Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mipe vidim da si taj deo obrisao, ali nikada niko nije bio osudjivan zbog recidiva na ovoj temi jer zaista nije tako lako resiti se bupa. Ovde se polemisalo ponajvise o pravilnom/ nepravilnom nacinu skidanja sa bupa i koji se pokazao kao najbolji po iskustvima clanova.

Uzdravlje
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

Hehehehe....
Ovo je nesto stvarno neverovatno,posle 14 dana akutne borbe konacno sam napravio jedan ali stvarno veliki korak,jedem kao nikad,doduse nevspavam bez diazepama ali krizu nemam skoro nikakvu ponekad neka jeza ali nista posebno,desavalo se u najgorim nocima da se toliko nasmejem do pomisli da sam pukao totalno nije mi jasno kako sam izgurao.
I jos nesto,sedmu noc su me nekako naterali da izadjem iz kuce,otisli do grada i ja kao stari rejver pravo na zurku,ljudu moji ja nisam verovao da krizu onakvog intenziteta mogu da vozim na rejvu do pola osam ujutru.Doduse jedva sam dosao do stana i imao nikad gori dan ali tu noc necu nikad zaboraviti.Svi ovi simptomi sada posle izbacivanja bupa iz organizma nisu strasni,sa Ad ili ne kako kome odgovara,posto se u farmakologiju ne razumem necu o tome,moji Ad su neki dobar rep i to je to.Za tacno dva meseca idem kuci i to me drzi da ne tonem u ovo cudno stanje posle bupa.
Poz svima
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Odlicno. Radujem se zbog tebe.
Nadam se da ces ostat tako dobro. To dva mjeseca dok si van doma svog, iskoristi na najbolji nacin. Da se vratis spreman.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:Odlicno. Radujem se zbog tebe.
Nadam se da ces ostat tako dobro. To dva mjeseca dok si van doma svog, iskoristi na najbolji nacin. Da se vratis spreman.
Samo što to doma često predstavlja zamku. Poznato okruženje, ljudi koji imaju... Često je promjena okoline najbolji put do apstinencije
Nadam se da ovaj trud i muka neće biti uzaludni
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:
Ninocka wrote:Odlicno. Radujem se zbog tebe.
Nadam se da ces ostat tako dobro. To dva mjeseca dok si van doma svog, iskoristi na najbolji nacin. Da se vratis spreman.
Samo što to doma često predstavlja zamku. Poznato okruženje, ljudi koji imaju... Često je promjena okoline najbolji put do apstinencije
Nadam se da ovaj trud i muka neće biti uzaludni
Pa zato i kazem.
Da se pripremi jer koliko sam shvatila za dva mjeseca se vraca doma, a tamo vreba djavo. ;)
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

VitaJana wrote:
Ninocka wrote:Odlicno. Radujem se zbog tebe.
Nadam se da ces ostat tako dobro. To dva mjeseca dok si van doma svog, iskoristi na najbolji nacin. Da se vratis spreman.
Samo što to doma često predstavlja zamku. Poznato okruženje, ljudi koji imaju... Često je promjena okoline najbolji put do apstinencije
Nadam se da ovaj trud i muka neće biti uzaludni
Apsolutno sam ubedjen i siguran da ovako nesto nikako ne dolazi u obzir,a ni bilo sta drugo,ovakva kriza moze coveka do ludila da dovede tako da ce moja droga biti sin od 8meseci i divna zena koja verujem nije spavala koliko ni ja.Ne znam dugo sam se sibao svim i svacim ali cinimi se da nije bilo bupa i ove moje prve ovakve krize ko zna gde bi se zavrsilo,ovako je to sasvim sigurno kraj,ne bih podneo vise ovako nesto.Srecsn sam sto radim punom parom i pojma nemam odakle mi snaga,naravno da dodje dan kad sam apsolutno samo za krevet ali prodje i to.Isuvise sam rovit i skoro je to sve izašlo iz mene,ali po postovima i raznim pricama vise sam se uplasio oporavka nego same fizicke krize,mada iz ovog ugla i svako novo jutro je lepse,sa vise energije i neopisivo sam srecan zbog toga.Razmisljam cesto i mislim da bas ta moja nepripremljenost i neobavestenost oko skidanja sa ovog sranja mi je nekako pomogla,sem fizicke koja je svima uglavnom ista ovo posle je nesto sto vrlo lako moze da se resi bar iz mog ugla i daleko od svega.
Poz svima :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Igi svaka cast! Nakon 14 dana krize bolje je biti oprezan nego apsolutno siguran i ubedjen!

Ja i nakon ovoliko godina svega i svacega kao i vecina verujem, ipak gledam da sam oprezna

Poz
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

Frajla wrote:Igi svaka cast! Nakon 14 dana krize bolje je biti oprezan nego apsolutno siguran i ubedjen!

Ja i nakon ovoliko godina svega i svacega kao i vecina verujem, ipak gledam da sam oprezna

Poz
Biti oprezan ovde je prilicno lako,odatle mi i ovolika samouverenost.Ovde se u stvari spremam za svakakve situacije kuci,ne razmisljam o opijatima uuopste trenutno a moram pripremiti mozak i psihu na sve kad padnem sa neba u Srb.Djavo ovde ili tamo isti je,ovde ga ne trazim a kuci ga tek ne zelim.Ja u stvari samo zelim da bistre glave donosim odluke vezane za porodicu,dugo i predugo sam mislio samo na sebe i evo kako se zavrsava,kroz bol patnju i sve sto ide uz to.Cudi me kako nisam umoran psihicki i fizicki posle svega,normalno radim i stvarno se radujem danu kad cu nestati odavde.A sigurno cu se po dolazku oglasavati jer da nije bilo ovih tekstova,sigurno bi mi bilo teze.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Igi323 wrote:
Frajla wrote:Igi svaka cast! Nakon 14 dana krize bolje je biti oprezan nego apsolutno siguran i ubedjen!

Ja i nakon ovoliko godina svega i svacega kao i vecina verujem, ipak gledam da sam oprezna

Poz
Biti oprezan ovde je prilicno lako,odatle mi i ovolika samouverenost.Ovde se u stvari spremam za svakakve situacije kuci,ne razmisljam o opijatima uuopste trenutno a moram pripremiti mozak i psihu na sve kad padnem sa neba u Srb.Djavo ovde ili tamo isti je,ovde ga ne trazim a kuci ga tek ne zelim.Ja u stvari samo zelim da bistre glave donosim odluke vezane za porodicu,dugo i predugo sam mislio samo na sebe i evo kako se zavrsava,kroz bol patnju i sve sto ide uz to.Cudi me kako nisam umoran psihicki i fizicki posle svega,normalno radim i stvarno se radujem danu kad cu nestati odavde.A sigurno cu se po dolazku oglasavati jer da nije bilo ovih tekstova,sigurno bi mi bilo teze.
Iggi, ne želim te obeshrabriti ali ni zavaravati.
Gotovo svi smo imali taj osjećaj euforije u početku kad smo shvatili da više ne uzimamo i da nije tako teško. Nekako budemo ponosni na sebe.
Veća zamka se krije u mjesecima koji dolaze. Kad euforija prođe, kad smo umorni a moramo na posao, kad se snuždimo , kad nas stisnu neki potisnuti zdravstveni problemi, itd...
Tada je najpotrebnije ostati čvrst u svojoj namjeri i početi prihvaćati da su to boljke svih ljudi, a ne samo nas.
Ti imaš najjači motiv na svijetu da ostaneš čist i želim ti svu sreću u tome.
Javljaj kako si
Igi323
Posts: 7
Joined: Tue Oct 02, 2018 9:54 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igi323 »

VitaJana wrote:
Igi323 wrote:
Frajla wrote:Igi svaka cast! Nakon 14 dana krize bolje je biti oprezan nego apsolutno siguran i ubedjen!

Ja i nakon ovoliko godina svega i svacega kao i vecina verujem, ipak gledam da sam oprezna

Poz
Biti oprezan ovde je prilicno lako,odatle mi i ovolika samouverenost.Ovde se u stvari spremam za svakakve situacije kuci,ne razmisljam o opijatima uuopste trenutno a moram pripremiti mozak i psihu na sve kad padnem sa neba u Srb.Djavo ovde ili tamo isti je,ovde ga ne trazim a kuci ga tek ne zelim.Ja u stvari samo zelim da bistre glave donosim odluke vezane za porodicu,dugo i predugo sam mislio samo na sebe i evo kako se zavrsava,kroz bol patnju i sve sto ide uz to.Cudi me kako nisam umoran psihicki i fizicki posle svega,normalno radim i stvarno se radujem danu kad cu nestati odavde.A sigurno cu se po dolazku oglasavati jer da nije bilo ovih tekstova,sigurno bi mi bilo teze.
Iggi, ne želim te obeshrabriti ali ni zavaravati.
Gotovo svi smo imali taj osjećaj euforije u početku kad smo shvatili da više ne uzimamo i da nije tako teško. Nekako budemo ponosni na sebe.
Veća zamka se krije u mjesecima koji dolaze. Kad euforija prođe, kad smo umorni a moramo na posao, kad se snuždimo , kad nas stisnu neki potisnuti zdravstveni problemi, itd...
Tada je najpotrebnije ostati čvrst u svojoj namjeri i početi prihvaćati da su to boljke svih ljudi, a ne samo nas.
Ti imaš najjači motiv na svijetu da ostaneš čist i želim ti svu sreću u tome.
Javljaj kako si
Naravno jedva cekam da podelim svoje iskustvo narednog perioda ovde i kad konacno dodjem kuci,znam da ce biti teze i teze ali skupljam snagu u sebi dok jos imam vremena, kojeg je svestan sam jako malo,da konacno predstavim sebe kakav jesam i da ciste glave rasudjujem resavam njegove probleme(mislim na klinca) i nedoumice prosto da zivim sa nekim do koga mi je u životu najvise stalo sto je i treba da bude sasvim normalno,umoran sam vise od sebe i svojih sranja zatvora droge losih procena losih ljudi i tako redom do samog djavola koji uvek ima resenje u recidivu.NE MOGU VISE .Svi vi koji ste prosli ovo i uspeli da izgurate svakakve zamke ste jako oprezni i disciplinovani,i upravo je to ono sto sad moram ovde da savladam po svaku cenu.Bitno je da me sutra ne plasi nego raduje,a za dalje se spremam sa koncima iu svojim rukama.
Pozdrav....i hvala ;)
Locked