Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Vidim po tvom pisanju da je i tih o,5 odradilo posao,dal je moguce da je i to neka jacina?Ma i cigare ostavljaj,ma sve bi ti sad,znam,razmisljaj o tome kad budes bez bupa,tad ti masta nece biti bas tako bujna :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu May 30, 2019 10:01 pm Vidim po tvom pisanju da je i tih o,5 odradilo posao,dal je moguce da je i to neka jacina?Ma i cigare ostavljaj,ma sve bi ti sad,znam,razmisljaj o tome kad budes bez bupa,tad ti masta nece biti bas tako bujna :D
Odradilo je posao u smislu da sam se usredsredio na posao, da mi misli nisu odlazile u drugu galaksiju, a mastu sam vecu imao prethodnih dana kad sam bio cist, veruj mi, nisam lud ovde da lazem. Ma motiva koliko hoces, uh moja mama, najispravnija osoba koju poznajem, sve svoje je ulozila u nas, svoju decu, tako da ja plus i zbog nje moram brzo da postnem onaj stari, ali ne prebrzo. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Danas doslovno nista nisam mastao, 90 posto misli je islo u pravcu posla, samo se setio u toku pisanja, mastanja od juce, prekjuce...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu May 30, 2019 7:08 pm SB kao da slusam sebe,uvek nalazim opravdanja kad se psiha umesa u celu pricu bilo kakvog skidanja..Nisi resio sa sobom i to je to,nisam ni ja,ali se trudim i dalje imam tih faza,ne cesto,ali naidju momenti,meni je ovo ladno 5ta godina bupa i 6tu ne zelim da docekam na istom,vreme mi je stalo,pa kad pomislim na te godine,to me i vrati na cilj..Spustih za o,2,ali bih sutra spustila za ova o,3 jos,pa da budem na kecu dok se ne odlucim za ispod..Meni je isto frka posao,jer moram da budem tacna kao dan,pa se unapred bacam u cimanje,kako li cu sav taj proces izgurati na poslu,kad budem ispod keca..

Ninocka,hvala za savete!
Da, jos samo ovo za veceras. Ako ti je jako bitan taj posao, cuvaj ga, ali pazi i sebe prvenstveno, dovoljno sam ti rekao. Ja sam sredinom maja dao otkaz u firmi zbog skidanja, radim samo privatno, jebem ti ja bilo koji posao, ako cu ja zbog njega da tapkam u mestu i da mi zivot prolazi bez veze... Eto, 'aj" laku noc.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

Pijem Bup kojem je istekao rok trajanja u 11/2017, zna li netko je li on ima slabije djelovanje i koliko? To su mi neke stare zalihe kad sam bio smanjio, pa i skroz prestao piti Bup, a dobivao sam terapiju. Te tablete su od 8 mg i ja popijem pola jedne svaki dan, ne znam, imam neki osjećaj da su nešto slabije ali ne znam, možda se i varam..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB nemoj samo povecavati,ako se lomis,ostani na toj o,5 dozi,nema svrhe ako imas sukobe u glavi,resi sa sobom prvo..Mogao si ti to da izguras,ali ti psiha pravi problem,a to je gore od fizicke strane..A posao,pa postao mi je sad malo naporan psihicki,nisam tip kome odgovara zaposlenost u fazi skidanja,imam neke planove,a nista ne mogu da uradim od bupa,cupkam u mestu svakako,radila,ne radila..Sto je najgore,kad radim,ne radi mi se,kad ne radim,nesto bih radila,nikako ne valja :D

Lebowski,koji rok je u pitanju?Lekovi imaju dejstvo i nakon roka,ukoliko nije preterana razlika,oni rok moraju staviti na ambalazi,tako da ce pre biti da se tripujes sto si smanjio,pa zbog toga..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Sad vidim da si stavio datum,moguce je da ima slabije delovanje i tu postoje neki zakoni,pa proizvodjaci moraju da daju garanciju,tako da ni jedan proizvodjac nece bas staviti tacan datum,a i ne moze da se zna precizno tacan datum isteka,pa se ogradjuju ranije..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Danas naravno misao :"Nisam trebao juce ni to sto sam uzeo. ", se vraca sto puta u glavu. Kad sam malo postao supak. Jos pre nego sto sam se navukao, cim je bilo malo vise da se radi, ili ono sto mi kao najmanje odgovara da radim, ja po bupu. Samo sto tada u pocetku, nisam osecao nikakvo kajanje sutradan. No, posle jebanja, nema kajanja. :) Idem dalje, i dobro cu zapamtiti ovu situaciju od juce. Joj robijo. Hajde dobro, recimo da sam ublazio sindrom apstinencije, smanjio toleranciji, ali i oduzio citav proces. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ma, verovatno je i bolje malo oduziti proces kada je bup u pitanju.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri May 31, 2019 1:11 pm SB nemoj samo povecavati,ako se lomis,ostani na toj o,5 dozi,nema svrhe ako imas sukobe u glavi,resi sa sobom prvo..Mogao si ti to da izguras,ali ti psiha pravi problem,a to je gore od fizicke strane..A posao,pa postao mi je sad malo naporan psihicki,nisam tip kome odgovara zaposlenost u fazi skidanja,imam neke planove,a nista ne mogu da uradim od bupa,cupkam u mestu svakako,radila,ne radila..Sto je najgore,kad radim,ne radi mi se,kad ne radim,nesto bih radila,nikako ne valja :D

Lebowski,koji rok je u pitanju?Lekovi imaju dejstvo i nakon roka,ukoliko nije preterana razlika,oni rok moraju staviti na ambalazi,tako da ce pre biti da se tripujes sto si smanjio,pa zbog toga..
Narednih nekoliko dana 0 sigurno, pa cu da vidim sta kako posle par dana. Meni prija da radim, samo mi je firma i privatni posao bila prevelika frka za ovu situaciju, pa sam negde do sredine maja odradio otkazni rok, i otisao iz firme.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked