Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

konto wrote:Pozdrav svima. Imam jedno pitanje za vas, nadam se da mi možete pomoći.
Dugogodišnji sam heroinski zavisnik međutim imao sam podužu pauzu. Naravno pre par nedelja se sjebem i zavozam par nedelja i strefi me zikra kao da nikad nisam ni prestajao. Uzmem taj bup danas (prvi put u životu), prvo 4mg i posle još 4 misleći da mi ne pomaže i onda me već opasno strefilo. Uglavnom, šta je moje pitanje... Plan mi je da ovo uzimam nekih nedelju dana i da onda prestanem sa svačim kako se ne bih i na ovo navukao. Kakvo doziranje predlažete?
Javice se neko iskusniji sigurno.
Ja jedino sto bi ti rekla da je 8 mg na dan previseee!! Mislim da mozes i sa 4 mg za pocetak proci.
Ali evo javise se vec neko ko se sa heroina skidao bupom pa ti sve fino objasnit.
P.s. Samo nemoj da ti bup bude zivotno resenje u borbi sa heroinom ako si citao temu od pocetka znas u sta se upustas.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Konto sa bupom se i skida sa heroina koliko god da traje heroinska kriza mozes uzimati bup i ne tripuj da ces se navuci jer on moze da se uzima i par nedeljaa bez da se navuce na njega ali bice ti dosta 7 dana a sto se doze tice to sam moras da vidis koliko ti je dovoljno uzmes 2mg pa ako ti je jos lose ti dodaj jos 2 ili tako nekako eto sad si preterao sa 8mg bup je veoma jak ako je dop bio osrednje los dosta ti je i 1-2mg a ako je bilo nesto bas jako i velike kolicine onda naravno 4mg ili vise.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Sto se tice DON DOP-a ja ne znam sta je on lose napisao, nije ovde da bi pisao porodicne probleme i odnose sa ženom i detetom mislim da ni.njegova bivsa zena nije trebala to da iznosi ovde mogla je njemu da kaze licno a ne na forumu on je verovatno i delio savete bas iz sopstvenog iskustva i zato mi napisao da sačuvam brak a dete svakome znaci najviše na svetu u to necu da ulazim uopste.

Noel hvala na savetu tako sam i pocela da radim malo mi je 2mg iskreno jedva na tome izdrzavam ali kad nemam vise uzmem 2, kao npr danas i juce i tako ce ostati jos dan dva posle videću kako ce biti.
Moj muž je poceo da se raspituje izgleda i cita, pa mi je juče bas pomenuo da je citao negde (nadam se ne ovaj forum hehehe) da kafa se bup uzuma pod jezik dejstvo vremenom raste dakle ide uzlaznom putanjom , kada se uzima nepravilno bilo to smrkanje ili igla, dejstvo jr naravno trenutno jako ali vremenom ide samo silaznom putanjom i smanjuje se sto stvara naravno tu potrebu da se uzima vise puta dnevno
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

ManMan wrote:Ako uzmemo i prihvatimo da sam se skinuo sa bupa, iako je to "škakljiva tema" za koju nikad nisi siguran da li će se, ne daj bože, vratiti i "ugristi" te za dupe, pa te naterati na ponavljanje čitavog procesa?!
Da ne konzumiram više ništa od dragih mi/nam droZa! :mrgreen:
Čak sam i alkohol spustio na nivo od 2, maksimum 3 piva, ako uopšte i popijem išta alkoholno..
Jedino što povremeno i ništa preterano, konzumiram, a što nije u domenu legalnih i opšte prihvaćenih supstanci,
poput Bensedina ili takvog tipa je: MARY-J, tj. MARIHUANA. Koja mi jako prija, opušta i smiruje (a verujem i da je lekovita i pozitivna supstanca koja može pomoći opštem blago-stanju duha i tela)

Moja sledeća i poslednja stavka na spisku zvanom:
"SKINI SE SA SVEGA, Kretene matori", je: DUVAN / CIGARETE!

Za to mislim (iako u stvari ne znam, nego samo nagađam) da je najteže skinuti se/ostaviti u stvari?
Pušim od svoje 14-te godine, sa početka 8-mog razreda Osnovne Škole, znači već punih 30 godina!

(Ajaoj, kako to sada meni izgleda kada se napiše brojka??)
Primećujem već 2-3 godine, kako mi sve manje prijaju cigarete, a pluća sve lošije prihvataju i izdržavaju
svakodnevni mal-tretman od 15 do 20 cigareta full flavour Camel 100.s, koji je vrlo jak, ima najveće doze katrana i nikotina...
Mislim da ću pokušati da napravim još jedan pokušaj i nadam se i uspeh u igri zvanoj:
SKINI SE SA SVEGA; Kretene Matori! do kraja ove godine..
Dadoh sebi izazov-zadatak da do 10. Decembra, 2018. Kada punim okruglih 45 godina, prekinem sa pušenjem!

Ni ušteda od nekih 50-tak evra mesečno nije beznačajni podsticaj ovom zadatku i planu ...

Pozdrav svim "adiktiranim" kolegama forumašima!
Šta mislite o predlogu??
Da li ste pušači i ako jeste, da li bi prekinuli?

Mogli bi (kada se očistimo svi od svega i postanemo uber-mensch) da napravimo novi forum naziva:
Ne treba ti ništa, sem malo hrane, vode, ljubavi i sunca?
Pa da tu kenjkamo kako živimo od vazduha i lebdimo na oblačićima sveznanja i nirvane,
gore visoko na talasima "uzvišene misli" dok pevušimo: All You Need Is love!

Hahahahaa, kakav sam kenjator noćas..
Ali da se razumemo da sam na 3 piva i 2 jointa uz gledanje fudbala ENG-CRO ... To je sve, ništa više nema u meni

ManMan :mrgreen:
Nisam ispratio tvoju pricu skidanja...Ako te ne mrzi napisi kako si se skinuo...Kolkose secam dasi govorio bio pre parmeseci da si bio na 1,5 ili 1mg...ako i... kadte ne mrzi,napisi...Hvala i samo guraj
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ahahahahaha!!
Kakva je njemu banja u glavi!!!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav svima nadam se da ste mi dobro,nisam cesto tu bio sam u obavezama zivotnim.
Sad malo odmor na Jadranu koji mi uvijek dobro dodje tako mi psihički godi da je to neprocjenjivo.
Drugi put cu pisati o svemu sad sam malo na naftu pa uletio da vidim sta ima novo na forumu...
Proleti meni 10 mjeseci......
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Pozdrav svima nadam se da ste mi dobro,nisam cesto tu bio sam u obavezama zivotnim.
Sad malo odmor na Jadranu koji mi uvijek dobro dodje tako mi psihički godi da je to neprocjenjivo.
Drugi put cu pisati o svemu sad sam malo na naftu pa uletio da vidim sta ima novo na forumu...
Proleti meni 10 mjeseci......
Milo mi je sto si se javio.. i sto si dobro!!
Je li stigla beba ili ..?? Malo sam se zabrojala ;)
Morfi
Posts: 1
Joined: Sun Jul 15, 2018 4:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Morfi »

Pozdrav svima. Ja sam trenutno na 16mg a bio sam stoka i na 32mg,ponekad i 40mg. Na H sam bio desetak godina sa kratkim prekidima a poslednje 2 i po godine na bupu. Sa igle sam presao na bup samoinicijativno,kada sam se totalno raspao i kada su ljudi oko mene poceli da me "izvaljuju" da sam na dopu.Nakon dve ipo god krecem sa smanjivanjem doze bupa. Nek mi je sa srecom,hvala
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Morfi wrote:Pozdrav svima. Ja sam trenutno na 16mg a bio sam stoka i na 32mg,ponekad i 40mg. Na H sam bio desetak godina sa kratkim prekidima a poslednje 2 i po godine na bupu. Sa igle sam presao na bup samoinicijativno,kada sam se totalno raspao i kada su ljudi oko mene poceli da me "izvaljuju" da sam na dopu.Nakon dve ipo god krecem sa smanjivanjem doze bupa. Nek mi je sa srecom,hvala
Uh ne ljuti se, ali i dalje si stoka!! Kakvih bre 16 mg !!! Nema potrebe za tim. Ako si ozbiljno usao u pricu samo se vrati na pocetak topica i sve citaj do kraja. Nema stvari vezane za skidanje sa bupa koja ovdje nije recena i objasnjena .Ali bukvalno.
Mislim da ces neosjetno preci sa 16 mg na 8 mg jer i nema neke razlika, to je samo glupi trip u glavi!!Pozdrav
Savjet: Citaj temu
Locked