Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

yasujirozu wrote:noelče je novi vojađer spram razbacivanja s wiki-znanjem oko farmacije :D

don't do it man, it just makes you sound lame
Trošio sam i venlafaksin i wellbutrin pa dobro znam kako djeluju... malo žalosno ali moje znanje je većinom iz prakse, manje iz wikija.

Što se bupa tiče, meni je utjecao na libido i dužinu trajanja odnosa kao i ostali opioidi.. erekcija normalna iako navodno nakon godina uzimanja i ti problemi počinju.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote: Ahahaha e dobar si ziki znaci malo si posmatrao zene eventualno napravio spisak, prekrizio previse ruzne i previse lepe :P i kad se izbor sveo na nekoliko potencijalnih, sta je dalje bilo? Krenuo redom ili eci peci pec?! Mislim bas me zanima kako to vi posmatrate? Pronasao laku metu ili pak izazov? Ali ko ce sad previse da se cima oko izazova... ;) mala šala
Istina da bup može malo da umrtvi emocije, zelje, ali i tu kolicina igra veliku ulogu pa tako je sigurno bolje onome ko je na 1mg i manje nego na 4-8-16... ali sve zavisi sta ko zeli...
Pa znas kako, prvo cega se setis su te neke proverene kres varijante koje su se desile u prethodnom nekom vremenu..ne bas davno itd..i kod kojih prolazis 90 posto, ukoliko nije zauzeta, udata itd.. i resena da vise ne bude sa tobom nikad.
To je da probijes led i dobijes na samopouzdanju, koje ti je mozda malo poljuljano od bivse veze.
E onda ti kroz glavu prodje druga varijanta, a to je tamo gde mislis da imas sanse jer si eventualno osetio taj fluid koji se krece izmedju vas spontano kad se sretnete, popricate itd...dolaze u obzir i drustvene mreze jer si tamo na bezbednoj distanci, onda si kao malo opusteniji i sta god da bude nece ti toliko tesko pasti.
E sad ima i ta treca varijanta ako si resio da sebi nadjes ono pravo, onda to nekako krenes od starta detaljno, sa emocijama itd.. tu pored sexa nju zamisljas cak i za sporetom kako ti sprema nesto sto volis da jedes, ili kako zajedno radite vise nekih stvari u toku dana ili ceo dan
Sve zavisi, nekad ti jednostavno prvo padne na pamet komsiluk.. to je neki najkraci put do zadovoljstva.. i to bukvalno najkraci jer zivi tu pored tebe.
Ne pravim selekciju po lepoti, ili ruznoci..mislim da je tu ipak vaznija ta neka energija koja cirkulise izmedju osobe A i osobe B.
Moze recimo da bude Top model, a da nema te energije ni kod tebe ni kod nje, vec osetis tu neku praznu i sterilnu atmosferu.
E sto se tice Bupa moja teorija je da on kamuflira mnoge stvari, i onda moramo da ih mi sami stimulisemo.
Recimo desava se da ja na Bupu ceo dan ne osetim glad, a znam da sam mnogo radio i mnogo sam se istrosio a ne jedem...to ne moze da bude zdravo, i znaci da nas on vara na neki nacin u mozgu.
Isto tako i za ostale potrebe, ako nas je on tu blokirao onda moramo sami kod sebe da budimo i da odrzavamo te stvari.
Ako ne jedes opada ti imunitet, nedostaju ti vitamini, proteini itd. i onda moze da nastane problem i ne daj Boze mozes da se razbolis.
Zato ja cesto kupujem voce i ako mi se na primer ne jede bas mnogo.
Sad recimo imam tu kilogram jabuka, imam 5,6 banane i malo nektarine..jednom nedeljno obavezno kupim bar,dva litra mleka pa jedem sa keksom itd...
Kada bih se ponasao onako kako mi trenutni apetiti signaliziraju, koji su malo blokirani od Bupa..onda ne bih ni jeo ni pio..niti bih imao sex.
Samo bih pusio i pio kafe,a to ne valja..
Otisao sam daleko malo sa analizom...
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Nedelja i ponedeljak sam pokusao bez bupa da prodjem.
Prvi dan je bio ok,popio sam 1 Xanax (pola ujutru i pola predvece ) i bilo je ok,juce ista stvar jedino me navece uhvatio neki nemir ali krize ni truna,eh pred jutro oko 5 ujutru danas me probudila kriza ona lagana nemir u nogama znoj itd.Tako sam nekako izguro do 9 i uzeo terapiju.
Moj nacin je kao sto je takodje spustanje spustio sam do 1.2mg ali takodje radim i ovo preskakanje do sad sam praktikovao jedan dan sad sam prvi put preskocio 2 dana.
Cula sam za metod preskaksnja dana na malim dozama npr 0.25 i 0.50 . Preskaces prvo po jedan dan, pa dva, pa tri i na kraju izbacis bup.
Ima par prica na netu..
E sad, ne kapiram kakav je tvoj plan i zasto preskaces po dva dana pa uzmes 1.20?? Koji je sledeci korak??
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ziki wrote:
Caty wrote: Ahahaha e dobar si ziki znaci malo si posmatrao zene eventualno napravio spisak, prekrizio previse ruzne i previse lepe :P i kad se izbor sveo na nekoliko potencijalnih, sta je dalje bilo? Krenuo redom ili eci peci pec?! Mislim bas me zanima kako to vi posmatrate? Pronasao laku metu ili pak izazov? Ali ko ce sad previse da se cima oko izazova... ;) mala šala
Istina da bup može malo da umrtvi emocije, zelje, ali i tu kolicina igra veliku ulogu pa tako je sigurno bolje onome ko je na 1mg i manje nego na 4-8-16... ali sve zavisi sta ko zeli...
Pa znas kako, prvo cega se setis su te neke proverene kres varijante koje su se desile u prethodnom nekom vremenu..ne bas davno itd..i kod kojih prolazis 90 posto, ukoliko nije zauzeta, udata itd.. i resena da vise ne bude sa tobom nikad.
To je da probijes led i dobijes na samopouzdanju, koje ti je mozda malo poljuljano od bivse veze.
E onda ti kroz glavu prodje druga varijanta, a to je tamo gde mislis da imas sanse jer si eventualno osetio taj fluid koji se krece izmedju vas spontano kad se sretnete, popricate itd...dolaze u obzir i drustvene mreze jer si tamo na bezbednoj distanci, onda si kao malo opusteniji i sta god da bude nece ti toliko tesko pasti.
E sad ima i ta treca varijanta ako si resio da sebi nadjes ono pravo, onda to nekako krenes od starta detaljno, sa emocijama itd.. tu pored sexa nju zamisljas cak i za sporetom kako ti sprema nesto sto volis da jedes, ili kako zajedno radite vise nekih stvari u toku dana ili ceo dan
Sve zavisi, nekad ti jednostavno prvo padne na pamet komsiluk.. to je neki najkraci put do zadovoljstva.. i to bukvalno najkraci jer zivi tu pored tebe.
Ne pravim selekciju po lepoti, ili ruznoci..mislim da je tu ipak vaznija ta neka energija koja cirkulise izmedju osobe A i osobe B.
Moze recimo da bude Top model, a da nema te energije ni kod tebe ni kod nje, vec osetis tu neku praznu i sterilnu atmosferu.
E sto se tice Bupa moja teorija je da on kamuflira mnoge stvari, i onda moramo da ih mi sami stimulisemo.
Recimo desava se da ja na Bupu ceo dan ne osetim glad, a znam da sam mnogo radio i mnogo sam se istrosio a ne jedem...to ne moze da bude zdravo, i znaci da nas on vara na neki nacin u mozgu.
Isto tako i za ostale potrebe, ako nas je on tu blokirao onda moramo sami kod sebe da budimo i da odrzavamo te stvari.
Ako ne jedes opada ti imunitet, nedostaju ti vitamini, proteini itd. i onda moze da nastane problem i ne daj Boze mozes da se razbolis.
Zato ja cesto kupujem voce i ako mi se na primer ne jede bas mnogo.
Sad recimo imam tu kilogram jabuka, imam 5,6 banane i malo nektarine..jednom nedeljno obavezno kupim bar,dva litra mleka pa jedem sa keksom itd...
Kada bih se ponasao onako kako mi trenutni apetiti signaliziraju, koji su malo blokirani od Bupa..onda ne bih ni jeo ni pio..niti bih imao sex.
Samo bih pusio i pio kafe,a to ne valja..
Otisao sam daleko malo sa analizom...
tos voćem zvuči pamjetno, no gledaj ne pretjerivat... goji u pm
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ziki odlicno i detaljno si objasnio kako mozak jednog muskarca funkcionise, imam jednog takvog pored sebe i posto znam sve o njemu vrlo mi je poznato, ja kaf sam se doselila kod njega bio me blam da prodjem pored tih nekih komsinki, sve bivse sam mrzela iz dna duse, sve njihove drugarice, sve su mi bile sumnjive i rizične trebalo mi je godinu dana da nekako shvatim da on vise nije u tom fazonu i da ga to ne zanima jer je sa mnom. No nije da smatram da se tu nesto zbog mene promenilo, jednostavno se sve pogodilo u datom.momentu, da smo oboje hteli vezu, da smo voleli odredjene stvari, razumeli se i nismo morali nista da krijemo. I tako malo pomalo doslo je i do braka i deteta a pre toga i svega ostalog ... :)
Najsmesnije mi je to za komsinku jer.je.blizu... hahahha
To samo muski mozak moze smisliti... no imam i ja par komsinki koje su u.proslosti bile sa mojim mužem jedna je i udata tj sad je razvedena i svaki dan idem kod nje u prodavnicu nekad sam im zavidela i pitala se sto i ja nisam bila tako pametna da budem sa njim u kombinaciji a ne u vezi i braku i da se nerviram i jedem svaki dan! Ali i to je proslo vreme :)

Hope svaka cast na.preskocenim danima ja sam htela da probam taj metod ali mi se nesto ne da nikako da preskocim makar jedan dan i pitam se kako cu biti bez bupa.svaki dan ako ne mogu JEDAN da preskocim?! Danas treba da smislim sta cu dalje jer nisam jos spustila na 0.4 razmatram da ostanem par dana jos na 0'5 a onda da idem odmah na 0.25?! Pa 0'13 i na kraju nula. Kad vec nemam nikakvo zadovoljstvo od ove doze sumnjam da ce se nesto znatmo promeniti i na duplo manjoj... mozda vec i od danas krenem sa tom dozom ili 0'3 eto moram da probam da.bih videla kako je. Ako vec uspes da preskocis dan dva onda bolje uzmi pola.mg sledeci dan. Pa da se nekako ustalis sto pre na 0.5 i skidas. Posto vidim da.si ti to cvrsto resio da batalis sto pre.
Meni je za sad podnosljivo na 0'5 ali predugo sam se tu zadrzala i moram da krenem dalje ma koliko me mrzelo. Sad treba da smislim plan.i da ga se drzim. Ako bas ne budem spremna na sledeci korak ostajem na 0.5 do daljnjeg.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kato ne brljaj, ponovo ce ti sve pasti u vodu
Sa 0.5 na 0.25? Pola doze da smanjis?
Good luck
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:Kato ne brljaj, ponovo ce ti sve pasti u vodu
Sa 0.5 na 0.25? Pola doze da smanjis?
Good luck
Ne znam jos uvek razmisljam sta cu, samo bih htela sto pre da se skinem, mislila sam da ujutru uzmem 0'25 da vidim kako ce mi biti pa ako bas bude frka da popodne dodam jos malo ali sve u svemu da tezim toj dozi. Ma nisam pametna vise, nikako da krenem dalje, sto duze traje sve ovo, ja se vise plasim da se ne vratm na staro :(
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

"Ako samo mislite da želite da se oslobodite neke loše navike, verovatno se zavaravate. Da ste zaista želeli da je se oslobodite, ona bi nestala sama po sebi."

To je tako istinito... ako mi autosugestija ne pomogne ostaje mi da cekam onaj dan kada ce se desiti cudo i u mojoj glavi "kvrcnuti" ono nesto.... jer sta god mislila, pisala i pricala istina je da negde u sebi ne zelim i ne mogu da napravim taj korak. Zasto?! Ne znam. Ali tako je.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:
Hope83 wrote:Nedelja i ponedeljak sam pokusao bez bupa da prodjem.
Prvi dan je bio ok,popio sam 1 Xanax (pola ujutru i pola predvece ) i bilo je ok,juce ista stvar jedino me navece uhvatio neki nemir ali krize ni truna,eh pred jutro oko 5 ujutru danas me probudila kriza ona lagana nemir u nogama znoj itd.Tako sam nekako izguro do 9 i uzeo terapiju.
Moj nacin je kao sto je takodje spustanje spustio sam do 1.2mg ali takodje radim i ovo preskakanje do sad sam praktikovao jedan dan sad sam prvi put preskocio 2 dana.
Cula sam za metod preskaksnja dana na malim dozama npr 0.25 i 0.50 . Preskaces prvo po jedan dan, pa dva, pa tri i na kraju izbacis bup.

Ima par prica na netu..
E sad, ne kapiram kakav je tvoj plan i zasto preskaces po dva dana pa uzmes 1.20?? Koji je sledeci korak??
Ninocka moj plan je znaci manje smanjivanje doze ali pri tom svake druge sedmice preskacem za dan vise.
Ali stim manjim smanjivanjem doze sam tek od 1.25 poceo,znaci 1.25 uzimam 10 dana zatim zadnji petak uzmem dozu pa preskocim subotu i nedelju i onda krecem s 1.2(znaci izbacio sam samo 0.05)stim da cu sad 1.2 uzimati za pet dana duze 15 dana na ovoj dozi i onda preakacem 3 dana pa smanjujem ponovo 0.05 e kad dodjem do 1.0 ide isti postupak 1.0 uzimam 10 dana pa onda 2 dana preskacem i onda cu spustat po 0.1.
Tako da prije nule bi mi zadnja doza bila 0.25.
Plan je doci do 0.5 spustanjem po 0.1,e tu idem onda od 0.5 na 0.4 pa skok na 0.2(ali izmedju bi trebao da preskocim 3 dana)
Uglavnom taj plan mi je napravio od druga rodjak koji se skidao s ovom metodom.Jedini problem kod ove metode jeste to sto sam i ja nakon dva preakocena dana dozivio da me glava juce strasno bolila,jer receptori se isprazne i onda ti mala doza vec bude bum,ali on kaze da je to dobro jer kad dodjem do zadnje faze prije skoka na nulu da bi mi trebalo biti lakse.Njegovo iskustvo s ovom metodom je kad se spustio na nulu 4 i 5 dan je imao malu krizu nespavanje a ovo sve ostalo su bile krize koje se daju izgurat nista strasno.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hope ti si i mene zeznuo cini mi se:)
Preko 1 mg mozes i drasticnije doze da spustas od 0.05 ali preskakanje dana ti ne donosi nista sto bi moglo da ti olaksa skidanje

Kato spustaj odmah sutra na 0.4 i ne zezaj
Uspela si da dodjes do 0.5 relativno bezbolno i teraj dalje
Nema odustajanja sada i kolebanja
Locked