta nas je snaslo.
Imas odlican plan i drzi se njega.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Daj frajla nemoj odmah dizati paniku :D ne smanjuje on sa 0.5mg na 0.2mg nego sa 16 na 12, naravno da nece imati ni znaka apstinencijakog sindroma sve dok se bude spustao do 8mg, ali i dalje do 2mg, ako to odradis polako po planu neces ni osetiti znaci video si onu tabelu na sajtu, ne moras toliko dana, mozes sve to i duze videces i sam kako ti odogovara, i ja preporucujem kad smanjis ispod 8mg da trazis od dr da ti prepise dvojke e tek ces onda videti koliko je bolje!

A smanjivanje se zaista oseti tek posle 4 dana kada.su u pitanju neke male doze, tj ispod 2mg a posebno ispod 1mg.... ja ispod 0'5 nisam ni uspela da sidjem tako da za to ne znam. Takodje za ove velike doze ne znam iz licnog iskustva vec iskustva drugarice a i mnogih drugih o kojima sam citala, i nekih strucnih tekstova, no ti sad radis na tome pa ces nas obavestavati kako ide! Srecno!

Sto se mene tice ova trenutna doza mi je postala onako pretaman, ceo dan sam ok a i ujutru kad ustanem ne zurim da ga uzmem kao nekad, to je znak da mogu da smanjim :D jeste da sam zbog sezonskog posla sve stopirala ali sad mogu da nastavim no cekam da budem 100% spremna.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nema panike Caty, tu smo da pomognemo sa sto vise informacija i podrske. Sto vise znas o bupu i po kom principu on deluje vece su sanse da ga zafrknes pri skidanju i izadjes kao pobednik.
Dok god se drze plana svi koji se skidaju nema zime!
Meni danas godinu dana od prestanka.... uzivancija!
A to zelim i svima vama
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja i dalje znam da nista ne znam o ovom bupu, famoznom!! I dalje mi nisu jasno dr koji propisuju 8 mg!!! Eheeej!!! Pa cak i vise!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Narode putuem za koji dan u sarajevo tamo nemam nikog ko bi mi nabavio bup, sto je super. Tako da sam planirala i ovo 0.25 da izbacim i zavrsim ovo. Tako sam planirala , znate sto bog radi dok mi planiramo ;) Nabavila sam ovaj catapresan e sad hoce li mi ko objasniti kad da ga uzmem i u kojoj kolicino?
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Danas treći dan 12mg, odlično se osećam... I neću daviti više ovde dok ne dođem do 8mg, pošto će to biti baš uskoro...
#Ninočka nemoj se zezati sa Catepresan-om, tj Klonidinom, pošto je on alfa blokator i deluje na razne muskarinske i nikotinske receptore, ali jedno je sigurno da sa najmanjom mogućom dozom, a to je valjda 1/4 tbl od čini mi se 25mcg, ako ne i polovina su sasvim dovoljne da pokriju jezu i taj erkondišn, samo što dejstvo kratko traje, te se mora uzimati na svakih 4h, čini mi se, meni je on jako pomogao kada su mi stavili implant Naltrexona a ja u sebi još uvek imao dosta bupa (ne mojom greškom naravno, ali to je sada neka druga tema, ipak je to bila 2012 i nije se mnogo toga znalo o bupu), posle detoksikacije bupom, nešto najluđe u mom životu!!! Toliko mi je bilo loše da nisam mogao da hodam već su me roditelji vozali kod nekog privatnog psihijatra (dr Pavun) i on mi je dao taj Catapresan i heminervin tbl da pijem 3 x 2 tbl heminervina, valjda poliovnu Catapresana na 6h, 2 Flormidala uveče i neke injekcije koje sam kod njega primao, pretpostavljam da su u pitanju neki nesteroidne antireumatici u kombinaciji sa anksioliticima, tipa Zodol amp plus Bensedin amp, ili tako nešto... Bez obzira na sve te lekove najviše mi je pomogao taj Catapresan jer on dovodi pritisak u stanje normale, kao i sam puls, tako da nema straha bez tahikardije, niti stonda bez bradikardije, xexexe, šalim se malo, ali istina je!!!
Locked