Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManDeMan wrote:
VitaJana wrote:A kojim bupom Man?
Ja sam na nekih 0,10 mg. A to je ništa.
Ali dok sam pila i 2 mg nije mi smetao.
Osim toga, čime smanjiti simptome apstinencije?
Brufenom? Andolom? Teško....
___________________________________
Ma znam da si na sitnoj dozi. Ja sam na 2mg. pa zato i pitam, da li će biti nuspojava?
Ok, ako ne znaš.. nema veze
A, za smanjenje bolova si u pravu. Zato sam odmah i pretražio net da vidim ima li kod nas takav lek i kako se zove..
ja sam pio brufene uglavnom. Pomognu, ali imaju odvratnu nuspojavu kad ih uzimaš u većim dozama.. Obzirom da Brufen širi krvne sudove, najviše sam imao krvave "stolice". puknu mi hemoroidi, pa se 3 dana lečim od toga..
Pokušaću sa ovim lekom, pa ako bude nuspojava (sa 2mg u organizmu), prestaću. Moram i ja da nađem lek koji će da mi popusti napetost mišića i bol u zglobovima..
Ok, hvala
Kako se ti osjećaš na 2 mg?
Moj savjet ti je da ne piješ ništa takvo dok se osjećaš dobro i dok te ništa ne boli.
Ja sam ga počela piti prije 4 dana i to zato da izdržim na poslu.

Dok sam bila na 2 mg pila sam ga samo kad bi me ukočilo u leđima. Inače izbjegavam
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

I nikakvih nuspojava nisam imala od njega. Dok su ži brufeni i voltareni smetali za želudac
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mandeman pokusaj zaobici taj lek sada ak si na dozi od 2 mg bupa i posebno ako je problem napetost misica. Ovu tabletu cuvaj za ne daj boze pri kraju. Magnezijum pomaze dosta za napetost misica nemirne noge i grceve. Imas u apotekama magnetrans tako nesto i pred spavanje jednu kesicu uzmes.
Vitajno vidim da obleces oko katapresana i nikako da ga uzmes:) on je bezazleniji od zaldiara, samo je bitno ne strpati celu tabletu odjednom.
Pocnes sa 1/4 tablete ako osetis da nije doboljno popijes jos 1/4.
kada palis za Irsku?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Mandeman pokusaj zaobici taj lek sada ak si na dozi od 2 mg bupa i posebno ako je problem napetost misica. Ovu tabletu cuvaj za ne daj boze pri kraju. Magnezijum pomaze dosta za napetost misica nemirne noge i grceve. Imas u apotekama magnetrans tako nesto i pred spavanje jednu kesicu uzmes.
Vitajno vidim da obleces oko katapresana i nikako da ga uzmes:) on je bezazleniji od zaldiara, samo je bitno ne strpati celu tabletu odjednom.
Pocnes sa 1/4 tablete ako osetis da nije doboljno popijes jos 1/4.
kada palis za Irsku?
Ja stvarno ne znam ništa o catapresanu. Mislila sam da je on samo za jezu i ono vruće hladno stanje, a ja to zasad ne osjećam.
Najviše me muče noge, a nekako sumnjam da catapresan može te simptome otkloniti.
Magnezij 400 pijem svaku večer zbog smirivanja nemirnih nogu, ali nekad pomogne nekad ne.
Mislim da ćemo početkom 5 mjeseca ići. Imamo još puno posla ovdje
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Catapresan je prvenstveno za nemirne noge u krizi
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Catapresan je prvenstveno za nemirne noge u krizi
A je li.?
A onda ću probati jednu večer.
Ali ga ne želim uzimati preko dana a tad me noge bole. Puno vozim ovih dana, malo me strah da me ne omami
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

I nemoj preko dana, pred spavanje je najbolje. Preko dana moze smlatiti
Secam se da je Noel celu tabletu smazao pa ga je komirala:)
Mene je sredjival 1/4 tablete ali moje krize su i bile manje, tako da je najlakse dodavati po potrebi
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:I nemoj preko dana, pred spavanje je najbolje. Preko dana moze smlatiti
Secam se da je Noel celu tabletu smazao pa ga je komirala:)
Mene je sredjival 1/4 tablete ali moje krize su i bile manje, tako da je najlakse dodavati po potrebi
Pa ja isto računam na manje krize s obzirom na ovu situaciju dosad. Nadam se.
Ali moram preko dana nešto uzeti dok se ne očistim. A za to mi se zaldiar čini najbolji.
Paracetamol sredi bol, a tramadol popravi raspoloženje.
Ali zasad su to jako male doze. Pola tablete, što bi značilo da uzmem 18 mg tramala dnevno.
Pazim se ja tableta, bez brige ;)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:04 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Neske kako tebi ide?
Ništa o sebi ne pišeš.
Locked