Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Poz drugari,evo mene opet nakon skoro godinu dana,uspeo sam da se spustim sa 4 na 2 aponekad i 1mg dnevno na nazalost nepravilan nacin i uspeo da predjem sa nosa na pravilno uzimanje takodje na nepravilan nacin..Nakon velikog porodicnog haosa sto je naravno dovelo do toga da se razvedem i naravno upao u depresiju doktor mi je prepisao antidepresiv Velahibin najmanju dozu od 37,5mg i mogu da vam kazem da ima poboljsanja i znatne razlike nakon 2 meseca odprilike,takodje pijem i 1-2 bensedina i planiram da budem tako jos neko vreme dok se lepo ne adaptiram na tih 2mg bupa.Imam jedno pitanje koje me muci od kada sam na terapiji a to je da bilo koju dozi i na bilo koj nacin uzmem bup ja imam problem sa erekcijom i veoma tesko uspem da dodjem do ejakulacije,ponekad mi je potrebno i 3 sata odnosa ili masturbiranja a pri tome par puta odjednom izgubim erekciju,da li jos neko ima problem sa tim i zasto seto desava? Pre uzimanja terapije sve funkcionise kako treba a na mentalnom mi samo kazu da ne bi trebalo da utice...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

a kak cijeniš na bosanskom forumu posvjećenom narkomaniji, na kome uglavnom pišu cure o bupu, da će ti netko pomoć glede erektilno-ejakulativne disfunkcije?

forum iznova dobija na značenju&važnosti, not...
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Pa svaka pomoc mi je dobrodosla,videcu ako ovde niko ne zna nista o tome probacu tamo...hvala na informaciji...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Taj antidepresiv je SNRI, jedan od najjačih što medicina danas ima u asortimanu... problemi s erekcijom/ejakulacijom idu negdje u preko 90% slučajeva... ili se pomiri da je to tako ili izbaci antidepresiv (dozu ti se ne isplati smanjivati jer si ionako na najmanjoj), eventualno da ti ga promjeni na nekog koji nema toliko izražene seksualno nuspojave (Wellbutrin recimo).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:a kak cijeniš na bosanskom forumu posvjećenom narkomaniji, na kome uglavnom pišu cure o bupu, da će ti netko pomoć glede erektilno-ejakulativne disfunkcije?

forum iznova dobija na značenju&važnosti, not...
Hahaha..a opasan si brate..koji si ti ludak..
Inace sto se tice problema u toj disfunkciji..ono jeste da malo uspori celu stvar i malo se izgubi osecaj, ali to cak moze da bude i dobro.. u smislu da ne budes kao zec vec da to potraje malo.
Ja licno nisam imao nekih vecih problema..cak mislim da sam stekao i jednu vrstu kontrole da mogu sam da odredim trajanje samog dejstvovanja na bojnom polju , i trenutak lansiranja projektila..
Mozda tebe zezaju ti sporedni lekovi - Bensedin i antidepresiv itd..
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Kod muskaraca mislim da bup ne utiče na seksuali zivot ali kod zena definitivno da a ja sam bas velikim delom zbog toga resila da ga bacim jer se osecam kao neka frigidna zena i uzasno je to szo nemam nikakve zelje za sexom a o postizanju vrhunca mogu samo da sanjam..no moj muz iako na vecoj dozi nema nikakvih problema sa tim imao je samo dok je uzimao heroin pu pu daleko bilo :)
To ti je od ad verovatno a i bensedina... za pocetak probaj da bacis bensedin pa.vidi da li se sta promenilo. Na 2mg ostani koliko treba dok se stabilizujes vrlo brzo se navikne na manju dozu ono plafon za 7 dana prodje sve lose i onda postaje sasvim ok. A moramo priznati da je 7 dana nista u odnosu na buduće vreme na manjoj dozi ili izbacivanju bupa..
Moj sledeci korak ce biti 0'4 a zatim 0.3 i iskreno volela bih da sve to malo ubrzam ne smem da rizikujem da mi volja popusti mada imam i previse razloga da ga sto pre bacim pa verujem da volja nece biti problem ali nikad ne reci nikad.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote:To ti je od ad verovatno a i bensedina... za pocetak probaj da bacis bensedin pa.vidi da li se sta promenilo.
Bensedin definitivno..
Setio sam se jednog svog iskustva,pre jedno 10-ak godina otprilike ..
Znam da sam hteo tim Bensedinom da ubijem tremu, a u stvari sam ubio potenciju te veceri.
Bili smo veoma razocarani oboje..ja narocito.
Inace sto se tice Bupa, da se dotaknem i njega malo.
Neverovatno je koliko je i taj 1 mg jak stvarno, a narocito mu je ta duzina delovanja ponekad impresivna..ili iznenadjujuca.
Ja sam toliko radio prosle nedelje, da sam definitivno dosao do zakljucka da sam takav napor uspeo samo zato sto koristim Bup.
To sam video jutros kada sam spavao malo duze posto imam slobodnu nedelju, i probudio sam se razvaljen i demoliran od posla.
Cim sam uzeo terapiju, umor i bolovi popustaju polako i ja se vracam da kazem u normalu..odnosno postajem opet anesteziran.
To nije normala, vec se vracam u to funkcionalno stanje,
Radnim danima ja ustanem ujutru i odmah uzmem Bup uz kafu i krecem na posao, tako da nisam imao ni vreme da osetim onaj pravi umor.. ali cim pauziram evo ga..
Naravno, ovo nije preporuka da se Bup korosti za dopingovanje, vec moja konstatacija koliko je taj lek zapravo jak.
Ne treba da se zavaravamo ciframa kada pricamo o 1 mg, ili o,5 mg itd..
Znaci Buprenorfin je jak cak i od 0,25 mg..sve ostalo je luksuz koji mozda nismo ni trebali sebi da dajemo.
Bolje bi bilo recimo da se Bup proizvodi i prodaje samo od pola miligrama, ili cak od 0,25 pa da smo sa tom dozom i startovali opd pocetka a ne sa 8 ili 4 mg.
Ja sam ubedjen da bi cak i te male doze resile veliki problem krize, cak i u startu prelaska na supstituciju.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

mrzi me više da ponavljam no me ziki vuče za jezik: bup je n puta gore zlo do li heroin

eeej, miligram/pola miligrama je teško ostaviti... ZLO
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Da ali ja antidepresiv i bensedin koristim od kad sam se spustio sa 4 na 2 a to je 2 meseca a ovo sa erekcijom traje godinama,kao da mi ubije zelju za sexom a i osecaj nije isti kao bez njega,nekako je slabiji...
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

noel wrote:Taj antidepresiv je SNRI, jedan od najjačih što medicina danas ima u asortimanu... problemi s erekcijom/ejakulacijom idu negdje u preko 90% slučajeva... ili se pomiri da je to tako ili izbaci antidepresiv (dozu ti se ne isplati smanjivati jer si ionako na najmanjoj), eventualno da ti ga promjeni na nekog koji nema toliko izražene seksualno nuspojave (Wellbutrin recimo).
Velahibin je zamena za Welbutrin koj je povucen iz prodaje a totalno je istog sastava...
Locked