Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Mipe wrote:Sanela, ja ne mogu sad da prepisujem ko je sta rekao i kada, moj utisak je da su forum zaposele licnosti koje obeshrabljuju ljude deleci im fantasticne savete tipa: ako si 4 meseca na 8 treba ti bar 3 da se skines. Ili: ako ne uradis kako sam ja, neces uspeti, ja znam najbolje i ne moze drugacije. Verovatno gresim u vezi terapije, ovde niko nikada nikome nije preporucivao svoje lekove. Izvinjavam se.
Slazem se ipak u jednom sa tobom: skidanje nije samo detoksifikacija, ali ovde je iskljuciva tema detoksifikacija. Ili do mene ne stizu postovi ovih koji su se skinuli pre neku godinu i imaju savet kako dalje, kome se obratiti, kakve su korake oni dalje pravili.

Vlajko, dobio si odlicnu terapiju. Kada ti bude peti ili sesti dan, ako se slucajno budes osecao jako lose, u sta sumnjam, opet idi kod lekara. Pomoci ce ti. Pij dosta tecnosti i jedi. Tusiranje pomaze, setnja takodje. Radi neke stvari koje te nece iscrpeti, ali ce ti oduzeti vreme: nateraj se recimo da sredis garderober, operi sudove bez pomoci masine. Nemoj raditi preterane vezbe, nece ti pomoci upale misica, nemoj piti alkohol ili bilo sta drugo od cega ces trenutno osecati olaksanje, ali ce te sacekati sutra. Ne trudi se da prespavas ceo dan, ostavi spavanje za noc. Pokusaj da ne lezis sve vreme, ali odgledaj neki film, neku akciju npr. John Wick ili neku komediju. Nemoj da te poremete telefonski pozivi, ne analizizraj svaki osecaj, samo ces im pridati paznju i cinice ti se intenzivniji nego sto jesu. Meni je nocu uvek bilo lakse, ne znam iz kog razloga.
Nemoj peti dan, kad vidis da nije strasno da bacis lekove i ostavis skidanje za drugi put. Tada razmisljaj da si presao polovinu.
Mozes ti to, neces biti ni prvi ni poslednji. Prva dva dana ti cak nece biti mnogo lose, stvarno zavisi od toga koliko si se iscrpeo prethodnim spustanjima ili prekidima. Daj sebi 10 dana, ali ces se osecati bolje pre toga. Nemoj da te obeshrabre svakakva piskaranja ovde. Pomiri se sa tim da ce te jedno vreme mrzeti da promenis kanal na tv-u, ali najveca je pobeda kad pobedis sebe.
Pozdrav
Thanks...!!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

U Drajzu kada odes sam misle da si dosao u setnju.Bio na kontroli...i rekao staje bilo ,kaze ok za 4 dana moze blok.A ja morao i to jutro uz..i da bi mogao da odem jer sam imao jos obaveza po Bg-u.E sad...nisam pipao B vec skoro 20 dana...cenim da je skroz izasao iz organizma.Isterao sam ga sa drugim stvarima...ako bi ga uzeo npr 5 dana max.da li bi ponovo imao isti problem?Tel mi se s....o pa nisam ulazio na forum...poz svima!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:U Drajzu kada odes sam misle da si dosao u setnju.Bio na kontroli...i rekao staje bilo ,kaze ok za 4 dana moze blok.A ja morao i to jutro uz..i da bi mogao da odem jer sam imao jos obaveza po Bg-u.E sad...nisam pipao B vec skoro 20 dana...cenim da je skroz izasao iz organizma.Isterao sam ga sa drugim stvarima...ako bi ga uzeo npr 5 dana max.da li bi ponovo imao isti problem?Tel mi se s....o pa nisam ulazio na forum...poz svima!!!
Bas smo se pitali sto bi sa tobom!!
Da, opet ce bit na istom, tako je malo potrebno kad si svjeze izvucen iz sranja...
Treba li sad majku da ti izigravam , i da ti pricam da ne mogu da vjerujem da si poslije toliko dana uzeo malo bupa jer zaboga imas obavezaa :shock: Zaplakacu se..
Evo i ja vjerovao ili ne hocu jos malo da se porodim , pa sto mislis da se poguram sa malo bupa, mozda se lakse porodim :)
Ne sprdaj se, bacaj to sranjeee!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:U Drajzu kada odes sam misle da si dosao u setnju.Bio na kontroli...i rekao staje bilo ,kaze ok za 4 dana moze blok.A ja morao i to jutro uz..i da bi mogao da odem jer sam imao jos obaveza po Bg-u.E sad...nisam pipao B vec skoro 20 dana...cenim da je skroz izasao iz organizma.Isterao sam ga sa drugim stvarima...ako bi ga uzeo npr 5 dana max.da li bi ponovo imao isti problem?Tel mi se s....o pa nisam ulazio na forum...poz svima!!!
Bas smo se pitali sto bi sa tobom!!
Da, opet ce bit na istom, tako je malo potrebno kad si svjeze izvucen iz sranja...
Treba li sad majku da ti izigravam , i da ti pricam da ne mogu da vjerujem da si poslije toliko dana uzeo malo bupa jer zaboga imas obavezaa :shock: Zaplakacu se..
Evo i ja vjerovao ili ne hocu jos malo da se porodim , pa sto mislis da se poguram sa malo bupa, mozda se lakse porodim :)
Ne sprdaj se, bacaj to sranjeee!!
alo Vlajko,nemoj se zajebavatiakosiok dvajst dana.sad si najranjiviji.mislis u glavida sad sve mozes i da nece biti posljedica. evo ja jucer sa kćerom bio u splitu.kćera išla na neki rođendan pa ja bio par sati u splitu,nije mi se dalo vracati kuci pa opet dolazit po nju.prvo sta mi je palo na pamet bilo je kao prosetati malo rivom bez obzira sta je bio sjeban dan i hladno, a u glavi mi je bilo idem malo do matuješke pa mozda naletim na nekog starogfrenda i uletim u dop.parkiro sam se do rive i dosa do pola rive,iz daljine sam gleda na matujesku al nisam imo hrabrosti otici do tamo da ne naletim na nekog poznatog.sjeo sam u auto i oso se provozati do trogira.kad sam dosa do trogira otiso sam prema sibeniku al ne magistralom nego preko Boraje.sta sam u boraji u birtiju narucio kolu,popio i oso do sibenika.kad sam doso do sibenika otiso sam dalje do zadra i opet sjeo u birtiju.tamo sam ceko da me ćera nazove da dodem po nju split.kad sam je pokupio pita ona mene sta je caca malo si nervozan,jesi opet u nekom problemu?samo sam sutio i konto kako mala sve kuži a ide u sedmi razred.bio za vikend na selu,vratio se rano u nedilju i cijeli dan mi se moto dop po glavi.tu sam jucer negdje i napiso da nece vise sub u mene,pa ako nesto vec bude da to bude konkretno onda dop ili hept.poceo razmisljati o pizdarijama jucer cijeli dan.samo ti ocu reci Vlajko koliko je to sve zajebano oko ovisnosti i koliko jako malo treba za pad.imaj na umu da ce ti tako biti svaki dan,bar dok ne nađes neku sljaku i ne zaokupis misli sa necim vaznijim od toga.bar je kod mene tako.ja sam sad u nezavidnoj situaciji jer imam previse slobodnog vremena i pola dana provodim sam jer su djeca u skoli a zena na selu.jucer sam bjezo sam od sebe samo da ne dođem ne do suba jer mi se sub gadi,vec do dopa.cuvaj se samog sebe i pazi sta radis.danas je novi dan i malo sam se smirio sta se tice toga,al dan je dugacak i nadam se da cu prezivit da ne dodem u kontakt sa pizdarijama.eto
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

i da vlajko samo pozitiva od ujutro od šest.malo se slusa toma bebić malo manu chao.dakle pozitiva teska sta god da odaberes ako volis taj tip mjuze
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:U Drajzu kada odes sam misle da si dosao u setnju.Bio na kontroli...i rekao staje bilo ,kaze ok za 4 dana moze blok.A ja morao i to jutro uz..i da bi mogao da odem jer sam imao jos obaveza po Bg-u.E sad...nisam pipao B vec skoro 20 dana...cenim da je skroz izasao iz organizma.Isterao sam ga sa drugim stvarima...ako bi ga uzeo npr 5 dana max.da li bi ponovo imao isti problem?Tel mi se s....o pa nisam ulazio na forum...poz svima!!!
Bas smo se pitali sto bi sa tobom!!
Da, opet ce bit na istom, tako je malo potrebno kad si svjeze izvucen iz sranja...
Treba li sad majku da ti izigravam , i da ti pricam da ne mogu da vjerujem da si poslije toliko dana uzeo malo bupa jer zaboga imas obavezaa :shock: Zaplakacu se..
Evo i ja vjerovao ili ne hocu jos malo da se porodim , pa sto mislis da se poguram sa malo bupa, mozda se lakse porodim :)
Ne sprdaj se, bacaj to sranjeee!!
Nisam na istom ono drugo sranje je ...mislio sam B ce izaci iz organizma za 20 dana ali sam kas je trebalo na posao prvi dan otisao i nije mi bilo doobro...B nije pokrio ni z od k...e.To je juce...danas jos gore stim sto sam malo opet d uzeo ali nije dobro.Treba da izguram jos 3 smene i imam 12 dana da batalim.Ocito da sa B i samnom ne ide ajde onda ovo drugo pa sa terapijom da prodje tih 7 najgorih dana...Borim se ljudi al sam skriz na izmaku snage !!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nema predaje, idemo ponovo
Pisi, samo pisi kad zapne i kad nema resenja da pripomognemo
Pozdrav i samo napred Vlajko
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Sto manje mislis o skidanju i krizi manje ce te drmat. Dokazano. Misli na nesto lijepo i stisni zube.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Nema predaje, idemo ponovo
Pisi, samo pisi kad zapne i kad nema resenja da pripomognemo
Pozdrav i samo napred Vlajko
Sta ponovo...mislis opet B....ja sam mislio da krenem skidanje sa h ovom terapijom sto sam dobio ne smem uzeti B ponovo nikako.Imas li drugi predlog ...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Uffff, mislis da je hors manje zlo od bupa ili to radis da bi stigao do blokatora?
Ne vidim svrhu skidanja sa bupa ako se igras sa horsom.

Nisam bila sigurna u sta si se upustio ali si ga bas zakomikovao sada. Sta kazu Drajzerovci kakav je dalji plan? Koja je terapija?
Locked