Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Staćeš na noge za to vreme, podrazumeva se da nećeš biti baš u top formi, ali i svesna si toga. Moći ćeš da radiš i brzo ćeš se navići. Mora da prođe nekoliko meseci da bi se čovek oporavio od droge. To je jednostavno tako. Bup jako sjebe dopaminski i serotoninski sistem, verovatno i endorfinski, mada nisam baš o endorfinskom sistemu nešto puno istraživao, i treba vremena da to dođe na svoje. E ali kad krene da se oporavlja sve to, pa kad čovek počne da oseća prava zadovoljstva i sreću, a ne ona veštački izazvana, to mu daje dodatnu snagu da ide napred i sve više shvata apsurd drogiranja.

Kod skidanja i apstinencije je definitivno vreme presudni faktor, što ono više prolazi, tako i život počinje da dobija neki novi smisao. Naravno, i to vreme treba što bolje iskoristiti i organizovati. Trenutna praznina, samoća i dosada se moraju istrpeti, ne opterećivati se previše njima, a vreme će polako ali sigurno odraditi svoje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninocka wrote: Sun Sep 01, 2019 1:52 am Merkur bio u Lavu, i " cuo samo sebe" ovo je bio period necu nikog slusati idem glavom kroz zid. Sad posto je u djevici, malo je lakse...Sad je do 15 lakse.Ukratko sad se planovi lakse sprovode....Pa eto Jurke bi mogao nesto cinjet!!!
A kraj leta polako, sad ce da bude - bole noge vise nego sto su letos bolele,raspolozenje gore ,poslq sve vise
I tako to :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Sep 01, 2019 12:06 pm
xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Staćeš na noge za to vreme, podrazumeva se da nećeš biti baš u top formi, ali i svesna si toga. Moći ćeš da radiš i brzo ćeš se navići. Mora da prođe nekoliko meseci da bi se čovek oporavio od droge. To je jednostavno tako. Bup jako sjebe dopaminski i serotoninski sistem, verovatno i endorfinski, mada nisam baš o endorfinskom sistemu nešto puno istraživao, i treba vremena da to dođe na svoje. E ali kad krene da se oporavlja sve to, pa kad čovek počne da oseća prava zadovoljstva i sreću, a ne ona veštački izazvana, to mu daje dodatnu snagu da ide napred i sve više shvata apsurd drogiranja.

Kod skidanja i apstinencije je definitivno vreme presudni faktor, što ono više prolazi, tako i život počinje da dobija neki novi smisao. Naravno, i to vreme treba što bolje iskoristiti i organizovati. Trenutna praznina, samoća i dosada se moraju istrpeti, ne opterećivati se previše njima, a vreme će polako ali sigurno odraditi svoje.
Znam, treba to pregurati samo i to onako bez icega,a dani kao godina..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Sep 01, 2019 8:22 pm
StopBup wrote: Sun Sep 01, 2019 12:06 pm
xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Staćeš na noge za to vreme, podrazumeva se da nećeš biti baš u top formi, ali i svesna si toga. Moći ćeš da radiš i brzo ćeš se navići. Mora da prođe nekoliko meseci da bi se čovek oporavio od droge. To je jednostavno tako. Bup jako sjebe dopaminski i serotoninski sistem, verovatno i endorfinski, mada nisam baš o endorfinskom sistemu nešto puno istraživao, i treba vremena da to dođe na svoje. E ali kad krene da se oporavlja sve to, pa kad čovek počne da oseća prava zadovoljstva i sreću, a ne ona veštački izazvana, to mu daje dodatnu snagu da ide napred i sve više shvata apsurd drogiranja.

Kod skidanja i apstinencije je definitivno vreme presudni faktor, što ono više prolazi, tako i život počinje da dobija neki novi smisao. Naravno, i to vreme treba što bolje iskoristiti i organizovati. Trenutna praznina, samoća i dosada se moraju istrpeti, ne opterećivati se previše njima, a vreme će polako ali sigurno odraditi svoje.
Znam, treba to pregurati samo i to onako bez icega,a dani kao godina..
Jedna od bitnijih stvari možda i najbitnija u svemu ovome je odluka da hoćemo normalno da živimo, a težnja ka normalnom životu, sama od sebe potiskuje potrebu za drogama, i mora se shvatiti da droga ne donosi baš ništa dobro. Tako da vredi trpeti sva te sranja koja se trenutno dešavaju, jer posle toga dolazi život. Realno, život na drogama nije ništa drugo do zavaravanje samog sebe i bežanje od života.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Sep 01, 2019 8:30 pm Jedna od bitnijih stvari možda i najbitnija u svemu ovome je odluka da hoćemo normalno da živimo, a težnja ka normalnom životu, sama od sebe potiskuje potrebu za drogama, i mora se shvatiti da droga ne donosi baš ništa dobro. Tako da vredi trpeti sva te sranja koja se trenutno dešavaju, jer posle toga dolazi život. Realno, život na drogama nije ništa drugo do zavaravanje samog sebe i bežanje od života.
Naravno da vredi,iako mi nije bas najbolje, nekako mi je drago, jer ovo je prvi put da sam uradila nesto,
sve pre ovoga je bilo na silu, ali ovo sam zelela u potpunosti i sad cu korak po korak
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Sep 01, 2019 10:32 pm
StopBup wrote: Sun Sep 01, 2019 8:30 pm Jedna od bitnijih stvari možda i najbitnija u svemu ovome je odluka da hoćemo normalno da živimo, a težnja ka normalnom životu, sama od sebe potiskuje potrebu za drogama, i mora se shvatiti da droga ne donosi baš ništa dobro. Tako da vredi trpeti sva te sranja koja se trenutno dešavaju, jer posle toga dolazi život. Realno, život na drogama nije ništa drugo do zavaravanje samog sebe i bežanje od života.
Naravno da vredi,iako mi nije bas najbolje, nekako mi je drago, jer ovo je prvi put da sam uradila nesto,
sve pre ovoga je bilo na silu, ali ovo sam zelela u potpunosti i sad cu korak po korak
To i jeste ono pravo, kada se želi stvarno. Na silu ne biva ništa, a o ovome da i ne govorimo.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

'de ste ekipa? Šta ima? Kako napredujete? Je l' ide spuštanje, stabilizacija? Kaki ide apstinencija?

Čim malo kreneš da se krećeš, odmah krene da ti se dešava nešto novo i zanimljivo. Nedavno sam počeo da se krećem više među ljudima i po selu, i po gradu. Danas sam imao jako zanimljivu, nesvakidašnju situaciju. Pričao bih vam, ali vidim da nešto niste u fazonu, ništa ne pišete, retko ulazite, pa neću ni ja da smaram. Vidim da nije trenutak...

Nadam se da ćemo se uskoro raspisati malo kao nedavno, dobro, ne moramo na ovoj temi, da nam ne bi intervenisala šefica. Baš je znalo da nam bude top, priznajte. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Sep 02, 2019 6:21 pm 'de ste ekipa? Šta ima? Kako napredujete? Je l' ide spuštanje, stabilizacija? Kaki ide apstinencija?

Čim malo kreneš da se krećeš, odmah krene da ti se dešava nešto novo i zanimljivo. Nedavno sam počeo da se krećem više među ljudima i po selu, i po gradu. Danas sam imao jako zanimljivu, nesvakidašnju situaciju. Pričao bih vam, ali vidim da nešto niste u fazonu, ništa ne pišete, retko ulazite, pa neću ni ja da smaram. Vidim da nije trenutak...

Nadam se da ćemo se uskoro raspisati malo kao nedavno, dobro, ne moramo na ovoj temi, da nam ne bi intervenisala šefica. Baš je znalo da nam bude top, priznajte. ;)
Pisi, daj nesto novo :D
Sefica na moru,sve 4 digla, iskoristi priliku
Ne znam vise sta da pisem,jer cupkam u mestu i dalje i nista novo nema..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Sta li je sa Yasuom? U koji li zid on udara :D
Ni Frajle nema..

Jurke ,kako si ti?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Sep 02, 2019 6:57 pm
StopBup wrote: Mon Sep 02, 2019 6:21 pm 'de ste ekipa? Šta ima? Kako napredujete? Je l' ide spuštanje, stabilizacija? Kaki ide apstinencija?

Čim malo kreneš da se krećeš, odmah krene da ti se dešava nešto novo i zanimljivo. Nedavno sam počeo da se krećem više među ljudima i po selu, i po gradu. Danas sam imao jako zanimljivu, nesvakidašnju situaciju. Pričao bih vam, ali vidim da nešto niste u fazonu, ništa ne pišete, retko ulazite, pa neću ni ja da smaram. Vidim da nije trenutak...

Nadam se da ćemo se uskoro raspisati malo kao nedavno, dobro, ne moramo na ovoj temi, da nam ne bi intervenisala šefica. Baš je znalo da nam bude top, priznajte. ;)
Pisi, daj nesto novo :D
Sefica na moru,sve 4 digla, iskoristi priliku
Ne znam vise sta da pisem,jer cupkam u mestu i dalje i nista novo nema..
Ehej, hoću za jedno sat, sat i po, sad moram da završim neki posao, a to ne mogu baš brzo da napišem. Hahah, totalno uvrnuto, baš zanimljivo, više se ponosim na sebe, jer sam ispao pametan i promišljen, mislio sam glavom, ali sam se malkice i smorio. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked