Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Caty wrote:MandeMan na zalost je otisao u takvom stanju, i takvom ludilu gde je utripovao da ce tamo da se snadje, da radi, da zaradjuje, cak izobecavao svima poklone, ma ja sam od starta mislila da nece ni otići, da ce ga pre ili kasnije popustiti sve to i da ce shvatiti da je to van realnosti, moj muz je naivno poverovao da ce on zaista da se time izvuce, tj skine i sredi, medjutim evo cim je otisao javlja da ce da se ubije, i svasta nesto, pazi ja nisam njemu nikada bila prijatelj mene bi trebalo da ne zanima sta radi, ali naravno da me zanima jer je to najbolji drug mog muza.bio ceo zivot od osnovne skole pa sve do sad kada imaju po 40god. Drugo ima decu i zenu, plasim se iskreno samo se molim da dodje ziv kuci. A verujte mi.pola sveta je presao nije otisao.negde blizu pa da kazemo aj lako ce nego odatle nije lako ni vratiti se, mora da ceka cetvrtak za let do budimpeste a onda odatle da se cima u srbiju a kako ce tih 5 dana preživeti ja ne znam. On je ceo zivot imao takve situacije iz kojih je vadio zivu glavu a niko ne zna kako, on je preživeo nesto sto niko normalan ne bi, ono sto je on uzimao i u kolikim kolicinama veruj mi niko ne bi preziveo. E zamisli da tako odes na drugi kraj sveta maltene i nemas nikoga, nista, i u takvoj krizi treba da tražiš smestaj i posao kako je on vec fantazirao da ce tamo da radi, da zaradjuje i sta sve ne.
Szo se tice mene ako mi se bude pisalo pisacu, ne planiram da polazem racune nikome, to sta sam radila, kako i sto znam samo ja. Jesam se skinula onda ali kao ato rekoh stvari su se posle nekog vremena promenile i ne planieam da pisem o trenutnoj borbi i situaciji uopste jer nemam adekvatne sagovornike ali ako resim da se dotaknem te teme pisacu sama za sebe kao i pre na svojoj temi.
_______________________
Ja sam imao takav izlet u "naponu želje i snage" da se skinem u Grčku. Naravno totalno nerealno i sa ovog stanovišta glupo.
Posle 7 dana pakla, sam se poslednjim atomima snage i normalne glave, jedva dovukao kući vozom, bez kinte, po najgoroj vrućini, u bunilu, itd..
Što će reći: S pravom brineš, jer je to skoro pa nemoguće!

Za ostalo: Ne znam o čemu je reč, ja te nisam prozivao oko ničega.. Pretpostavljam da je nastavak za neke druge članove?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Samo da život pošaljem u 3pm.
Nekoga uvijek vodi okolnim i težim putem, ali uvijek

:cry: :cry: :cry:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitoooo sta se desava?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Vitoooo sta se desava?
Početak moja Frajla... Početci su uvijek teški, ali ovo je van mojih granica strpljenja.
Ništa vezano za sub. Tu je i dalje sve po starom, odnosno novom
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

CIm zamislim da si u roku od dva meseca, dala otkaz, spakovala familiju, odlucila se za novi zivot negde daleko i na sve to ostavila sub, nego sta nego ti verujem da nije lako,i znaj da to nikome nije lako ali po tome se i vidi tvoja jacina i odlucnost.
Nema nazad i nema druge nego da se i dalje boris za bolji zivot. Eto pocela si da radis, juce procitah na drugoj temi, i ide vec svojim tokom, stancic ce doci i ne morate nikoga da trpite vise
Samo jos malo strpljenja pokusaj izvuci odnekud i cilj je veoma blizu
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:CIm zamislim da si u roku od dva meseca, dala otkaz, spakovala familiju, odlucila se za novi zivot negde daleko i na sve to ostavila sub, nego sta nego ti verujem da nije lako,i znaj da to nikome nije lako ali po tome se i vidi tvoja jacina i odlucnost.
Nema nazad i nema druge nego da se i dalje boris za bolji zivot. Eto pocela si da radis, juce procitah na drugoj temi, i ide vec svojim tokom, stancic ce doci i ne morate nikoga da trpite vise
Samo jos malo strpljenja pokusaj izvuci odnekud i cilj je veoma blizu
Ufff da bar...
Ovaj se par posvadio, ona skupila stvari i krenula na avion, a s njom smo došli.
On seljačina bjelosvjetska, životna hrana su mu intrige i tračevi. Ona otišla, mi ostali s njim, a ne možemo iz ove kože.
Nisam spavala čitavu noć, a upravo idem na posao.
Ludnica i gotovo
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ljudi, sto nam je sa Nesketom....Nema ga , nista ne pise.
Vito, drzi se kraljice!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Re:

Post by sanela »

yasujirozu wrote:Izvod iz pravilnika foruma narkomanija točka ba, apendix 7.1, podstatutarni akt k9, uz revidiranu napomjenu ß, posvjećen novim članovima: "uputstvo za pravilnu uporabu teme "skidanje s buprenorfina - pravilan način", na podforumu "supstitucija":

...ilustrativni primjeri, međusobnih opisa (jedinih) diskutanata:

noel, rodonačelnik - vratio se dopu; nekoć cijenjen, danas osporavan

frajla&caty, učesnice - furaju bup, a zbore kak su ga se riješile; ispoljavaju kontinuirani animozitet i nepovjerenje jedna prema drugoj

ninocka&vitjana,učesnice - skinule se, no pošto je istinitost svjega upitna, njihovo stvarno stanje je pod kontinuiranom lupom prethodno pomjenuta 3 diskutanta

mandeman&nešaneške, učesnici - nebitni

kratak opis: prvopomjenuti i njihova tele-novela (bup-novela?), kao prisutan motiv u ovih 2.500 postova, često svojim skretanjima na loše interpersonalne odnose, zanemaruju svrhu navedenog podforuma, te imaj to na umu, novi člane

sarajevo, 11.02.2018.
daktilografkinja, sanela
Jesi to poželio da te daktilografkinja malo banuje s foruma, ha? :shock:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:MandeMan na zalost je otisao u takvom stanju, i takvom ludilu gde je utripovao da ce tamo da se snadje, da radi, da zaradjuje, cak izobecavao svima poklone, ma ja sam od starta mislila da nece ni otići, da ce ga pre ili kasnije popustiti sve to i da ce shvatiti da je to van realnosti, moj muz je naivno poverovao da ce on zaista da se time izvuce, tj skine i sredi, medjutim evo cim je otisao javlja da ce da se ubije, i svasta nesto, pazi ja nisam njemu nikada bila prijatelj mene bi trebalo da ne zanima sta radi, ali naravno da me zanima jer je to najbolji drug mog muza.bio ceo zivot od osnovne skole pa sve do sad kada imaju po 40god. Drugo ima decu i zenu, plasim se iskreno samo se molim da dodje ziv kuci. A verujte mi.pola sveta je presao nije otisao.negde blizu pa da kazemo aj lako ce nego odatle nije lako ni vratiti se, mora da ceka cetvrtak za let do budimpeste a onda odatle da se cima u srbiju a kako ce tih 5 dana preživeti ja ne znam. On je ceo zivot imao takve situacije iz kojih je vadio zivu glavu a niko ne zna kako, on je preživeo nesto sto niko normalan ne bi, ono sto je on uzimao i u kolikim kolicinama veruj mi niko ne bi preziveo. E zamisli da tako odes na drugi kraj sveta maltene i nemas nikoga, nista, i u takvoj krizi treba da tražiš smestaj i posao kako je on vec fantazirao da ce tamo da radi, da zaradjuje i sta sve ne.
Szo se tice mene ako mi se bude pisalo pisacu, ne planiram da polazem racune nikome, to sta sam radila, kako i sto znam samo ja. Jesam se skinula onda ali kao ato rekoh stvari su se posle nekog vremena promenile i ne planieam da pisem o trenutnoj borbi i situaciji uopste jer nemam adekvatne sagovornike ali ako resim da se dotaknem te teme pisacu sama za sebe kao i pre na svojoj temi.
Kad budes imala sagovornike????????? Pa koliko ih je bilo, dan noc uz tebe , na kraju svi ispali zlobnici sto su samo pokusavali da ti pomognu da izadjes iz agonije , i kazes istinu.To su ti isti sagovornici koje si napadala sto pricaju nesto sto si na kraju , u poslednjem postu priznala.
Nije za osudu sto si kiksala, zivi smo ljudi, zavisnost je teska, to nikad niko ovdje nije ni rekao.Kolikomse Noel kobeljao, pa nikad ni na jednu osudu nije naisao, teko ne bi ni ti.
Ali je za osudu, pricanje kojekakvih gluposti, smaranje ljudi koji ovdje vape za nekom slamkom spasa, pljuvanje po clanovima foruma, zbog licne frustracije i manije gonjenja.
I sta , sad ces reci da opet sam u problemu ( nista strasno guras opet mora nekad uspjet ) i sagovornici ce sami doletjet i opet slusat svakodnevne jadikovke.
Posteno bi bilo , da svoj ego ostavis po strani, i lijepo se izvinis za sve i krenes u nove pobjede.I opet ti ponavljam to sto si opet na bupu niko nece osudit, ali velika si cura da i sama znas dje si pogrijesila.sSve dok te ego vodi kroz zivot, nece biti lako.Ti ovdje ne dokazujes nama koliko mozes i koliko si jaka, nego sebi!! To nikad nisi ukapirala.I samo to te dovelo do neuspjeha.Dokazivanje na forumu, presmijesna stvar!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ne dokazujem se nikome, ako niste primetili nisam ni pisala na forumu kada se sve to desilo, ja sam imala drugačiji pristup svemu i sve sam.to radila na silu misleci da moram bez neke licne.zelje i.volje no nebitno prvo gresila sam sto se od starta nisam pridrzavala pravila i isla po planu nego sam uvek imala neke greske i variranja, ja sam sad i te kako svesna u cemu sam gresila ali najveci problem bio je sto ja nisam zapravo ni htela istinski da se skinem,.sto mi se.bup nije smucio sto sam i dalje smatrala da je dobar i da mi.prija, na kraju kada sam prevazisla fizicku krizu ostala je psiha koja je vapila za tim, pitala sam se sto bih ovako sebe mucila kad moze da mi bude bolje ako uzmem, najviše me sjebalo sto muz uzima i ima toga i previse tj imala sam bup uvek dostupan a ja sveze skinuta naravno da je.bilp pitanje dana kada cu pasti, najpre sam dala sebi oduska da uzmem jednom sedmicno (kakva glupost) onda bih spojila dva dana, pa kasnije tri dana i mic po mic.. znamo svi kako to ide. Ne zelim unapred nista da pisem o planovima ali sprovodim ih zajedno sa muzem a kada predjem bar pola puta pisacu na mojoj temi. Sada ne samo sto imam debeo razlog za to, i sto je muz sa mnom, nego plus nemam ni kombinaciju za bup tj nemam para za bacanje niti redovnu komb. Glavni razlog je moje dete i jos neke porodicne stvari necu sad o privatnom zivotu pisati ali to je ukratko to. Ja nisam ovde dolazila da se dokazujem ako je neko bio iskren ja sam, a ovde ima ljudi koji i te kako osudjuju i napadaju itd itd ali ja se vise na to uopste ne obazirem cak postove pojedinih clanova preskacem i ne citam uopšte.
Locked