Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

nisam do kraja bio jasan: ne, nije kao kod radioaktivnih tvari kod kojih je raspad ravnomjeran (uniforman), jer je organizam, odnosno, nestanak supstanci poput ljekova iz istog, znatno kompliciraniji, ali je formula koju predstavih, okvirno točna, i kao takvu je s zadrškom i treba čitat
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

nisam do kraja bio jasan: ne, nije kao kod radioaktivnih tvari kod kojih je raspad ravnomjeran (uniforman), jer je organizam, odnosno, nestanak supstanci poput ljekova iz istog, znatno kompliciraniji, ali je formula koju predstavih, okvirno točna, i kao takvu je s zadrškom i treba čitat
Meni je savrseno jasno. Govorili smo o polu-raspadanju tvari (barem ja). Naradvno da kad bi isli racunat koliko jos organizam brzo izbaciva jednadzba bi bila toliko komplicirana brojem faktora da bi i Teslu zabolila glava ;)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Rope82 wrote:
nisam do kraja bio jasan: ne, nije kao kod radioaktivnih tvari kod kojih je raspad ravnomjeran (uniforman), jer je organizam, odnosno, nestanak supstanci poput ljekova iz istog, znatno kompliciraniji, ali je formula koju predstavih, okvirno točna, i kao takvu je s zadrškom i treba čitat
Meni je savrseno jasno. Govorili smo o polu-raspadanju tvari (barem ja). Naradvno da kad bi isli racunat koliko jos organizam brzo izbaciva jednadzba bi bila toliko komplicirana brojem faktora da bi i Teslu zabolila glava ;)
Ljudi Vama nekolicini je to jasno. Iskreno meni to nista nije jasno oko tih raspada i poluraspada tvari ali lako za mene. Pokusajte Vlajku to objasniti na način da on to razumije. Što se kaže po seljački. ali Zar se meni jedinom cini da je čovjek i na heroinu i na subotexu i da se sa svakim trzajem krize i one najmanje pokriva i sa heroinom i sa subotexom i još gomilom drugih lijekova???
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:Vlajko samo mi reci jesam li te dobro shavtila, bice lakse svima??!!
Ti zapravo H koristis samo kao "lijek" da bi se skinuo sa Bupa??!!
Ti inace nemas problem sa njim , ne uzima ti se inace , ne radi ti neki crv vezano za njega , nego si toliko istraimiran od Bupa i nemocan da si se odlucio na ovu "metodu"
Je li to to??
Vjeruj mi lakse ce svakom bit da ti da neki savjet ako te razumije, a meni zaista tesko ide.
Da...ali sad imam problem sa njim ali to mogu da izguram bup ne mogu...zato i pitam da li je prokletinja izasla iz organizma !!!?
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

licaninsasela wrote:
Rope82 wrote:
nisam do kraja bio jasan: ne, nije kao kod radioaktivnih tvari kod kojih je raspad ravnomjeran (uniforman), jer je organizam, odnosno, nestanak supstanci poput ljekova iz istog, znatno kompliciraniji, ali je formula koju predstavih, okvirno točna, i kao takvu je s zadrškom i treba čitat
Meni je savrseno jasno. Govorili smo o polu-raspadanju tvari (barem ja). Naradvno da kad bi isli racunat koliko jos organizam brzo izbaciva jednadzba bi bila toliko komplicirana brojem faktora da bi i Teslu zabolila glava ;)
Ljudi Vama nekolicini je to jasno. Iskreno meni to nista nije jasno oko tih raspada i poluraspada tvari ali lako za mene. Pokusajte Vlajku to objasniti na način da on to razumije. Što se kaže po seljački. ali Zar se meni jedinom cini da je čovjek i na heroinu i na subotexu i da se sa svakim trzajem krize i one najmanje pokriva i sa heroinom i sa subotexom i još gomilom drugih lijekova???
Na h sam zadnjih 20 i nesto da ne racunam tacno dana...jer bupa nisam mogao da se resim nikako a ovo zlo znam od ranije i znam sta me ceka...samo sam hteo znati da sam se za tih 20 i kusur dana oslobodio bupa i sad mi ostaje da se izborim sa h.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:
Ninocka wrote:Vlajko samo mi reci jesam li te dobro shavtila, bice lakse svima??!!
Ti zapravo H koristis samo kao "lijek" da bi se skinuo sa Bupa??!!
Ti inace nemas problem sa njim , ne uzima ti se inace , ne radi ti neki crv vezano za njega , nego si toliko istraimiran od Bupa i nemocan da si se odlucio na ovu "metodu"
Je li to to??
Vjeruj mi lakse ce svakom bit da ti da neki savjet ako te razumije, a meni zaista tesko ide.
Da...ali sad imam problem sa njim ali to mogu da izguram bup ne mogu...zato i pitam da li je prokletinja izasla iz organizma !!!?
Slusaj, u svakoj boljoj opremljenoj apoteci imas test na bup. Ovdje kod nas sam samo nalazila kutiju sa deset komada koja je malo skuplja , mozda kod vas ima pojedinacno. Kazem ti ja sam batalila sa neke male doze 0.13 mg sedmi dan sam bila pozitivna na tom testu. MAda ja slabo pijem tecnost i tih dana sam bila nikakva.
Nemoj se igrat i gatat kupis test i zavrsis.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

I braco moja, sto volite izigravat Sokratove ucenike , i otezat situaciju da covjeku treba google translator da bi shvatio, to je nevjerovatno!!!!!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Vise Aristotelov nego sokratov ali eto...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vlajko... najpametnije je da se javis u drajzerovu i kazes im sve pa neka te skidaju sada sa horsa da se ne bi nakacio ili na hors ili na trodone ili ko znq sta, nemoj misliti da Imas sve pod kontrolom
Nisi im ni prvi ni poslednji koji tako pokusava da se skine sa bupa, jebote al je zajeban i mrzim ga zbog toga

Bup ce ti verovatno za koji dan komplet izaci ali ne moras da brines jer ti nece davati blok bez detekcije, sada je problem kako prestati sa heroinom...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

licaninsasela wrote:Ljudi Vama nekolicini je to jasno. Iskreno meni to nista nije jasno oko tih raspada i poluraspada tvari ali lako za mene. Pokusajte Vlajku to objasniti na način da on to razumije. Što se kaže po seljački.
kako ovo nije jasno:
yasujirozu wrote:edit 2: vjerojatno je zbrka oko pojma polu-život: na gornjem primjeru gdje je pola nestalo za 37 sati, sljedeća polovica, dakle 25% od ukupnog, nestaće za također 37 časova, pa sljedeća, 12.5% za isto vrijeme itd...
poenta: polu-život ne znači kak je polovica vrijemena prošla, i da za još toliko, izbacuješ u potpunosti tvar, već da se polovica supstance raspala
Locked