Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hvala maksime,.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:45 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma pusti moje skidanje od godinu dana na mrvice:) rekoh ti da procitas samo zbog dosta informacija o bupu i njegovom zadrzavanju i sta mozes da ocekujes.
Ja sam morala polako jer nisam mogla da lezim tj nisam imala vremena za to i samo sam prosla kroz to bez ikakvih problema. Cilj je bio da ne lezim nego u hodu
Nadji sistem koji tebi odgovara i svako smanjenje doze je uspeh
Bitno je da si resila i radi onako kako mislis da treba
Samo napred
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty, mislim da ti je bolje ne koristiti metadon, ne dobivaš time ništa, samo jedan blaži opioid supstituiraš jačim... i tako si dodatno pojačavaš krizu koja te čeka, da ne spominjem da će i duže trajati. Sve što ti treba je buprenorfin, samo lagano smanjuj doze, preskači dane i sl. Pusti tijelo da se lagano uči biti bez njega... Ostala farmakologija je isključivo za ublažiti krizu.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hmmm toga sam se i plašila ne znam da li je i šta pametnije no očito.ovo neće ići bezbolno! Evo jutros mi bilo sasvim ok onda sam jedno vreme besna kao pas, sad sam opet manje više ok, muž mi.kaže da njemu danas ništa ne fali i da je skroz ok tako da ovaj dan ćemo pregurati strejt pa za sutra ćemo videti šta će se desiti večeras planiram liriku pošto me ona očito samo uspava pa bar da se naspavam! Fizički mi uopšte nije loše ništa me ne boli niti imam onu napetost u nogama i telu uopšte kao što sam imala prilikom sva 4 dana skidanja na suvo skoro, mada naravno da nemam energije i daleko je ovo stanje još od normalnog ali je barem podnošljivo i to dosta podnosljivo,
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Joj ispisah roman i na kraju slučajno izadjem iz svega!!!
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Da rezimiramo :-) za 6 dana uneto samo jedan dan 0.2mg bupa, prva 4 dana malo metadona, peti bup i šesti ništa, sutra je sedmi dan, videcemo kako će biti mada
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nabavila sam.lekove za spavanje
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Caty, ja sam se skinula tako sto sam smanjivala doze postepeno, i evo za 5-6dana ce tri mjeseca kako sam cista. Bila sam na 8mg suboxona, a dok sam isla na terapiju za hepatitis uzimala sam i sanval za spavanje, apaurin po potrebi i asentru-antidepresiv. Moram reci da kada sam izbacila to troje odjednom da sam mislila da nece biti nekih problema puno, ali bilo je. Ona bezvoljnost i lose raspolozenje se samo zavratilo. Moj muz je takodje bio na suboxonu, ali on se skinuo jer je morao u zatvor, pa je meni i to bio jedan od poticaja da se skinem. Bili smo ukupno 3god on, odnosno 4godine ja na suboxonu. Prvo sam nasla ovaj forum, i procitala Noelovu i Frajlinu borbu, i jos neko vrijeme poslije uzimala, ljudi su me savjetovali da ne pocinjem prije nego sto zavrsim terapiju, ali meni se sve bilo skupilo. Mada bi bolje bilo da sam cekala da zavrsim, nisam mogla. Ja sam smanjivala miligram po miligram, nekad i pola miligrama. Nije bilo toliko sad bas tesko dok nisam dosla do neka 3mg. Ja sam imala problem, jer sam bila navikla da ga uzimam tri puta dnevno, ujutro, popodne i uvece, pa sam onda varala samu sebe tako sto bih prepolovila i nastavila uziamti tako, dok vise nije bilo sta za prepoloviti. Nekako, u svojoj glavi, moguce i od terapije za hepatitis sam vidjela sta ce biti ako se ne skinem, bilo mi je dosta, nisam vise mogla tako zivjeti. Meni zubi nisu otisli od suboxona, ja imam problema zbog toga sto imam epilepsiju, pa su mi tri zuba pukla kad sam jednom prilikom pala i napad imala. Otisli su mi zubi najvise od terapije za hepatitis. I dalje msm da je najbolje da probas spustati, ne moras miligram po miligram, mozes i manje, koliko god mislis da odgovara. Probas pa vidis, nista ne gubis. Samo da pozdravim Noela i Frajlu, izvinite narode sto se ne javljam cesto, radim, i nekako sam pocela spavati kako treba, znate da ja imam problema sa spavanjem, nezavisno od suboxona ili nekih droga, pa mi je nekako samo spavati :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Aha a koliko si na kraju uzimala bupa, pre nego što si skroz izbacila?
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:47 am, edited 1 time in total.
Locked