Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nisi budala ali si intenzivan vecinu vremena. Ninocka ti je dobro napisala jednom prilikom nesto o jednostavnosti.

Pokusavam sa tobom prebaciti sve na salu jer verujem da to vise prija sada nego cackanje u dubinu duse.

Spominjao si da si skidanje obavljao uz doktorov nadzor i da ga imas. Kako on tumaci tvoje stanje trenutno i to cackanje i intenzivno razmisljanje?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:10 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:10 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:10 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma nisam te ja zezala za dobrocinstvo, nego stvarno te nisam razumela!

Mislim da sam sebi zadajes preteske zadatke, koje nisi u stanju da ispunis, a ni vecina od nas.

Takav zivot bi mogao da vodis jedino da se zamonasis u nekom manastiru, gde bi bio izolovan od svih izazova, ne mislim na drogu.
Sta se desava kada su nam ocekivanja veca od trenutnih mogucnosti? Razocarenje, a razocarenje nas baca uvek nazad. Dostici taj nivo je ogroman zadatak. Sada zivis dan po dan, i svaki dan slavi i uzivaj u malim stvarima

Evo ovo si ti meni napisao....


Zaboravi zdrave osobe. Mi to nismo. Doći do njihovog nivo, to je pufff... Tesko.
Samim tim sto radis bez bupa, zaradjujes za zivot je preveliki uspeh. Zadovolji se time. Ako mozes.

Ambicija ambicija zivot mi je pokvarila u *ovna uvalila. Pravila, pravila da bi me pokvarila ili kičmu savila, i skroz ošašavila.

Zuriš negde? Imas neka preča posla od same sebe?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Dobar Dan, želim svima! :D
Budan od o5h, legoh juče u ponoć, jer juče prespavah skoro celo popodne..
Danas ću iskoristiti ovaj prelepi, sunčani dan, a još je i ponedeljak!
To znači da na Adi nema gužve, mir i tišina.. Jedva čekam da dođe vreme za kupanje, pa da idem stalno da plivam.
Plivanje i voda su najbolja relaksacija za telo i dušu!
Kada se dobrano izmoriš i naplivaš/isplivaš (kao da si utopljenik zvuči? Pu-pu!!), dođeš jedva svojim nogama do kuće,
pa ti uveče ne treba ništa za spavanje, što meni često zatreba.
Telo se samo prebaci u "noćni mod" i često ni ne stignem da pređem iz dnevne u spavaću sobu,
ostanem tako na trosedu do 2-3h noću, pa se tek onda prebacim u svoj krevet.

Da prijavim da sam se "vratio sa izleta" šmrkanja 4-5mg. ona 2 dana, na normalnu terapiju pod jezik od 2mg.
možda sam mogao i 1,5mg. da pokušam danas, pogotovo što planiram da idem u prirodu, ali me i dalje malo strah od smanjene doze, jer sam baš (možda) zato i imao ovaj izlet u šmrkanje polovine i još linijice preko.
Nije mi to trebalo nikako, ali sam naučio da ne vredi da se ljutim i srdim na sebe zbog nečega što je u prošlom vremenu.
Mogu samo da pokušam da obećam sebi da neću opet.. Ako mnogo cimam sebe i kažnjavam, samo budem nervozan i nikakav.
A kad sam nikakav za sebe, onda sam još gori za okolinu. S toga, nema više ljutnje..
:mrgreen:

Čitao od jutros mnogo, mnogo starih postova iz 2015-2016, kada nisam bio ni član, a ni na Bup-u..
Pa sam zato i rešio da sebe ne kažnjavam surovo, jer sam uvideo da ne vredi (barem po onome što sam pročitao)
Ali, majko mila, kakvih je sve ovde bilo objava i ljudi koji nisu znali šta žele, šta rade i šta hoće?!!??
Malo me i bacilo u bedak, pa prekinuh i napisah ovo, da se rešim loše misli..

Idem kasnije da se vidim sa jednom devojkom koju volim mnogo i koja mene razume, a i ja nju.
Juče mi je plakala preko telefona, ima nekih problema (nije ovog tipa, ali pije dosta alkohola), pa ću da je vodim na šetnju i razgovor u prirodu naše Ade Ciganlije. Da je malko podignem i dam joj elana da nastavi dalje, jer je baš počela da puca po šavovima zbog nekih životnih problema koje ne može da reši tako lako.. Da ne detaljišem..

Još jednom: Držite se ljudi! Biće ovo dobar i sunčan dan! Pozdrav svima!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Drustvo, a gde nam je Ziki?
Njega bas nema dugo...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Neskee, uh bre, uh bree Neskeeee.Previse mislis, previse dumas, kupujes prodajes oduzimas i dodajes :D :D :D . Da sad ne otkrivam previse, sve mislim da sam previse o sebi rekla na ovom forumu, a mozda i tripujem....Jedan od roditelja mi je zdravstveni radnik, usko povezan sa ovim nasim problemima.Elem, za mene je uvijek bio samo moj roditelj, pristrasan i uvijek bi bolje posavjetovao moje drugare nego mene, jbg dijete sam mu. Dobar savjet koji mi je dao je upravo to sto sm tebi rekla.Povrsni, jednostavni ljudi skoro nikad ili vrlo rijetko zapadaju u depresije i psihoze itd..Neske, najjjaci najstabilniji covjek da se osami i krene misliti, i misliti i ulaziti u srz svega , pokolebace se u najmanju ruku zabrinuti.
Bas mucis sebe!!! Drugo, ne znam bas tacno koliko si cist od metadona, nisam to bas ispratila ali moze se reci da je proslo dosta vremena od zadnje doze.Tako da nista vise sto osjecas barem ne fizicki bol, nije vezan za njega.Previse se kacis i " vadis" na krizu od metadona.
Evo uzmi za prijemjer jednu strejt osobu iz svoje okoline i prati je.Vidjeces koliko ima istih simptoma i boljki kao i ti, a nije u post krizi od bilo cega.Bas sam zapametovala, prsti pamet n sve strane :D :D :D
Ti imas u posljednje vrijeme najvise postova , najvise pricas a zapravo nista ne kazes konkretno o sebi , kako si i sta te muci.Probaj tako, samo kratko jasno i konkretno, napisi i daj sebi zadatak da npr sljedeci dan pokusas to rijesiti...Zaboravi vise metadon i sve boljke koje on nosi, nema toga vise , idemo dalje....
Pusti net majka mu stara, raznorazne stvari koje citas, sve je individualno i samo te moze pobrkati,i opteretiti. Mozda da glavicu zaposlis ( ne znam koliko obaveza imas, da li radis) akcija i rad , znas i sam, najbolji je neprijatelj losih misli. Sta znam , cesto ovdje kako se ne poznajemo, i trudimo se da sto manje pricamo o nasim privatnim zivotima, steknemo pogresnu sliku o sebi.Zao mi je ako mi se to desilo sa tobom, i ako sam se sad samo izlupetala...
Ja sam se dala u neke raznorazne akciju povodom svog mentalnog zdravlja, vadim neke nalaze, pokusavam se izvuci iz ovog konstantnog umora i straha, i vec sam bolje jer mi prija sama pomisao da cinim nesto. :oops: Pijem i talje cetvrtinu seroxata, bromazepam jos ni jednom popila nisam i...tako! Gura se...prestala da brojim dana i mjesece koliko sam cista od bupa ali me i dalje drzi neopisiva radost sto sam ga se rijesila.I dalje ne mogu da vjerujem da se otarasih djavola.
Locked