Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nema svrhe uzimati vise od 8mg sve preko se ne oseca. Spusti na 8 odmah pa na 4
Sta ima ljudi?
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jajajajaisamoja »

Skidat?
Zar nije TO TAbleta??
Mjenjati dizajnersku gudru po mjeri, ciji mg udaraju k'o grami a stetnu k'o Aspirin ?!
Zašto ????
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Pa sad o tome koliko je stetan, jos nista ne znamo, znamo kakvo je dejstvo bupa dok ga uzimamo, i koliko je dobro a koliko lose, ali stetne posledice ne znam evo ja prva, a volela bih da znam, daa mi bar to ogadi jos vise ovu tableticu... o tome mozda mogu da pisu ljudi koji su se skinuli, kakva je razlika i sta znam... prvo znamo svi kakve su posledice u fazi skidanja i koliko je to zajebano i tesko po psihu pogotovo. ali sta se desava posle kada se skines? da li moze neko da mi nabroji stetne posledice koje je primetio, po zdravlje i fizicko i mentalno? ja znmam ljude koji su nacisto propali od metadona i mogu da nabrojim sad 10 stavki za stetne posledice za bup sa druge strane kod nekih ljudi ne primecujem bog zna sta, mislim da je najveci problem ono sto je MAN pisao pre, ta bezosecajnost nedostatak empatije, nedostatak zelje za sexom, nervoza... no opet kazem to je vezano za period uzimanja, ali sta se desava posle i da li sve to nestaje i covek es vraca u neko normalno stanje i zivi kao svi ostali ljudi......................?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Brckam se na moru, isto i Vama svima zelim.
I da svi iskoristite ova naredna dva mjeseca ljeta da se skinete, da se manje smrzavate!! ;)
Sve je lakse kad ima sunca i kad je duzi dan. ..
A koliko je bup stetan za organizam sami ce te vidjeti, ko zeli na njemu da ostane , neka vjeruje da nema nikakvih posledica po zdravlje.
Manman dje si jadan, da te nije pojela kakva narodna pjevacica kuku kuku 8-)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Svi odoše na more a ja ga napustila.
I nedostaje mi... Sanjam ga svaki put kad zaspim :cry:
danni
Posts: 3
Joined: Tue Jul 24, 2018 9:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by danni »

Pozdrav svima, prvi put se javljam ovim putem, imam potrebu podjeliti svoja iskustva, prošao sam mnoga skidanja, što na psihijatrijama, što solo, što u komunama, agonija navlačenja i skidanja je trajala dugi niz godina, danas mogu reći da sam uspio i već sam čist četiri godine, čist mislim totalno ništa više, no neželim o tome, već o subutexu, počeo sam ga uzimati još 2006 godine, tad sam morao svaki dan dolaziti u psihijatrijsku bolnicu i pred doktorom uzimati pod jezik dva mg subutexa koji me je tad potpuno pokrio i skinuo heroinsku krizu, danas je već drugačija situacija subutex, bup, subuxon se djeli na veliko zadnja hospitalizacija sjećam se dobio sam dozu od 16 mg, potpuno nepotrebno. Što mogu reći o krizi subutexa, bila je gora od bilo koje krize do tad, nisam spavao punih mjesec dana, nisam mogao apsolutno ništa, od fizičke boli nije vrijedno spomena jer nije ništa fizički strašno, koliko psihički, upao sam u stanja toliko jadna, mračna, depresivna, mislio sam da nikad neće proći, živci su mi bili toliko istrošeni, jedva sam mogao napraviti nekoliko koraka, nakon prvih tjedan dana apstiniranja, čovijek pomisli da ide na bolje, tek tad kreće strašna frustracija jer postaje još gore, bezvoljnost, nemoć, nemir, skidao sam se na suho, trebalo mi je mjesec dana minimalno da dođem sebi, strašan otrov taj sub, čak sam pio jedan mg tojest mrvicu jedva vidljivu i totalna razlika, ali nula je strašna, ništa mi nije moglo olakšati te teške psihičke epizode depresije koje sam proživljavao od tog prokletog suba.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

danni wrote:čak sam pio jedan mg tojest mrvicu jedva vidljivu i totalna razlika, ali nula je strašna, ništa mi nije moglo olakšati te teške psihičke epizode depresije koje sam proživljavao od tog prokletog suba.
zato se doza i spušta pri želji za prekidom, na ispod 1 mg, s ubacivanjem najmanje mjesec dana prije potpunog prestanka, netkog antidepresiva

ne mora tako, no, iskustva ljudi su pokazala kak je to najefikasniji put
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mislim da je ovdje sve jednostavno ko hoce da shvati. Imate dvije vrste ljudi koji se skidaju po tejperu ( nebitno da li su sami osmislili tabelu ili su pratili onu sa sajta)
Na forumu se te dvije vrate dijele na Frajlu i Vitu koje su godinama pravilno uzimale bup, kao supstituciju. I nas ostale koji smo smrkali bup.
Velika razlika se vidi, njih dvije su iako su najduzeg staza nekako to drugacije uradile nego mi ostali. Ove sto su ga zlopotrebljavaljibbez obzira na tejper ceka pakao poprilican nakon prestanka.
Zato ponavljam kao papagaj prvo predjite na "normalno uzimanje" pa tek onda tejper i spsutanje...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

kriza nema veze sa nacinom uzimanja, mislim kriza je kriza i kad prestanes ona je pristuna vukao ti ili uzimao pod jezik, jedina razlika sto se skidanja tice je naravno ta da je lakse navodno spustati doze kada se pravilno uzima, jer dejstvo je dugotrajnije, stvaraju se zalihe, i po iskustvima drugih manje se oseca to smanjenje doze, cak se kao i ne oseca uopste, no otom potom to jos ne znam, evo doduse ja sam uspela zadnjih 4,5 dana da spustim na 2mg a uzimala sam oko 3,4 u proseku kako koji dan, tj zavisno koliko sam imala, sad sam mukom naterana spustila na 2 jer nemam vise, a plan je da nastavim to spustanje i od sledece nedelje na 1,5 verovatno, ja sam i te kako vukla bup godinama i zapazanja su sledeca, nije lako privici se na pravilno uzimanje mora da prodje jedno dve nedelje , ali u nedelju sam recimo ostala sa samo 2mg a do tad uzimala 4 pa sam povukla i iskreno dejstvo jeste trenutno bilo mnogo jace nego kad se uzme pod jezik ali je spustanje bilo bbas uzas, i bila sam onako nervozna i izbedacena pola dana, s druge strane pod jezik kad uzmem jeste to slabije ali sam ok i funkcionalna ceo dan, cak je sa vremenom i sve bolje i bolje. tako da sve u svemu ja sam sa vucenjem bupa zavrsila za sva vremena, smucilo mi se to bas a i ne svidjam se sama sebi kad to tako uzmem i no thanx, davna proslost za mene, drago mi je da sam uzela taj jedan dan samo da se uverim koliko je bezveze.
no bilo kako bilo jako me prepao post od ovog novog clana koji kaze da se mesec dana mucio bas dosta, ipak slazem se sa yasujirozu da bi sve to proslo lakse da je spustio dozu maltene do nule jer zaista bez icega skidati se na suvo sa 1mg to je ljudi veliko, nije miligram uopste tako mali kako se cini, on je OGROMAN i na kraju jedini i najbezbolniji nacin je da se doza spusta sto duze i sto sporije ne moze nista na brzaka i da ocekuejs da prodje brzo i da bude sve ok, ali to psihicko sgtanje mi je jako poznato ja ga nisam dugo trpela, jednostavno me ubilo u pojam, ta nervoza, depresija, OCAJ jednom recju, toga se svi m inajvise i plasimo, ali opet ja sam gledala masu i video snimaka ljudi koji su snimali svaki dan skidanja i krize tj, i moram reci da je mnogima bilo krajnje izdrzivo i funkcionisali su , da kazem isli n aposao, neki su imali i decu i porodicu i sve su to uspeli da izguraju, nije nimalo lako ali nije ni toliko katastrofa, u svakom slucaju krize i treba da se plasimo, bupa i treba da se plasimo i treba da se skidamo svi mi koji nismo jer opet sta je jedan mesec naspram ostatka zivota? ali taj strah je nekad mnogo jak da se sve to odugovlacii i odlaze... no ja se nadam da cu sada krenuti uspesno ka tom cilju, posao me malo omeo, jer me dosta iscrpljuje i zato sam povecala dozu, plus prelazak na pod jezik, sve je to uticalo da povecam dozu na dobrih mesec dana, a sad je vreme da se smanjuje!
posao mi vise nece biti izgovor vec olaksica da smanjim dozu, tu nekako ma koliko tesko nekada bilo, brzo prodje pola dana i sad sam uhvatila foru da sto kasnije ujutru uzmem, tj ne cim ustanem u 5,6h vec oko 9, 10 i onda da ostatak dana guram sa tim, da se popodne ne dodaje nista, to je jedini nacin. dokle god uzimam dva puta dnevno ne mogu da spustim nikada dovoljno.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

E drustvance da Vam prenesem upozorenje zvijezda.
Dosao period od nocas da je najbolje gluvariti, ne raditi nista" novo", zapocinjati neke bitne stvari, velike zivotne odluke i tako... mozda je najbolje otici na odmor i ususkati se!!
Do 18 avgusta zajebano... Yasu i Vita pogotovo!! Sa bliznjima, posebno partnerima ne ulaziti u rasprave ( ako je moguce) koliko god mozete progutajte , jer za cas ode sve naopako.
Nista novo ne zapocinjati!!
Redtogradni Merkur , majku mu, i najbolje stvari izvrne i napravi haos. Nevjerovatan je....
Man mana je definitivno napala narodna pjevacica , igubih ga ka na karte
Locked