Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Da, ti si se skidala na taj nacin..sa maksimalnim mogucim smanjivanjem..
Nisam odmah ukopcao na koga se odnosi.
Sta te briga Frajla duso, taj tvoj metod je dao rezultate.
Boli te uvo za komentare.
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mipe wrote:Hvala, Luka.
Znam da je sve individualno, svi simptomi I njihov intenzitet razlikuju se od osobe do osobe. Niko nije pominjao tahikardiju, meni je ona bila najteza, pored nesanice.
Nina, izvini, ne podrzavam nacin spustanja do sitnih cestica. Mucenje iz nedelje u nedelju do kao neke stabilizacije, mesecima.. A onda te ceka ono sto mora da se prodje. Treba biti ozbiljan mazohista za tako nesto. Znam da si prekinula sa 0,5 I nije bilo strasno. Ako ti kazem da moj skok sa 8 posle dve godine nije bio strasan, da li bi mi verovala? Ipak, posle tri meseca nadje se razlog da se covek vrati na staro... Ja ipak podrzavam drugaciji pristup koji se takodje moze naci na internetu. Preskok. Na tri, cetiri dana, slusas svoje telo. Sve se zavrsi mnogo lakse I bezbolnije od smanjivanja mesecima. To je moj nacin.
Hvala vam puno. Da ne nadjete nikad vise izgovore da se vratite "tri koraka u nazad".
Veliko postovanje svima koji se bore!
Vidi,bitno je samo da je metod uspjesan,pa kakav god!!Kapu skidam kako si to uspio..Ali ovim ppstepenim spustanjem mozak i receptore lagano privikavas i mislim da bas to vrijeme koje dolazi kasnije se bolje podnese.OK, bio si junak uspio skocio da 8,ali da li se moze reci da je to uspjesno ako si kiksao poslije tri mjesece .Mozda da ovaj put probas ovako...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mipe wrote:Hvala, Luka.
Znam da je sve individualno, svi simptomi I njihov intenzitet razlikuju se od osobe do osobe. Niko nije pominjao tahikardiju, meni je ona bila najteza, pored nesanice.
Nina, izvini, ne podrzavam nacin spustanja do sitnih cestica. Mucenje iz nedelje u nedelju do kao neke stabilizacije, mesecima.. A onda te ceka ono sto mora da se prodje. Treba biti ozbiljan mazohista za tako nesto. Znam da si prekinula sa 0,5 I nije bilo strasno. Ako ti kazem da moj skok sa 8 posle dve godine nije bio strasan, da li bi mi verovala? Ipak, posle tri meseca nadje se razlog da se covek vrati na staro... Ja ipak podrzavam drugaciji pristup koji se takodje moze naci na internetu. Preskok. Na tri, cetiri dana, slusas svoje telo. Sve se zavrsi mnogo lakse I bezbolnije od smanjivanja mesecima. To je moj nacin.
Hvala vam puno. Da ne nadjete nikad vise izgovore da se vratite "tri koraka u nazad".
Veliko postovanje svima koji se bore!
I meni se taj metod preskakanja ucinio OK,probala ali nije islo...
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Nina, moje iskustvo je da si posle mesec dana slobodan covek. Posle 3 meseca zaboravis sta je bilo tesko, pa mislis da ces I ovaj put lako. Prva tri- cetiri dana su nista. Sledecih 5 su tezi, ali nista sto se ne moze cak I na nogama.
Cini mi se da je I tebi preselo da se adaptiras na spustanje I resila si da prekines, a nisi gubila vreme na jos spustanja. Da znas, tvoj recidiv mnogi ne bi osudili kao sto si ovde naisla na misljenja. Trebalo je samo o tome da mislis kao na preskok. Rezultat je isti. Zao mi je sto ovde lazu ljude da, ako smanjis dovoljno, nista neces osetiti. Glupost. Iz iskustva znam da su simptomi isti, a to svuda I pise. A sada tvrde da im nije bilo nista.. show..
Zao mi je kada na ovom forumu citam ljude koji se skidaju, daju sve od sebe, a onda mislioci nadju razlog za prozivke. To se I tebi desilo Nina jer nisi pratila tudja uputstva, jer si zaboga napravila recidiv.
Ako vec citate sve sto pise na netu I usvajate, a pri tom ste jos uvek iz nekog razloga vezani za ovaj forum, mozda bi mogli da procitate I kakav odnos treba da imate prema onima koji se bore. Bez osude. Bez prozivke. Bez nametanja misljenja. Uz razumevanje I ohrabrivanje. Uz dobronameran savet, ne kritiku. Cak ti, Nina, nisu verovali da si sve lagano prosla. Bez vecih problema fizicki. Drago mi je da nisi posustala. Ceni svoj uspeh.
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Da ne zaboravim Luku.
Veliki pozdrav!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mipe ako si Imao iskustvo sa skakanjem i sa visoke ali i sa niske doze onda mozes da sudis.

Svako bira svoj put i zavisnosti od situacije u kojoj se nalazi. Ja Sam ipak odlucila da se ne borim sa nesanicom jer mi je draze da spavam, da ne prelezim ni jedan dan u krevetu jer mi je draze da mogu raditi i ici medju ljude. Jer cilj nije prestati sa bupom, cilj je kako posle ziveti kvalitetno bez bupa i opijata a da zaobidjes recidive i frku u glavi, depresiju, ne mrdanje iz kuce itd.
Vec i vrapci znaju da se skinuti moze, to i nije tema vise
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mipe wrote:Nina, moje iskustvo je da si posle mesec dana slobodan covek. Posle 3 meseca zaboravis sta je bilo tesko, pa mislis da ces I ovaj put lako. Prva tri- cetiri dana su nista. Sledecih 5 su tezi, ali nista sto se ne moze cak I na nogama.
Cini mi se da je I tebi preselo da se adaptiras na spustanje I resila si da prekines, a nisi gubila vreme na jos spustanja. Da znas, tvoj recidiv mnogi ne bi osudili kao sto si ovde naisla na misljenja. Trebalo je samo o tome da mislis kao na preskok. Rezultat je isti. Zao mi je sto ovde lazu ljude da, ako smanjis dovoljno, nista neces osetiti. Glupost. Iz iskustva znam da su simptomi isti, a to svuda I pise. A sada tvrde da im nije bilo nista.. show..
Zao mi je kada na ovom forumu citam ljude koji se skidaju, daju sve od sebe, a onda mislioci nadju razlog za prozivke. To se I tebi desilo Nina jer nisi pratila tudja uputstva, jer si zaboga napravila recidiv.
Ako vec citate sve sto pise na netu I usvajate, a pri tom ste jos uvek iz nekog razloga vezani za ovaj forum, mozda bi mogli da procitate I kakav odnos treba da imate prema onima koji se bore. Bez osude. Bez prozivke. Bez nametanja misljenja. Uz razumevanje I ohrabrivanje. Uz dobronameran savet, ne kritiku. Cak ti, Nina, nisu verovali da si sve lagano prosla. Bez vecih problema fizicki. Drago mi je da nisi posustala. Ceni svoj uspeh.
Sreco,mislim da si me pomjesao da Caty.Ja nisam imala recidiv,i nisam bas lagano prosla .Meni je sad peti mjesec pa se i dalje ponekad borim da ne uzmem,tako da necu da lazem ljude da je maciji kasalj.Ajde probaj to sa preskakanjem dana I pisi kako ide.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mipe wrote:Nina, moje iskustvo je da si posle mesec dana slobodan covek. Posle 3 meseca zaboravis sta je bilo tesko, pa mislis da ces I ovaj put lako. Prva tri- cetiri dana su nista. Sledecih 5 su tezi, ali nista sto se ne moze cak I na nogama.
Cini mi se da je I tebi preselo da se adaptiras na spustanje I resila si da prekines, a nisi gubila vreme na jos spustanja. Da znas, tvoj recidiv mnogi ne bi osudili kao sto si ovde naisla na misljenja. Trebalo je samo o tome da mislis kao na preskok. Rezultat je isti. Zao mi je sto ovde lazu ljude da, ako smanjis dovoljno, nista neces osetiti. Glupost. Iz iskustva znam da su simptomi isti, a to svuda I pise. A sada tvrde da im nije bilo nista.. show..
Zao mi je kada na ovom forumu citam ljude koji se skidaju, daju sve od sebe, a onda mislioci nadju razlog za prozivke. To se I tebi desilo Nina jer nisi pratila tudja uputstva, jer si zaboga napravila recidiv.
Ako vec citate sve sto pise na netu I usvajate, a pri tom ste jos uvek iz nekog razloga vezani za ovaj forum, mozda bi mogli da procitate I kakav odnos treba da imate prema onima koji se bore. Bez osude. Bez prozivke. Bez nametanja misljenja. Uz razumevanje I ohrabrivanje. Uz dobronameran savet, ne kritiku. Cak ti, Nina, nisu verovali da si sve lagano prosla. Bez vecih problema fizicki. Drago mi je da nisi posustala. Ceni svoj uspeh.

Koliko si kontradiktoran covece
Pricas o prozivkama i nametnutim misljenjima a sve upravo radis
Procitaj temu od pocetka pa mozemo da pricamo

Ninocka kako si ti?
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

sta je najbolje za lupanje srca koje nastaje posle bupa,za vreme skidanja? Ko nza neka pise,svaka pomoc dobrodosla,hvala svima!!! :roll: I jos nesto,ja pijem cetvrtinu leka za pritisak,svakog jutra,jel to ima veze ili pak ne,pijem i bensedine,5-10mg dnevno
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:
Mipe wrote:Nina, moje iskustvo je da si posle mesec dana slobodan covek. Posle 3 meseca zaboravis sta je bilo tesko, pa mislis da ces I ovaj put lako. Prva tri- cetiri dana su nista. Sledecih 5 su tezi, ali nista sto se ne moze cak I na nogama.
Cini mi se da je I tebi preselo da se adaptiras na spustanje I resila si da prekines, a nisi gubila vreme na jos spustanja. Da znas, tvoj recidiv mnogi ne bi osudili kao sto si ovde naisla na misljenja. Trebalo je samo o tome da mislis kao na preskok. Rezultat je isti. Zao mi je sto ovde lazu ljude da, ako smanjis dovoljno, nista neces osetiti. Glupost. Iz iskustva znam da su simptomi isti, a to svuda I pise. A sada tvrde da im nije bilo nista.. show..
Zao mi je kada na ovom forumu citam ljude koji se skidaju, daju sve od sebe, a onda mislioci nadju razlog za prozivke. To se I tebi desilo Nina jer nisi pratila tudja uputstva, jer si zaboga napravila recidiv.
Ako vec citate sve sto pise na netu I usvajate, a pri tom ste jos uvek iz nekog razloga vezani za ovaj forum, mozda bi mogli da procitate I kakav odnos treba da imate prema onima koji se bore. Bez osude. Bez prozivke. Bez nametanja misljenja. Uz razumevanje I ohrabrivanje. Uz dobronameran savet, ne kritiku. Cak ti, Nina, nisu verovali da si sve lagano prosla. Bez vecih problema fizicki. Drago mi je da nisi posustala. Ceni svoj uspeh.

Koliko si kontradiktoran covece
Pricas o prozivkama i nametnutim misljenjima a sve upravo radis
Procitaj temu od pocetka pa mozemo da pricamo

Ninocka kako si ti?
Ej,Frajlita dobro Sam!!Spustila sam malo Zoloft jer me malo previse "smirio" ne znam kako bih ti to objasnila...Kao baba Sam neka dosla,mislim slava mu koliko je pomogao,ali mozda je vrijeme da se malo smanjim.Planiram i trece dijete,pa razlog vise!!
Locked