Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Inače već dva meseca nemam apetit, mršavim užasno, proliv isto tako, sva sam drhturava, jedva radim...Na poslu nekad ko biljka, plašim se otkaz da ne dobijem, a radim posao koji mi je u struci i na koji sam dugo čekala. A ja nikad sjebanija, sve vreme u strahu, grču...jbt kako se tako u životu poklopi sve kad ne treba.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

rex3 wrote:evo da se i ja javim napok,, proslo je nekih 3 mjeseca kako sam cist,, 95 dana koje ne brojim odavno ali sam u neku ruku ponosan, a opet kad bolje razmislim nemam se na sta ponositi.... mozda ce biti ovo smjesno ali meni se cini da sam skroz na startu... iz dana u dan se borim sam sa sobom,, spavanje 4-5 sati, mozda sam par puta ospavao 8 sati ali onda sutra nisam mogao zaspati po noci i tako u krug... krize su svakodnevne od pretrejarona znojenja , do trnaca i izljeva vrucine,proljev itd...,, naravno sve je to u granicama podnosljivosti ali ipak cini me agresivnim i nasilnim prema svima,,, Fizicku bol sam zamjenio trenigom... 2 mjeseca treniram nabio 10 kg,, i kilaza raste , uredan zivot ishrana posao... sve to stoji ali ........ samo me taj trenig i drzi.. sve nestane poslje njega i ja se osjecam kao nov,, bole misici ali to je ljepa bol i znam da je zdravo... i sutra opet iz pocetka sve do navecer... samo opterecenje i stres na zivcani sustav poravna se sa krizom i sve nestane ali kratko... onaj dan odmora u tjednu sam poceo izjegavati samo da me zaobice psiha,,,, u opce mi nije jasno kako mogu ista napredovati sa toliko malo sna, tj odmora,,, samo kad se sjetim 3 skleka nisam mogao napraviti prvih treniga , sada guram 90 kg , nevjerovatne kilaze za mene jer i prije sam trenirao ali nikada nisam dosao do takve kilaze... sve mi je to cudno ali jedina utjeha u svemu tome ....................sve mi je sad kao brzo proslo jel poslje onoga 1 mjeseca kad sam u agoniji zivio... ali kad bolje razmislim ja sam jos tu samo prekriven sa boli koju si sam nanosim.....100 PUTA SAM POST MISLIO POSTAVITI ALI UVJEK CEKAM ONAJ DAN KAD MOGU DA NAPISEM DA JE KRAJ... ali kraj ja jos nevidim niti ga niti osjecam... Kao i sve ostalo moram se tjerati na sve,,, bezvoljan umjetno nasmijan.........Citaj kazu stare postove,,, da sam mislio citati sve te postove nikada se nebi ni skinio,,, jer bi znao sta me ceka a nekada je bolje glavom kroz zid,,, pa trpiti dok ne prode,,,, Zanimljivo nadasve sto sam prosao nije mi palo napamet da se vratim na pocetak, staro drustvo nepostoji, Ne izbjegavam nikoga vec oni mene ,,, i imaju razloga ,,,,, Neki kazu da treba proci 6 mjeseci da se stanice sve zamjene tj obnove,,, Nedam se i nadam se da ce biti samo bolje,,,,
Jbt da li je moguće da si bezvoljan ili si bar malo se pomerio od te bezvoljnosti kakva je bila. Hoću pitati u kom intezitetu je sad?Još ti se san nije regulisao..auuu...Izvini, moram te pitati koliko dugo si bio na leku i kako si stao, brzinski ili usporenim tempom, baš mi znači odgovor iako znam da je individualno sve i dosta u glavi. Svaka čast ba uspehu, bori se i dalje i mora biti samo bolje. Svako dobro ti želim
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nicija, tabela o kojoj govoris je napravljena za osobe koje su kratko na bupu, i oni mogu ici tim tempom

Ne mora toliko da boli, ja kada sam prestala spucala sam skoro 9 godina na bupu i nije nista bilo u tom obliku. Isla sam polako ali sigurno... objasni lepo tati da ti treba pauza da dodjes k sebi i nastavljas dalje
Pri kraju si bezveze bi bilo da zbog zurbe bacis sve i vratis se na miligram i tamo zaglavis
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ničija wrote:
sanela wrote:Imaš li mogućnost da odeš kod nekog psihoterapeuta?
Treba da doputuje sutra psihoterapeut koji me je ranije lečio...definitivno kad se dođe do 0,20 i manje kreće oroblem. Izgubila sam kontrolu, hedan dan sam izgorela uzela 0,7, za par dana 1mg...posle 0,5...imam osećaj da ne mogu da prevaziđem psihološke krize...odolevala po ceo dan, pokušavala raditi i ovo i ono al na kraju sranje. Osećam se ko pička najgora, što i jesam. Grozno mi je. Sad ne znam ni na koju dozu da se vratim, pikušaću opet sa 0,13 ne znam...možda bi mi lakše bilo da se zatvorim u neku ustanovu i završim sa tim...btw ooet mi se otvara želja za alkoholom sa kojim sam ranije imala problem...
Zašto nema nikoga ovde na ovoj temi...grozno koliko osećam beznačajnost života, ni trunje sreće i zadovoljsta ni u čemu ...neću to uraditi ali pomišljam da okončam svoj život...
Nicija, prenesi tati da ni ja koja sam 6 puta manje bila na bupu , nisam mogla ispratit tabelu nego sam brljavila dok nisam ukapirala da batalim. Jedina tabela koja ti je ispravna , je osluskivanje organizma i dok ti skroz ne bude dobro, ne spustas dozu dalje.
P.s. Poslije tri dana na 0.13 sam dosla na nulu i to nije bio dobar potez, naredna tri dana sam htjela sebi noge da odsjecem...
Tako da nista te nije snaslo sto nije svakog dok nije ukapirao da ne brza.
Opet razumijem tak poriv da zelis sto prije da se rijesis muke...
Aj drzi se, i polakooo!!!!!!!!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Tako je Ninocka!

Vidim ja nesto nam fali u pisanju kad ono zoloft:) zoloft majka za svu bezvoljnost i letargiju
Ako imas mogucnosti sto pre vidi sa psihijatrom za neki antidepresiv, meni je mnogo pomogao zoloft i njega sam isto ukinula nakon nekih godinu godinu ipo ali tek kad sam osetila da mi nije potreban. Samo slusaj svoje potrebe i Shodno tome reaguj!
I zoloft sam pocela da pijem kada sam bila na tim niskim dozama i odlicno se uklopilo i napravilo pripremi za zivot bez bupa
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Tako je Ninocka!

Vidim ja nesto nam fali u pisanju kad ono zoloft:) zoloft majka za svu bezvoljnost i letargiju
Ako imas mogucnosti sto pre vidi sa psihijatrom za neki antidepresiv, meni je mnogo pomogao zoloft i njega sam isto ukinula nakon nekih godinu godinu ipo ali tek kad sam osetila da mi nije potreban. Samo slusaj svoje potrebe i Shodno tome reaguj!
I zoloft sam pocela da pijem kada sam bila na tim niskim dozama i odlicno se uklopilo i napravilo pripremi za zivot bez bupa
Ahahhaha , ja sve krenem da joj kazem pa ne smijem vise toliko ga reklamiram da bi trebalo javiti ovima iz Fajzera da me caste nesto, red bi bio.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Ma što je najgore pijem zoloft unazad 6 godina, dozu od 50, sad sam lagano digla na 150, pijem i tegretol isto 2x200 on je psihostabilizator koji mi je prepisan od strane neurologa jer imah 4 epi napada. Moram otići do drajzerove da mi neko malo reguliše terapiju. Verujem da zoloft posle toliko godina i nema neko dejstvo..nemam pojma.
Moram izaći iz ovog downa, mrzi me sve, sve na silu radim. Samo kad bih imala trunku interesovanja za nečim kad bi me bar nešto radovalo...u kojoj sam ja zabludi bila kad sam krenula sa bupom da sam se bajzad probudila i postala osoba koja uživa u svemu. Radovala se čišćenju stana, uživala u planovima dnevnim, širila ih...jbt koja zabluda
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Hvala Vam devojke veliko, stvarno mi znači svaki savet jer sam se skroz pogubila. Ne želim da prestanem započetu priču skidanja al dođoh u neku glupu situaciju gde telo i mozak hoće svoje i plaču iz sve snage. Isto tako obrisala sve kontakte ljudi koji su na bupu koji bi me razumeli al bi nekad i u kriv smer poslali. Očistila sam život od svih koji imaju bilo koji porok. HVALA VAM!!! :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Dugo godina ti je buo bio gorivo za sve motore. Pokretac. Sad samo moras naucit bez njega. A naevjerovatno kako ti se cini da taj dan nikad nece stici... I samo odjednom ukapiras da zivis punim plucima i radis sve, stizes svuda.. I to je predobar osjecaj!!
Ali ne mozes odma, treba vremena da se probudis...
Obavezno pohitaj kod dr da vidis za tu terapiju!!
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Dve godine je bio gorivo za sve motore, a ovo kasnije samo trip u glavi da je gorivo ustvari samo potreba golema i želja velika da opet postane gorivo, al receptori kad se napune nema ništa od te priče. Sutra imam zakazan razgovor sa svojim psihotetapeutom :D
Ljubim vas
Locked