Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Jutros je bas sveže, a to mi ne ide na ruku, smrzavam se i nisam vise siguran dal je to od vremena il mene iznutra. U tu jezu jutarnju više nisam nikad siguran od čega je i grozim je se u svakom slučaju.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Tue Jul 16, 2019 11:22 am Jutros posisah dozu koju sam planirao. Nisam očekivao ništa specijalno, a tako i bi. Mesto onog unezverenog stanja koje postignem šmrkanjem jutros sam prilično zakucan u mestu. Menjali mi smenu pa radim popodne tako da celo jutro provedoh lezeci i slušajući i muziku neku. Odavno nisam slušao ništa. Nadam se da ce me držati ovo dovoljno dugo jer duga je popodneva smena na poslu. Nisam baš oduševljen kako mi je stanje u glavi jutros al aj sad. Guramo 'vako pa kako bude, a mora biti bolje...
Opusti se!!! I ja se jutros smrzla do posla , vjetar siba, znaci nije od krizee 💪
A sto se tice tog "drzanja" isto ne brini , jerr kad se pravilno uzima jeste mozda intezitet slabiji ali je trajanje duze!!
Vidis ,nema razloga za brigu!!
Za sedam dana sa tim "cuclanjem" ces bit drugi covjek!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke, to se i meni desava da se skupim u krevetu i pokrijem do vrata i to jorganom :D Pre neko vece uzela neki tanak frotir i smrzla se..
Ujutru,takodje, i jeza neka..
Nije nista strasno..
Sinoc se vidim sa nekim drugarom,on u kratkim rukavima,ja u dugim i jos ponela i teksas jaknu i opet mi je bilo hladno..
Kako si?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Tue Jul 16, 2019 12:24 pm
Jurke wrote: Tue Jul 16, 2019 11:22 am Jutros posisah dozu koju sam planirao. Nisam očekivao ništa specijalno, a tako i bi. Mesto onog unezverenog stanja koje postignem šmrkanjem jutros sam prilično zakucan u mestu. Menjali mi smenu pa radim popodne tako da celo jutro provedoh lezeci i slušajući i muziku neku. Odavno nisam slušao ništa. Nadam se da ce me držati ovo dovoljno dugo jer duga je popodneva smena na poslu. Nisam baš oduševljen kako mi je stanje u glavi jutros al aj sad. Guramo 'vako pa kako bude, a mora biti bolje...
Opusti se!!! I ja se jutros smrzla do posla , vjetar siba, znaci nije od krizee 💪
A sto se tice tog "drzanja" isto ne brini , jerr kad se pravilno uzima jeste mozda intezitet slabiji ali je trajanje duze!!
Vidis ,nema razloga za brigu!!
Za sedam dana sa tim "cuclanjem" ces bit drugi covjek!!
Trebalo je samo malo da se pokrenem i sve je leglo na mesto. Iako znam da je to najgore ja sam deo jutra preležao i čekao nesto da se desi! Šta se može desiti osim da se psiha poigra samnom onako dobrano. Odoleo sam popravljaju i guram. Sad nešto da bacim u kljun i na šljaku... Mrzim drugu smenu, al šta sad... Sutra prva pa kontam dal da preskočim ujutru dozu pa popodne da guram sa 1mg ili da ustanem rano i da ga otopim pa da guram dan posle tako!? Kako god, izgleda da može ovako, nije zlo...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Poznato je da se muskarci znatno cesce drogiraju nego zene, a na ovoj temi ima vise zena. Neverovatno, ali svaki lik koga sretnem da je na bupu, upitam ga o skidanju, misli da ce se skinuti spidom, hahahahah. Kao sto sam i ja mislio pre dve godine i par meseci da cu ostaviti bup, tako sto cu raditi spid svaki vikend, iz ove sad pozicije ne znam da li mi to vise deluje tragicno, ili komicno, najbolje reci tragikomicno. :D Svi kao hoce da ostave bup, ali nece da se manu generalno sutanja u glavu, hoce da predju na nesto drugo, i ne mogu da im objasnim da se sa droge nece skinuti prelaskom na drugu. Da bi se skinuo, moras skroz istrejtirati, nema druge, to sam i ja shvatio pre mozda godinu dana, pa poceo polako da se pripremam. Mislim da sam u decembru rekao matorcima, od pocetka marta smanjivao, ali preskakajuci dane, i uzimanjem manjih doza nego inace, i na kraju zadnja doza je bila 30.-og maja.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Baš čudno se osecam. Nemam nikakvih drugih problema, sem sto malo malo dodje mi da plačem. Neke emocije isplivavaju na površinu i u talasima samo sto ne krenem da ridam. Na poslu sam pa ne mogu. Da sam sam kuci...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

E pa zato je bolje raditi i imati obaveze gde znas da moras i ne smes. Ja da sam kod kuce bila ne znam kako bi izgurala
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Dobro je raditi i imati obavezu, zaposliti mozak,ali on prica o emocijama, znaci u prevodu sabi to u sebi i radi..
Dobro je i zaplakati kad se oseti potreba,
zato Jurke idi u wc i isplaci se kao covek :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Mene su isto pucale emocije, ja matora drtina od 33 godine krenuo da lijem suze pred mamom. :) Plakao sam i sam kad sam bio par puta...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

U petak pravac Crna Gora. Sad će Jadransko more da izvuče poslednje nanograme buprenorfina iz mene, heheh. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked