Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Frajla wrote:Kato tvoj prvobitan plan i spustanje je bilo mnogo drasticnije i brze od ovoga, sama si se vrtela mesecima u krug. Od starta je bilo pogresno i ocekivala si od nas da te podrzavamo u tome.... osim ako si zelela da te mozda lazemo... malo je to nezahvalno od tebe sto si sada napisala
Frajla svaki mozak deluje drugacije,i ti si izlozila svoj plan i hvala ti na tome,ne samo tebi nego svakom ko pokusava da nadje nacin i pokusava da pomogne nekom,nezahvalno je i to sto si maltene pocela da glumis savrsenu osobu koja sve zna i nameces neki sistem lecenja sa 0.00001 mg dnevno,sta je to atom bupa dnevno?Molim te,ako si uspela bravo ali ako neko uspeva na drugi nacin nemoj da mu nameces svoj i sputavas njegov.Psihijatar mi je reko da po knjizi sa 2 mg mozes totalno i ima pravo da te izbaci sa terapije,na pitanje da li ima slucajeva reko je da ima ali retko i da su osetili nakon 7 dana samo blage simptome krize u vidu prehlade sa blagim bolovima kao kod temperature a da ce u mom slucaju biti malo teze skidanje jer mi jednostavno psiha tako funkcionise...I cvrsto sam resio da se skinem i to da bas postepeno obaram dozu inace odo ja na lazno bolovanje pa u Topaju....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Aj ne lupetaj
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

A zasto lupam?Jel si se ti skinula?
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by edy »

OvOima wrote: Frajla svaki mozak deluje drugacije,i ti si izlozila svoj plan i hvala ti na tome,ne samo tebi nego svakom ko pokusava da nadje nacin i pokusava da pomogne nekom,nezahvalno je i to sto si maltene pocela da glumis savrsenu osobu koja sve zna i nameces neki sistem lecenja sa 0.00001 mg dnevno,sta je to atom bupa dnevno?Molim te,ako si uspela bravo ali ako neko uspeva na drugi nacin nemoj da mu nameces svoj i sputavas njegov.Psihijatar mi je reko da po knjizi sa 2 mg mozes totalno i ima pravo da te izbaci sa terapije,na pitanje da li ima slucajeva reko je da ima ali retko i da su osetili nakon 7 dana samo blage simptome krize u vidu prehlade sa blagim bolovima kao kod temperature a da ce u mom slucaju biti malo teze skidanje jer mi jednostavno psiha tako funkcionise...I cvrsto sam resio da se skinem i to da bas postepeno obaram dozu inace odo ja na lazno bolovanje pa u Topaju....
jaro džamp sa 2 mg onog ko je navucen na sub znaci godina minimum, ne gine mu mjesec dana jebene insomnije i svih dodatnih simptoma krize koju ona nosi..ovo govorim iz licnog iskustva, tako da zajebi knjige i njihov naucni rad..sa sto manje doze prekines manja ce i kriza biti, ali nema sanse da je nece biti, osim ako nakon prestanka se potpomazes sa raznim pilulama kao npr. ad, benzo, lyrica, itd
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

OvOima wrote:A zasto lupam?Jel si se ti skinula?
Pa sam si napisao da sam uspela
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

OvOima wrote:
Frajla wrote:Kato tvoj prvobitan plan i spustanje je bilo mnogo drasticnije i brze od ovoga, sama si se vrtela mesecima u krug. Od starta je bilo pogresno i ocekivala si od nas da te podrzavamo u tome.... osim ako si zelela da te mozda lazemo... malo je to nezahvalno od tebe sto si sada napisala
Frajla svaki mozak deluje drugacije,i ti si izlozila svoj plan i hvala ti na tome,ne samo tebi nego svakom ko pokusava da nadje nacin i pokusava da pomogne nekom,nezahvalno je i to sto si maltene pocela da glumis savrsenu osobu koja sve zna i nameces neki sistem lecenja sa 0.00001 mg dnevno,sta je to atom bupa dnevno?Molim te,ako si uspela bravo ali ako neko uspeva na drugi nacin nemoj da mu nameces svoj i sputavas njegov.Psihijatar mi je reko da po knjizi sa 2 mg mozes totalno i ima pravo da te izbaci sa terapije,na pitanje da li ima slucajeva reko je da ima ali retko i da su osetili nakon 7 dana samo blage simptome krize u vidu prehlade sa blagim bolovima kao kod temperature a da ce u mom slucaju biti malo teze skidanje jer mi jednostavno psiha tako funkcionise...I cvrsto sam resio da se skinem i to da bas postepeno obaram dozu inace odo ja na lazno bolovanje pa u Topaju....
Cesto od kada sam batalila bup razmisljam koliko ovaj forum , tj nasa podsvijest moze dodatno da nas uplasi i isprepada , i oteza samo spustanje.
Tako da mozda je i dobro da si tako pozitivan i mislis da ce laganije ici. Ozbiljno ti kazem.. Mozak je cudo. Nismo svi isti , htjedoh ti pisati moje iskustvo ali kapiram sto ce tebi to. Da te jos vise uplasim?? Ucrnjacim?? Nema potrebe!!
Guraj brate ti tako, i pokusaj ostati vedrog duha , misli tako i bice tako!!
Srecno!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Može se skidati i sa 2mg ali kriza je naravno jaca: duza, mislim ja sam dozivel tu krizu 6 dana i to je bilo iskreno lagano fizicki narocito jer sam imala metadon ili trodonn ali posle e poceo psihicki pakao od krize a to je ono sto sami sebi stvaramo, taj sudar sa realnoscu a do juce si.bio uradjen sa 2mg tesko pada, zato je lakse spustati polako jer se navikavas na sve manju dozu. A ko.je resen uspece na koji god nacin.ja iz svog iskustva mogu da kazem da mi.ipak odgovara najvjse ovaj spori.nacin spustanjem i sigurna sam da cu krizu skroz izbeci!

Ali jednu stvar morate shvatiti svi vi da je bup meni, ninicki, OvOima, zapravo prva prava zavisnost i droga, kao sto je vecini ovde heroin, ne kazem da se nisam navlacila na dop ali iskreno nisam te krize bila svesna jer je bila.prva i kratkotrajna a i lagana, meni se svideo bup i to je moje prvo pravo navlacenje na neki opijat u smislu da ga uzimam svaki dan u dovoljnoj kolicini tj velikoj kolicini. A sad reci ti nekome ko je navucen na dop da smanjuje svaki dan za po jedan lajn ili 1mg?! A da pri tom ima 10-ku u kuci svaki dan... NEMOGUĆE celicna volja ti za to treba i kod bupa je to najveci problem.. sto svako posustane zato kazem meni su meseci trebali da nekako prihvatim to i sada mi ne smeta sto imam bupove u kući, sto muz uzima, nista me to ne remeti.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by edy »

Moze se skidati i sa 8 mg, ne bi covjek umro, ali koliko bi to trajalo i kako zavrsilo Bog zna...
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Jbg neki dan ae osecas bolje neki gore, tako ce nam biti i kad se skinemo, moramo da prihvatimo da se ne možemo uvek osecati super, puni energije, raspoloženi itd, kad je loše jbg strpis se i prodje, pa nesto se mora u zivotu i trpeti :D kazes sebi "to prolazi" i vremenom ce proci, nista sto ne moze da se izdrzi... treba samo biti mudar i naci nacin koji najmanje boli, zbog drugih stvari u zivotu koje ne mozemo da zapostavimo. Ja imam dete i ne zelim da budem sjebana u krizi a zato se i skidam na ovaj nacin.
Frajla i ninocka su svedoci da se sa bupa moze skinuti maltene bez krize, ok svako spustanje se neki dan malo oseti ali sve to moze na nogama da se prodje bez neke muke.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ljudi ovo je nemoguce kakve ja promjene raspolozenja imam to je katastrofa da mi naidje period da bi sve oko sebe zapalio polupao.
Nije meni to sad od spustanja jer i prije sam imao takve situacije pa et da to podjelim s vama dali je neko imao problem stim.
Jer ja sam kao vrijeme sad ovakav sad onakav.
Locked