Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

_________________________________________________________________________________________________________
Drzi se buraz, samo guraj i nemoj molim te vise nikad da se navuces, a ako je moguce, nemoj vise nikad nista ni da uzmes!
Video sam ti ove svezije slike, mnogo bolje izgledas nego pre dve, tri godine!
:mrgreen:
_________________________________________________________________________________________________________

Hvala brate na komplimentu!
Istina je da se izgled dramatično poboljša nakon samo par nedelja od prekidanja sa Bupom!
Ja isto nisam verovao koliko bolje izgledam, bez podočnjaka, mutnog pogleda, razbijene pažnje i koncentracije na sve strane!
Pod Bupom si ipak, koliko toliko, High i urađen! Pa se javljaju je Opsesivne-Kompulzije, kojima sam ja bio, naročito sklon!
_____
Pokušaću da ne uzimam više išta, naravno. To i jeste cilj svega.. Ali kao i sve drugo na svetu: Ne mogu da obećam i zakucam!
Stvari i stanja se menjaju iz dana u dan, a mi se borimo kako ko ume i zna!
Ja sam bežao u drogiranje da bih izbegao sve moguće obaveze i moranja!
Sad kad se osvrnem, vidim desetine stvari, događaja i sretanja sa ljudima, koji su bili katastrofalni!
Stotine stvari nisam odradio tada, pa ih sada završavam... Mnoge ljude sam izgubio, pa sad pokušavam da zadržim makar ove nove!


Ali "stigma" je i dalje tu!
Ako nekome pomenem svoju životnu istoriju, taj neko me bledo gleda i misli se: Beži od ovog ludaka! Ne rukuj se i ne uzimaj ništa od njega!
Da, da.. Kao da imam kugu! Čim ljudi sagledaju stanje stvari, instiktivno se udalje od tebe. Nisu krivi, to je evolucija tako sredila!
Zato više nikome ne pričam svoju istoriju, samo kratko kažem (ako baš dođe do direktnih pitanja) da sam vrlo dobro i da sam pobedio
tešku bolest o kojoj ne želim da pričam! Pa se mnogi "povuku" bez daljih pitanja, misleći da sam imao neki rak ili šta već
Nikada Ne Priznajte da ste bili narkomani (sem kad vas stisnu uza zid), jer to neće nikada doneti pozitivne reakcije.
Koliko god ex-narkomanija, čoveka nauči mnogo čemu, ljudi i dalje misle da je "zarazna bolest" koja uništava mozak, pa se
ponašaju prema tebi kao da imaš 10 godina! Počinju da ti pojašnjavaju i uprošćavaju stvari preko svake mere!
Stvarno se osetiš debilom!

S`toga: TIŠINA, ISTORIJU NEMATE, RODILI STE SE PRE PAR DANA - VEĆ ODRASLI I NE SEĆATE SE IČEGA OD PRE 10-15-20 god.
Tako se odbijaju previše "radoznali" ljudi, osobito kad kažete da ste Pobedili Tešku Bolest!
Niko više ne pita dalje, a Vi se namestite kao čovek-pobednik, koji je ubio rak (ne daj bože) ili slično!
Čak dolazi i do malog "divljenja" ako ih pustite da sami smisle od čega ste bili bolesni?!
Gledaju Vas sa divljenjem, pa Vam i olakšavaju poslove.. Npr: Nemoj ti to, ima ko mlađi od tebe, dosta si radio u životu!
Ja to bezobrazno i koristim, jer stvarno uvek ima mlađi i sposobniji za neku akciju, ali sam ja iskusniji, pa mogu da savetujem.
Doduše, ovi klinci, genercije od 1990, pa sve do čak 2000-te, su toliko nadobudni, kao da su se rodili već naučeni - kao novi telefon koji dolazi već pred-instaliran i spreman z upotrebu u roku od 5min!, Oni su puni sebe, bez poštovanja za starije
(što i mogu da razumem, jer delujem kao da imam 30-35god. pa se poistovećuju sa mnom), sve dok taj "stariji" ne razjapi gubicu
pa im saspe sve greške i loše stvari koje su uiradili na poslu! Tek tada skapiraju sa kim imaju posla, pa me maltene oslovljavaju
sa Gdine ManDe, sve na Per Vous (Vi)..
što nikako da se sviknem, ali mi prija ako me neko uvažava kao pametnijeg i iskusnijeg
od sebe, pa traži i neki savet, koji mogu da dam... Neki klici su super i oberučke prihvataju savete i iskustva, a oni drugi su jezivo
bezobrazni i misle da si metuzalem koji je jedva prihvatio fiksni telefon sa dugmićima, umesto rotatora sa rupama za prste!?
Hahahaa, pa ja umirem od smeha svaki put, kad uvide da znam nogo stvari i više i bolje od njih!
Da vidite kako se već sutradan, promeni odnos prema meni i kako se prihvata 95% mojih predloga i saveta za bolji rad!?


Ajd, drž`te se ljudi i samo napred!
Pozdrav od ManMan-a
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Sat Jun 15, 2019 8:51 am ______________
Ja nemam nikakvih problema sa mladjima, sta vise volim ih, i oni mene, evo pre par minuta su me zvali klinci i klinke, njih petoro od 1996.-og do 2001.-og da idemo na bazen, sto sam naravno prihvatio. :D Imaju oni 1 auto, i ja 1 auto, sad vijamo jos ljudi da budu puna oba auta. Trebala bi ovo da bude lepa subota. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Je li Gdin-e,gde si ti proveo te godine “postovanja starijih”?Unistavajuci sebe,nepostovajuci ni sebe,ni druge,pa uhvatis za shodno da pljujes po “klincima” koji,koliko shvatam su zaposleni i imaju neku obavezu u zivotu..
Citav roman se svodi na tebe big boss-a i neposlusne “klince” od 90god,skoro 30god.,pa ispod?
“Klinka” sam od 30god. i naravno da cu odgovoriti na ovo i smatram svoje razmisljanje daleko zrelije od ovog sto pises,cak mi ni ove godine ne bi dozvolile da podcenjujem mladje od sebe,pogotovo ne posle stvari koje sam prosla,a kamoli da imam vise god..
Prosto sam morala..

Pa,naravno SB da ides da se provedes,jer imas apsolutno drugaciji pogled na ljude oko sebe..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jun 15, 2019 1:06 pm Je li Gdin-e,gde si ti proveo te godine “postovanja starijih”?Unistavajuci sebe,nepostovajuci ni sebe,ni druge,pa uhvatis za shodno da pljujes po “klincima” koji,koliko shvatam su zaposleni i imaju neku obavezu u zivotu..
Citav roman se svodi na tebe big boss-a i neposlusne “klince” od 90god,skoro 30god.,pa ispod?
“Klinka” sam od 30god. i naravno da cu odgovoriti na ovo i smatram svoje razmisljanje daleko zrelije od ovog sto pises,cak mi ni ove godine ne bi dozvolile da podcenjujem mladje od sebe,pogotovo ne posle stvari koje sam prosla,a kamoli da imam vise god..
Prosto sam morala..

Pa,naravno SB da ides da se provedes,jer imas apsolutno drugaciji pogled na ljude oko sebe..
Ne povodim se kao ranije, ovo je vise rehabilitacija, uh kako prija voda, ne pijem pivo, i ne pusim travu sto je ranije bilo obavezno na bazenu, vec plivam, i po malo se suncam... Savetovao bih svima da odete negde na kupanje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

xxxana wrote: Sat Jun 15, 2019 1:06 pm Je li Gdin-e,gde si ti proveo te godine “postovanja starijih”?Unistavajuci sebe,nepostovajuci ni sebe,ni druge,pa uhvatis za shodno da pljujes po “klincima” koji,koliko shvatam su zaposleni i imaju neku obavezu u zivotu..
Citav roman se svodi na tebe big boss-a i neposlusne “klince” od 90god,skoro 30god.,pa ispod?
“Klinka” sam od 30god. i naravno da cu odgovoriti na ovo i smatram svoje razmisljanje daleko zrelije od ovog sto pises,cak mi ni ove godine ne bi dozvolile da podcenjujem mladje od sebe,pogotovo ne posle stvari koje sam prosla,a kamoli da imam vise god..
Prosto sam morala..
___________________
Naravno da si morala da dokažeš moju tvrdnju!
Mladi više nemaju poštovanja prema onima koji su pametniji i mnooogoo iskusniji od njih..
Meni ne smeta, ali sam želeo da im (vam) olakšam
neke početne probleme da ne ponavljate greške
koje sam (smo) mi radili i da naučite nešto, a ne da
parate oblake izdignutim nosevima kad ne buljite u mobilni!
Pre 50god. bi svaki takav klinac dobio otkaz i
bio prokazan kao neko ko ne poštuje starije i misli
da se rodio naučen svemu!!
Sreća pa je sad 2019-ta I tebi je dozvoljeno da se
izraziš kako god želiš... Ajd' živela "pametnice"!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Dobro,nisam htela da budem bas ostra,ali cim se stane na noge,brzo se zaborave neke stvari i sta se sve radilo i kako se ponasalo,ali zato tudje greske bodu oci ;) A ja,pametnica,moram prosuti ovo viska mozga sto imam,puce glava..

SB pa dobro,aktivan si,prilagodjavas se normalnom zivotu..Samo napred!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@xxxana
OK "pametnice s' viškom mozga", oprošteno ti je
tvoje preuranjeno reagovanje i blaga pljuvačina po
nama "matorima" 😜 :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Niko se ne javlja, ni ovi sto su postali strejteri, ni ovi koji to zele da postanu. Evo ja da se javim. Ja sam ok, vise od dve nedelje sam cist, nikakve druge tablete nisam pio, mislim na psihoaktvne, pio sam samo dodatke ishrani, a po nekad kudelju sam kurio pred spavanje. Dodje mi da popijem pivo po ovoj vrucini, ali suzdrzavam se i od toga...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

ManMan koliko si ti cist vec?Kako se osecas?

SB pojedi sladoled :D I ja planiram bez tableta,zavisi sve kako cu funkcionisati,kad prestanem skroz..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jun 16, 2019 3:17 pm ManMan koliko si ti cist vec?Kako se osecas?

SB pojedi sladoled :D I ja planiram bez tableta,zavisi sve kako cu funkcionisati,kad prestanem skroz..
E da, mogao bi da padne jedan Coko-Moko, hahahah. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked