Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:
Ninocka wrote:Ja sam bas bila u nekom tezem periodu u proteklih skoro mjesec... I tako su mi pomogli Houpovi postovi, jer ta mucna premucna prica mi je jos vise zgadila bup.Jos jeddnom ti cestitam na istrajnosti,covjece bas je pakleno bilo
Slazem se sa Frajlom , da je malo besmisleno pisati da je skinuti se lagano,dok prolazis kroz recidiv.Kato,najbitnije je da nije bilo drugog i da si sad ok.Pisi malo kako se osjecas,ja evo gazim 4 mjesec i i dalje mi ss ponekad mota po glavi!
Kad će prestati? :)
Aha, kapiram...Vidi ,odgovor jos ne znam ali me trenutno to i ne brine, sve dok mi se povraca od njega.Neizmjernu mrznju osjecam prema toj tabletici , da sam skroz sigurna da necu kiksati!! Mozda je ovo pretenciozno,sta znam...Rad mi taj nedostaje i lakoca sa kojom sam obavljala neke stvari na bupu, to je bilo samo tako na pocetku kasnije me pretvorio u robota.
Morao bi nam mozda malo vise ispricati i moj ti je prijedlog ,ako vec nisi, da procitas postove od samog pocetka.Mislim da nema pitanja bez preciznog odgovora na ovom topicu!! Srecno!!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Posebno sam ispratio hope83 priču,sve pohvale momku!!!!
Da ne pričam o vutri,tableticama..upoznavsnje sa heroinom-‘99-te..nisam bio svestan,niti sam znao šta je kriza do marta nesrećnog 2003.Onda sam morao....
Od tada do 2004-2009 par puta prestajao bezuspešno,a2009-te me puklo nešto u glavu i batslio sve na suvarak,na selu,u sumi :)
I onda sve cool,ČSK sam imao dodira sa tim ali nisam prismrdeo...i šta mi se desi prošle godine da se eto “pecnem”..a svi znamo kako to ide dalje..i opet se sastavim i prvi put skontam bup..2kom i rešio sve...Eto u kolikom sam( nikakvom) problemu bio tada..Ali nism bio informisan o tom sranju..i mene to radilo..uglavnom 1/4 na nos..vreme teklo,nije mi padalo navlacenje na pamet,dok nisam počeo se zatvaram u kuću i da mi ne prija društvo..Izvalim da je verovatno zbog njega,i kapiram ok,dosta...I tako pocinje priča,par dana havarija i vratim se opet,najviše zbog posla.
Trenutno nzm ni sam..iskreno u poslednje dve nedelje,eksperimentisem,preskacem dane,od jedne 8-ice imam još 1/4...nisam poslednjih 7 dana pipnuo bup,ali jedan dva puta hors,neki budjavi,nikakvi...
Juče uzmem neku mrvu,možda 0.1 bupa,danas ništa i sad kapiram da je to to-nista vise.
E sad,malo čudno spavam-nekada danju nekada noću,nekad Nmg uopste,nekad se razvoj od spavanja..ali fizički se Moze-odradim i neke sklekove,trening neki lagani..kad noc padne onda mozak pocne svoje da tera..
Najveći problem,pitanje-kako da regulisem ponašanje u društvu,trenutno ne radim izmislio neki razlog,bla bla,a posao mi je direktno vezan za rad sa ljudima,ito neka Lisa vrsta ljudi..bagra :)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Kapiram od ujutru Sakramenti u šetnje,lagani treninzi,uvece neki xalol...
Znaci suština je da nisam pretjerano dugo na tome,uleteo samu Oriću kao poslednji mentol,i nije mi fizička zikra neizdrživ problem,već samo psiha odnosno samo odlazak medju masu..Ako ko ima neki predlog kako to najbrže da regulisem,hvala unapred :)
Inače pratim ovaj forum duže vreme..ali nisam se hteo uključivati..ali jutros kapiram da bi mi prijalo se ispricam s nekim ko kapira pricu :)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Sakramenti-Da krenem...u šetnjice,okačio se usput na neko vratilo...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Luka718 wrote:Sakramenti-Da krenem...u šetnjice,okačio se usput na neko vratilo...
Sve u svemu-nemam volje da se pokrenem,ustanem iz kteveta..i kad ustanem samo predjem iz spavaće u dnevnu,i pijem kafu u krevetu...
:|
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Čitao sam razne metode,načine..Frajlin je verovatno najbolji..ali svi smo različiti,ja stvarno do sada imam smesno pricu,kapiram..ali ću ujutru na šetnje,trčkaranje i pomalo neki trening,na silu...i uvece malo čučnjeva,listovi..da se upalim pa se istripujem da je sve upala misica..onda xalol i pokušaj spavanja.
Tako sam odlučio da se ispostujem nedelju dana,pa da vidim šta će biti.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Kapiram da ti nije lako, pa ti je cijelo pisanje malo konfuzno.Koliko si dugo na bupu?? Uzimao si 2 mg dnevno 1/4 osmice jel?
Vidji, to sto se tebi sas desava ,desavalo se svima i to je najgori dio krize.Zato je Frajla tako dugo spustala,da bi baa to i izbjegla.Opet ne znam koja ti je zadnja doza bila, ali nekih 15 dana je przenje ,sem ako nije u pitanju manja doza.
Ja sam se sigurno mjesec dana mucila sa odnosima izlascima druzenjem itd ali se nisam predavala trudila sam se da sve kao bude na izgled ok.Poslije mjesec dana polako sve dolazi na svoje mjesto .Ali meni je mnogo oko ovih stvari pomogao AD !!
Odluci da budes srecan!!! Ej makao si se od velikog zla!! Gdje ces bolji razlog!!
Opet kad citas moje postove mozea zakljuciti da borba ne prestaje ,tako da ne znam da li ce ti odje iko dati recept kako poslije bupa biti ok!!To je prosto stvar odluke!!
Najgora stvar je ta ucmalost tupost magla mrzovolja buljenje u jednu tacku koja je zaista iscrpna , nazalost za to samo sam sebi mozes pomoc.Jbg tjesi ss da moze gore,pazi pakao kroz kojo je prosao Houp mamice mila!! Tako da cuti , dobro je!! Bitno je da mrzis bup,da ti je ogavan gadan itd..Jbt tacno ce me maci sa foruma koliko pljujem po supstituciji..
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nzm tacno ni ja,ali recimo celu ovu godinu,i da-uglavnom 2mg,nekad i manje..na nos..a ono sto sam napisao 1/4 od 8,to mi je osmica i u poslednje dve nedelje mi je od te jedne 8. Ostalo 1/4,koja mi i sad stoji tu..stim da sam uzeo žuto dva puta,ali je to bas lose..i to sam kapirao da bolje povučem malo toga,bas zato sto je lose a smirice..jer opet je to još jedan dan bez bupa..
Ali da-najcrnje je to sto blejim kao utvara na gajbi po čitav dan,i ne pije mi se vođa :( čajeve pijem ali vodu nmg.
Zato kapiram da krenem u šetnju ujutru,natjeram se na trening,jer onda popijem masu vode..i mogao bih protein jer svakako dosta slabije klopam..Msm da bih mogao ubrzati tako sve-i izbacivanje iz organizma i izlazak iz kuce.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

I da,imam AD ali Msm samo uvece uzimati,jer ne verujem da mi je pametno preko dana,ionako Nmg se pokrenem..ali najviše je to psiha,jer mi sve u naletima dolazi..Nmg da ustanem ali ako se natjeram odradim stvarno dobar trening,klopam i ok mi bude..onda opet zabodem,pocnem da Motam svasta po lobanji i eto ga problem..
Zato sam napisao da ću kako znam i umem sl nedelju dana ispoštovati šetnje,trening i sto vise tecnosti...verujem da ću na taj način ubrzati čelu pricu.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

A šta je sa hranom?Neki vitamini,limun,med,beli luk :)
Locked