Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

zaboga, ziki bup-ziloto, čim ti netko i najdobronamjernije natukne a spram toga kak mu se učinilo da tvoje recentne kontemplacije na forumu, zvuče kao da želiš ostavit taj lijek, ti padaš u vatru...

pokušah pružiti podršku, no kako je napisano: put do pakla je popločan dobrim namjerama...

povlačim se
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Srecna nova godina i Bozicni praznici svima.
Izbegavajte opijate, pa se cujemo.
Pozzz..
Ziki vjerujem da si se isparanoisao,od nasih prica,kuknjava,blacenja bupa..I da se ovdje nedje potajno svi nadaju da ces ti jednog dana krenuti.I da I ti sam.od sebe to ocekujes!! Medjitim,citajuci tvoje ranije postove ,pa novije ti si neko ko ovdje definitivno predstavlja tu pozitivnu stranu bupa,i super i trebat tako.U tvom slucaju on zaista ima drugo lice ,nego u mom.Svako ko ima I malo mozga zna da napravi paralelu medju pricama.Sve dok se smijes na bupu,dobro je
.kikikiki
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Tacno cu povjerovati u "trac"partiju da je yasu diler!!!! :D
igornovakovic007
Posts: 3
Joined: Mon Jan 08, 2018 7:30 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by igornovakovic007 »

Molim vas  ja sam iz podgorice.i pijem skoro 2 godine Buprenofine...molim vas.preklinjem mozete li mi reci kako da se skinem s njega...ovdje niko ne zna...koliko dana traje kriza i koliko treba da se skinem..i mogu li neke tablete da mi pomognu da se skinem sa buprenofina...molim vas jer bukvalno zavisi mi zivot od toga.a ne znam kako da ostavim bup..hvala unaprijed...molim vas
igornovakovic007
Posts: 3
Joined: Mon Jan 08, 2018 7:30 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by igornovakovic007 »

ima vas sve vise koji ste prosli taj trnoviti put do magicnih 0mg.Davno sam citao Frajline postove i skidam joj kapu,iako su je mnogi "podrzavali" sa podsmehom o njenim dozama bupa ona se ipak izborila za sebe i to na svoj nacin koji je izgleda jedini podnosljiv i svaka joj cast kao i ostalima...Negde u vreme kada je Frajla bila na 2mg i manje ja sam bio na standardnoj 8ici na kojoj sam inace vec ne znam ni sam preko 4 god,ali tada sam probao sa smanjivanjem ali bez uspeha..Cak mi ni 8mg nije pokrivalo dan,pa sam nekako sa jutarnjih 4 plus uvece 4mg preguravao dane...Jednostavno uzmem ujutru 8icu(pod jezik uvek) i popodne pocnem da osecam neraspolozenje,bezvoljnost,zelju samo da legnem i izolujem se.To sam uspesno prevazisao uzimajuci 4 ujutru 4 uvece mg...Inace zbog posla sam fizicki dosta aktivan i posao je malo naporan pa sam ga stavljao na prvo mesto(fatalna greska) Par puta sam probao da smanjujem doze ali bezuspesno,ili se probudim ujutru u 4,5h hladan sa ocima kao sova ili drugi treci dan me stigne kao neka kriza i vracam se na 8icu iz momenta...Zadnjih par meseci mi je muka od svega,najvise od bupa i pomisli da moram da ga uzimam.Vec 5 meseci ne radim jer zdravlje mi se pogorsalo,izolovao sam se,niti volje niti zelje za bilo sta,tri zuba sam izgubio naglo i prosto ne verujem koliko me je zavarao taj osecaj normalnog zivota i toliki beznacaj toj tabletici koju popijem svaki dan i zivis kao normalan zivot...Ljudi moji pa ni na dopu ovoliko se fizicki ne propada i tek sad pogotovo vidim koje sam greske napravio sa bupom i koliko sam se zaleteo a tek sam video koliko nasi lekari to sve ignorisu ili se prave da ne znaju.A znate koliko je njima stalo ? To koliko je njima stalo sam zakljucio po testovima na gudre,kada se radi test njima je bitan samo bup test da sadrzi,znaci samo bup,sve ostalo je je nebitno.Bitno je samo da sam pozitivan na bup a sto test ne sadrzi anfetamine,thc i ostalo nema veze,samo im je bitno da uzimate bup(da ga ne prodajete,delite, itd)...
Neko je napisao koliko je bup neistrazen i neisproban lek i mislim da je potpuno u pravu....Iskreno sad posle svega preporuku za bup bih podrzao samo u dva slucaja: 1.skidanje od 7 do 10 dana koriscenje maksimalno 2.odrzavanje maksimalno do 1 godine... Inace od svih ljudi na bupu sto su se skinuli samo sam cuo za par njih koji su ovde na forumu i stvarno ja im skidam kapu do neba....Licno ja sam sebe tu mnogo zapostavio i stavljao druge stvari ispred sebe i stigao dokle sam stigao ne racunajuci i ne znajuci za posledice buprenorfina...Inace ne bih da krivim buprenorfin za sve sto mi se desilo ali dok ga nisam koristio pored H bio sam zdrav kao dren.Vidim da mnogi imaju problem sa zubima koji su se meni naglo isvarili,neverovatnom brzinom,sad imam jos jedan problem koji pokusavam da proverim jel ima veze sa bupom(lekari naravno negiraju i da postoji zavisnost) ali mislim da je totalno neistrazen lek po nekim pitanjima....Najradije bih ga bacio,vratio se na proverene stvari dva meseca i posle na suvo istrpeo poznati scenario....Dosao sam u situaciju da prosto ne verujem koje mi je lazi priredjivao a u sebi mislio kako ce da me satre....Iskreno preporucujem ko god misli da je sposoban da je u stanju da zivi bez bupa,da se nece vrati starim glupostima da odmah pocne da radi na tome da ga ostavljaju.....E sad kako ??? Za Frajlinu pricu znam skoro od pocetka i divio sam joj se od starta,na svoju ruku i na otprilike jedini nacin iole prihvatljiv i svaka joj cast,vidim da ima jos par ljudi na isti sistem su batalili zlo....Sta mislite posle zadnjeg uzimanja bupa,koliko je potrebno organizmu da izbaci buprenorfin iz organizma da krize postanu koliko toliko podnosljive za normalnije funkcionisanje? Ne znam iskreno i snage koliko imam pogotvo sto nisam fizicki aktivan da ga maratonski ostavljam a za to su potrebni meseci...Ali za koliko bih se naprimer ocistio organizam nakon prestanka naglog sa 4mg? Mislim da cu probati sa 4mg sa skidanjem nemam sta da izgubim,mogu da se vratim nekoj manjoj kolicini i produzavam agoniju ali mislim da se izolujem bez rezerve bupa i probam...Glupo a ??? Verovatno ali toliko sam u svemu da bih pokusao....[/quote]
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

google, mili u ruke, ne gnjavi s čaršaf postovima ;)
fu_kru1
Posts: 2
Joined: Fri Jan 12, 2018 4:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by fu_kru1 »

Cao svima iz Bg sam.Hmm citao i citao sve postove i svaki put kada procitam ja kao da dobijem snagu da bas sada krenem i sve ostavim.Elem evo napokon sam krenuo i trenutno sam danas stavio 2 mg pod jezik napominjem pod jezik a recicu vam posle i zasto i eto ovo je prvi dan da sam bup uzeo pravilno da kazem i da sam napokon resio da sve zajebem i ostavim sto se tice gudre i bupa.E sada molim vas pomazite mi jer do sada sam koristio bup uglavnom pod jezik tri dana pa onda jedan dan intravenozno[inace sam med.tehnicar]ludilo se redja ima i dalje i sada nakon svega sam resio da se skinem sa onom tabelom tamo pise 37 dana jos ok.kazem sasvim mi je ok nemam potrebu za uzimanjem vise od 2 mg trenutno cak mislim da mi i to nije potrebno i da vec od sutra po onoj tabeli picim na 1.5 sedam dana.Ono sto hocu da pitam je da li je ljudi stvarno nakon tog smanjivanja tipa po onoj tabeli na kraju normalno bez zikre i toga to zelim da cujem od nekog ko je to radio,uspeo i sta vec.Inace sam sportista,bivsi reprezentativac Srbije do 21 god,med.tehnicar.Od bupa sam pa eto izgubio jedno 10 kg i primetio propadanje koje je neminovno ko kaze da nije tako laze.Svi znamo da nakon duzeg uzimanja bupa se dosta mrsavi pa kosa opada pa zubi odlaze u k. i da ne nabrajam uglavnom imam celicnu volju bivsi sam sportista naravno batalio teretanu i sve i sada je min do 12 da ovo izguram i zelim i hocu.Zato ko moze da mi iskreno odg na gore postavljeno pitanje hvala mu od srca.Sve vas volim i drzite se svi kao i ja pa da izguramo ovo zlo
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:google, mili u ruke, ne gnjavi s čaršaf postovima ;)
Ahahahahahahaha jesi li ti smislio taj termin "carsaf postovi" :D ja kad ovo vidim ne mili mi se da citam ali nekad sam prednjacila u tome :D
Na ovoj temi je napisano sve sto se moze napisati u vezi skidanja pa koga zanima neka cita od pocetka, ko se skida neka pise slobodno do mile volje i to je to.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

igornovakovic007 wrote:ima vas sve vise koji ste prosli taj trnoviti put do magicnih 0mg.Davno sam citao Frajline postove i skidam joj kapu,iako su je mnogi "podrzavali" sa podsmehom o njenim dozama bupa ona se ipak izborila za sebe i to na svoj nacin koji je izgleda jedini podnosljiv i svaka joj cast kao i ostalima...Negde u vreme kada je Frajla bila na 2mg i manje ja sam bio na standardnoj 8ici na kojoj sam inace vec ne znam ni sam preko 4 god,ali tada sam probao sa smanjivanjem ali bez uspeha..Cak mi ni 8mg nije pokrivalo dan,pa sam nekako sa jutarnjih 4 plus uvece 4mg preguravao dane...Jednostavno uzmem ujutru 8icu(pod jezik uvek) i popodne pocnem da osecam neraspolozenje,bezvoljnost,zelju samo da legnem i izolujem se.To sam uspesno prevazisao uzimajuci 4 ujutru 4 uvece mg...Inace zbog posla sam fizicki dosta aktivan i posao je malo naporan pa sam ga stavljao na prvo mesto(fatalna greska) Par puta sam probao da smanjujem doze ali bezuspesno,ili se probudim ujutru u 4,5h hladan sa ocima kao sova ili drugi treci dan me stigne kao neka kriza i vracam se na 8icu iz momenta...Zadnjih par meseci mi je muka od svega,najvise od bupa i pomisli da moram da ga uzimam.Vec 5 meseci ne radim jer zdravlje mi se pogorsalo,izolovao sam se,niti volje niti zelje za bilo sta,tri zuba sam izgubio naglo i prosto ne verujem koliko me je zavarao taj osecaj normalnog zivota i toliki beznacaj toj tabletici koju popijem svaki dan i zivis kao normalan zivot...Ljudi moji pa ni na dopu ovoliko se fizicki ne propada i tek sad pogotovo vidim koje sam greske napravio sa bupom i koliko sam se zaleteo a tek sam video koliko nasi lekari to sve ignorisu ili se prave da ne znaju.A znate koliko je njima stalo ? To koliko je njima stalo sam zakljucio po testovima na gudre,kada se radi test njima je bitan samo bup test da sadrzi,znaci samo bup,sve ostalo je je nebitno.Bitno je samo da sam pozitivan na bup a sto test ne sadrzi anfetamine,thc i ostalo nema veze,samo im je bitno da uzimate bup(da ga ne prodajete,delite, itd)...
Neko je napisao koliko je bup neistrazen i neisproban lek i mislim da je potpuno u pravu....Iskreno sad posle svega preporuku za bup bih podrzao samo u dva slucaja: 1.skidanje od 7 do 10 dana koriscenje maksimalno 2.odrzavanje maksimalno do 1 godine... Inace od svih ljudi na bupu sto su se skinuli samo sam cuo za par njih koji su ovde na forumu i stvarno ja im skidam kapu do neba....Licno ja sam sebe tu mnogo zapostavio i stavljao druge stvari ispred sebe i stigao dokle sam stigao ne racunajuci i ne znajuci za posledice buprenorfina...Inace ne bih da krivim buprenorfin za sve sto mi se desilo ali dok ga nisam koristio pored H bio sam zdrav kao dren.Vidim da mnogi imaju problem sa zubima koji su se meni naglo isvarili,neverovatnom brzinom,sad imam jos jedan problem koji pokusavam da proverim jel ima veze sa bupom(lekari naravno negiraju i da postoji zavisnost) ali mislim da je totalno neistrazen lek po nekim pitanjima....Najradije bih ga bacio,vratio se na proverene stvari dva meseca i posle na suvo istrpeo poznati scenario....Dosao sam u situaciju da prosto ne verujem koje mi je lazi priredjivao a u sebi mislio kako ce da me satre....Iskreno preporucujem ko god misli da je sposoban da je u stanju da zivi bez bupa,da se nece vrati starim glupostima da odmah pocne da radi na tome da ga ostavljaju.....E sad kako ??? Za Frajlinu pricu znam skoro od pocetka i divio sam joj se od starta,na svoju ruku i na otprilike jedini nacin iole prihvatljiv i svaka joj cast,vidim da ima jos par ljudi na isti sistem su batalili zlo....Sta mislite posle zadnjeg uzimanja bupa,koliko je potrebno organizmu da izbaci buprenorfin iz organizma da krize postanu koliko toliko podnosljive za normalnije funkcionisanje? Ne znam iskreno i snage koliko imam pogotvo sto nisam fizicki aktivan da ga maratonski ostavljam a za to su potrebni meseci...Ali za koliko bih se naprimer ocistio organizam nakon prestanka naglog sa 4mg? Mislim da cu probati sa 4mg sa skidanjem nemam sta da izgubim,mogu da se vratim nekoj manjoj kolicini i produzavam agoniju ali mislim da se izolujem bez rezerve bupa i probam...Glupo a ??? Verovatno ali toliko sam u svemu da bih pokusao....
[/quote]
Hello, sugradjaninu !! Vidi, nema toga u vezi skidanja sa bupa sto ovdje vec nije napisano. Ali stvarno. Bez da se ponavljamo, i vrtimo u krug!! Sve ti lijepo pise, kako je Frajla, Norl, Tamara Caty i ja , tako da vratis se lijepo i citas ako nedje zapnes pisi!! Samo bi ti sa rekla danna brzinu neces nista uradit, ovo spustanje doza je jako iscrpno i ko nema celicnu volju, gubi. Vidis i sam koliko ih udje na forum, euforicni ludilo sve super ide skidanje , nema nista lakae od ovoga, i samo se izgube. Samo lagano, nije ovo nemoguca misija, ali brate moj voljom se naoruzaj!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

fu_kru1 wrote:Cao svima iz Bg sam.Hmm citao i citao sve postove i svaki put kada procitam ja kao da dobijem snagu da bas sada krenem i sve ostavim.Elem evo napokon sam krenuo i trenutno sam danas stavio 2 mg pod jezik napominjem pod jezik a recicu vam posle i zasto i eto ovo je prvi dan da sam bup uzeo pravilno da kazem i da sam napokon resio da sve zajebem i ostavim sto se tice gudre i bupa.E sada molim vas pomazite mi jer do sada sam koristio bup uglavnom pod jezik tri dana pa onda jedan dan intravenozno[inace sam med.tehnicar]ludilo se redja ima i dalje i sada nakon svega sam resio da se skinem sa onom tabelom tamo pise 37 dana jos ok.kazem sasvim mi je ok nemam potrebu za uzimanjem vise od 2 mg trenutno cak mislim da mi i to nije potrebno i da vec od sutra po onoj tabeli picim na 1.5 sedam dana.Ono sto hocu da pitam je da li je ljudi stvarno nakon tog smanjivanja tipa po onoj tabeli na kraju normalno bez zikre i toga to zelim da cujem od nekog ko je to radio,uspeo i sta vec.Inace sam sportista,bivsi reprezentativac Srbije do 21 god,med.tehnicar.Od bupa sam pa eto izgubio jedno 10 kg i primetio propadanje koje je neminovno ko kaze da nije tako laze.Svi znamo da nakon duzeg uzimanja bupa se dosta mrsavi pa kosa opada pa zubi odlaze u k. i da ne nabrajam uglavnom imam celicnu volju bivsi sam sportista naravno batalio teretanu i sve i sada je min do 12 da ovo izguram i zelim i hocu.Zato ko moze da mi iskreno odg na gore postavljeno pitanje hvala mu od srca.Sve vas volim i drzite se svi kao i ja pa da izguramo ovo zlo
Ja sam se pridrzavala tabele sve do zadnje doze 0.13 nju sam skratila trebalo je pet dana ja sam uzimala dva i odlucila da je to to. Prva noc je bila teska , ono dobro ludilo sa nogama, bas katastrofa. Ali bolova bas nikakavih nisam imala, cak sam izbjegla i jezu i preznojavanje. Dan smoren ali moze se izdrzati, i druga noc opet rostiljanje i to je to. Znaci nista strasno, opet ponavljam fizicka kriza je bas barem meni bila prelaka, tj nije je bilo. Ali brate mjesec dana psiha me ubijala.Zelja za bupom je bila svakodnevna, i bezvoljnost me ubijala. Ukratko ti sve ovo pisem, jer opet se ponavljam sve samo ovo vec rekli i pisali, samo treba da citate. Znaci ako se pridrzavas tabele, fizicke krize nema, ali drugih zajebancija ima. Znaci moguce je zaista, ali nije bas lagano. I jos da ti kazem prelasci na doze 0.75 i na 0.25 su mi bas tesko pali...
Locked